Dodaj do ulubionych

Zburzą Rotundę, aby wybudować nową

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.10, 12:41
ale kicha!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: gośc IP: 195.116.98.* 28.01.10, 12:48
    Ta nowa Rotunda wygląda jak sedes przykryty szkłem,brakuje jeszcze spłuczki:)A tak całkiem poważnie- w Polsce nagle przyszła moda na uznawanie komunistycznych klocków za zabytki co uniemożliwia szybkie ich wyburzenie
    ...
    www.tnij.org/finanse2010
  • Gość: ehh IP: *.adsl.inetia.pl 28.01.10, 12:49
    O tempora! o mores! Toż to "czysta karta" Le Corbusiera! :) A nie lepiej uporządkować teren wokół starej rotundy, a ją samą odnowić i przeznaczyć na cele kulturalne?
  • Gość: Grzechu IP: *.microchip.net.pl 28.01.10, 12:56
    Tylko ludzie bez kultury wyburzają swój dorobek kulturowy.
    Tyle było biadolenia na niemców za zniszczenie warszawy
    a teraz sami ja niszczymy za aprobata władz miasta
    i nic niewiedzących tzw prostych ludzi czytaj plebsu
    Kolejny debilizm z serii wyburzenia
    Przerabiamy to teraz w Katowicach
    Restauracja bez okien.
    faktycznie stary okrąglak jest o niebo lepszy.
    Ludzie!!!!(to do plebsu)nie wieżcie wizualizacją
    Te obrazki kłamią
    Polska to kraj gdzie budynki na wizualizacjach w większości przypadków są piękniejsze niż w rzeczywistości.
  • Gość: żal.pl IP: *.gemini.net.pl 28.01.10, 13:12
    Masakra :/ co za głupie pomysły mają ci ludzie! Ta nowa rotunda dużo brzydsza od starej. No cóż, wszystko zmierza d o tego, żeby za kilka lat nie było po co wyjeżdżać na szczyt PKiN, bo zamiast tego co jest teraz: dd8d.skroc.pl będzie tam już zupełny i dramatycznie chaotyczny gąszcz wzajemnie do siebie nie pasujących archi-bubli :/
  • Gość: Kris IP: 85.219.202.* 28.01.10, 13:25
    To samo w Katowicach. Neinver wbrew deklaracjom w tym roku zburzy unikatową halę, żeby zastąpić ją swoim supermarketem.
  • Gość: 625 IP: *.grupa5.com.pl 28.01.10, 13:38
    ale odjazd!!! super ekstra czad!!! oby jak najszybciej!!!
  • Gość: lmt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.10, 14:15
    kogoś pogięło chyba
  • Gość: Stylista IP: 81.210.83.* 28.01.10, 14:16
    Może być. Stara nie powala urodą - nie przesadzajcie...
  • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.10, 14:21
    szkoda ze zburzą obiekt wpisany do dziedzictw kultury
  • Gość: tim IP: *.acn.waw.pl 28.01.10, 14:33
  • Gość: t IP: *.adsl.inetia.pl 28.01.10, 14:44
    niepozwalam na to
  • Gość: firtuos IP: *.ghnet.pl 28.01.10, 14:46
    Jajko w galarecie,ktoś był głodny jak to projektował byłoby nieźle gdyby ten projekt był bardziej kanciasty
  • Gość: bablo IP: 77.255.23.* 28.01.10, 14:49
    lubię ten portal, ale czasem jak czytam te komentarze to im się robi naprawdę smutno, że "najgłośniej" wypowiadają się tu ludzie, którzy nie mają pojęcia ani o architekturze, ani o społeczeństwie, dla którego jest ta architektura, nie mają też poczucia estetyki, a swoje niezadowolenie potrafią wyrażać tylko w jeden prostacki sposób...
    sama rotunda jednak to nie jakieś tam tempietto Bramantego, żeby za nią zaraz tak płakać. może i jest to dobra architektura, ale świat idzie do przodu a my powinniśmy iść razem z nim. Podejrzewam, że odnowienie starej rotundy wiązałoby się z postawieniem jej od nowa bo trzeba tam wymienić wszystko:) a chyba lepiej już postawić coś co jest dzisiejsze. w nowej rotundzie, która mi się podoba, przeszkadzają mi tylko 2 rzeczy! wewnętrzne filary podtrzymujące ten... kokon:) mogłyby być bardziej zdecydowane w jakimś kierunku: albo zagęszczenie sugerujące jakieś wici czy coś, albo(bliższe mi) ustawienie ich klasycznie prosto w jakimś porządku i tak się tam dużo dzieje. i po drugie fajnie by było jakby pojawiło się gdzieś to zwieńczenie jak korona- chociaż fragmentarycznie. to moje takie subiektywne zdanie:)

aha wizualizacje zawsze wyglądają lepiej niż w rzeczywistości, nie tylko architektury i nie tylko w Polsce.
  • Gość: jozue IP: *.chello.pl 28.01.10, 14:54
    brawo stolyyca !!! serdeczne gratulacje z wrocka
  • Gość: samolot IP: *.ghnet.pl 28.01.10, 14:55
    Wygląda jak jajko w galarecie, chyba ktoś był głodny jak to projektował
  • Gość: gosc IP: *.chorzow.um.gov.pl 28.01.10, 15:39
    Juz bez przesady. Stara rotunda to kicha. Wyglada jak komunistyczny gniot. Przestancie sie wszyscy zachwycac takimi gniotami. Koscioly barokowe to chetnie byscie wszyscy burzyli...
  • Gość: tri IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.10, 15:41
    super, jestem ZA,
    zmiany takie też są potrzebne
    ( a tutaj pozytywnie zostaje zachowany charakter miejsca)
  • Gość: a.k. IP: 62.233.248.* 28.01.10, 16:12
    moim zdaniem (podkreślam, MOIM ZDANIEM) obecna Rotunda PKO nie posiada na tyle istotnych walorów architektonicznych, estetycznych czy kulturalnych, by uważać jej likwidację i zastąpienie postmodernistyczną, hm, wariacją na jej temat, za grzech. Argumenty historyków sztuki odwołujących się do rzekomej nietykalności układu przestrzennego Ściany Wschodniej wydają mi się przesadzone, ponieważ projekt nie ma na celu rozbicia Ściany, jedynie urozmaicenie jej, co by nie mówić - dość monolitycznego charakteru. Popieram!
  • wwhhyy 28.01.10, 17:04
    wydaje sie ze w starej rotundzie najwymowniejszym jej elementem jest linia dachu, szkoda ze NOWA rotunda taka nijaka, wystarzyloby "wymienic stare sciany" na nowe i po robocie, zas skoro o kulturze mowa, to PKO moglby pojsc w slady DEXIA BANK i w ramach promocji zainwestowac w mloda sztuke wspolczesna, a co za tym idzie stworzyc w rotundzie (chocby czesciowo) powiezchnie wystawiennicza,
    no ale nie kazdy musi sie ze mana zgodzic .
  • Gość: morio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.10, 17:06
    podoba się.
  • Gość: xxx IP: 217.153.152.* 28.01.10, 17:50
    syf!
  • gsb 28.01.10, 17:51
    Supersam to było arcydzieło... Obecna Rotunda ma za grube szprosy w oknach i lustrzane szyby - cały jej modernizm gdzieś ginie... Bardziej we wnętrzu czuje się "tego" ducha. Może wystarczy odnowić obecną rotundę ? Zapuszczamy nasz modernizm do granic, a potem są pretensje, że brzydkie i wyburzamy. To nie tak powinno być !
  • art-tu 28.01.10, 18:15
    Mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony - podoba mi sie.
    Z drugiej - rotundy żal, w końcu wrosła sie w krajobraz; dla niektórych ludzi
    jest wspomnieniem tragedii jak sie tam wydarzyła i tego, ze przeżyli.Stała sie
    tym samym niejako pomnikiem ludzi ktorzy zgineli 15 lutego 1979 .

Moze nowy projekt zrealizować gdzie indziej?
    --
    MPA
    www.arttu.pl
  • Gość: warszawiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.10, 18:15
    Dobra architektura?! Żałosne, to może lepiej w ogóle nie unowocześniać Warszawy, niech się rozsypuje cała ta architektura - to jest oczywiście myślenie tych "architektów"
    Ja jestem zdecydowanie za postawieniem czegoś nowego!
  • Gość: miko IP: *.ost.sgsnet.se 28.01.10, 18:21
    cienki projekt - CZEMU NIE ZROBIĆ PORZĄDNEJ RESTAURACJI obiektu i po prostu DODAĆ FUNKCJĘ GASTRONOMICZNĄ?? NOWE SZKLENIE, WYCZYSZCZENIE DETALI i po sprawie! tym bardziej, ze ten budynek zna chyba KAŻDY POLAK! jak zwykle POLSKIE władze i instytucje mają ZERO POSZANOWANIA DLA WARTOŚCI.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.