Dodaj do ulubionych

To Monachium/München 1938 doprowadzil do II.WS

31.12.19, 01:35
a nie pakt Ribentrop-Molotov 1939 - ktory byl juz tylko konsekwencja Monachium.

- wiele razy na roznych forach o tym pisalem.

skapitulowaly (w 1938) Angila i Francja. a USA nie chcialy byc wtedy obecne w Europie.

- Rosja siegnela po instynkt samozachowawczy. - co rozumiem.

ale poszla o krok za daleko. - podpisala uklad z Hitlerowskimi Niemcami

co wlasnie sie dzis jej wypomina.


PS. Bez Ukladu Ribentrop-Molotow przebieg dzialan wojennych we wrzesniu 1939 wygladalby podobnie

(to zdanie niemieckich historykow)

ale Rosja/ZSRR nie mialaby na sumieniu paktowania z Hitlerem.
Obserwuj wątek
  • aby Eurorezolucja, historia i ideologia 31.12.19, 02:54
   Rezolucja parlamentu EU jest ideologicznym manifestem, bełkotliwym 'pomieszaniem z poplątaniem', chaotycznym i arbitralnym przekładańcem faktów, interpretacji i ocen upozowanych na narrację historyczną z morałem o II wojnie światowej.
   Po pierwsze, historia konfliktu zbrojnego, rozpoczętego napaścią Niemiec hitlerowskich na Polskę, który przeobraził się w wojnę europejską, formalnie 3.IX.1939 (Francja i Anglia plus Kanada 10.IX), a de facto w maju 1940 roku - po okresie 'phoney war', wojny na niby – nie jest tym samym co XX-wieczne totalitaryzmy. Totalitarny ustrój komunistyczny w ZSRR ma swoją własną dynamikę; jego historia, charakter, uznanie i reputacja na świecie to daleko szersze i bardziej skomplikowane zagadnienie niż arbitralnie wybrany okres liczony od 23 sierpnia 1939 roku, jedyna konkretna data przywołana w eurorezolucji. Dokument ten nie precyzuje, odkąd rozpoczęła się II wojna światowa, sugerując jednocześnie, że jej przebieg wyznaczały podział Polski między Niemcami a ZSRR i aneksja przez ZSRR państw bałtyckich oraz części terytorium Finlandii i Rumunii. Dokument milczy o postawie mocarstw zachodnich, które nie uznały żadnych z tych aktów aneksji za wystarczający powód do wystąpienia przeciw ZSRR, nawet w najbardziej skromnej formie, tj. zerwania stosunków dyplomatycznych. Stany Zjednoczone, podobnie, nawet w roku 1940, utrzymywały, choć na obniżonym poziomie, stosunki dyplomatyczne z Rzeszą i z rządem francuskim w Vichy.
   Po drugie, oczywistą nieprawdą jest stwierdzenie, że "oba totalitarne reżimy podzieliły Europę [!?] i terytoria niezależnych państw na swoje strefy interesów". Podział dotyczył tylko bezpośredniego sąsiedztwa Niemiec i ZSRR (Polska i Baltica). Już w 1940 roku ujawniła się rywalizacja o Rumunię, zaś inwazja włosko-niemiecka na niezależne państwa na Bałkanach, które upatrywały sojusznika w Moskwie (niezależnie od tego, kto tam rządził) przekreśliła sens paktu R-M. Wojna na Bałkanach "wybuchła" (że posłużę się słowem z eurorezolucji) w 1940 roku i od początku zaktywizowała działające tam partie komunistyczne, które stanęły na czele ruchu oporu, najtrwalszego (poza ZSRR) na jaki napotkali Niemcy na szlaku swoich europejskich podbojów. Ten bardzo ważny rozdział w historii (niech już będzie) II wojny światowej, nie da się ująć w ramy proponowane przez polskich autorów eurorezolucji (naziści = komuniści, działający w zmowie). Perspektywa polska i uogólnienia budowane w Warszawie są za wąskie i zbyt jednostronne, by przenosić je na poziom europejski. Nie pozwala na to rzeczywista historia (fakty) dotyczące choćby Bałkanów.
   Dalej, stawiając znak równości między okupacją czy też podporządkowaniem 'niezależnych państw' przez Rzeszę hitlerowską a ZSRR eurorezolucja implikuje, że II wojna światowa tak naprawdę zakończyła się nie w 1945 roku, ale dopiero po upadku ZSRR w 1989 roku. Mało tego, sugeruje, że 'wyzwolenie' z okupacyjnego reżymu, jaki narzucił pakt Ribbentrop-Mołotow, jeszcze nie wszędzie doszło do skutku, cytuję: "Związek Radziecki… zajął część Rumunii – terytoria, które nigdy nie zostały zwrócone" [euvsdisinfo.eu/report/the-recent-european-parliament-resolution-that-equates-nazi-germany-with-the-soviet-union precyzuje i poszerza, ale bez wzmianki o polskich terytoriach na wschód od Bugu]: Romania's provinces of Bessarabia (today's Moldova) and northern Bukovina (now in Ukraine) and the Czechoslovakian territory of Carpathian Ruthenia (now also part of Ukraine)]. Oraz, że za powrót na łono europejskiej rodziny wolnych państw demokratycznych uznano wstąpienie do EU i NATO (czyli państwa neutralne jak Finlandia, Irlandia czy Austria to państwa z upośledzeniem, a Szwajcaria to w ogóle kulawy garbus). Wszystko to są hiper-ideologiczne twierdzenia jakiejś nowej wiary przesłaniającej rozum.
   Jestem mocno zdumiony, że w Parlamencie Europejskim przegłosowano uchwałę (niezobowiązującą, ale jednak) wzywającą do zakazu używania symboli komunistycznych i usunięcia z przestrzeni publicznej pomników i miejsc pamiątkowych (nazwy ulic, itp.) propagujących totalitarny system polityczny (pkt 17 i 18) – innymi słowy zakazania działalności partii komunistycznych (np. w Czechach), usunięcia symboliki sierpa i młota, itp., z pomników wystawionych bohaterom ruchu oporu w Grecji czy we Włoszech, zmiany nazw ulic i placów kojarzących się z ZSRR czy "komunizmem".
   Z drugiej strony dziwię się, że mocna grupa PiSowców podpisała się pod wezwaniem do zwalczania organizacji "szerzących mowę nienawiści i przemoc" w przestrzeni publicznej i w internecie i skutecznego zakazania działalności grup, fundacji, stowarzyszeń "gloryfikujących nazizm i faszyzm lub jakiekolwiek inne formy totalitaryzmu" (pkt 20). Jeżeli wydaje im się , że ich to nie dotyczy, niech przeczytają ze zrozumieniem – wg. reguł europejskiej poprawności – kolejny punkt, szkicujący podział na dobrych i złych, Europejczyków i "faszystów" zamykających granice czy drzwi imigrantom, LGBT+, islamowi, aborcji, itp. "Walka [idzie o] bardziej sprawiedliwy świat, stworzenie otwartych i tolerancyjnych społeczeństw i wspólnot, obejmujących mniejszości etniczne, religijne i seksualne , a także sprawienie, by wartości europejskie były uznawane przez wszystkich" (pkt 21). Za tym głosował pan, panie profesorze Legutko?
   • j-k Eurorezolucja, fakty i mity 31.12.19, 05:25
    aby napisał:
    > Rezolucja parlamentu EU jest ideologicznym manifestem,


    istotnie.

    pozostaje pytanie - jak sie PE dal w to "wpuscic" ?

    dla kazdego znajacego Historie, jest oczywiste, ze to NIEMOC Anglii i Francji w 1938 umozliwila agresje Hitlera.

    - niemoc, ale i niechec do obrony ukladu z Wersalu 1919.


    Sovieci z tej niecheci chetnie skorzystali - ale trudno im zarzucic , ze ja spowodowali.

    dzis, wine za bledy bylych solusznikow Polacy przerzucaja na ZSRR

    co jest oszustwem...

    Historie podyktowal Hitler.
    Francuzi i Anglicy sie pod nia podpisali.

    Niech moi rodacy-Polacy to uznaja i nie zwalaja winy za wybuch II. WS na Sovietow.

    - Sovieci maja swoje za plecami.

    ale akurat nie to.

    Dr. J.K.

    dzialacz "S" w 1981.
    • boavista4 Jaka szkoda ze PL nie poparla Hitlera 31.12.19, 05:39
     Bo wtedy Hitler by zwyciezyl, Polska nie bylaby zniszczona, nikt by Polske o nic nie oskarzal, a Nazi spokojnie staliby sie konsumentami i demokratami. A za dojscie do wladzy H. Ponosza wine banksterzy z NYC. To o i pisali, jezeli pan Hitler nie chce wojny to my go do nuej zmusimy. Amen.
     • karbat Re: Jaka szkoda ze PL nie poparla Hitlera 31.12.19, 16:05
      boavista4 napisał(a):

      > Bo wtedy Hitler by zwyciezyl, Polska nie bylaby zniszczona, nikt by Polske o ni
      > c nie oskarzal, a Nazi spokojnie staliby sie konsumentami i demokratami.

      powaznie …

      gdyby Polska poszla z Hitlerem, by wygladala jak Niemcy po II WS !
      zapoznaj sie jak wygladaly niemieckie miasta . dziesiatki miast .

      zauwaz , po wojnie byla zniszczona totalnie tylko Wa- wa ,
      inne polskie zniszczone miasta , to byle … miasta niemieckie !

      faszysci z miesa armatniego, by pewnie chetnie skorzystali, a pozniej
      faszysci miliby powaznie traktowac … nizsza rase , podludzi … powaznie …

      Polska II WS, - ona nie istniala i byla przedmiotem dzialn wojennych,
      nigdy liczacym, znaczacym sie faktorem . kamyczek w mozaice .


      • rosjaiswiat1 Re: Jaka szkoda ze PL nie poparla Hitlera 31.12.19, 16:33
       karbat napisał:


       > faszysci z miesa armatniego, by pewnie chetnie skorzystali, a pozniej
       > faszysci miliby powaznie traktowac … nizsza rase , podludzi … powaznie …
       > Polska II WS, - ona nie istniala i byla przedmiotem dzialn wojennych,
       > nigdy liczacym, znaczacym sie faktorem . kamyczek w mozaice .


       O tym Polacyn dzis nie chca nic wiedziec, wiec trzeba im caly czas przypominac, jaki los ich czekalby, gdyby Hitlerowi udalo sie zwyciezyc:
       Szokujące dokumenty! Plan Hitlera dla Polski wciąż aktualny

       Wiec ZSRR, chociaz i nie bylo wszystko tak, jakby Polacy sobie zyczyli, dal Polsce to, co najwzniejsze - godnosc i wlasne Panstwo, ktore z czasem mialo coraz wiecej swobod w swoich dzialaniach. Dzis sytuacja odwrocila sie, i Polska coraz mniej ma wolnosci w swoich dzialaniach, ale takiego wyboru dokonali Polacy.
       --
       http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
       • boavista4 Re: Jaka szkoda ze PL nie poparla Hitlera 31.12.19, 19:04
        Gdyby Polska przylaczyla sie do Hitlera, Moskwa bylaby zdobyta , i wojna bylaby wygrana, bo tylko Rosja mogla wojne wygrac i przegrac, Polska bylaby zgermanizowana a Rosja rowbiez. Powstalby globalny system , podobny do obecnego.. Ameryka wojne sprowokowala i dzieki niej zapewnila sobie , a raczej zydom , hegemonie w duzej czesci swiata. Ta wojna jest kontynuowana i zakonczy sie ostateczna apokalipsa.
        • boavista4 Re: rachunek Kremla 31.12.19, 19:09
         Konsekwentne i długotrwałe wysiłki rodzimej klasy politycznej na polu skrajnie antyrosyjskiej polityki historycznej przyniosły w końcu długo oczekiwany, acz niespodziewany w tym momencie skutek. Rosja, głosem swoich najwyższych przedstawicieli, włączyła się do chóru państw podnoszących wobec Polski zarzut przyczynienia się do zagłady Żydów w czasie ostatniej wojny.

         mysl-polska.pl/2141
         • boavista4 Re: rachunek Kremla 31.12.19, 19:41
          mysl-polska.pl/2138.

          lipski.jpg
          Kolejne, mało przyjemne dla polskich uszu wypowiedzi Władimira Putina na temat sytuacji w Europie w przededniu II wojny światowej nie są przypadkiem, czy efektem jakiegoś przypływu emocji rosyjskiego prezydenta.

          Stanowią odpowiedź na politykę historyczną, w tym prowadzoną na szczeblu międzynarodowym, przez polskie władze od wielu lat. Ich celem nie jest przy tym doprowadzenie do jakichś istotnych przewartościowań w Polsce. Wręcz przeciwnie – adresatami wypowiedzi Putina nie byli, wbrew pozorom, Polacy.
         • rosjaiswiat1 I widzisz, Bracie... 01.01.20, 20:36
          boavista4 napisał(a):

          > Konsekwentne i długotrwałe wysiłki rodzimej klasy politycznej na polu skrajnie
          > antyrosyjskiej polityki historycznej przyniosły w końcu długo oczekiwany, acz n
          > iespodziewany w tym momencie skutek.......

          To co cytujesz i linkujesz, potwierdza moje slowa:
          " dlaczego jestem pod wielkim wrazeniem od tego posuniecia Putina.Otoz,, po tych wszystkich antyrosyjskich wybrykach Polski, nadszedl czas dac wlasciwa odpowiedz.
          A taka nie moze byc prawda historyczna, poniewaz prawda historyczna na zachodzie nikomu nie jest potrzebna, bo wystawia zachod w bardzo zlym swietle, i calkowicie kladzie odpowiedzialnosc za rozwiazanie wojny na zachodnie stolicy. Wiec Putinowi pozostala sie tylko taka prawda, ktora nie da sie zignorowac. "


          Wiec ja pisalem to samo - Putin zostal sprowokowany przez polska klase polityczna, a ze zwrocil sie do prawdy zydowskiej, to tylko dlatego, ze innej prawdy zachod nie uslyszy. Wiec z czym Ty nie zgadzasz sie w moich slowach?

          --
          http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
        • rosjaiswiat1 Re: Jaka szkoda ze PL nie poparla Hitlera 01.01.20, 21:07
         boavista4 napisał(a):

         > Gdyby Polska przylaczyla sie do Hitlera, Moskwa bylaby zdobyta , i wojna bylaby
         > wygrana,

         Hiler nie potrafil wygrac wojny z ZSRR majac po swojej stronie cala Europe zachodnia. Nie wolno zapominac o tym, ze gdy Hitler napadl na ZSRR, to na jego machine wojenna pracowala calazachodnia europejska gospodarka za wyjatkiem Wielkiej Brytanii. Wiec Hitler nie mialby szans zycezyc z Rosja, gdyby na jego machine pracowalaby tylko Polska.


         p.s. w 1941 roku, 22 czerwca, na ZSRR napadli nie tylko nazistowskie Niemcy, a rowniez|:
         - Rumunia 600 000 zolnierze; i oficerow ( w sumie Rumuni stracili na froncie radzieckim 480 000 zabitymi)
         - Wlochy ca 62 000 zolnierze i oficery uczestniczyli w ataku w pierwszy dzien wojny. Pozniej ich liczba byla doprowadzona do 230 000 ( stracilo zycie ca 80 000);
         - Slowakia ca 28 000 zolnierze i oficerow . W pierwszy dzien wojny oni byli pokonani przez radzieckich pogranicznikow, i w sumie zadnej wartosci bojowej nie mieli. Tym nie mniej Slowakia wystapila przeciwko ZSRR, chociaz i pod wielkim przymusem;
         - Wegry wystawili bardzo duze zgrupowanie wojsk, i wykazali sie niebywalym okruciestwem, o czym ze wzgledow poprawnosci politycznej dawniej nie mowilo sie. Tylko zabitymi Wegry stracili na wschodnim froncie ponad 800 000, kolejnych 500 000 zolnierze bylo wzieto do niewoli.
         A ogolna liczba ochotnikow z krajow Europy zachodniej, ktore walczyli przeciwko ZSRR po stronie nazistowskich Niemiec, siegnela kilkaset tysiecy, wiekszosc z ktorych stracilo zycie.
         --
         http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
         • karbat Re: Jaka szkoda ze PL nie poparla Hitlera 01.01.20, 21:37
          Hitler mial isc na wschod . tam mial zdobyc przestrzen zyciowa dla wielkich Niemiec .
          chcial walczyc z bolszewizmem . ludnosc , podludzie , mieli byc sprowadzeni do sily roboczej

          czy zachodnie demokracje mialy cos przeciw temu … raczej nie .
          my popatrzymy sie z boku , co sie stanie , dopoki nam bezposrednio nic nie grozi ,
          nie zagraza zagraza .
          tak byly, przed 0. 09. 39 prowadzone negocjacje z Hitlerem , - ustepstwa , byle szedl na wschod .

          w walkach na wschodzie ze Stalinem, bolszewizmem , - Hitler mial sie wykrwawic ,
          Sowieci mieli sie wykrwawic -. wowczas … wkraczaja do akcji demokracje zachodnie
          Anglia , Francja , USA i … moglyby praktycznie na nowo rozdawac karty … dyktowac warunki

          najwazniejsze dla nich dwoch wykrwawionych, oslabionych wrogow - komunizm i Hitler
          • rosjaiswiat1 Re: Jaka szkoda ze PL nie poparla Hitlera 01.01.20, 22:04
           karbat napisał:

           > najwazniejsze dla nich dwoch wykrwawionych, oslabionych wrogow - komunizm i Hi
           > tler

           Wiec Polska byla poswiecona dla wyzszych, zdaniem zachodu, celow. I dlatego dzis zachod stara sie przepisac historie, ktora wystawia ten zachod w bardzo zlym swietle.           --
           http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
     • j-k wcale NIE szkoda - ze PL nie poparla Hitlera 02.01.20, 09:22
      gdyby go poparla , kraj bylby mniej zniszczony, nie byloby zniszczenia Warszawy itd...

      ALE. Niemcy i tak by przegraly - wojne najpozniej w 1946 pod naporem amerykanskich bomb atomowych.

      Polska by sie odrodzila ale zbielmem na Twarzy - jako byly sojusznik Hitlera.

      Granice wschodnia mielibysmy taka - jaka mamy

      Ale nie mielibysmy ani Wroclawia, ani Szczecina

      - bo nikt by nam go nie dal... i Zydow trzebaby dobrowolnie wydac...


      ERGO: - zostaloby takie splamione na honorze Ksiestwo Warszawskie...
      • rosjaiswiat1 Re: wcale NIE szkoda - ze PL nie poparla Hitlera 02.01.20, 11:24
       j-k napisał:

       > ALE. Niemcy i tak by przegraly - wojne najpozniej w 1946 pod naporem amerykansk
       > ich bomb atomowych.

       Gdyby Niemcy, wraz z Polska, napadli na ZSRR, nie podbijajac przed tym Europe, to za dlugo do 1946 roku byliby rozbici przez radzieckie wojsko. Wlasnie dlatego Hitler najpierw podbil kraje zachodnie, bo bez ich potencjalu gospodarczego nie potrafilby prowadzic totalna wojne ze Zwiazkiem Radzieckim. Zreszta, jak okazalo sie, nawet wykorzystujac potencjal calej Europy, Hitler nie potrafil wygrac wojne.
       --
       http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
  • karbat Re: To Monachium/München 1938 doprowadzil do II.W 02.01.20, 16:28
   oczywiscie bez dwoch zdan Umowa Ribbentrop - Molotow paskudna sprawa z pku widzenie Polski
   nie ma o czym dyskutowac
   z punktu widzenia Stalina .... z pktu widzenia geopolityki, tak francow.cie to niestety, nierzadko funkcjonuje
   prezydent Rosji Putin , odniosl sie jednoznacznie do tego akapitu , juz przed kilku laty .

   nie zebym cos usprawiedliwial, relatywizowal , - szly dostawy surowcow , zboza
   od Stalina dla faszystow . o tym sie duzo mowi , ale ... dlaczego sie milczy nt .... -

   amerykanscy przyjaciele Hitlera od interesow - jak USA firmy zarabialy na wojnie
   niektorzy USA menagerowie firm dzaialacych na terenie Niemiec ,zostali przez Hitlera
   odznaczeni najwyzszymi orderami Wielkiego Krzyza ( dla cudziemcow )

   na wojnie Hitlera zarabialy USA firmy m. in. jak :
   Ford , Opel , Dehomag byly w pelni zaangazowane, produkcji sprzetu wojennego dla Hitlera
   Niektorzy amerykanscy przemyslowcy byli sympatykami Hitlera wspomagali partie Hitlera pieniedzmi

   Bez produkowanych przez Opl , Forda ciezarowek, pojazdow gasienicowych Hitler nie zajaby Austrii ,
   ani Czechoslowacji , ani Polski, ani Francji - przynajmniej nie byloby zadnej mowy o Blitzkriegù .

   90 % trzy tonowych pojazdow gasienicowych i dwie trzecie srednich ciezarowek dla Wehrmahtu - to byla produkcja amerykanskich firm Opla i Forda .
   Poza tym Opel produkowal w duzej stopniu czesci motory i rumpf do Ju -88, najwazniejszy bombowiec Hitlera,
   oraz przy koncu wojny turbiny do Me 262. obie te firmy zatrudnialy tysiace pracownikow przymusowych
   takze z obozow koncentracyjnych

   Standard Oil of New Jersey dostarczal w pierwszym okresie wojny rope , oraz specjalny olej do czolgow
   i tetra - etyl dla sil powietrznych Hitlera. Poza tym ww firma z IG -Farben perfekcjonowala prod benzyny syntetycznej i specjalnej gumy, firma IBM - maszyny , odpowiedniki wspol. Komputera

   Jeszcze w 1942 roku dzialaly w Niemczech 553 USA firmy ( wylacznie amerykanskie badz z udzialem )
   NSDP skarzylo sie na wysokie zyski firm amerykanskich , produkujacych na potrzeby wojenne - Hitler
   nie zgodzil sie na ich upanstwowienie .

   Opel i Ford , IBM dostaja odszkodowanie za zbombardowane przez
   aliantow zaklady od … amerykanskiego podatnika .

   Jak byly pocigniete do odpowiedzialnosci, po II WS firmy USA
   produkujace na terenie Niemiec na potrzeby wojenne Hitlera .. ...

   ciekawy jestem, czy i jak dlugo powisi ten wpis na fs, dzisiaj ... nigdy nie wiadomo wink

   • rosjaiswiat1 Re: To Monachium/München 1938 doprowadzil do II.W 02.01.20, 18:57
    karbat napisał:

    > oczywiscie bez dwoch zdan Umowa Ribbentrop - Molotow paskudna sprawa z pku widz
    > enie Polski
    > nie ma o czym dyskutowac

    To nie podlega dyskusji, ale warto zostanowic sie, czy byla saznsa dla Polski nie byc rozmienna moneta.

    > prezydent Rosji Putin , odniosl sie jednoznacznie do tego akapitu , juz przed k
    > ilku laty .

    Zgadza sie:
    W 2009 roku on mowil: ": "Без всяких сомнений, можно с полным основанием осудить пакт Молотова-Риббентропа, заключенный в августе 1939 года. Но ведь годом раньше Франция и Англия подписали в Мюнхене известный договор с Гитлером, разрушив все надежды на создание единого фронта борьбы с фашизмом". ( "Bez żadnych watpliwosci, mozna z pelnym prawem potepic pakt Ribbentrop-Molotow, zawarty w sierpniu 1939 roku. Ale przeciez rok wczesniej Francja i Anglia podpisaly w Monachium slynny Traktat z Hitlerem, niszczac wszelkie nadzieje na stworzenie jednego frontu walki z faszyzmem".
    Jak z powyzszego cytatu widac, Putin uwazal ten pakt za cos, co jest warte osadzenia, ale Putin radzil nie zapominac o tym, ze nie tylko ZSRR byl wart osadu. Dzis widzimy, na zachodzie staraja sie calkowicie zapomniec o swojej haniebnej kartki z historii, wiec nic Putinowi nie pozostaje sie, jak tylko ciagle zachodowi, w tym i Polsce, przypomniac, ze wtedy nikt nie byl czysty, kazdy byl splamiony.


    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
    • karbat Re: To Monachium/München 1938 doprowadzil do II.W 02.01.20, 19:42
     rosjaiswiat1 napisał:
     > karbat napisał:

     > Dzis widzimy, na zachodzie staraja sie calkowicie zapomniec o swojej haniebnej
     > kartki z historii, wiec nic Putinowi nie pozostaje sie, jak tylko ciagle zachod
     > owi, w tym i Polsce, przypomniac, ze wtedy nikt nie byl czysty, kazdy byl spla
     > miony.

     tak jak przypuszczalem , moj wpis na fs wywalono

     napisalem tylko, jak USA firmy wspolpracowaly z Hitlerem
     produkujac dla niego sprzet wojenny -. Opel , Ford itd .

     to na fs jest, az takie tabu …
   • monalisa2016 Re: To Monachium/München 1938 doprowadzil do II.W 02.01.20, 22:56
    karbat napisał:

    > amerykanscy przyjaciele Hitlera od interesow - jak USA firmy zarabialy na woj
    > nie
    > niektorzy USA menagerowie firm dzaialacych na terenie Niemiec ,zostali przez H
    > itlera
    > odznaczeni najwyzszymi orderami Wielkiego Krzyza ( dla cudziemcow )


    To prawda, Henry Ford byl pierwszym Amerykaninem ktory otrzymal na swoje 75 letnie urodziny najwieksze odznaczenie Niemiec ktore wprowadzil w roku 1937 Hitler.


    [i]>
    > na wojnie Hitlera zarabialy USA firmy m. in. jak :
    > Ford , Opel , Dehomag byly w pelni zaangazowane, produkcji sprzetu wojennego
    > dla Hitlera
    > Niektorzy amerykanscy przemyslowcy byli sympatykami Hitlera wspomagali partie H
    > itlera pieniedzmi
    >

    Amerykanski przemysl w tym wypadku np. Ford zarabial na jednych i drugich dostarczajac Niemcom jak i Rosjanom sprzet potrzebny do prowadzenia wojny.

    Zwyczaj uzbrajania konfliktowych partii praktykuje sie nawet do dzis.

    Cytat:
    "... 1929 Ford verkauft die UdSSR $13,000,000 Wert von Autos, LKW, Teile, Werkzeuge, Matrizen, etc., zusammen mit der technischen Unterstützung ...."

    W Niemczech Ford w Berlinie pozniej przeniesiono do Kolonii, a w UdSSR Nischni Nowgorod Gorkovsky Avtomobilny Zavod (GAZ)    --
    ......................................
    Ciekawe Info.
    www.youtube.com/watch?v=UtIWBU6lL8Y
    • karbat Re: To Monachium/München 1938 doprowadzil do II.W 03.01.20, 16:39
     monalisa2016 napisał(a):
     > karbat napisał:
     > [> amerykanscy przyjaciele Hitlera od interesow - jak USA firmy zarabia
     > ly na wojnie niektorzy USA menagerowie firm dzaialacych na terenie Niemiec ,zostali p
     > rzez Hitlera odznaczeni najwyzszymi orderami Wielkiego Krzyza ( dla cudziemcow )

     > To prawda, Henry Ford byl pierwszym Amerykaninem ktory otrzymal na swoje 75 let
     > nie urodziny najwieksze odznaczenie Niemiec ktore wprowadzil w roku 1937 Hitler

     > > na wojnie Hitlera zarabialy USA firmy m. in. jak :
     > > Ford , Opel , Dehomag byly w pelni zaangazowane, produkcji sprzetu woje
     >> nnego dla Hitlera

     > Amerykanski przemysl w tym wypadku np. Ford zarabial na jednych i drugich dosta
     > rczajac Niemcom jak i Rosjanom sprzet potrzebny do prowadzenia wojny.
     > Zwyczaj uzbrajania konfliktowych partii praktykuje sie nawet do dzis.

     no to juz wiem, dlaczego jestes sympatykiem .. Trumpa ->
     hameryka first nawet po trupach

     > Cytat:
     > "... 1929 Ford verkauft die UdSSR $13,000,000 Wert von Autos, LKW, Teile, Werkz
     > euge, Matrizen, etc., zusammen mit der technischen Unterstützung ...."

     idz na fs .. i tam sie pochwal tymi swoimi historycznymi, faktami spostrzezeniami hehehe
      • monalisa2016 Re: To Monachium/München 1938 doprowadzil do II.W 03.01.20, 20:51
       Akurat czytam "Fremdbestimmt, 120 Jahre Lügen und Täuschung" autor Thorsten Schulte i tam na stronie 232 (Kapitel 6.1) jest napisane: "Polen war das erste Opfer der britischen Regierung während des 2 Weltkrieges"

       Dzis dla Polski Wielka Brytania, Stany sa cacy a Rosja be.

       --
       ......................................
       Ciekawe Info.
       www.youtube.com/watch?v=UtIWBU6lL8Y
  • bywszy2 Re:To Monachium/München 1938 doprowadzil do II.W?+ 05.01.20, 20:13
   j-k napisał:

   >
   > ale Rosja/ZSRR nie mialaby na sumieniu paktowania z Hitlerem.
   zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
   ciekawy sposob roumowania w sprawie sumienia.
   A co pan na to?:
   www.youtube.com/watch?v=wbx59y2HtZs
   Podobno tego jest duzo wiecej.


   --
   Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
   Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
   I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
   Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
      • bywszy2 Re:jak tog gzie?Po zagramocäch!+ 05.01.20, 20:54
       rosjaiswiat1 napisał:

       > boavista4 napisał(a):
       >

       > A gdzie ci polscy patrioci? I jesli sa, jak mocny ich glos?
       > xźźxxxxxxxxcccvv

       Rodakow. Bywszych tvdo bojow podzegaja       --
       Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
       Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
       I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
       Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
       • boavista4 Re:Jasiu kocha Pahlavi. 06.01.20, 13:15
        Pahlavi by znakomitym cysarzem, dowiedzialem she od mojej przyjaciolki, ktora karmi mnie roznymi osobistymi przygodami. Byla ona secretarka i zaufana cesarzowej Farah Dibby.. Straszni Ajatollowie odebrali jej majatek, ale na szczescie, pare lat temu majatek jej zwrocili, a nawet zapraszaja ja do Waldarf Astoria na bankiety z prezydentem. Zaleca mi ona swoj dawny kraj, jako idealny dla turystyki i najbezpieczniejszy w Srodowym Wschodzie. Na szczescie nie bylem tam i nie wybieram sie, najpierw musze zobaczyc Cidade do Deus w Rio, ktore Bolsonaro przygotowuje na olbrzymi naplyw tyrystw z Upper East Side.
        • bywszy2 Re:Jasiu kocha Pahlavi. 06.01.20, 17:33
         strasznie panu zazdroscie panskich znajomosci:
         a to rezydenci w konsulatach PRLu,
         a to jakies podupadle szlachcianki z bardzo dlugimi nazwiskami,
         a to dama dworu Farach Diby czy jakies tam innej Soray.

         --
         Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
         Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
         I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
         Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka