Dodaj do ulubionych

Ukryte piękno dworca w Katowicach

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 11:49
Byli i tacy, którzy piękno odnajdowali w psiej kupie, albo psim truchle. Takie już czasy, że tego typu zboczone opinie publikuje się w mediach aspirujących do miana poważnych.
Edytor zaawansowany
  • Gość: gość IP: 195.116.98.* 27.04.10, 12:05
    Dworzec nie był remontowany ani razu od czasu jego powstania.Nic dziwnego że katowiczanie przymkną oko na wyburzenie kielichów byle tylko jak najszybciej mogli korzystać z nowego i przede wszystkim czystego dworca
    ...
    jose33.systempartnerski.pl/link4/index.html
  • Gość: gosc IP: *.newbell.petroinform.com 27.04.10, 12:51
    haha bo ślazacy nie maja zabytków i nie bardzo wiedza jak się z nimi obchodzic!
  • Gość: ja IP: *.adsl.inetia.pl 27.04.10, 13:13
    bardzo ukryte to piekno
  • Gość: mssho IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.10, 13:24
    Może Ślązacy mają mało zabytków, ale to głównie zasługa Palków którzy je zniszczyli. Patrz, jeden z największych zespołów pałacowo - parkowych w europie środkowej w Świerklańcu, willa Grundmana i wiele innych. Bytom który pod względem posiadanych kamienic mógłby rywalizować z Krakowem został doprowadzony po 45 roku do żałosnego stanu...
  • Gość: gosc IP: 195.205.5.* 27.04.10, 13:51
    Ślązacy nie mają zabytków, to dobre :D
    A szlak zabytków techniki, a drewniane kościoły, a wszystkie śląskie pałace, a modernizm. Setki ciekawych budynków. Trzeba być kompletnym debilem by napisać że: "Ślązacy nie mają zabytków". Pytanie ile mielibyśmy zabytków, gdyby nie komuchy i ruscy, pewnie tysiące. Zniszczenia dokonane zaraz po wojnie i w okresie PRL to było dopiero barbarzyństwo.
  • Gość: akcja informacja IP: 94.230.21.* 27.04.10, 14:38
    OTO DLACZEGO POLSKA ARCHITEKTURA JEST SŁABA

praca.gazetaprawna.pl/artykuly/415297,architektem_inzynierem_budowlanym_i_notariuszem_najtrudniej_zostac_w_polsce.html,2
  • Gość: nodobo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 16:36
    Debilu, przestań w końcu wklejać wszędzie te informacje o dostępie do zawodu. Usługi architektów nie są drogie w Polsce, wręcz przeciwnie. A pomysł otwarcia Izb Architektów dla konstruktorów to taka sama głupota jak możliwość przyznania weterynarzom przynależności do izby lekarskiej !!!
  • Gość: do kogoś od akcji IP: 78.8.201.* 27.04.10, 17:03
    CHYBA SIE TOBIE POMYLILO - TO WLASNIE DLATEGO POLSKA ARCHITEKTURA NIE JEST SŁABA!!!! A KONSTRUKCJA SWORCA W KATOWICACH AKURAT JEST POTWIERDZENIEM ZE KIEDYŚ BYLI U NAS GENIALNI KONSTRUKTORZY.... ROZUMIESZ?
  • Gość: rob IP: *.adsl.inetia.pl 27.04.10, 18:12
    przestancie sie tak jarac tym dworcem !!! bardzo dobrze ze zburza tego gniota
  • Gość: oyeeeyuuu IP: 77.236.0.* 27.04.10, 20:47
    żenująco słabe fotografie są te fotografie Kiełkowskiego
  • Gość: KS IP: *.187.237.4.ip.abpl.pl 27.04.10, 21:12
    ja się totalnie nie zachwycam włoskim zamkiem w Krakowie, czyli Wawelem, a pomimo tego wciąż on stoi...
  • Gość: Mi :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 21:54
    Chyba nigdy nie byliście na Śląsku skoro twierdzicie, że nie ma tam zabytków. Śląsk ze względu na swoją zawiłą i trudną historię wygląda jak wygląda, ale to nie znaczy, że jest zły i nie posiada żadnych wartości. Jest wiele obiektów które nie podobały się ówczesnym, ale przetrwały do naszych czasów i są teraz uznawane za cenne. Tak samo może być z Katowickim dworcem, mógłby być piękny bez ingerowania w jego architekturę wystarczyłoby tylko chcieć. Myślę, że z ekonomicznego punktu widzenia też byłoby to lepsze.
  • Gość: Cardona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 22:14
    "Pytanie ile mielibyśmy zabytków, gdyby nie komuchy i ruscy, pewnie tysiące" - co ma wspólnego z prawdą taka opinia, jakoby upadek Bytomia nastąpił za komuny, każdy może się przekonać chodząc po Bytomiu. Do totalnego upadku Bytom doprowadzono nie za komuny, tylko teraz w okresie rządów solidarnościowych.
  • Gość: =D= IP: *.welnowiec.net 27.04.10, 22:15
    Ładne zdjęcia :)
  • Gość: Bielszczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 22:19
    Dzięki Bogu nie jestem Ślązakiem - mieszkam w Bielsku-Białej!
    A tak przy okazji to np. tramwaje elektryczne były najpierw u nas, układ urbanistyczny miasta zaprojektowal architekt z Wiednia, nie chcę się licytować dla kogoś Śląsk jest gjhgjhgpiękny ... ja wole Podbeskidzie ! ;o)
  • Gość: Jolanta IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.04.10, 22:19
    Odnośnie komentarza, że obecny dworzec w Katowicach jest brudny i katowiczanie woleliby korzystać z nowego, czystego, pozwalam sobie zauważyc, że jak nowy nie będzie sprzątany i na bieżąco czyszczony, to szybko będzie równie brudny. A przy tym tandetny.
    Reasumując - dworzec jest brudny, bo nie sprzątany; nowy nie oznacza "wiecznie czysty sam z siebie"
  • Gość: sand IP: *.satkol.pl 27.04.10, 22:19
    Dworzec paskudny, a fotografie na poziomie pstryknięć ze szkolnej wycieczki.
  • Gość: . IP: 80.48.2.* 27.04.10, 22:22
    Komuszy, ponury symbol. Takie coś podobne mamy w Warszawie, tylko nieco większe. Paskudztwo.
  • Gość: Gołąb IP: *.xdsl.centertel.pl 27.04.10, 22:28
    Gdzie są wszechobecne na na katowickim dworcu latające szczury? Gdzie zdjęcie z obleśnego $r4cz4? Gdzie zdjęcie z cudownej cuchnącej rzygowinami i szczynami meneli malowniczej estakady łączącej dworzec ze stawową?

UBIĆ TRUCHŁO, wysadzić w powietrze i zakopać ... Dworzec jest równie wspaniały jak i cała reszta polskiej kompromitacji szynowej - moje autorskie zdjęcie piękna dworca katowickiego:
    www.joemonster.org/p/247366/Katowice_Gliwice
  • Gość: swoboda_t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 22:29
    Dworzec jako cłość nie jest fajny. Fajne i bardzo oryginalne są kielichy i to ich, TYLKO ICH szkoda. Może i mogłyby być zachowane gdyby nie to, że pod nimi będzie w tunelu biegła ulica, a nie były ptojektowane z myślą o tym. A przeciętny ludź będzie zadowolony, gdy w miejsce tego, co jest dziś dostanie banalny, ale schludny obiekt. Ja się już w każdym razie z tą stratą pogodziłem i mam tylko nadzieję, że nowa galeria handlowa przed dworcem nie będzie wkrótce budzić równie negatywnych emocji.

Co do zabytków na tzw. "Śląsku" (tylko pacany mówią tak na aglo. katowicką), to jest ich mnóstwo - od średniowiecznych zamków i kościołów po znakomite przykłady architektury z czasów PRL. Same Katowice będąc wielkości Białegostoku mają tyle świetnej architektury, że możnaby obdzielić kilka miast. A gdzie reszta, w tym miasta o średniowiecznym rodowodzie?? I, co cieszy, coraz więcej ludzi z zewnątrz to dostrzega, w czym pewien udział zaczyna mieć Bryła. To miło :)
  • Gość: Alina IP: *.chello.pl 27.04.10, 22:30
    ale przecież wg załączonego projektu z tego co widać sama konstrukcja kielichów zostaje... więc o co chodzi?
  • Gość: Jerry IP: *.chello.pl 27.04.10, 22:33
    Coz mieszkam w Katowicach od urodzenia i jakos nie zauwazylem piekna tego molocha komunistycznego, piekny to by stary dworzec, teraz kupiony przez polaczka i zniszczony jeszcze bardziej niz za komuny :( Moze ktos kiedys wpadnie na pomysl i odtworzy ten dworzec, stary dworzec bylby calkiem dobry jako nowy po odnowie,
  • Gość: kotek_z_wasem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 22:36
    zdjęcia przeciętne, krzywe. Niby autor "pjeje" nad efektownym użyciem betonu, jednak na oryginalna kolorystykę nanosi obrzydliwy zafarb. Niczym nie uzasadniony pseduo zabieg arytsynczy
  • Gość: gosc IP: *.adslplus.ch 27.04.10, 22:49
    ten budynek ma swietna (wcale nie "komusza", a swiatowej klasy) strukture, ale jest cholernie zapuszczony, usyfiony wrzodami kioskow i szyldow reklamowych, no i komunistyczna wykonczeniowka to tez nie byl hit. zamiast go burzyc powinno sie go wyremontowac i oczyscic. to nie tylko kwestia szacunku do swiatowej klasy architektury, ale i ekologii, bo burzenie i budowanie tego samego od nowa to absurd energetyczny i materialowy. to jak by zamias prac koszule, codziennie nowe kupowac - to juz nie tylko barbarzynstwo ale i kompletna glupota!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka