Dodaj do ulubionych

Jutro bardzo wazne glosowanie

04.01.20, 15:56
W irackim parlamencie jutro odbedzie sie glosowanie o wyprowadzeniu wszystkich obcych wojsk (w domysle amerykanskie) z terytorium Iraku. Na dzien dzisiejszy wiadomo, ze decyzje o wycofaniu wojsk amerykanskich popra: blok as-Sadra, blok Fatah, a także partia Al-Maliki. Rowniez juz spora czesc kierownictwa politycznego Iraku opowiedziala sie za podjeciem decyzji o wycofaniu wojsk amerykanskich.
W zwiazku z tym pytanie:

Trump powiedzial, ze jesli Irak podejmie te decyzje, to jest to "ich wybor", i przy okazji zaczal opowiadac, ile USA zainwestowaly w Iraku i ile Amerykanie zrobili dobrego dla irakijczykow w ich walce o demokracje. Widac Trump nic nie wie o tym, ze nikt nie przyniosl tyle bolu i strat na irackiej ziemi, co Amerykanie.

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Obserwuj wątek
    • vvvvvvvvvv Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 04.01.20, 16:58
      Widac Trump nic nie wie o tym, ze nikt nie przyniosl tyle bolu i strat na irackiej ziemi, co Amerykanie.

Wie, wie, on warmonger jak inni przed nim tanczy do muzyki zionaziolskiej.
      Zaden z US prezydentow od Wilsona wlacznie nie dzialal dla interesow USA a tylko dla interesow zionaziolstwa miedzynarodowego.
      Jak USrance gdzies wejda to juz na wieczne czasy I zadne irackie glosowanie ich stamtad nie wykurzy.
      Amerykanie zastosuja bo stosuja juz dawno strategie stalinowska do liczenia glosow.
      Sorry Igor, wiem ze jestes stalinowcem ale prawdzie trzeba zajrzec w oczy.
    • karbat Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 04.01.20, 18:03
      dzieki za informacje .
      ta informacja wg zachodnich Demokrat mediow , zajmujacych sie
      polityka miedzynarodowa to bzdet … niegodny wzmianki

nie glosuje, nie biore udzialu . gdyz, aby glosowac, trzeba miec
      chociaz ogolny przeglad sytuacji , sceny politycznej Iraku .

-przekupic sobie glosy politykow , w skorumpowanym Iraku, to sa raczej grosze . liczac w dolarach

- mozna tez, swiatu oglosic , ze ta decyzja jest niewazna , ze to Iran podjal taka decyzje ,-
      wywalajac sily pokoju, niosace pomoc humanitarna, wbrew dobru narodu Iranskiego .

ciekawe info . co by tu nie mowic .
      • rosjaiswiat1 Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 04.01.20, 19:40
        karbat napisał:

> dzieki za informacje .

Od tego jestem smile

> nie glosuje, nie biore udzialu . gdyz, aby glosowac, trzeba miec
        > chociaz ogolny przeglad sytuacji , sceny politycznej Iraku .

Ale w tym przypadku sytuacja w samym Iraku nie ma nic do rzeczy. Wystarcze troche wiedziec o polityce USA, bo pytam nie o to co zrobia Irakijczycy, a co zrobia Amerykanie. Wiec mozesz smialo, na podstawie swojej wiedzy o USA, zaglosowac smile

> -przekupic sobie glosy politykow , w skorumpowanym Iraku, to sa raczej grosze .
        > liczac w dolarach

Wlasnie dlatego w pytaniu, ktore postawilem, jest slowo "jesli", bo ja daleko nie jestem pewien tego, ze parlament iracki wiekszoscia poprze ta rezolucje.

> - mozna tez, swiatu oglosic , ze ta decyzja jest niewazna , ze to Iran podjal t
        > aka decyzje ,-

To akurat bedzie bardzo zle odebrano w swiecie. Bo wybory parlamentarne w Iraku odbyli sie pod nadzorem zachodu i byli przez niego ogloszone w pelni wolnymi i demokratycznymi.

--
      • rosjaiswiat1 Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 04.01.20, 22:37
        eva15 napisała:

> Amis to oleją, bo to nie będzie demokratyczne głosowanie smile.

Zaglosowalem wlasnie za ta odpowiedz. Ale nie bylem do konca przekonany, a to dlatego, ze nie tak wszystko jest proste. Amis formalnie nie sa w Iraku sami, a jakby na czele koalicji.Oprocz tego oni motywuja swoja obecnosc w Iraku tym, ze o to ich prosi narod iracki. Oczywiscie i jedno i drugie Amerykanom zwisa, ale jest cos, czego Amerykanie nie moga ignorowac., mnie chodzi o ich osobiste bezpeczenstwo. A teraz pare slow o tym. Pozycja marionetkowych wladz w Iraku jest bardzo chwiejna, ona musi caly czas lawirowac miedzy lojalnoscia wobec Amerykanow, i udawac przed Irakijczykami, ze to ona, czyli iracka wladza, w kraju rzadzi. Jesli parlament przeglosuje rezolucje, wzywajaca wycofanie wszystkich obcych wojsk z Iraku, a USA to oleja, to iracka wladza przestanie istniec, a to znaczy, ze sytuacja w Iraku wyjdzie z pod kontroli, a to poskutkuje tym, ze wojska okupacyjne beda caly czas narazeni na ataki, a cywile z zachodu beda musieli uciekac z Iraku, zreszta to juz robia. Wiec Amerykanie beda musieli wszystkie swoje sily rzucic na uspokojenie sytuacji w Iraku, a trzeba nie zapominac, ze Iran na pewno nie bedzie stac obok i tylko przygladac sie.
        I cos jeszcze powiem, Ewa, jesli nawet parlament jutro nie poprze tej rezolucji, to i tak doprowadzi do zaostrzenie walki w Iraku, wiec i w tym przypadku Amerykanie beda zmuszeni zmobilizowac maksimum sil, zeby trzymac, jako tako, sytuacje w Iraku pod swoim kontrolem.
        I najprzyjemniejsze smile
        Niezaleznie od tego, jak jutro zaglosuje iracki parlament, wygraja na tym Putin i Asad, bo na pewno Amerykanie beda musieli nie tylko odpuscic Syrie, a i sprobowac dogadac sie z Moskwa i Damaszkiem, zeby terytorium Syrii nie byl wykorzystany dla atakow na Izrael przez proiranskie sily, a takowe na pewno juz sa planowane,

>A gdy parlament b
        > ędzie się upierał, to go demokratyczne zbombardują. Niektórych tylko bombami mo
        > żna nauczyć prawdziwej demokracji.

To fajny zart, ale troche robi sie po niemu smutno smile

--
          • rosjaiswiat1 Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 04.01.20, 23:31
            eva15 napisała:

> Jest mi trudno uwierzyć w to, że USA opuszczą Syrię,

Faktycznie USA juz odpuscili Syrie. To ze probuja zachowac jakis kawalek syryjskiej ziemi, to tylko dlatego, zeby miec przyczulek na wszelki wypadek, i z przyczyn prescizowych. Ale i tak juz Amerykanie nie dyktuja w Syrii warunkow. A wladze Asada juz nikt nie podwaza. Kiedy ostatni raz Ty slyszala, ze na zachodzie mowili : Asad musi odejsc?

> to zbyt ważne dla Izraela,

Izrael juz dawno zrozumial, ze USA w Syrii nic nie maja do gadania, i dlatego Zydzi patrza na Moskwa, bo wiedza od kogo zalezy przyszlosc Syrii.

> ale obyś miał rację.

Musze miec w tym przypadku racje smile

--
            • eva15 Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 05.01.20, 00:21
              Ha, ha, odpuści Syrię, ale nie syryjskie złoża. Odcięli to państwo od dochodów z własnych źródeł/złóż, czyli zniszczyli, a przynajmniej ostro ograniczyli finansowanie budżetu państwa. ...Niech się Rosja martwi, z czego wolna dzięki niej Syria wyżyje.
              • rosjaiswiat1 Ewa, Ciebie nie mozna zadowolic :-) 05.01.20, 16:22
                eva15 napisała:

> Ha, ha, odpuści Syrię, ale nie syryjskie złoża.

Kiedys my spierali sie o to, czy Asad przetrwa. Ja twierdzilem, ze Rosja nie pozwoli na to, zeby USA zmusili Asada do odejscia, Ty mnie odpowiadala, ze USA nie odpszcza. Dzis my juz widzimy, ze USA odpuscili Asadowi. Ale dla Ciebie to juz nie jest wazne - wazniejszym jest to, ze USA kontroluja czesc syryjskich zloz ropy. I oczywiscie nie jest wazno, ze Syria nie jest ropa bogata, i ropa nigdy nie byla podstawa gospodarki syryjskiej, ale mniej o tym. Ja jestem w 100% pewien tego, ze gdy te tereny, ktore obecnie znajduja sie pod amerykanskiej okupacja zostana uwolnione, to Ty i tak bedziesz smiac sie z moich slow,gdy ja o tym napisze. A wygladac to bedzie tak.
                Ja napisze do Ciebie: Ewa, Amerykanie calkowicie opuscili terytorium Syrii.
                Twoja odpowiedz: Ha, ha, opuscili Syrię, ale syryjskie złoża sa puste.

p.s. mam nadzieje ze rozumiesz, ze ten post, to zart..

--
        • monalisa2016 Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 04.01.20, 23:28
          Irak moze sobie glosowac jak chce ale to nie wzruszy nikogo w Bialym Domu poza demokratami ktorzy maja coraz bardziej ograniczone manewry ruchu by wciagnac Trumpa w wojne jeszcze przed wyborami.

--
          ......................................
          Ciekawe Info.
          www.youtube.com/watch?v=UtIWBU6lL8Y
        • eva15 Off topic 04.01.20, 23:30
          Nie odpowiedziałeś na mój post odnośnie Białorusi, a ja po przeczytaniu Twojego linku lekko się przestraszyłam w jakim kierunku zmierza Łukaszenko. Stawia na nacjonalizm, pozwala na kontrolowane nacjonalistyczne protesty, kokietuje Zachód/USA i to wszystko pod kątem przyszłych wyborów. To nie wygląda dobrze. Mnie to trochę przypomina sytuację Ukrainy sprzed 20 lat. Oczywiście różnice są ogromne, ale mimo to sytuacja nie jest dobra. EU naciska Lukaszenkę na osłabienie więzi z Rosją. Lukaszenka gra tą kartą...
          • monalisa2016 Re: Off topic 04.01.20, 23:36
            Nie tylko EU naciska ale Pompeo jest powoli stalym gosciem na Bialorusi. smile

--
            Ciekawe Info.
              • monalisa2016 Re: Off topic 05.01.20, 00:11
                Powinienes w zasadzie sam to napisac ze Bialoris flirtuje z NATO.
                Skad to wiem, z medium z domena ".ru"

--
                Ciekawe Info.
          • rosjaiswiat1 Re: Off topic 04.01.20, 23:59
            eva15 napisała:

> Nie odpowiedziałeś na mój post odnośnie Białorusi, a ja po przeczytaniu Twojego
            > linku lekko się przestraszyłam

Ewa, sytuacja na Bialorusji w niczym nie przypomina sytuacje na Ukrainie.
            Na Ukrainie rzadzili i rzadza nadal oligarchowie, wiec walka toczyla sie miedzy nimi, a USA bardzo sprytnie to wykorzystal, dzieki czemu to praktycznie nic ich nie kosztowalo. Na Bialorusji nie ma oligarchow, a cala tak zwana nacjonalistyczna opozycja, jest w 100% kontrolowana przez Lukaszenko. jak ja pisalem - Lukaszence chodzi o to, zeby bialoruski cud gospodarczy byl oplacany przez Rosje. Rosja w sumie nie jest temu przeciwna, ale ma okreslone warunki, ktore Lukaszence do konca nie pasuja. Wiec Lukaszenko chce przekonac Putina, ze tylko on moze utrzymacc Bialorusje na prorosyjskiej drodze Ale to juz od dluzszego czasu nie robi na Kremlu wrazenia.
            I taka nowosc - Od dzis dostawy ropy do Bialorusji zostali wznowione.
            A bylo to tak. 30 grudnia Lukaszenko zadzwonil do Putina w sprawie tego, ze nie zostali podpisane umowy na dostwy ropy i gazu. Z tego co wycieklo z Kremla ( sadze, ze przeciek byl kontrolowany), Bat'ko probowal Putina przekonac, uzywajac przykladu Ukrainy, z ktora Rosja podpisala umowe, a sojusznej Bialorusja odmawia. Putin na to odpowiedzial, ze takie umowy nie sa w jego kompetencji, i poradzil zglosic sie do rzadu rosyjskiego. W nastepnym dniu, czyli 31 grudnia Lukaszenko zadzwonil do Miedwiediewa, i zwrocil sie z tym samym pytaniem, czyli dlaczego Rosja nie podpisuje umowy na dostawy ropy i gazu. Na to Miedwiediew odpowiedzial: a dlaczego on zwoni do Moskwy, a nie do Warszawy, i przytoczyl wywiad Lukaszenko, w ktorym ten mowil, ze Bialorus planuje zakupac rope w Polsce. Gdy Lukaszenko zaczal cos tlumaczyc, to Miedwiediew przypomnial mu o karcie drogowej, czyli etapach integracji Bialorusji i Rosji.Lukaszenko wkurzyl sie, i rzucil sluchawke, zeby za chwile zadzwonic znow do Putina, i zaczal sznatazowac, ze Bialorus bedzie odbierac gaz i rope z rur tranzytowych bez wzgledu na brak umowy, Putin polecil swojemu sekretarzowi, zeby ten przelaczyl Lukaseznko na Nowaka (minister enetgetyki). Gdzie Lukaszence wytlumaczyli, ze odbierac gaz i rope bez umowy bedzie Bialorusji kosztowac bardzo drogo, wiec Lukaszenko, dzwoniac do Putina, przyrzekl, ze do konca lutego biezacego roku podpisze karte drogowa. A poniewz w Rosji swietowali Nowy Rok, to umowa zostala podpisana dopiero dzis, i dzis zostali rozpoczete dostawy ropy i gazu do Bialorusji, ale umowy sa tymczasowe, i tylko na okres dwoch miesiecy.
            Wiec nie przymuja sie Bialorusja. Bat'ko nie jest idiotom, i zdaje sobie sprawe z tego, ze tylko Rosja moze gwarantowac przyszlosc dla niego i jego rodziny. Rowniez jego otoczenie nie pali sie do wspolpracy z zachodem.

--
            • rosjaiswiat1 I moze jeszcze cos, Ewa :-) 05.01.20, 00:10
              Ten artykul, ktory ja Tobie podrzucile, jest bardzo dlugi, wiec podejrzewam, ze czytajac go w cudzym dla siebie jezyku, nie wychwycila calosci przekazu. A on jest taki, ze pomimo wszystkich zagrywek Lukaszenko, on i tak nie ma alternatywy, a cala ta zabawa w spolprace z zachodem, jest obliczona wylacznie na to, zeby zrobic wrazenia na Moskwie:
              Вместе с тем вышеуказанная политическая игра официального Минска как с ЕС, так и с США пока не принесла Белоруссии практических результатов. Тем более если учитывать, что направлена она была скорее не на западных партнеров, а на Россию. Как показали события конца года, излюбленная белорусскими властями тактика «угроз российским интересам» оказалась провальной. На фоне наметившейся политической оттепели с ЕС и США никакого экономического эффекта от «лавирования — 2019» республика так и не получила ни со стороны Запада, ни со стороны России.

--
              • eva15 Re: I moze jeszcze cos, Ewa :-) 05.01.20, 00:16
                Oczwiście, że nie, Zachód żąda otwartego zerwania z Moskwą, nie jest naiwny i nie da się wykorzystać jako dojna krowa. A co w zamian za to zerwanie więzi z Rosją obiecuje tylko Łukaszenka wie.,..
            • eva15 Re: Off topic 05.01.20, 00:11
              Ukrainie też chodziło o to, by gospodarka była opłacana przez Rosję.
              Na Białorusi nie ma wielu oligarchów to fakt, ale super oligarchą jest Łukaszenka i mam wrażenie, że mu odbija. Ma te same lęki przed Rosją i jej kapitałem, które mieli ukraińscy oligarchowie.
              Kto wie, co szepczą mu do ucha delegaci z USA, których nagle ochoczo przyjmuje. W wywiadzie dla "Echa Moskwy" (Venediktow ) bezczelnie straszył Rosję NATO i Zachodem.
      • the-great-inuk Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 05.01.20, 11:36
        eva15 napisała:

> Amis to oleją, bo to nie będzie demokratyczne głosowanie smile. A gdy parlament b
        > ędzie się upierał, to go demokratyczne zbombardują. Niektórych tylko bombami mo
        > żna nauczyć prawdziwej demokracji.
        ======================================================
        BINGO!

Patrz Niemce Hitlerowskie!

--
        www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
        wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
    • rosjaiswiat1 I stalo sie 05.01.20, 15:49
      Palament Iraku przyjal rezolucje o zaprzestanie wspolpracy z koalicja USA do walko z ISIS i wezwal wszystkie obce wojska opuscic Irak:

Парламент Ирака проголосовал за прекращение соглашения с коалицией США

ПАРЛАМЕНТ ИРАКА ПРОГОЛОСОВАЛ ЗА ПРЕКРАЩЕНИЕ СОГЛАШЕНИЯ С КОАЛИЦИЕЙ ПО БОРЬБЕ С ИГ* И ЗА ВЫВОД ИНОСТРАННЫХ ВОЙСК ИЗ СТРАНЫ

ria.ru/20200105/1563130890.html

I co z tym fantem zrobia kraje europejskie? Bo jak wszystkie wojska, to wszystkie.

--
    • karbat Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 05.01.20, 18:24
      jak zareaguje USA …. pozbieraja swoje zabawki i sie wyniosa ..
      kto bedzie Irakowi pilnowal zrodel z ropa ..

rezolucja irackiego parlamentu i … nasuwa sie pytanie

czy irakijczycy nie skocza sobie do gardla ,
      czy beda w stanie utrzmac porzadek w kraju ..
      bo, ze pojawia sie tendencje destabilizujace kraj , nie mozna wykluczyc

czy sami w stanie uporac sie z resztkami bandytow ISIS w kraju
      ( bo tego , ze ktos ich bedzie dalej , intensywniej , karmic , tego tez mozna wykluczyc )

kto bedzie ich sojusznikiem strategicznym … Iran ( niedawny smiertelny wrog )
      Rosja … bedzie sie chciala angazowac na drugim froncie . .. nie sadze

ot takie sobie pytania , spekulacje, niewiele wiadomo na ten temat .
      w sumie … ciekawe zajawisko w regionie , przetasowania , inna jakosc ,.. niebezpieczenstwa i szanse

• karbat Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 05.01.20, 19:46
      niezbyt uwaznie sluchalem wiadomosci, obciete .. fragmenty info ;

min spraw zagr. USA Pompeo ,stwierdza , ze ta decyzja irackiego parlamentu
      nie sluzy irackeimu narodowi . cos tam bylo wczesniej, czego nie doslyszalem

co on opowiada, przeciez irakijczycy wypelniaja postanowienie wyborcze prezydenta USA

• rosjaiswiat1 Re: Jutro bardzo wazne glosowanie 05.01.20, 20:13
        karbat napisał:

> niezbyt uwaznie sluchalem wiadomosci, obciete .. fragmenty info ;

Pompeo powiedzial dokladnie to:

"We are confident that the Iraqi people want the United States to continue to be there to fight the counterterror campaign, and we'll continue to do all the things we need to do to keep America safe,"

Czyli Amerykanie zawsze wiedza lepiej, co jest potrzebne innym narodom. ZSRR na czele ze Stalinym byl panstwem milujacym pokoj i wolnosc wszystkich narodow na swiecie, w porownaniu z zasranymi USA.
        --
      • lubat Re: Nie da sie wszystkiego przywidziec :-) 06.01.20, 16:45
        rosjaiswiat1 napisał:

> USA wyprowadza wojska, ale dopiero po tym jak Irak im za wszystko
        > zaplaci.

Tylko przywódcy radzieccy byli takimi frajerami, że wyprowadzili swoje wojska z NRD i PL nie żądając rekompensaty za olbrzymi majątek zostawiony w tych krajach.
        • rosjaiswiat1 Re: Nie da sie wszystkiego przywidziec :-) 06.01.20, 16:59
          lubat napisał:

> Tylko przywódcy radzieccy byli takimi frajerami, że wyprowadzili swoje wojska z
          > NRD i PL nie żądając rekompensaty za olbrzymi majątek zostawiony w tych krajac
          > h.

Faktycznie to juz przywodca "demokratycznej " Rosji, wiecznie pijany Jelcyn, okazal sie frajerem. Bo to za jego rzadow rosyjskie, juz, wojska opuscili Polske i NRD.

--
        • eva15 Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 19:48
          lubat napisał:

> Tylko przywódcy radzieccy byli takimi frajerami, że wyprowadzili swoje wojska z
          > NRD i PL nie żądając rekompensaty za olbrzymi majątek zostawiony w tych krajac h.

W przypadku Niemiec to nieprawda, Niemcy zapłacili 12 mrd. DM dla wycofującego się wojska (koszty wycofania + budowa mieszkań dla żołnierzy w Rosji), do tego dali co najmniej 2 x bezprocentowe kredyty raz bodaj 5 mrd DM, raz 3 mrd DM oraz praktycznie bezpłatne dostawy zboża w 1990 r.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Wiedervereinigung
          www.mdr.de/zeitreise/kohl-gorbatschow-verhandlungen-kaukasus-100.html
          www.focus.de/politik/deutschland/zeitgeschichte-milliarden-poker-am-telefon_aid_173810.html
          • rosjaiswiat1 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 20:19
            eva15 napisała:

> W przypadku Niemiec to nieprawda

Ewa, to tylko drobna czesc tego, co stracil ZSRR, a pozniej Rosja. RFN byl gotow zaplacic minimum 100 mld marek, ale frajer Gorbaczow, a pozniej pijak Jelcyn, zadowolili sie groszami. Ale i 100 mld marek to bylby tylko ulamek rzeczywistych kosztow, ktore musial poniesc ZSRR, a pozniej Rosja, zeby odbudowac nowy system obrony. Chociaz i wartosc objektow wojskowych w NRD, jako budowle, byla ogromna

--
            • eva15 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 20:26
              To prawda. Sama słyszałam, jak Genscher po latach powiedział, że Gorbi mógł żądać znacznie więcej i pewnie byśmy (my - Niemcy) zapłacili.... Tak naprawdę był lekko zdziwiony, że na tych 20 mrd. DM się skończyło. Te kwoty, które dano jako kredyty później, po kilku latach umorzono.
            • eva15 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 20:29
              4 czy 5 umów regulowało płatności dla Rosji. Jedna z nich dotyczyła nieruchomości. Tu Rosja padła podobnie ofiarą jak cała NRD. RFN wyceniał budynki na terenie NRD jako mało warte wymagające gruntownego remontu lub nawet zburzenia zaniedbane ruiny.
                • eva15 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 20:43
                  Igor, każdy ma swoje rachunki i rachuby. Rosja pewnie zawyża wysokość strat, Niemcy ostro zaniżyli. Ale zaniżyli dlatego, że Gorbi na to pozwolił.
                  Podobnie jak NRD pozwoliła się potraktować jak podbita za grosze kolonia RFN. NRD-owcy cierpieli na tę samą chorobę, co ludzie radzieccy - nie mieli żadnego doświadczenia z krwiożerczym, brutalnym kapitlizmem, w dodatku uwierzyli w solidarność braci zachodnioniemieckich. NRDowcy mają na tym tle po dziś dzień zadrę w sercu.
                  • rosjaiswiat1 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 20:58
                    Ewa, z tego co piszesz, wnioskuje, ze tekstu nie przeczytal. Bo gdyby przeczytala, to zauwazylaby, ze tam o pieniadzach za poradziecki majatek mowi sie najmniej.
                    Moze dla zachety fragment smile

Но и Берлин сдержал далеко не все свои обещания в военно-политической части. Так, согласно Договору об окончательном урегулировании в отношении Германии, немецкие власти обязались не размещать на территории бывшей ГДР иностранные войска и ядерное оружие. Кроме того, они подтвердили, что вообще отказываются от производства, владения и распоряжения любым оружием массового поражения.

На деле в Германии сегодня одних только американских объектов, по некоторым данным, насчитывается 179. Вдобавок по всей стране размещены войска НАТО, в том числе и иностранные контингенты. Самое же главное, что на территории немецкого государства до сих пор остаётся ядерное оружие.

--
                    • eva15 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 21:17
                      Jestem zdziwiona takim tekstem....

Na terenie NRD nie ma po dziś dzień bombek A i US-żołnierzy.

Tu mapa obcych baz wojskowych:

de.wikipedia.org/wiki/Datei:US_military_bases_in_Germany.png
                      Broń atomowa składowana jest głównie w Bühel (Niemcy Zachodnie). Niemcy od lat walczą o to, by ją Amis wreszcie zabrali. Tu masz wszystkie bazy i typy składowanej tam broni atomowej:

de.wikipedia.org/wiki/Nuklearwaffen_in_Deutschland#Im_wiedervereinigten_Deutschland

• rosjaiswiat1 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 21:27
                        eva15 napisała:

> Jestem zdziwiona takim tekstem....
                        > Na terenie NRD nie ma po dziś dzień bombek A i US-żołnierzy.

Ewa, w tej mapce, ktora Ty wkleila, pokazane sa tylko duze bazy wojskowe, a w tekscie pisze sie o objektach wojskowych, ktorych tylko amerykanskich po terytorium calych Niemiec rozrzucono w ilosci 179 (На деле в Германии сегодня одних только американских объектов, по некоторым данным, насчитывается 179.)

--
                        • eva15 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 21:50
                          No to daj jakąś mapkę, która to udowodni. Ja myślę, że autor myli obiekty wojskowe z terenami (poligonami) do jakiś wspólnych ćwiczeń NATO. A to jest zupełnie coś innego niż stałe bazy czy obiekty wojskowe USA i/lub NATO.

Ja naprawdę nie cenię sobie władz niemieckich, ale jestem bystrą obserwatorką ich stosunku do umów z Rosją i jak dotąd nie znalazłam nic, co by oznaczało złamanie tych umów. Nawet mnie to trochę dziwi, jak w tym zakłamanym zachodnim świecie "wartości" Niemcy trzymają się jednak tego, co z Rosją (ZSRR) podpisali.

No ale może źle szukam, oświeć mnie, gdzie są stałe US i/lub NATO-obiekty wojskowe w b. NRD.
                          • rosjaiswiat1 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 22:20
                            eva15 napisała:

> No to daj jakąś mapkę, która to udowodni. Ja myślę, że autor myli obiekty wojsk > owe z terenami (poligonami) do jakiś wspólnych ćwiczeń NATO.

Ewa, damy sobie spokoj z tym tematem. Jesli Ty uwazasz, ze jakies poligony nie sa obiektami wojskowymi, to dalej nie mamy o czym gadac.

--
                            • eva15 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 22:30
                              Poligon wojskowy – zamknięty teren wojskowy używany do ćwiczeń i manewrów wojskowych, przeprowadzania testów broni oraz opracowywania i testowania taktyki wojskowej.

pl.wikipedia.org/wiki/Poligon_wojskowy
                              Kpisz ze mnie? Niemcy mają swoją armię również na terenie b. NRD. Jeśli tam robią ćwiczenia w ramach NATO, to jest to dowód na istnienie US-obiektów w b. NRD?

Gdzie Twoje mapki tych US-obiektów? Artykuł ich nie podał.....
                              • rosjaiswiat1 Re: Niemcy zapłacili 20 mrd marek 06.01.20, 22:39

> Gdzie Twoje mapki tych US-obiektów? Artykuł ich nie podał.....

Nie mam zadnych mapek. A Ty, Ewa, nie obrazaj sie, Ty naprawde nie masz pojecia o tym, co to jest obiekt wojkowy.
                                Bo nawet w tym co Ty wkleila, napisano, ze poligon jest zamknietym terenem wojskowym, i to, Twoim zdaniem, wyklucza poligony z listy obiektow wojskowych. Ty nie musisz to wiedziec, ale poligony w kazdym kraju sa obiektami wojskowymi, Bo kazdy zamkniety teren, wykorzystywany przez wojko, jest obiektem wojskowym, jak nawet tam znajduje sie pralnia.
                                I jeszcze cos, Ewa, zdecydowana wiekszosc obiektow wojskowych nie znajduje sie na mapach. Na mapach sa tylko duze bazy wojskowe, ale nie znajdzisz na mapie pojedynczy radar, sluzacy dla obrony przeciwlotniczej kraju, ktore sa poruzrzucane po calemu terytorium panstwa.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka