Dodaj do ulubionych

Prentis Cycle a wspolczesne USA

21.11.19, 18:38
Kiedys w USA zyl jeden taki Henning Webb Prentis mlodszy, byl on przemyslowcem. Wiecej o niim mozna przeczytac na Wikipedii:
en.wikipedia.org/wiki/Henning_Webb_Prentis_Jr.

Otoz ten gosc opisal tak zwany „Prentis cyklu”, zgodnie z ktorym demokracja (on to nazwal popular self-government), prowadzi ludzi z niewoli do obfitosci i z powrotem do niewoli. A chodzi w tym cyklu o to, ze w swoim rozwoju spoleczenstwa przechodza nastepujace etapy:

1) od niewoli do wzniesienia;

2) od wzniesienia do odwagi;

3) od odwagi do wolnosci;

4) od wolnosci do obfitosci;

5) od obfitosci do egoizmu;

6) od egoizmu do obojetnosci;

7) od obojetnosci do zaleznosci;

8) od zaleznosci do niewoli.

Po osmym etapie cykl zaczyna sie od nowa.

Tyle informacje. A teraz o tym, o czym ten watek, czyli Prentis Cycle a wspolczesne USA.

Jak sadzicie, na jakim etapie znajduje sie Ameryka, a szerzej biorac caly Zachod?

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Obserwuj wątek
    • eva15 Re: Prentis Cycle a wspolczesne USA 21.11.19, 23:47
      Podajesz wersję z 1943 r. W 1946 r. Prentis to rozwinął:

In a 1946 book, Prentis renamed one stage of the cycle and added two stages. The cycle, as revised, is:

From bondage to spiritual faith; from spiritual faith to courage; from courage to freedom; from freedom to abundance; from abundance to selfishness; from selfishness to complacency ; from complacency to apathy; from apathy to fear; from fear to dependency; and from dependency back to bondage once more

en.wikipedia.org/wiki/Henning_Webb_Prentis_Jr.

No właśnie - fear , czyli lęk, to bardzo ważny etap. Na tym etapie dziś jesteśmy, a lęki, które nam się od rana do nocy serwuje to katastrogafa klimatyczna mająca surowe oblicze Grety. Od lęku do zależności (dependency) to już droga prosta.
      • rosjaiswiat1 Re: Prentis Cycle a wspolczesne USA 22.11.19, 00:08
        eva15 napisała:

> Podajesz wersję z 1943 r. W 1946 r. Prentis to rozwinął

Ewa, przeciez wkleilem link, i wiem, ze on sam zmienil co nie co, i cos tam dodal. Osobiscie uwazam, ze pierwsza wersja byla bardziej czytelna i precyzyjna. A lek (strach) towarzyszy kazdemu spoleczenstwu na kazdym etapie. Bo dzieki zastraszaniu spoleczenstwa mozna rzadzic bardziej efektywnie.

Ja osobiscie uwazam, ze Zachod w tej chwile znajduje sie na 6 etapie, czyli od egoizmu do obojetnosci, poniewaz ten etap cyklu charakteryzuje sie utrata u wiekszosci ludzi zrozumienia, ze zeby dobrze zyc, trzeba ciezko pracowac. Zachod w tej chwile przejada to, co wypracowali poprzednie pokolenia.

--
        • eva15 Re: Prentis Cycle a wspolczesne USA 22.11.19, 00:25
          Nie, społeczeństwa , skądindąd rzeczywiście opasłe, nażarte i zobojętniałe, są aktualnie zastraszane. Strach powoduje w naturalny sposób poddanie się władzy w poszukiwaniu ochrony. Jest podobno katastrofa klimatyczna i Zieloni/lewacy są jedynymi, którzy nas mogą uratować. Tyle że za cenę oddania wolności. No w końcu co jest ważniejsze - przeżycie czy wolność?
          • rosjaiswiat1 Re: Prentis Cycle a wspolczesne USA 22.11.19, 00:36
            eva15 napisała:

> Nie, społeczeństwa , skądindąd rzeczywiście opasłe, nażarte i zobojętniałe, są
            > aktualnie zastraszane.

Ewa, przeciez spoleczenstwa byli zastraszane zawsze. Czy pamietasz jednego amerykanskiego ministra obrony, ktory wyskoczyl w okno z krzykiem, ze "ruskie ida". Chodzi mnie o James Forrestal, ktory w ten sposob zginal w roku 1949, majac zaledwie 57 lat.

--
              • rosjaiswiat1 Re: Prentis Cycle a wspolczesne USA 22.11.19, 00:48
                eva15 napisała:

> Mnie chodzi to, że aktualna histeria jest zbiorowa, masowa. Setki tysięcy ludzi
                > , głównie ogłupionych młodych, wychodzą w amoku na ulice różnych miast Europyi
                > modlą się do Grety.

Ewa, nic z zatraszaniem nie dzieje sie nowego. Po prostu zmieniaja sie narzedzia.
                Z najnowszej historii.
                Zastraszali Zwiazkiem radzieckim, gdy ZSRR rozpadla sie, zastraszali rosyjskimi gangami. Gdy to znudzilo sie, zaczeli zastraszac islamskim terrorem ( ktory tak naprawde sami i stworzyli). Gdy to zaczelo wyrywac sie z rak, zaczeli straszyc Rosja i Putinem, i tym o czym Ty wspominasz.

--
      • the-great-inuk Jesteśmy w centrum Armagedonu... 22.11.19, 14:40
        vvvvvvvvvv napisał:

> Watek bardzo ciekawy, bede czytal, sam mam wiele lekow miedzy innym lek napisan
        > ia na tym watku ze mnie Igor zabanuje.
        > Tak ze pozostaje mi tylko czytanie.
        =============================================
        Są realne lęki i nierealne lęki.
        Niezadługo zapuka do drzwi Forum Rosja i świat nowy zabanowany: (oszo-lom-z-rm)
        Ja się do niego podczepiłem i także wyleciałem.

----------------------------------------------------------------------------------------

Turek chce w Niemczech basenu tylko dla muzułmanów
        oszo-lom-z-rm 22.11.19, 13:40

niezalezna.pl/298515-ten-pomysl-podzielil-niemcow-syn-tureckich-pracownikow-chce-basenu-tylko-dla-muzulmanow
        -kiedyś było nur fur Deutsche a teraz mamy nur fur musilim.. znak czasów..

Przytaknąłem powyższemu pomysłowi

i cenzura skasowała za jednym zamachem moją podczepkę...

Błąd wysyłania: post, na który odpowiadasz został skasowany.
        ----------------------------------------------------------------------------------------

BTW

Jesteśmy w centrum Armagedonu...

--
        www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
        wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
        • rosjaiswiat1 Re: Jesteśmy w centrum Armagedonu... 23.11.19, 14:01
          the-great-inuk napisała:

> Niezadługo zapuka do drzwi Forum Rosja i świat nowy zabanowany: (oszo-lom-z-rm)

Gdyby tak stalo sie, nasz forum wiele zyskalby. Lubie forumowicze z poczuciem humoru, a oszolom do takowych nalezy.

> Ja się do niego podczepiłem i także wyleciałem.

Ty juz od dluzszego czasu masz swoje miejsce tu, na forum "Rosja i swiat"

--
          • the-great-inuk Gwałt przeciw niewiastom we Francji... 23.11.19, 18:47
            rosjaiswiat1 napisał:

>
            > Ty juz od dluzszego czasu masz swoje miejsce tu, na forum "Rosja i swiat"
            >
            ==========================================================>

I tu wolno zakładać wątki o mordowanych żonach we Francji
            Na Forum Świat by mnie natychmiast zabanowali. Zobaczymy kiedy Polski Profesor na francuskim żołdzie sprawę poruszy.

Chodzi o to, że we Francji zginęło z ręki mężczyzn w bieżącym roku 116 niewinnych niewiast...
            Szukałem polskojęzycznego tekstu, ale nie mogłem znaleźć ....

--
            www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
            wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
            • the-great-inuk Re: Gwałt przeciw niewiastom we Francji... 23.11.19, 19:58
              the-great-inuk napisała:

> Szukałem polskojęzycznego tekstu, ale nie mogłem znaleźć ....
              ==================================================>

Znalazłem w Ameryce!

Kilka tysięcy km odległy CNN podaje wydarzenia we Francji.

Mieszkający we Francji Polski Profesorek zagarnia ciemne plamy we Francji po dywanik...

Kogo to interesuje?

Niemieccy faszyści z AfD o wiele ciekawsi!

c'est la vie/po naszemu!

--
    • rosjaiswiat1 Po dluzszym zastanowieniu :-) 22.11.19, 14:19
      Dochodze do wniosku, ze to co obecnie dzieje sie na zachodzie, zdradza i 7 etap, czyli od obojetnosci do zaleznosci.Na tym etapie coraz wiecej ludzi nie maja ani mozliwosci, ani checi pracowac z pelnym wysilkiem.. Uzaleznienie od systemu stalo podstawowym narzedziem zapewnienia nie tylko podstawowych potrzeb, a i bardzo wysokich wymagan,
      Ludzi przestali interesowac sie polityka, ponieważ aktywnie poszerzaja sie uprawnienia politykow, którzy nie za nic nie odpowiadaja, i rzucaja obiecanki bez pokryc.Wiec wystarczy porownac siodmy etap z przedwyborczymi programami praktycznie wszystkich partii.Czyli w paru slowach to mozna powiedziec tak: spoleczenstwu wszystko zwisa, ale ono wierzy w to, ze polityki im zrobia "dobrze"

--
      • the-great-inuk Re: Po dluzszym zastanowieniu :-) 23.11.19, 18:08
        rosjaiswiat1 napisał:
        ale ono wierzy w to, ze polityki im zrobia "dobrze"
        ============================================
        W Polsce polityka dała ludziom 500plus.
        Co dali Kohl, Schroeder i Merkelowa, to nie wiem.
        BTW
        Na termin u specjalisty czeka się przeszło 0,5 roku.
        Biologiczne rozwiązanie problemu medycznego jest na porządku dziennym...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka