Dodaj do ulubionych

Putin dzis pogadal z niemieckimi biznesmenami

06.12.19, 22:23
Rozmowa odbyla sie w jezyku niemieckim, wiec bez tlumacza. O czym gadali i co ustalili ?

Wiece o tym
W jezyku rosyjskim:
kremlin.ru/events/president/news/62254
W jezyku angielskim:
en.kremlin.ru/events/president/news/62254
--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Obserwuj wątek
    • the-great-inuk Re: Putin dzis pogadal z niemieckimi biznesmenam 08.12.19, 12:53
      rosjaiswiat1 wkleił link:

en.kremlin.ru/events/president/news/62254
      =========================================
      Kreml ma bardzo dobrych tłumaczy.
      Tekst jest bardzo czytelny. Brak zdań złożonych. Brak czasowników frazowych.
      To są właśnie konstrukcje, które obcokrajowcom utrudniają życie.
      Z drugiej strony to właśnie tubylcy głównie używają czasowników frazowych.
      Dlatego wolę w radiu/TV słuchać obcokrajowców mówiących po angielsku, aniżeli rodowitych Angoli...

Ot, co...

--
      www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
      wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
      • rosjaiswiat1 Re: Putin dzis pogadal z niemieckimi biznesmenam 08.12.19, 14:34
        the-great-inuk napisała:

> Dlatego wolę w radiu/TV słuchać obcokrajowców mówiących po angielsku, aniżeli r
        > odowitych Angoli...

O wiele latwiej jest zrozumiec Amerykanow, mowiacych w jezyku angielskim.niz rodowitych Angole. Wlasnie wczoraj mialem bardzo ozywiona dyskusje ze swoim dawnym sasiadem z amerykanskiej bazy lotniczej. Rozmowa byla bardzo ciekawa, i ja sporo dowiedzialem sie o tym, co mysla amerykanskie wojskowi o USA, Trumpie, Putinie i Rosji. Chyba warto bedzie zalozyc osobny watek.

--
    • eva15 Krytyka krytykującego 08.12.19, 14:40
      rosjaiswiat1 napisał:

> Rozmowa odbyla sie w jezyku niemieckim, wiec bez tlumacza. O czym gadali i co
      > ustalili ?
      >
      > Wiece o tym
      > W jezyku rosyjskim:
      > kremlin.ru/events/president/news/62254
      > W jezyku angielskim:
      > en.kremlin.ru/events/president/news/62254

Zawsze krytykujesz (słusznie zresztą) tych, którzy wrzucają tylko linki bez streszczenia zawartych w nich tematów.
      A co sam teraz robisz?
      • rosjaiswiat1 Re: Krytyka krytykującego 08.12.19, 15:09
        eva15 napisała:

> Zawsze krytykujesz (słusznie zresztą) tych, którzy wrzucają tylko linki bez str
        > eszczenia zawartych w nich tematów.
        > A co sam teraz robisz?

Ewa, to calkiem inna sprawa. Ja zalinkowalem tekst jak w jezyku rosyjskim, tak i w jezyku angielskim. Z tego co zauwazylem, obydwa te jezyki uczesnikom forum sa znane. A do tego ja juz przekonalem sie w tym, ze gdy tylko cos streszcze, to juz nikt nie czyta samego tekstu, i dyskusja kreci sie wokol tego, co napisalem. A jak wiadomo, nie da sie w krotkim streszczeniu przekazac wszystkich niuansow, a przez to ciagle powstaja nieporozumienia.
        Co do mojej krytyki tych, kto wkleja linki bez zadnych dodatkowych informacje.
        Przewaznie to dotyczy linkow prowadzacych do dlugich materialow wideo w jezyku obcym. I jak zauwazalem, ze nie zawsze czlowiek ma czas obejrzec wideo, trwajace 1.5 godziny albo i wiecej.
        --
        • eva15 Re: Krytyka krytykującego 08.12.19, 15:23
          rosjaiswiat1 napisał:

> Ewa, to calkiem inna sprawa.

Naturalnie, że jak Ty to robisz to jest to całkiem inna sprawa smile.

Ja zalinkowalem tekst jak w jezyku rosyjskim, tak
          > i w jezyku angielskim. Z tego co zauwazylem, obydwa te jezyki uczesnikom forum
          > sa znane. A do tego ja juz przekonalem sie w tym, ze gdy tylko cos streszcze, t
          > o juz nikt nie czyta samego tekstu, i dyskusja kreci sie wokol tego, co napisal
          > em. A jak wiadomo, nie da sie w krotkim streszczeniu przekazac wszystkich niuan
          > sow, a przez to ciagle powstaja nieporozumienia.

> Co do mojej krytyki tych, kto wkleja linki bez zadnych dodatkowych informacje.
          > Przewaznie to dotyczy linkow prowadzacych do dlugich materialow wideo w jezyku
          > obcym
          .

Ha, ha, angielski i rosyjski to też języki obce...
          • rosjaiswiat1 Re: Krytyka krytykującego 08.12.19, 16:08
            eva15 napisała:

> Ha, ha, angielski i rosyjski to też języki obce...

Ale ja nie zalinkowalem material wideo, a tylko tekst. Czy nie widzisz w tym roznice?
            Ewa, a teraz para pytan:
            Czemu ma sluzyc to Twoje czepianie sie? Bo nie uwierze, ze Ty akurat bardzo potrzebujesz tego, zeby ja przetlumacazylem ten dosc krotki tekst. I czy Ty naprawde nie masz nic do powiedzenia w temacie watku?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka