Dodaj do ulubionych

Pałac Kultury do rozbiórki?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.09, 13:26
Moim zdaniem rozbiórka to kiepski pomysł. Ten budynek ma złą sławę ze względów historycznych, ale rozwalanie "muru berlińskiego" 20 lat po czasie to pusty gest. Tymczasem nowe pokolenie patrzy już na ten budynek jako świadectwo historii i rozwalanie tego jest krótkowzroczne i w sumie egoistyczne. Przecież nasze społeczeństwo już co najmniej w połowie składa się z ludzi, którzy nie doświadczyli PRLu lub doświadczyli go tak mało, że nie mają takiego nastawienia do tego budynku jak Pan Radosław Sikorski.

Niszczenie zabytków nie jest zabiegiem dyplomatycznym tylko pustym gestem mającym na celu zwrócenie na siebie uwagi.
Edytor zaawansowany
  • Gość: M.M IP: *.chello.pl 10.11.09, 13:38
    To może od razu zburzymy kościoły, zamki i inne nieekologiczne budynki. Chciałbym przypomnieć panu Sikorskiemu, że to zabytek
    Moim zdaniem dopiero to co z nim zrobimy będzie świadczyć o nas. O tym czy akceptujemy naszą przeszłość, albo czy jej nieakceptujemy i na siłę chcemy się od niej odciąć. Dlaczego tak bardzo dbamy o np. obozy zagłady, które niemcy po sobie zostawili? Czy na renowacje tychże także szkoda pieniędzy?
  • portfenetr 10.11.09, 13:38
    To proponuję jeszcze - tak na początek - zburzyć zamek w Malborku i zasypać kanał bydgoski, to też pozostałości po ciemiężcach. A potem systematycznie rozprawimy się z resztą...
  • Gość: 100lica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.09, 13:56
    Jako rodowity warszawiak mówię stanowczo: Zburzyć to badziewie!!!!!!!!!!!
  • Gość: sil IP: *.centertel.pl 10.11.09, 13:59
    chyba sikorce niemiecki sznaps zaszkodził...
  • Gość: si IP: *.centertel.pl 10.11.09, 14:01
    oj bardzo zaszkodził!

• Gość: jozue IP: *.chello.pl 10.11.09, 14:09
    kurde niczego nie burzyć! wypieścić ! i będzie się czym chwalić,bo narazie stolica nie za bardzo ma się czym pochwalić,
  • Gość: will IP: *.centertel.pl 10.11.09, 14:13
    chyba niemiecki sznaps zaszkodził sikorce..
  • Gość: v. IP: *.chello.pl 10.11.09, 14:16
    panie sikorski... dobrze pan zrobi jak zamilknie...
  • Gość: lol IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 10.11.09, 14:47
    ja odmiennie powiem, że jestem za ;) Ju... Więcej...ż dawno nikt nic tak mądrego nie powiedział. I nie chodzi tu o ładunek ideologiczny, o to, że socjalizm, Stalin, zbronie wojenne i te buraczne bądź kartoflane buzie na pochodach pierwszomajowych. Tylko o to, że mnie ten budynek poprostu raził od zawsze. Zawsze mi się wydawało, że nie pasuje do niczego i zamienia naszą stolicę w Małą Moskwę. A było mi przykro jeszcze bardziej, kiedy zobaczyłem zdjęcia starej Warszawy i to, że na miejscu tego "chińsko-mongolsko-ruskiego smoka" stały kiedyś przecudne secesyjne i eklektyczne kamienice, które pozwalały definiować Warszawę jako "Paryż Wschodu". Większośc tych kwadratów kamienic przetrwało wojenną pożogę i Powstanie. Były jak najbadziej do uratowania, wyremontowania, a mimo to zburzono je w imię irracjonalnej walki klas. Nie winię nikogo za poglądy, ale skoro kiedyś ktoś zburzył to serce Warszawy w imię ideologii niszczenia wszystkiego, co wiąże się z kulturą burżuazji, to dlaczego my teraz nie mielibysmy zburzyć tego przybytku komunizmu w imię budowania nowej kapitalistycznej i wolnorynkowej Polski. I nie przekona mnie nikt, kto uważa, że to zabytek. Zabytek tak naprawdę jest zabytkiem tylko dlatego, że minął określony okres czasu od jego powstania. Ten obiekt nie wnosi nic do myśli architektonicznej, nie rewolucjonizuje wartości estetycznych, on poprostu jest i się starzeje. Jeśli teraz go wyburzymy i postawimy coś naprawdę" fajnego", i nie mówię o rekonstrukcji starych kamienic i starej zabudowy, bo ich czas minął, to może udałoby się przywrócić w stolicy jakich ład architektoniczny. Nie mówiąc juz o tym, że być może powstałby prawdziwy, uwględniający przede wszystkim potrzeby mieszkańców, ZABYTEK :))
  • Gość: wwkk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.09, 14:48
    Burzenie zabytków, pomników niczym nie różni się od palenia książek. Szanownemu panu ministrowi coś się z tym kojarzy?
    Nie?
    A wydawałoby się, że ministrem spraw zagranicznych powinien być mądry człowiek.
    Panie ministrze, teraz kolej na np.: Cytadelę w Warszawie - symbol zniewolenia przez carską Rosję; z pół Wrocławia - przecież wybudowali toto pruscy zaborcy; może jeszcze ck koszary na Wawelu i parę innych zabytków.
    Gdybyś miał pan odrobinę honoru, prędziutko zrezygnował byś pan ze stanowiska i zaszył się w mysią dziurę. Ale na to nie liczę, nie jestem taki naiwny.
  • Gość: Andru IP: *.Red-83-39-190.dynamicIP.rima-tde.net 10.11.09, 14:50
    A ja się zgadzam z Sikorskim. TO było by, tak jak powiedział, prawdziwe katharsis. Uwolnienie się od pozostałości komunizmu, mimo, że trochę jej szkoda. Taki wybór przez serce.
    Sam jestem wielkim miłośnikiem architektury, wieżowców. Jestem też jednak patriotą. I mnie, jako Polaka ten budynek obraża, bo symbolizuje upodlenie i ciemiężenie naszego narodu.
    Pozdrawiam
  • Gość: p4 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.09, 14:56
    zła slawe w polsce ale za granicami naszego kraju bardzo rozpoznawczy...mnie osobiscie bardzo podoba sie pkin noca:D
  • Gość: str IP: *.lodz.dialog.net.pl 10.11.09, 15:34
    oxford skonczyl a takie glupoty wygaduje ........
  • Gość: olo IP: *.icpnet.pl 10.11.09, 15:44
    ZZa 50 lat bedą mówić ale Ci nasi dziadowie byli dziwnie że chcieli zburzyć pałac kultury
  • Gość: Alojzy IP: *.opera-mini.net 10.11.09, 15:59
    Pojebało?!
  • Gość: lens IP: *.217.83.196.dyn.user.ono.com 10.11.09, 16:11
    ja jako rodowity Warszawiak mówię, że pan minister gada bzdury. Pałac kultury stał się już częścią tożsamości wielu mieszkańców tego miasta. Poza tym było nie było jest już symbolem Warszawy.
    Mdlą mnie tez sentymentalizmy o tych pięknych secesyjnych kamienicach przed wojennych. Historii nie da się już odwrócić i śmiesznym byłoby odbudowywanie tych kamienic.
    Co za bzdura! Warszawa nie była Paryżem wschodu. Chyba tak jak mamy pierdyliad Amsterdamów...
    Przypominam, że mimo zburzenia muru w Berlinie, wciąż jest tam ulica Karola Marksa oraz plac Róży Luxemburg.
    Jakoś wierzy telewizyjnej z Alexander platz też nie zburzono..
  • Gość: isaak IP: *.adsl.alicedsl.de 10.11.09, 16:39
    pikniki w centrum brudnego miasta, lepiej niech nad wisla zrobia piekna promenade
  • Gość: M.M IP: *.chello.pl 10.11.09, 16:41
    A tak poza tym jak mozna porównywać mur z P.K?
  • Gość: qwerty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.09, 17:06
    Pan Sikorski chyba na głowę upadł! Martwi mnie to co się w tym kraju ostatnimi czasy dzieje...
  • Gość: . IP: 212.180.146.* 10.11.09, 18:04
    Hej Palac Kultury to moje dziecinstwo! Chodzilam tam na zajecia i mi sie bardzo dobrze kojarzy. Poza tym jest na swoj sposob ciekawy. Jestem przeciwko zburzeniu.
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.09, 18:18
    Pozatym wiem bo w mojej rodzinie są osoby mieszkające w Ameryce, że kiedy przyjechali do Warszawy to właśnie PKiN im się najbardziej podobał
  • Gość: PT IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.09, 18:21
    Ja bym to badziewie rozebrał a miasto powinno się odbudować tak jak Niemcy teraz odbudowują Drezno.
  • Gość: watcher IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.09, 18:33
    Fuck! Radzia niezle jebie ostatnio; moze ruski -przy calej mojej nienawisci do nich=maja racje ze gosc sie powininen leczyc? jestem z poznania, wiec osobiscie niemam jaks zlych skojarzen 'powszednich' co do tego bud, ale wiem co to za przybytek-jednak mimo wszstko uwazam ze on sprawia ze warszawa ma ...najiekawsza panorame wysokosciowcow w europie 'wschodniej'. Udowadnia tez gosciom z zachdu, ze w polsce zanim sie nepojawly ich korporacje-mielismy cos wyzszego niz koscioly;p a ogle to powinien byc to juz zabytek...
  • Gość: polo IP: *.lubin.dialog.net.pl 10.11.09, 18:50
    i dzięki takim wypowiedzią z całym szacunkiem dla Pana Ministra Pan traci w wielu oczach..
    PKiN to historia, symbol ale również piękne wnętrza..
    Zamiast burzyć powinni go oczyścić, otworzyć balkony i wprowadzić na nie dużo zieleni i kawiarnie lub restauracje..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.