Dodaj do ulubionych

Nowe osiedle we Wrocławiu

• troll_koronny 14.05.10, 15:20
    Ta, a wewnątrz płyty kartonowo-gipsowe. Zelbetonowa konstrukcja sprawia, ze na parterze slychac sasiada, ktory wbija gwozdzie w scianach na 5 pietrze (oczywiscie tylko w sciany konstrukcyjne, bo w dzialowe wbic mozna co najwyzej glowe).
  • smrodek71 14.05.10, 15:26
    a
  • smrodek71 14.05.10, 15:32
    tez mieszkam nie daleko i może ładnie na zdjęciach ale wyszło ochydnie. następne modern blokowisko, moze troszke lepiej niż za komuny ale....
    lokalizacja fajna 10-15 min od centrum tramwajem a pieszo jakies 35m. a te zamknięte symetryczne balkoniki... nie tak to ma wyglądać ludziska
    juz to jest lepsze- nie idealne ale lepsze
    bryla.gazetadom.pl/bryla/51,85298,7289646.html?i=0
  • Gość: YaBol IP: *.as.kn.pl 14.05.10, 15:35
    Zacznę od tego, że IMO ten budynek ma kiepskie położenie - bezpośrednio przy bardzo ruchliwej ulicy Grabiszyńskiej po której dodatkowo jeżdżą tramwaje, tuż obok znajduje się nasyp kolejowy, czyli kolejna "atrakcja" w postaci hałasu pociągów, a do Parku Grabiszyńskiego jest stosunkowo daleko - co najmniej 0,5 km, więc o szumie drzew i kwileniu ptaków można zapomnieć. Pewną atrakcję mogą stanowić zielone tarasy przy szczytowych mieszkaniach, ale smród spalin i hałas skutecznie IMO ją zniwelują. Zakończę tym, że dla mnie na żywo wyglądał ponuro podczas budowy i od początku mi się nie podobał jak przejeżdżałem obok. Wizualizacje i papka marketingowa przeważnie mało mają wspólnego z rzeczywistością.

"Inna sprawa, że 1000 raz ładnieszy jest Belveder Park na krzykach. Tam są przynajmniej duże balkony/tarasy. Nie ma się wrażenia klaustrofobii. Ale to tylko moje zdanie."

Mocno przesadziłeś, ale to zapewne dlatego, że tam mieszkasz ;) Belvedere może i jest nieco bardziej atrakcyjny, funkcjonalny, ale też kiepski IMO. Park w nazwie ma raczej odniesienie do parku maszynowego, a nie zieleni ;) Kosmicznie wysoki parter, maxymalnie skoncentrowane blokowisko, a drzewa wokół jedynie na wizualizacji. O bezpośrednim sąsiedztwie głównej drogi wyjazdowej z Wrocławia czyli Karkonoskiej nie wspominam z litości ;) IMO to też kiepskie miejsce do zamieszkania, a duże balkony i tarasy (jeżeli ktoś je ma) tego nie rekompensują.
  • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.10, 15:38
    wyglada to jak wiezienie ze spacerakiem
  • Gość: pepe IP: *.111.226.244.static.crowley.pl 14.05.10, 15:38
    Przecież to jest paskudne. Tak się składa, że często mijam ten budynek i rzeczywiście zwrócił moją uwagę -> po prostu przyciągnął ją swoim brzydactwem. Wszechobecna tandetna IKEA
  • headless-horseman 14.05.10, 15:39
    Ale plener fotograficzny będzie z tego przedni.
    Zapraszam na www.pleneri.com
  • fatboy-slim 14.05.10, 15:39
    Wyglada jak jakieś więzienie. To zdjęcie z placem na środku to jakaś maskara. Chyba bałbym się tam mieszkać
  • Gość: entuzjasta IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 14.05.10, 15:55
    komentarze pod tym tekstem swiadcza o tym, ze polacy nie dorosli jeszcze do ciekawej architektury, ktora wybiega poza "bialy domek na przedmiesciach"... szkoda... ze dwa pokolenia jeszcze na straty zanim zapanuja jako-takie standardy w polityce, w kulturze osobistej, w poszanowaniu przestrzeni publicznej i - jak widac - także w elementarnych gustach
  • Gość: grzegorz961 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 15:57
    prawde mowiac jestem architektem, choc niepraktykujacym i uwazam ze mam dobre wyczucie i potrafie wylowic dobra architekturę. Ale tutaj jestem bezradny. Widze to na zywo codziennie i uwazałem za gniota. Teraz sie okazuje ze architektoniczne cudo. Zgłupiałem. Moze...
  • Gość: gosc IP: *.cfw-a-gci.dublin.corp.yahoo.com 14.05.10, 16:07
    tragedia nie ma to jak mieszkac w mrowisku , kolejny sponsorowany artykul
  • Gość: jacus IP: *.dip.t-dialin.net 14.05.10, 16:10
    Bez sensu. Ktoś się bardzo starał, żeby umożliwić maksymalne wychładzanie budynku zimą. I żeby pozbawić pomieszczenia światła słonecznego.

• Gość: smooler IP: 109.231.56.* 14.05.10, 16:13
    Te wnętrze wygląda jak więzienie dlatego że prawdopodobnie jest to strop podziemnych garazy i dopiero potem bedzie wprowadzona zielen (oprócz oczywiscie wysokich drzew). Co do materiału to nic dziwnego, wszędzie w Polsce się oszczędza...
  • Gość: szarygość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 16:19
    Efekt ażuru - ekstra. Blok jest, a jakoby go nie było. Ale oczywiście u siebie w mieście tym panom nie udałoby się nic takiego wybudować, bo niedouczone urzędasy pospołu z deweloperami ze słomą w butach potrafią w Krakowie doprowadzić do budowy jedynie tak wiekopomnych dzieł jak to już słynne na Zakrzówku.
  • Gość: pozy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 16:26
    Widziałem go na żywo i mi się bardzo podoba. Uwielbiam takie fajne klocki. Usługi w parterze i dobre położenie. Jakby mnie było stać, to bym tam zamieszkał:)
  • butcher777 14.05.10, 16:34
    Jak by nie było dalej mieszkania ala "chów klatkowy"
    i za 10 lat będzie wyglądać jak stare obdrapane kamienice.
  • Gość: paf IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.10, 16:39
    już drugi artykuł o tej stercie klocków na bryle...ilez można!
  • Gość: seba IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.10, 16:39
    napisze krótko: Mnie się nie podoba. Co w tym ładnego ludzie widzą przysięgam nie wiem.
  • Gość: paf IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.10, 16:40
    dodam że kolejną atrakcją położenia tego budynku jest bliskość stadionu śląska wrocław...
  • Gość: jarekjarek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 14.05.10, 16:49
    Z tym że to "kawał dobrej architektury" ciężko jest mi się zgodzić - w naturze wygląda to niestety szkaradnie i posępnie. Z jednej strony przypomina tekturowe pudełka ponakładane na siebie, z drugiej zaś poszczególne elementy robią klaustrofobiczne wrażenie. Do tego monotonia elewacji i rozległość budynków powodują nieprzyjemne doznania. Niedawno zastanawiałem się czy wręcz nie zgłosić tego osiedla do makabryły.
  • Gość: gościówa IP: 195.117.216.* 14.05.10, 16:51
    Mi się podoba, dzięki tym szybom i plamkom na elewacji budynek jest wydaję się ażurowy i wydaje się znikać pośród drzew. Te plamki na elewacji wyglądają jak cienie rzucane przez liście w słoneczny dzień. Budynek wydaję się być przezroczysty, jak zarośnie drzewami, to nie będzie widać, gdzie się kończy a gdzie zaczyna :)
  • Gość: Heh... IP: *.chello.pl 14.05.10, 17:02
    Miałem okazje nocować w jednym z większych lokali w tym budynku. Jak widać zdjęcie pokaże wszystko co się chce...natomiast jak człowiek zbliży się do budynku to zobaczy niedoróbki w wykończeniu, tanią jakość materiałów. Natomiast wewnątrz budynku to już ogólna padaka, krzywe ściany i posadzki, słabe napięcie w gniazdkach i dziwne niskie ciśnienie wody. No i okolica też nie za ciekawe, komunikacja to tragedia, ale tak to już jest w naszym całym Wrocławiu :) Mityczny raj, a w ryj się dostaje po tygodniu mieszkania w tym mieście.
  • Gość: tomo IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.10, 17:03
    Zapomnieli dodać, że w środku jest gips i karton. No i ceny za wysokie.
    Mam wrażenie, że artykuł sponsorowany a większość komentarzy dodana została przez dewelopera.
  • Gość: YaBol IP: *.as.kn.pl 14.05.10, 17:34
    @pozy: "Widziałem go na żywo i mi się bardzo podoba. Uwielbiam takie fajne klocki. Usługi w parterze i dobre położenie. Jakby mnie było stać, to bym tam zamieszkał:)"

LOL. Musieli pożałować kasy na porządny PR, skoro takie nieudolne próby kreowania pozytywnego wizerunku widać gołym okiem. W sumie to nawet zabawne są te "entuzjastyczne" wpisy.
  • Gość: Tom Wielki IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.10, 17:35
    wygląda nieżle,może zazdrościcie bo mieszkacie w zagrzybiałych ruderach,jak wykończą całośc to można będzie dopiero oceniac,a nie w trakcie budowy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka