Dodaj do ulubionych

Kolorowy blok TBS z Katowic

IP: 195.116.98.* 06.01.10, 16:43
Oto inwestycje jakie będą miały miejsce w Katowicach w ciagu najbliższych 5 lat:

katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7421341,Katowice_zaciagna_na_inwestycje_500_mln_zl_kredytu.html

Już wkrótce w centrum Katowic będzie jak w Warszawie:)
Edytor zaawansowany
  • adkg-lab 06.01.10, 16:50
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: szybki Nik IP: 188.117.130.* 06.01.10, 17:18
    drugi :P
  • Gość: oralB IP: *.grupa5.com.pl 06.01.10, 17:35
    oszty w mordę i kurdę...tym razem trzeci...
  • Gość: Gość IP: *.c194.msk.pl 06.01.10, 17:48
    Mieszkam w katowicach i widzialam ten budynek, musze powiedziec, że to własnie jeden z gorszych budynkow w Katowicach (w zakresie nowego budownictwa), głównie ze wzgledu na okna, co z tego, że sa wysokie skoro są niezwyle wąskie ? Znaczenie ładniejsze (według mnie) są budynki na ul.Sławka w Katowicach, równiez wybudowane przed TBS.
  • Gość: Bau-Hau(!) IP: *.chello.pl 06.01.10, 18:43
    Podoba mi się pomysł z oszczędną kolorystyką i grafiką. Razem z nieregularnym rozmieszczeniem okien na jednej z fasad daje to fajny niesymetryczny efekt.
    Mam jednak powazny zarzut co do myślenia o dzieciach - myślę, że zamiast ciekawej kolorystyka bardziej zainteresowałby je jakiś plac zabaw...
  • Gość: ja IP: *.newbell.petroinform.com 06.01.10, 20:53
    hehe jak katowice beda w koncu czyste to bedzie mozna gratulowac narazie super macie dworzec pozazdroscic
  • Gość: vdr IP: *.aster.pl 06.01.10, 21:23
    Piękna współczesna architektura! Jak widać, można i tanio, i ładnie.
  • Gość: do Bau Hau IP: 94.254.229.* 06.01.10, 21:33
    też mi poważny zarzut...zarówno dobra kolorystyka jak i plac zabaw są bardzo potrzebne i tyle.
  • Gość: Bau-Hau(!) IP: *.chello.pl 06.01.10, 21:57
    Chodziło mi dokładnie o zdanie "- Pomyśleliśmy o dzieciach, które będą tam mieszkać, i doszliśmy do wniosku, że trzeba zrobić coś, żeby nadać tym skromnym z konieczności budynkom bardziej pogodny klimat i indywidualny charakter." - jako dziecko wolałabyś/wolałbyś ogarniać fajna grafikę budynku czy raczej babki z piasku?
    Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że jedno jak i drugie jest ważne. Następnym razem polecam dokładniej czytać wypowiedzi (gdzie doceniłam jednak tą dobrą kolorystykę) zamiast silić się na kąśliwą, niekonstruktywna krytykę.
  • Gość: szybki Nik IP: 188.117.130.* 06.01.10, 22:07
    "Gość: ja" powiedział co wiedział na temat Katowic, ale po co? :P komentarz do niczego nie da się podpiąć. Na pewno pochodzisz z jakieś zapyziałej miejscowości i tylko krytykujesz inne miasta, Katowice podobnie jak większość polskich miast jest brudne, nie no może twoja mieścina jest czysta - ewenement w skali kraju :P okaże się za jakiś czas że odezwie się pod jakimś innym nickiem i wytknie mi jakieś błędy ortograficzne czy stylistyczne lub dopisze tekst żebym najpierw się nauczył pisać po polsku z tego powodu że go zwyzywałem, uraziłem jego ukochane miasto, wytknąłem jego ciemnotę .... hah
  • Gość: mj IP: 89.25.197.* 07.01.10, 11:48
    Ignacy, skomentuj ten domek :)
  • Gość: Lucyna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.01.10, 12:18
    To tylko tak ładnie wygląda na zdjęciach ale w realu ochyda
  • Gość: 50cent IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.10, 12:19
    Hah, no kochane dzieci będą miały podwórko w postaci wielkiego parkingu i garaży w poziomie ulicy. Hahah, pomyśleli o nich, na pewno będą miały depreche.
  • felinecaline 07.01.10, 12:24
    Budynki sa "bunkrowate" ze wzgledu na wymiary i proporcje okien, z ktorych niektore przypominaja raczej szczeliny strzelnicze niz okna w kraju o naslonecznieniu nie przekraczajacym przecietnego.
    To nie pustynne rejony Afryki, gdzie trzeba by tak je redukowac.
  • Gość: HEGEMON IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.10, 13:50
    co za "klitki" smutek !!!
  • talking_head 07.01.10, 14:03
    Monotonny bunkier z oknami typu 'strzelnice' - i gdzie tu ta 'nowoczesność" ?
    razi mnie strasznie ta wszechobecna u polskich architektów maniera projektowania okien w postaci wąskich pionowych pasów. Rozumiem że dla elewacji to samograj, mozna łatwo ją zakomponować, ale dla mieszkańca to koszmar. Kupuję ciagl;e różne mieszkania na portalach i widzę na zdjęciach jak wyglądają pokoje z jednym wąskim oknem, szczególnie jak okno jest w narozu pokoju, to istne nory !
    99,9% ludzi chce mieć okna od ściany do ściany ! No ale może architekt jako "twórca" wie lepiej ?
  • Gość: mona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.10, 14:14
    To ma być dobra architektura? Mhy.. widocznie od dziś wystarczy pomalować klocek w kolorowe prostokąty? Rozumiem, ze dużą przeszkodą były finanse, ale nie przesadzajmy z zachwytem...
  • Gość: HH IP: *.comarch.com 07.01.10, 14:56
    Najzabawniejsze w tym kraju jest to, że ci "najbiedniejsi", dla których są mieszkania komunalne, żyją w najlepszej jakości domach/mieszkaniach. Jak już coś zarabiasz, ale nie jesteś zbytnio bogaty, to jesteś skazany na blok z płyty, w beznadziejnej okolicy.
  • Gość: Albin Siwak IP: 62.29.174.* 07.01.10, 15:40
    Ładne nawiązanie do katowickiego, przedwojennego funkcjonalizmu. Budynek pasujący do genius loci miasta. A co do wąskich okien, to one wcale nie są takie złe, mieszkanie się robi bardziej ustawne, w zimie cieplej a w lecie słońce tak mocno nie wali. Zwłaszcza, że to budynek socjalny z małymi mieszkaniami, więc nie ma tu miejsca na ekstrawagancje.
  • business3 07.01.10, 15:42
    Syfiaste!!!
  • Gość: misza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.10, 16:05
    Te okienka są fatalne! Rzeczywiście są w Katowicach budynki wybudowane przez TBS-y, które znacznie lepiej się prezentują np.na Giszowcu, chociaż i tam niektóre mieszkania są położone zbyt blisko ulicy i za nisko.
  • Gość: swoboda_t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.10, 16:16
    Katowicki TBS jako bodajże jedyny w kraju organizuje konkursy architektoniczne na swoje inwestycje. Te bloki prezentują się ok, ale na tle innych inwestycji choćby na St. Etienne czy Sławka nie zachwycają. Są estetyczne, niebanalne ale nic ponadto. Tak czy siak miło, że się tu pojawiły. W Katowicach jest mnóstwo swietnej architektury - sprzeda stu lat, międzywojennej, z czasów PRL a i z ostatnich lat kilkanaście realizacji zasługuje na uwagę. Katowice i cała aglo mogą dostarczyć jeszcze wiele cieakwych artykułów na Bryłę, warto podrążyć. Pozdrawiam.
  • Gość: swoboda_t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.10, 16:32
    I JESZCZE A PROPOS PLACU ZABAW. Tuż obok tych bloków, dosłownie przez płot jest szkoła z placem zabaw i tartanowym boiskiem chyba wszystkie szkoły w Kato już takie mają). W pobliżu są podwórka z placami zabaw, a jakieś 150 merów od bloków zaczyna się WPKiW, czyli największy w Polce i drugi w Europie park miejski - 600 hektarów to dla dzieciaków aż nadto. Tu widok z góry (szkoła w środku, tbs w budowie na pd.-wsch.od niej, na pn.-zach.widać skrawek Parku): tiny.pl/hmgbn
  • Gość: gosc IP: 77.255.86.* 07.01.10, 17:37
    Co wy pie...cie ciagle o tych waskich oknach... bylem w srodku i bardzo ładnie to wygląda estetycznie jak już ktoś wspominał w zime bedzie cieplej a w lato nie bedzie sie przedzierać dużo słońca.... to że są takie okna to nie znaczy że bedzie w mieszkaniu zero światła... powinniście się leczyć... a co do placu zabaw to odrazu obok bloku jest ze strony bloku ulicy sportowej... jak czytam te komentarze to chce mi się śmiać.... A ten komentarz że zwalone bloki na jeszcze gorszych osiedlach to jest zabawne już na maxa... jak mozesz mówić człowieku że dąb jest niebezpieczną albo gorszą dzielnicą... poprostu nie rozumiem... przejedz sie na nikisz albo giszowiec albo inne dzielnice i dostaniesz w ryj za nic to będziesz wiedział... wtedy co mówisz.... Dojazd wszędzie super autobusy tramwaje niedaleko park... jak dla mnie żyć nie umierać... a wam powiem... POJEBUSY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka