Dodaj do ulubionych

Hotel Forum - zachować czy burzyć?

22.03.10, 12:44
burzyc
Edytor zaawansowany
  • Gość: ;p IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.10, 12:46
    burzyc ten gniot !!!! okropnie wygada z wawelu
  • Gość: polo IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.03.10, 12:59
    jak najbardziej zachować !!!
  • Gość: error IP: *.szczecin.mm.pl 22.03.10, 13:15
    ....Dramat !!!...i teraz pytanie do tych obrońców...lepiej zachować wartościowy obiekt architektoniczny czy mieć ładniejsze środowisko i otoczenie...Lepszy park niż ten koszmarek
  • bo_moj_nick_jest_zajety 22.03.10, 13:32
    no to zaczynamy dyskusje, czemu burzyc, czemu zachowac. Wg mnie budynek sam w sobie nie jest zly, niesamowita konstrukcja, wyglada jakby sie unosil, ma w sobie cos i jest bardzo wyjatkowy jak na lata w ktorych powstal. Jednak spacerujac wzdluz Wisly, to budynek po prostu straszy, wyglada jak wielki, martwy kloc i jest zdecydowanie za duzy. Kojazy mi sie z zabudowa hotelowa na wybrzezu Morza Srodziemnego. Czuc ducha komunizmu, ktory chcial tym budynkiem zdeptac Wawel i niestety sie udalo. Zaluje, ze nie da sie przestawic calego budynku gdzie indziej, gdzie nie bedzie tak konkurowal z Wawelem. Sam w sobie nie jest zly...
  • Gość: jola IP: 77.223.230.* 22.03.10, 13:40
    Forum jest świetne i w mojej opinii jest najciekawszym obiektem widzianym z Wawelu a może i najciekawszym obiektem architektonicznym w całym Krakowie. Zmodernizować, odświeżyć, zadbać o przestrzeń dookoła, będzie super.
  • Gość: Rahim_Blak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.10, 13:41
    Przenieśc :-)
  • Gość: autor IP: *.net.pbthawe.eu 22.03.10, 13:42
    renowacja odnowic i zazielenic
  • stanleykubrick 22.03.10, 13:54
    error - Nie będzie pewności, że zamiast tego budynku powstanie coś porządnego. Projekt DDJM jest jednak mieszkaniówką, którą możemy spotkać na obrzeżach miasta, bez tożsamości. Na park bym nie liczył, gdyż nie powstał dotychczas żadne współczesny park i jest to doświadczeniem nierealne (mało atrackyjne dla władz, czhy developera, bo nie będą mieli profitów).

bo moj nick jest zajety - Ciężko powiedzieć, czy straszy, gdy idziemy wzdłuż Wisły, gdyż nasza rzeka nie jest ciekawie zagospodarowana i plany, co do adaptacji nabrzeża nie zostały ani dobrze wymyślone, ani nie znajdziemy choćby fragmentu, który byłby wyznacznikiem czegoś dobrego (czekam osobiście na muzeum Kantora). Pomijam tu Wawel, bo to jedyny moment, gdzie coś się dzieje. Obawiam się o projekt cetrum obsługi turysty za nim, przy powiślu. W okolicach hotelu powstaje plaża, o której jakości się niestety przekonamy. Za wcześniej byłoby decydować o przyszłości Forum, a już na pewno go skreślać. Niewiele jest tego typu zachowanych obiektów i wg mnie powinien na dzień dzisiejszy pozostać. Miał jedynie pecha, co do lokalizacji. Jest intratna i szereg developerów chętnie bym widziało tam zwykłą mieszkaniówkę, której wyższa jakość jedynie byłaby widoczna w okładzinie kamienne, szklanych balustradach i tarasach na ostatniej kondygnacji - całość niedostępna dla przechodniów. Oczywiście szereg ludzi powie, że lepsze to, bo czyste, a obiekt jest brudny, szary i brzydki. No cóż. Takie mamy czas.
  • Gość: lucja IP: *.newbell.petroinform.com 22.03.10, 14:09
    odnowic i dobudowac cos w okolicy bo sam straszy!!!
  • Gość: mr-nude IP: *.ghnet.pl 22.03.10, 14:14
    Forum to budynek, który zawstydza niejedno dzisiejsze architektoniczne odkrycie. Doskonale wpisany w otoczenie, ma swój styl. Moim zdaniem powinien zostać.
  • Gość: krk IP: *.123.82.173.dyn.user.ono.com 22.03.10, 14:16
    BURZYĆ!!!!
  • Gość: marchew IP: 212.145.123.* 22.03.10, 15:39
    Jestem pod wrazeniem filmiku zalaczonego w artykule.
  • Gość: grzehu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.10, 15:47
    coś czuje ze na miejscu Forum powstanie kolejny krzywy sen średnio rozgarniętego autora . dla mnie ten budynek jest ciekawy .. straszy bo jest zaniedbany .. zamiast burzyć warto go odnowić. fakt że gdyby Euro 2012 było w Krk to miałby szanse na nowe życie .. ale może i teraz ma ? swoją drogą rozbiórka też kosztuje .
  • Gość: Srutututu majtki z IP: *.olsztyn.mm.pl 22.03.10, 16:04
    Ja nie na widzę budynków tego typu ,ale uważam ,że kilka egzemplarzy takiego budownictwa powinno się zostawić ,bo jak wszystko zabudujemy nowymi budynkami to ,aż będziemy nimi rzygać tak jak teraz wielką płytą ! Widziałbym ten budynek w Warszawie koło Ściany Wschodniej.W Niemczech w Berlinie Alexanderplatz to plac komunistyczny u nas takie miejsce mogło by powstać.
  • Gość: b a u a u s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.10, 16:06
    jasne . . . w krakowie musi powstać kolejny hipermarket,
    jak go zburzą to wyjeżdżam z tego siatanistycznego miasta sklepojebów . . .
    kocham tego koszmarka, jest piękny i jest to okaz modernizmu, jeden z nielicznych zachowanych w tym smutnym jak ku...s mieście !!!
  • Gość: wódka IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.10, 16:49
    łatwo powiedzieć zburzyć. potem łatwo krytykować to, co powstanie.
  • Gość: bob budowniczy IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.10, 17:08
    też bym raczej burzył. widok z bulwaru inflandzkiego na Hotel: bit.ly/8Et5Yd jest paskudny - kompletnie nie pasuje ta bryła do otoczenia. Chociaż z drugiej strony człowiek się przyzwyczaił... Z tego co wiem, z ekonomicznego punku widzenia modernizacja jest nieopłacalna, a zrobić COŚ należy...
  • Gość: oralB IP: *.grupa5.com.pl 22.03.10, 17:12
    ZOSTAWIĆ!!! spędziłem tam najwspanialsze noce!!!! ;P
  • Gość: Tytus IP: *.plus.com 22.03.10, 17:44
    Zostawic, zmodernizowac, wyczysci i bedzie swietny, bardzo lubie ten budynek, jeden z ciekawszych w Krakowie.
  • Gość: huberrto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.10, 17:56
    zburzyć
  • Gość: vanaheim IP: *.limes.com.pl 22.03.10, 18:46
    Świetny budynek. Koniecznie powinien zostać zachowany :)
  • Gość: nz IP: 95.108.10.* 22.03.10, 18:49
    Cudo :]. Jak go nie chcecie w Krakowie to dajcie nam do Poznania. W geście wdzięczności osobiście ucałuję dłoń prezydenta Majchrowskiego :P.
  • Gość: aa0 IP: *.kalisz.mm.pl 22.03.10, 19:10
    jak bedziemy walczyc o kazdy 'modernistyczny' budynek z komuny to w koncu bedziemy zyc w skansenie, a nie w nowoczesnym, przyjaznym obywatelom państwie.
  • Gość: p IP: *.chello.pl 22.03.10, 19:41
    zburzyc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.