Dodaj do ulubionych

Ukraina się reformuje

15.11.19, 20:56
Przemysł został już zreformowany. Symbolem reformy stała się fabryka uzbrojenia (chyba w Charkowie), która w czasach ZSRR produkowała ok. tysiąca czołgów rocznie, a w ciągu ostatnich 10 lat zmontowała jeden. Nie wiem, czym się tam zajmowali w wolnym czasie, ale jest to niewątpliwy wkład w utrzymanie pokoju na świecie.

Teraz przyszła kolej na "reformę" ziemską. Wprowadzono prawo pozwalające na wolny obrót gruntami. Wprawdzie wprowadzono górny limit - 200 tys. ha. Sam nie przeliczałem, ale w TV Rossija powiedzieli, że to obszar Luksemburga. Wierzę im, choć nie wiem, czy wliczyli luxemburskie górywink
Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że to doprowadzi do powstania gigantycznych latyfundiów, tak ukraińskich (narodowości żydowskiej) jak i zachodnich. Podobno Putin rozpuszcza wśród Ukraińców pogłoski, że całą zachodnią Ukrainę wykupią Polacy.
Jeśli by to poszło w tym kierunku, to by miało nieobliczalne skutki. Utworzyła by się wielomilionowa masa ludzi bez żadnych możliwości przeżycia, którzy teraz utrzymują się tylko z uprawy niewielkich czy nawet większych działek. Z drugiej strony olbrzymie latyfundia z bardzo urodzajną glebą, a do tego nie ograniczone żadnymi zakazami i nakazami unijnymi byłyby zabójcze dla rolnictwa UE.
Obserwuj wątek
  • monalisa2016 Re: Ukraina się reformuje 15.11.19, 22:10
   lubat napisał:


   > Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że to doprowadzi do powstania gigant
   > ycznych latyfundiów, tak ukraińskich (narodowości żydowskiej) jak i zachodnich.
   > Podobno Putin rozpuszcza wśród Ukraińców pogłoski, że całą zachodnią Ukrainę
   > wykupią Polacy.
   > Jeśli by to poszło w tym kierunku, to by miało nieobliczalne skutki. Utworzyła
   > by się wielomilionowa masa ludzi bez żadnych możliwości przeżycia, którzy teraz
   > utrzymują się tylko z uprawy niewielkich czy nawet większych działek. Z drugie
   > j strony olbrzymie latyfundia z bardzo urodzajną glebą, a do tego nie ograniczo
   > ne żadnymi zakazami i nakazami unijnymi byłyby zabójcze dla rolnictwa UE.

   Latem tego roku czytalam artykul o podziale wschodniej Ukrainy (wraz z umieszczona w nim mapka) w pewne centra z oznaczeniami jak to nazywasz latyfundiów (wytluszczony druk w twoim wpisie), artykul byl pisany po wizycie Bibi na Ukrainie. O link nie pros, szukac igly w stogu siana nie bede, ale pisze to co w nim wyczytalam i widzialam.


   --
   ......................................
   www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka