Dodaj do ulubionych

Daniel Libeskind zaprojektuje w Łodzi

IP: 195.116.98.* 23.10.09, 19:32
Jak na razie jego warszawski projekt apartamentowca-żagla na ulicy Złotej nie ma szczęścia.Prace staneły z powodu kryzysu
...
www.tnij.org/opona2009
Edytor zaawansowany
  • Gość: autor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.09, 19:36
    Ciekawe czy tym razem ucieknie od stawianego przez siebie wszędzie stempla. Może w Łodzi nie da się zrobić tego co zawsze. Jeden z projektów Pana L, znane pismo Detail określiło jako całkowite nieporozumienie i dążenie do zaprojektowania elewacji a nie budynku. Całe szczęście nie wygrał konkursu na Muzeum Żydów Polskich w Warszawie... Przereklamowany architekt.
  • Gość: michal IP: *.40.96.27.sub.mbb.three.co.uk 23.10.09, 21:24
    slabizna i bubek
  • Gość: str IP: *.lodz.dialog.net.pl 23.10.09, 21:26
    no tak skoro Detail tak okreslil to musi tak byc
  • Gość: gr IP: *.3s.pl 23.10.09, 22:31
    współczuję łodzi
  • Gość: bobek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.09, 23:03
    oj oj jaka biedna lodz daniel zaprojektuje tam jakiegos swojego kolejnego bubla i te tlumy ktore to beda przyjezdzaly ogladac, oj oj biedna lodz
  • Gość: nie ja IP: *.range86-177.btcentralplus.com 24.10.09, 05:02
    do "ja":
    polska dla polakow madagaskar dla zydow (przciez nie bliski wschod to "odwieczne" tereny palestynczykow) madagaskarczycy na ksiezyc. a ty do dupy...
  • Gość: gosc IP: 89.241.147.* 24.10.09, 05:04
    tak patrze na goscia i mysle " qrwa ale on jest dogy"
  • Gość: ps. IP: *.range86-177.btcentralplus.com 24.10.09, 05:04
    podejrzewam ze Libeskind nie czyta tego artykulu, wiec nie bedzie mogl odpowiedziec na twoje interpelacje...
  • Gość: Z Lodzi IP: 115.128.45.* 24.10.09, 08:06
    Gadac to on potrafi. Ale projektowac to watpie... I nagle mu sie przypomnialo ze jest z Lodzi... ale do polskosci to mu daleko - zreszta sam o tym nie wspomina - zdrajca.
  • Gość: Kajo IP: *.chello.pl 24.10.09, 08:38
    No tak.... w końcu tylko słaby architekt mógł być zwycięzcą konkursu na projekt budynków w Ground 0, czyli nowe oblicze dawnego World Trade Center. Jak wiadomo - w Nowym Yorku i generalnie w Stanach, jest taka tendencja, żeby najbardziej eksponowane miejsca w mieście były projektowane przez zwyczajnych partaczy. Podobnie Berlin, który też słynie z architektonicznej słabizny. I tylko Polska może się wciąż poszczycić nieprzebytym oceanem talentów architektury, gdzie geniusz wyrasta przy geniuszu, a rodzime realizacje byłyby pewnie za wzór kunsztu stawiane nawet i na księżycu, gdyby tylko tam istniało życie...

Ochłońcie, państwo - zarówno Libeskind, jak i Gehry, zostali zaproszeni przez dobrych ludzi w swoim rodzimym mieście, do zaprojektowania budynku. I to robią. Niech nikt nie ujmuje tym panom wybitności, bo ceni ich cały świat.
  • Gość: jakima IP: *.access.telenet.be 24.10.09, 09:51
    współczuję niektórym komentującym bezinteresownej złej woli; niektórzy z pewnością lepiej się czują, gdy komuś dowalą, potępią albo obrażą, nie wiedząc nawet o tym, że tak naprawdę wystawiają świadectwo samym sobie;
    i szczerze - dobrego dnia wszystkim :-)
  • Gość: n IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.09, 09:57
    żagiel w Warszawie też był bardzo ciekawym projektem, szkoda, ze raczej nie zostanie nigdy zrealizowany.
  • Gość: lilka IP: *.chello.pl 24.10.09, 10:16
    ale prymitywizm wśród komentujących..
  • Gość: wolak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.09, 10:18
    Trudno się przyznawać do polskości, skoro Polacy albo po prostu wypędzili go z Polski. Libeskind już dawno chciał zaprojektować coś dla Łodzi. Tylko pomysłów było brak. Teraz jest pomysł, nowa przestrzeń i całkowicie nowa jakość. Ja wierzę, że to się uda. I
  • michalparadowski2 24.10.09, 10:46
    Znakomity architekt już projektuje w Łodzi...itd.
    Natomiast ubodzy lokatorzy budynków komunalnych, znając ambicję artysty i lekkomyślność władz, też projektują tyle, że szałasy na Zdrowiu!
    To taka zdrowa dzielnica w Łodzi.
  • Gość: ponury IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.09, 10:47
    O losie, ależ komentarze.... ale tak to jest, gdy w mieście brakuje mieszczan, nie brakuje za to kibiców ŁKSu i Widzewa.

• Gość: niefan IP: 188.33.151.* 24.10.09, 10:58
    Też nie jestem fanem tego Pana D.L.
    Jego architektura w ogóle nie ewoluuje. Utknął w przekonaniu, że muzeum żydowskie w Berlinie było tak udane, że teraz to tylko przeklejać koncepcję do innych projektów, bez znaczenia jaka jest jego funkcja czy lokalizacja.
    Polecam lekturę architektów z dalekiego wschodu, na prawdę goście wyznaczają nową jakość w branży ...
    Jak by nie było naturalne jest, że miasto chce mieć coś przyciągającego a takie nazwisko na to pozwala.
  • Gość: miś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.09, 11:11
    DL i FG nie są tylko sławami. Słabo bo słabo, ale swiązani z miastem, i jeśli mogą takimi być Tuwim, czy Rubinstein, to czemu nie oni. Łodzianie mogą widzieć w nich emanację swojej lepszej strony, a kto nie chce być lepszy?
  • Gość: jozue IP: *.chello.pl 24.10.09, 11:21
    powodzenia łodzianie ! zazdrość ,siwa zazdrosc
  • Gość: ja IP: 188.33.28.* 24.10.09, 11:24
    wspaniały człowiek, który akurat wiele dobrego powiedział o Polsce i o samej Łodzi na tym wykładzie, nie rozumiem czemu w niektórych komentarzach tyle jadu... Z takich wydarzeń należy się tylko cieszyć, a Łódź ma szczęście! Gratulacje
  • Gość: xxxxxxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.09, 11:39
    ale wieśniackie komentarze. wstyd idioci. ile wy macie lat?!
  • Gość: patafiany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.09, 12:07
    młotki złota w warszawie ruszyła... a to akurat nie jego wina ze kryzys, chociaż mam wrażenie że niektorzy i o to są w stanie go posądzic... :|
  • Gość: wow IP: *.adsl.inetia.pl 24.10.09, 12:24
    Nie wiem, co to za starachitekt, skoro każdy go nienawidzi. Ja się cieszę, że coś zaprojektuje specjalnie dla Łodzi i czuje w tym względzie 'powagę', bo jest z nią emocjonalnie związany. Tu anwet nei chodzi o kasę, bo pewnie ze swoją pozycją może budować gdzie chce. Niemniej fakt, powtarza się, robi dyskusyjne rzeczy. Nie tłuamczy to arogancji komentarzy. Smutne.
  • Gość: arahat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.09, 12:55
    wezmie kase za projket? a czy bedzie zrealizowany? co ciekawego takiego wnosi do architektry?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka