Dodaj do ulubionych

Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka

10.02.11, 18:52
Do mieszkańców 'Zielonego wzgórza' w Krakowie-Bieżanowie

Szanowni Państwo,

W miejsce starego baraku przy Wielickiej inwestor związany najprawdopodobniej z właścicielami gruntów, na których stoją też obecnie zamieszkiwane przez nas budynki, zamierza wybudować 6-cio kondygnacyjny budynek administracyjno-biurowy.
Wielu mieszkańców otrzymało zapewne zawiadomienia o postępowaniu w sprawie wydania warunków zabudowy dla tej inwestycji.

Najważniejsze zagrożenia wynikające z ewentualnego powstania tego budynku:

1. Tak duży budynek zasłoni praktycznie okna niższych kondygnacji na ścianie budynku 17 od strony Wielickiej. Miejsca na działce z barakiem jest na tyle mało, że nie ma możliwości sensownego oddalenia tych budynków.

2. Inwestycja ma spowodować odcięcie ulicy Podłęskiej od ulicy Wielickiej - wynika to z wniosku i opinii ZiKiT - i cała komunikacja do budowy jak i późniejsza pracowników i klientów ma się odbywać PRZEZ NASZE OSIEDLE!

3. Nasze osiedle przestanie być odsuniętym od śródmiejskiego i biznesowego ruchu zakątkiem.

Zachęcam do udania się do wydziału architektury i zapoznanie się z obszerną dokumentacją, oraz składanie wszelkich uwag i protestów, mogących odpowiednio ukształtować warunki zabudowy i projekt tej inwestycji, lub jeśli nie będzie to możliwe skuteczne jej zablokowanie.
Zebrałem już trochę danych, potrzebuję pomocy architektów/geodetów mieszkających na naszym osiedlu i zainteresowanych sprawą do przygotowania merytorycznych i profesjonalnych materiałów.

Dodam tylko, że osoba wnioskująca o wydanie warunków zabudowy na ten moloch mieszka też na naszym osiedlu, więc o pomoc proszę osoby niezaangażowane po tej stronie:-)

Zapraszam do dyskusji, może wspólnie uda nam się skutecznie zadziałać.
Obserwuj wątek
      • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 10.02.11, 22:30
        Wyjaśnienie jest proste - Pan W. jest moim zdaniem związany z kapitałem finansującym tę inwestycję... Moja żona też słyszała od niego równie idiotyczne tłumaczenia, jakoby nic nie było mu wiadomo w tym temacie. Przyznam szczerze, że oprócz lawirowania w przepisach jakie widać w dokumentach, traktowanie nas jak idiotów wkurza mnie najbardziej. Bo jeśli by inwestor - zapewne ten sam, który jest zaangażowany w zarządzanie naszym osiedlem - spotkał się z nami i pogadał co chce zrobić, a nie próbował robić z nas durniów, to zapewne udałoby się sensownie dogadać jak człowiek z człowiekiem. Teraz - ja przynajmiej - stanę na uszach, żeby zadbać o swoój interes. Bo jak mówią prawnicy - kijem tego kto nie dba swego!

Przy okazji - chętnie uruchomię akcję zmiany zarządcy naszej wspólnoty. Jeśli są chętni to proszę o wsparcie. Jeśli zbierzemy wystarczająco wielu chętnych, to nawet wynajęcie prawnika który nam to sprawnie przeprowadzi nie będzie kosztowne. A znalezienie profesjonalnej firmy zarządzającej nieruchomościami, nie kombinującej przy tym jak tłumić wszelkie objawy niezadowolenia poprzez zaangażowanie w wiele innych aspektów funkcjonowania tego osiedla, nie będzie żadnym problemem.
      • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 10.02.11, 22:42
        Aktualnie jedyna potrzebna i skuteczna akcja protestacyjna to wniesienie uwag/zastrzeżeń/protestów do postępowania w sprawie wydanai warunków zabudowy! Zmianą zarządcy możemy zająć się równolegle, ale postepowanie w sprawie WZ ma określone terminy, które nas gonią! Jeszcze raz powtarzam - potrzebny nam architekt/geodeta nie zaangażowany po stronie inwestora do przygotowania maksymalnie profesjonalnych materiałów przeciwko wnisokowanemu projektowi. Proszę poszukać takich osób wsród swoich znajomych. Podałem wcześniej swój email, mogę zając się organizacją działań, ale ani architektem ani geodetą nie jestem. Prosze sprawdzić kiedy odebrali Państwo zawiadomienia i jeśli nie zdążycie złożyc swoich uwag w terminie 10 dni, proszę CZYM PRĘDZEJ, chocby jutro złożyć w ydziale architektury na dziennik podawczy pisma z prośba o przedłużenie terminu składania uwag i wniosków zwizanych z prowadzonym postępowaniem ze względu chocby na okres urlopowy (ferie) i problemy z dochowaniem określonego terminu!
        • Gość: miszkaniec1 Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 60.247.75.* 11.02.11, 08:25
          Ja jeszcze nie dostałem żadnego pisma ani zawiadomienia o tej inwestycji tym wieksze jest moje zdziwienie. Bardzo chętnie przyłaczam się do akcji ale na forum internetowym to my zbyt wiele nie zdziałamy. Myslę że najlepszym sposobem na ustalenie szczegółów byłoby spotkanie face to face poniewaz odpowiedzi do postu będziemy pisac w nieskończonosc a nie będą za tym szły żedne kroki merytoryczne albo bedą szły bardzo wolno.
          Odnosnie Pana W. to nie chce się wypowiadac ponieważ zarówno on jak i zarządca robi z nas idiotów od dawna zapewniając, iż nasze sprawy są notowane i odpowiednio realizowane. Bezczelność jego sięga tak daleko że wymaga od nas załatwiania sobie spraw i podawania mu rozwiązań na tacy bo cyt. "przeciez jestesmy wspólnotą i musimy się sami angazowac w swoje sprawy"...
          Niestety za to bierze nasze pieniadze i dodatkowo podrzuca nam śmierdzące jajo w postaci takiego molocha. Ale tak jak napisał pod_leska temat zarządcy jest tematem drugoplanowym.
          Proponuję zatem by mieszkancy pomysleli o spotkaniu i ewentualnie pisali swoje propozycje odnosnie miejsca i czasu - ewentualnie mozna wybrac przedstawiciela jednej klatki który mógłby w takim spotkaniu uczestniczyć itd... możliwosci jest wiele.
          • Gość: mieszkaniec Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 11.02.11, 08:59
            Witam Wszystkich
            Dziękuję bardzo za informacje. Myślę, że sprawa choć najbardziej dotyczy mieszkańców bloku nr. 17 to w efekcie dotyka wszystkich właścicieli mieszkań przy Podłęskiej. Tak jak przeczytałem we wcześniejszym wpisie, ruch będzie puszczony od ul. Aleksandry, natomiast zostanie zlikwidowany wjazd od Wielickiej, co sparaliżuje całkowicie wjazd, jak i wyjazd z osiedla. Jak wiadomo już teraz minięcie się dwóch aut, praktycznie w każdej części Zielonego Wzgórze nie jest łatwe. Nie mówiąc już o miejscach do parkowania, których w sąsiedztwie biurowca 6 piętrowego!!! nie znajdzie się nigdzie. Jestem pewien, że Pan W., jest jednym z inwestorów. Choć wiadomo, że nie może się do tego przyznać będąc zarządcą osiedla (troche do stracenia). Też słyszałem, że w miejscu baraku ma stanąć najwyżej dwu-kondygnacyjny budynek usługowy, ale to nie po raz pierwszy administracja wyrzuca słowa bez pokrycia. Chyba jest to pierwsza sprawa wymagająca spotkania się w gronie wszystkich wspólnot. Jak zrozumiałem Prombud podobno nie ma z tym nic wspólnego, więc to zarządca powinien zorganizować takie spotkanie, a my mieszkańcy nie możemy tej sprawy przegrać.
            • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 11.02.11, 10:51
              Chyba źle zrozumiałeś - wszystko wskazuje na to, że nasz zarządca to ten sam kapitał co inwestor nowego budynku. Dlatego spotkanie z aktualnym zarządcą jeśli się odbędzie to będzie dotyczyć jego zmainy. Nie oszukujmy się, w aktualnym układzie zarządca działa na naszą szkodę, reprezentując interesy dokładnie sprzeczne z naszymi, co więcej - wprowadzając nas w błąd. Goście są do zmiany.
          • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 11.02.11, 10:58
            Myślimy o spotkaniu. Potrzebujemy osób mogących wesprzeć merytorycznie sprzeciw wobec tej inwestycji odnosząc się do dokumentacji i aktualnego stanu procesu wydawania WZ. Oczywiście chodzi o osoby niezaangażowane po stronie inwestora...
            Zaintseresowanych prosze o kontakt mailowy ze mną: pod_leska@gazeta.pl
            • Gość: mieszkaniec 17 Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 11.02.11, 12:43
              Witam,
              Cieszę się, że ktoś z mieszkańców naszego osiedla interesuje się i dba o współlokatorów - w przeciwieństwie do Zarządcy z krytyką którego w całej rozciągłości się zgadzam. Wielki szacun dla inicjatora tego protestu który oby był SKUTECZNY !! Myślę że wpisy na forum to ważna forma komunikacji, jednak skoro działania a właściwie przeciwdziałania mają być skuteczne to konieczna jest forma KONKRETNEGO DZIAŁANIA. Proponuję żeby jeszcze bardziej rozgłośnić naszą sprawę i tak zainteresować jak największą ilość mieszkańców - forma przyklejanych w klatkach zawiadomień już spełniła po części swoją rolę. Nie każdy (w tym również ja) dostał formalne zawiadomienie o planowanej inwestycji. Drugim krokiem do którego namawiam ORGANIZATORA skoro był tym PIERWSZYM aby zorganizować bezpośrednie spotkanie zainteresowanych problemem mieszkańców (bez udziału Zarządcy) - np. w hali garażowej bloku 17. Tam wybrać 3 - 4 osobowy tzw. "ZARZĄD" kompetentnych i chętnych osób, którzy mając wiedzę o czekających nas procedurach, zajmą się w naszym imieniu sprawą tej inwestycji. Tzw. „kupą chętnych” nie wszystko da się załatwić.Może to trzeba ująć w pewną formę prawną, ale o tym potrzebna jest bezpośrednia rozmowa i ustalenia. Myślę że naszym zorganizowaniem i mądrością obronimy się przed tym "knotem" który ma stanąć przed naszymi oknami.
              Pozdrawiam
              • Gość: 17c Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: *.kt.agh.edu.pl 11.02.11, 13:35
                Po pierwsze: natychmiast zmienić przedstawiciela mieszkańców wspólnoty
                Po drugie: natychmiast zmienić zarządcę
                Po trzecie napisać wspólny protest (podpisany przez maksymalnie dużą liczbę mieszkańców) i wysłać do sądu

Ja już kiedyś starałem się zmienić zarządcę. Każdy z Was dostał ode mnie list, w którym wskazałem "pewne elementy działalności" Prombudu, które niekoniecznie były po myśli mieszkańców. Zaproponowałem zmianę zarządcy i otworzyłem specjalne forum internetowe.
                Wiecie ilu mieszkańców się zarejestrowało? Trzech ...
                • Gość: właściciel mieszka Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: *.is.net.pl 11.02.11, 14:05
                  Witam!
                  Wielkie uznanie dla osoby, która w trosce o dobro wszystkich mieszkańców była na tyle czujna, że
                  sprawdziła u źródła o co chodzi z tą inwestycją. Chcę tylko uświadomić wszystkich ,że czasu na nasze działanie nie ma prawie wcale albo już minął. Przykro mi czytać, iż mobilizacja mieszkańców zmierza raczej w kierunku zmiany zarządcy (sprawa na II planie) a nie sedna sprawy. Proszę Państwa ta inwestycja będzie zmorą całego osiedla. Działać trzeba jeszcze dzisiaj, zróbmy coś razem.!!
                  • Gość: pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.02.11, 14:26
                    No więc robimy. Np. spotykamy się żeby ustalić co atakujemy w pismach do wydziału architektury. Nie jest za późno, ważne żeby jak najbardziej merytorycznie przedstawić nasze argumenty i żeby wszyscy zainteresowani wyrazili formalnie swoje uwagi. Chociaż faktem jest że nie można tego odkładać ani na jeden dzień.
                    Nikt nie zamierza tracić teraz czasu na zmianę zarządcy i jasno wszyscy mówimy że jest to sprawa do załatwienia w drugiej kolejności.
                    • Gość: mieszkaniec12 Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 11.02.11, 18:24
                      Rozszerzenie protestu.
                      Jestem mieszkańcem bloku nr.12. O inwestycji dowiedziałem się od sąsiada, który informację przeczytał na jednej z klatek bloku 17. Niestety żadna z nich już nie wisi (jedynie na aptece).
                      Uważam, że jest to sprawa całego osiedla i wszystkich jego mieszkańców. Sąsiedztwo takiego molocha będzie dla każdego z nas udręką. Ilość samochodów przetaczających się przez osiedle będzie liczona w tysiące dziennie. Proponuję, aby kartki zawisły na wszystkich klatkach. Każdy kogo się informuję o inwestycji jest w szoku. Myślę, że w tym przypadku siła jest w grupie. Zmiana zarządcy jest napewno drugoplanowa, ale gdy wszystkie wspólnoty zrezygnują z Prombudu będzie to dla nich napewno odczuwalne finansowo, bo tylko to się chyba liczy. Czuję się bardzo oszukany przez Prombud. Gdyż kupując mieszkanie także uzyskałem info. o małym budynku usługowym od ulicy wielickiej. Prosze o informację gdzie będzie spotkanie, bo także chcę dołączyć do tego protestu.
                      • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 11.02.11, 19:23
                        Witam, bardzo się cieszę że sprawą interesuje się coraz więcej osób. Dzisiaj spotykamy się w niewielkim gronie specjalistów, z którymi na razie udało nam się personalnie skontaktować. Ustalenia pomogą nam podjąć wstępne decyzje o najbardziej skutecznych kierunkach działań. Nie mam nic przeciwko spotkaniu w większej grupie w poniedziałek.

Niezależnie od tego na co się zdecydujemy: PROSZĘ WSZYSTKICH, KTÓRZY DOSTALI ZAWIADOMIENIA, O SPRAWDZENIE KIEDY JE DOSTALI I KIEDY UPŁYWA 10 DNI, W CZASIE KTÓRYCH MOŻNA ZŁOŻYĆ SWOJE UWAGI NA PIŚMIE! Tego terminu trzeba dotrzymać jeśli uwagi te mają być wzięte pod uwagę przez urząd.

Niezależnie od tego wszyscy zainteresowani sprawą mieszkańcy osiedla powinni udać się do Wydziału Architektury UM na Rynek Podgórski 1 i tam w pokoju nr 1 poprosić o pokazanie dokumentacji tej sprawy, choćby po to żeby sprawdzić czy zawiadomienie zostało do Państwa wysłane i jeśli tak to wpisać się na listę oglądających dokumenty. Ilość zapisanych tam zainteresowanych osób może mieć potem duże znaczenie w rozstrzyganiu ewentualnego sporu z inwestorem! To można robić od razu, bez spotykania się czy innych specjalnych ustaleń. Oprócz tego należy zająć się przygotowaniem wszelkich uwag, zastrzeżeń i zarzutów i złożeniem ich na piśmie w tym samym urzędzie. I nad tymi pismami teraz właśnie pracujemy.

WSZYSTKIE OSOBY MAJĄCE WIEDZĘ, KOMPETENCJĘ LUB ZNAJOMOŚCI W ZAKRESIE PRAWA, ARCHITEKTURY, BUDOWNICTWA LUB GEODEZJI MOGĄ POMÓC NAJBARDZIEJ.
                      • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 11.02.11, 19:33
                        A odnośnie ulotek - staram się dotrzeć do maksymalnej liczby osób, ale nie jestem w stanie biegać i rywalizować z funkcjonariuszami zarzadcy zrywającymi zapewne ulotki.

Proszę więc o wsparcie - tutaj jest plik ulotka podłęska.pdf

Proszę drukować, przyklejać, rozsyłac gdzie tylko Państwo zechcecie.
                      • Gość: Sąsiedzi IIIp. Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 11.02.11, 19:34
                        Witam wszystkich !
                        Nie dajmy się dłużej okłamywać i wykorzystywać (np.ostatnia budowa - wszyscy dopłacamy do zimnej wody, bo cytat : p. inż.W " gdzieś jest wyciek" itp.), ale co może zrobić pare osób około 10, które poczuwają się do tego, by przyjść na zebranie zarządu z mieszkańcami wiadomo zarząd przegłosuje mieszkańców.
                        Na ostatnim takim zebraniu "nasi Panowie i Panie" zapewniali nas mieszkańców, że w miejsce baraku nie stanie nic, co by nam przeszkadzało lub szkodziło,a wprost przeciwnie.
                        Wiele ludzi powraca z zimowiska, więc trzeba powiadomić swoich sąsiadów, o tym co się dzieje, bo o niczym nie wiedzą, a kartki z informacją wczoraj wieczór wisiały, a dziś o 6 rano już ich nie było. Musimy wieszać do skutku.
                        Zawiadomienia dostali wszyscy co mają sasiedztwo działek.
                        Jestem za zebraniem w poniedziałek 14.II.2011 godz.19 garaż bl. 17
                        Z poważaniem dla pod_leska .

• pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 11.02.11, 19:39
                          Ok, to tylko pytanie do wszystkich: jak przy większym zebraniu zagwarantować sobie, że nasze argumenty i sposób obrony nie stanie się znany osobom zaangażowanym po stronie inwestora...? Przecież kilka takich osób mieszka na osiedlu. Nie znamy sie na tyle żeby wiedzieć do kogo co mówimy.
                          • katka_miesz Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 11.02.11, 19:59
                            Witajcie,

Po pierwsze wielkie podziękowania i szacun dla pod_leska.
                            Co do strategii:
                            - po pierwsze maksymalna ilość protestów w Urzędzie, także ze strony mieszkanców innych bloków - robmy co możemy i nagłośnijmy sprawę
                            - po drugie oczywiście ulotki rozwieszajmy do bólu - niech każdy na osiedlu wie co się dzieje!
                            - po trzecie: przekazanie informacji po dzisiejszym spotkaniu pod_leska ze specjalistami - mo że wysyłajmy imienne maile z numerem mieszkania do pod_leska- trochę zapchamy skrzynkę, ale przynajmniej wiadomo na kogo możemy liczyć i CO KONKRETNIE MAMY ROBIĆ. A przecież czas i wiedza są tu na wagę złota
                            - po czwarte - nagłośnijmy sprawę w mediach - przecież przeciwko głupim inwestycjom sprzeciwią się nie tylko mieszkańcy osiedla, ale także okolicznych obszarów - im też za plecami mogą postawić kolosa zasłaniającego świat. Wyślijmy informację na facebooka i portale społecznościowe - każdy może oprotestować inwestycję w Urzędzie
                            - zmiana Zarządcy - to rzecz konieczna, ale nie najważniejsza w tym momencie - uratuje nas tylko znajomość prawa i podjęcie kroków. Niestety nie mam wśród znajomych geodetów ani prawników.
                            - spotkanie w poniedziałek - uważam, że jest konieczne, choćby po to, żeby stworzyć papierową listę - dokument/ protest ktory także będzie można złożyć w Urzędzie. Będzie to także okazja, żeby zobaczyć jakie realnie mamy siły i ew. wymienić się danymi kontaktowymi.
                              • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 11.02.11, 22:38
                                Ulotki takie jak wieszałem na klatkach z dodatkową informacją o poniedziałkowym spotkaniu jutro postaram się powrzucać do skrzynek.

Niezależnie od tego zapraszam WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW OSIEDLA NIEZAANGAŻOWANYCH W TĘ POKRĘCONĄ INWESTYCJĘ na spotkanie w poniedziałek na godzinę 19 do garażu podziemnego pod blokiem 17.

Proszę wszystkich zainteresowanych o zbieranie sąsiadów i zachęcanie ich do wspólnej walki o nadanie tej inwestycji sensownego kształtu bądź jej zablokowanie.
                                • pod_leska UWAGA! Nowa ulotka! 11.02.11, 22:55
                                  Nowa ulotka w sam raz do wydrukowania, przecięcia i wrzucenia do skrzynek.

ulotka podleska podwojna.pdf

Jeśli ktoś ma w domu drukarkę może mnie wesprzeć drukując i roznosząc ją choćby po najbliższych klatkach. Ja jutro wydrukuję trochę i powrzucam do skrzynek. Jesli ktoś się zdeklaruje to proszę o informację w których blokach/klatkach są już rozniesione.
                                    • pod_leska Re: UWAGA! Nowa ulotka! 12.02.11, 09:46
                                      Nie widzę problemu. Ja sklepy ominąłem, bo uznałem że ich właściciele raczej by się ucieszyli z kilku setek potencjalnych dodatkowych klientów dziennie i nie będą skorzy do wieszania czy rozdawania naszych ulotek. Ale jeśli ktoś chce to może ogłaszać gdzie popadnie. Proszę o każdą formę sensownej pomocy i każdy może swoje pomysły realizować. Proszę iść i pogadać/powiesić w sklepie.
    • pod_leska Jeszcze raz - jak możesz pomóc 12.02.11, 10:18
      Drodzy Sąsiedzi, w wielu wypowiedziach pojawiają się stwierdzenia 'a może by tak zrobić to', 'należałoby zrobić to czy tamto' itp. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł dotarcia do innych mieszkańców naszego osiedla, znalezienia i skorzystania z wiedzy specjalistów mogących nam pomóc czy zaalarmowania instytucji o których jeszcze nie myśleliśmy TO NIECH DZIAŁA!
      To nie jest tak, że uruchomiłem to forum dla zbierania pomysłów i wszystkie jakie się pojawią zrealizuję sam czy też z grupką zapaleńców, którzy najszybciej się ze mną skontaktowali. Każdy powinien potraktować tę akcje jak walkę o swój własny kawałek tego osiedla, o swoją prywatną własność! Jasne że zbieramy wspólne siły i idee żeby ta walka była jak najbardziej skuteczna, ale nikt nie powinien czekać na wykonanie jego pomysłu, tylko kombinować samodzielnie ile wlezie, a wykombinowane pomysły czy już konkretne wykonane działania przynieść na poniedziałkowe zebranie lub podzielić się nimi tu na forum, żeby efekt pracy grupowej był jak największy.

Inwestor prowadząc tę sprawę w taki sposób jak prowadzi, ukrywając przed nami ten fakt od dwóch z górą lat i dezinformując nas poprzez krętactwa zarządcy liczy właśnie na to, że sprawa zostanie przez wiele osób 'olana', inni nie zmieszczą się w terminach, do kogos pismo nie dojdzie, a w urzędach jakoś się kilka naciąganych drobaizgów przepchnie. DAJMY TEMU ODPÓR WSPÓLNIE, ALE NIECH KAŻDY ZAANGAŻUJE SIĘ OSOBIŚCIE NA MAKSA!
      • Gość: lokkator17 Re: Jeszcze raz - jak możesz pomóc IP: 77.236.26.* 12.02.11, 10:56
        obydwoje sa jest właścicielami a z drugiej strony nowy budynek usługowy to też konkurencja dla sklepu bo może tam być kilka sklepów spożywczych ja poinformuje w 17 napewno 5-8 lokatorów jest pewne. jest jeszcze ta kochana ochrona która sama dzwoni na straz miejska zeby zakladala blokady na kola traktor parkujace na naszych miejscach parkingowych TYLKO NIE NISZCZMY SIĘ NA WZAJEM NA ZEBRANIACH !!!!!!!!!!!!!!! DLATEGO "MY" ZNACZY MLODI NIE CHODZIMY BO OSOBY STARSZE NAS GNEBIA ZA DZIECI GRAJACE W [PIŁKE HAŁAS ROLKI ITP....
        • pod_leska Re: Jeszcze raz - jak możesz pomóc 12.02.11, 11:02
          Proponuję trzymać się tematu. Każdy ma jakieś bolączki i jak najbarziej mozemy się aktywozowac żeby je rozwiązywać wspólnie, ale teraz mamy zadanie pt. nie dopuścić do budowy molocha pod naszymi oknami i o tym rozmawiajmy i nad tym teraz pracujmy.
          • Gość: lokator17 dotrzeć do własciceli mieszkań!!!!!!!!!!!! IP: 77.236.26.* 12.02.11, 11:25
            tak tak popieram ,ale jak juz mamy sie spotkać i rozmawiać to na rózne tematy, a nie ograniczacć się tylko do jednego choć uważam że każda sprawa jest ważna bo nie zapominajmy ze blok nr 17 ma kilka klatek i jeszce wiecej mieszkanców i pamietajmy duzo osób jest tutaj NAJEMCAMI a właściciele mieszkaja gdzie indziej mam takie przykłady piętro po pietrze tak jest dotarcie do takich osób to było by dosc istotne
            • pod_leska Re: dotrzeć do własciceli mieszkań!!!!!!!!!!!! 12.02.11, 11:40
              Proszę Państwa - żeby była jasność - poniedziałkowe spotkanie ma być poświęcone walce o właściwy kształt nowej inwestycji i nie ma mowy żebyśmy przemienili je w ogólne biadolenie i dyskusję na tematy wszelkie!
              Jeśli będzie taka wola zgromadzonych to spotkamy się roboczo w innych sprawach również, ale kiedy indziej. TERAZ TA JEST NAJWAŻNIEJSZA!
            • pod_leska Re: dotrzeć do własciceli mieszkań!!!!!!!!!!!! 12.02.11, 11:43
              Do osób ni emieszkających na osiedlu nie mam szansy dotrzeć. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to bardzo proszę.
              Przy okazji, czy fakt nieskutecznych doręczeń i brak woli zarządcy w udostępnieniu urzędowi rzetelnych danych kontaktowych nie jest dobrym argumentem z naszej strony do sprzeciwu wobec procesu wydawania i opiniowania WZ?
              Właśnie wydrukowałem 200 ulotek, dzisiaj powrzucam do skrzynek. Jakieś propozycje co do blokó jakie mam obskoczyć? Może ktoś też coś wydrukował i gdzieś już poroznosił?
    • pod_leska MEDIA - kto może je zainteresować? 12.02.11, 12:36
      Witam ponownie - próbuję wątkiem podstępnej i nieżyciowej inwestycji oraz zarządcy działającego na szkodę wspólnoty która mu płaci, zainteresować jakieś media. Dzwoniłem do krakowskiej wyborczej, napisałem maila do TVN Uwaga i TVN24 Prosto z Polski.
      Zachęcam osoby mające lepsze kontakty w tym zakresie o roszsianie informacji o dobrym temacie dla programów reportersko-interwencyjnych. Niech wchodzą, węszą i pytają. Zawsze może nam to pomóc.
    • pod_leska 200 ulotek w skrzynkach. 12.02.11, 13:46
      Zabrakło mi do 11-ki więc jeśli ktos może wydrukować i powrzucać do skrzynek w bloku 11 to byłoby świetnie.
      17-kę uznaję za wystarczająco poinformowaną więc u nas też nie wrzucałem oprócz klatek od Podłęskiej (obok sklepów, pizzerii i apteki) bo tam były pozrywane te które przyklejałem na szybach. Obiegłem poza tym 12, 14, 7 i klatki 9-ki od dziedzińców.
      • Gość: szok Re: 200 ulotek w skrzynkach. IP: 77.236.26.* 12.02.11, 20:57
        Właśnie wyjąłem ulotkę ze skrzynki i nie mogę w to uwierzyć. Czy ta informacja jest pewna???
        Czy pozwolenie już zostało wydane? Jeśli ktoś widział plan zagospodarowania, to gdzie chociażby zrobią parking? Przecież dla tak kolosalnego budynku potrzebny jest parking jak koło Tesco... Jak w tak bliskim sąsiedztwie bloku mieszkalnego można postawić taki biurowiec... Cały tranzyt przez osiedle... Czy drogi mają zostać poszerzone? Pani, które nam sprzedawały mieszkanie ładnie wprowadziły nas w błąd (mówiąc najdelikatniej)!!!
        Aktywnie dołączam się do protestu.
        • pod_leska Re: 200 ulotek w skrzynkach. 12.02.11, 21:09
          Gdyby ta informacja nie była pewna to nie robilibysmy takiego zamieszania.

Wszystko można - i zdecydowanie należy - osobiscie obejrzeć i przeczytać w Wydziale Architektury i Urbanistyki UM Krakowa na Rynku Podgórskim 1, pokój nr 1. Aktywne włączenie się do protestu powinno polegac właśnie na zapoznaniu się z dokumentacją, wpisaniu się na listę dołączoną do niej w urzędzie i potem wystosowanie wspólnie lub jednoosobowo pisma z zarzutami i uwagami mającymi wpłynąć na kształt tej inwestycji bądź jej całkowite zablokowanie.
          A panie sprzedające mieszkanie zapewne nie miały zielonego pojęcia o tej inwestycji, bo inwestor i zapewne nasz zarządca skrzętnie te plany do tej pory ukrywali przed nami przez ponad dwa lata...
    • Gość: Elwira Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 12.02.11, 22:04
      Do Autora "akcji protestacyjnej":
      1.szkoda,że tak późno "17-ka" bierze się za swoje najbliższe sąsiedztwo, tyle lat było na działanie w sprawie tego zapuszczonego i zaniedbanego terenu,
      2.apel o zajęcie się sprawą rozpadającego się baraku i śmietniska był już na stronie www.wspolnotypodleska.pl we wrześniu 2010 !!!
      3. szkoda, że autor ulotki nie zamieścił w niej konkretnych danych z pisma i ewentualnego zapoznania się już z dokumentacją w Wydziale Arch.i Urb. UM.Krakowa, byłyby to istotne informacje dla właścicieli z innych budynków osiedla, chętnych do włączenia się do pożytecznej akcji, jaki jest ostateczny termin na uwagi i opinie właścicieli?
      4.Dyskusja na forum jest dość chaotyczna, może podać właścicielom sugestie treści i formy wyrażenia swojego stanowiska dla osób chętnych pisemnie poprzeć starania?
      4.jaki w aktach notarialnych właścicieli nieruchomości Podłęska 17 figuruje zapis o służebności gruntowej prawa przejazdu i przechodu od ul.Wielickiej?
      5.czy wspólncie mieszkaniowej "17" znany jest udział własnościowy Gminy Kraków w nieruchomości Podłęska 17 prawdopodobnie jest duży lub bardzo duży, jakie jest stanowisko tego udziałowca w sprawie?
      6.Na marginesie,okrzyki i wołania na forum o zmianę zarządcy są conajmniej zabawne, proponuję autorom wziąć najpierw do ręki przepisy prawne, dokumentację własnego mieszkania, własnej wspólnoty, przygotować własną propozycję przeprowadzenia zmian, ogłosić ją, i czynnie włączyć się do wdrożenia, powodzenia !!!
      • Gość: miszkaniec1 Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: *.multi-play.net.pl 12.02.11, 22:29
        Tyle lat było na działanie i 17stka co roku na zebraniu poruszała ten temat, tyle że zarządca ciągle uspokajał. "Będzie najwyżej parterowy pawilon albo teren zielony etc". Wieloktornie padały pytania o ekrany dźwiękochłonne i GDZIE TO WSZYSTKO JEST?!.
        Dodatkowo chciałbym zaznaczyć że przejazd od Wielickiej jak i ten teren nie jest sprawą jedynie 17stki.
        Tematu zmiany zarządcy i zapisów nie podejmuję gdyż nie jest to temat na teraz.
      • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 12.02.11, 22:44
        Parafrazując wypowiedź Pani Elwiry powiem tylko: szkoda że tak późno dowiadujemy się o istnieniu takiej strony...

Ulotka miała zainteresować sprawą mieszkańców i jako taka spełniła swoje zadanie. Gdybym zaczął streszczać w niej tomiszcze akt, powstałaby broszura. Wolałbym patrzeć w przód i organizować jak najsprawniejsze działanie, a nie analizować co jeszcze można było umieścić w ulotce. Zawsze wszystko można zrobić lepiej, ja zrobiłem to tak jak zrobiłem. Śpieszyłem się chcąc upublicznić temat jak najszybciej i próbowałem rozeznać w sprawie, która nie jest związana z moją profesją. Chciałem znaleźć ludzi którzy mając lepszą wiedzę czy kompetencje, albo choćby dobre chęci właczą się aktywnie do działania. Biorę na klatę wszelką krytykę za to co można było zrobić lepiej, ale tu nie chodzi przeciez o mnie ani o rozpamiętywanie działań przeszłych, raczej o dobrą organizację tego co robimy teraz.

Chętnie powierzymy kierowanie dyskusją komuś, kto spowoduje, że nie będzie chaotyczna.

Szkoda że pytania 4-5 nie są rozwinięte o to, jakie znaczenie mają dane, o których jest w nich mowa i jaki mogą mieć wpływ na sprawę planowanej inwestycji.

Zapraszam na poniedziałkowe spotkanie, w czasie którego będziemy mogli podzielić się wiedzą i spostrzeżeniami i wykorzystac to do wspólnego działania jeśli ma Pani taką wolę.
      • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 12.02.11, 23:17
        Szkoda że tak późno dowiadujemy się o istnieniu tej strony...

Patrząc z perspektywy czasu albo z boku bardzo łatwo wskazac co można było zrobić lepiej. Tym bardziej że zazwyczaj wszystko da się zrobić lepiej. Ulotka miała upublicznić sprawę i zainteresować nią nieświadomych mieszkańców. Jako taka spełniła swoje zadanie. Gdybym chciał streszczać w niej tomiszcze akt powstałaby broszura nie ulotka do przyklejenia na drzwiach czy wrzucenia do skrzynki.

Chętnie oddamy kierowanie dyskusji komus kto spowoduje że nie będzie ona chaotyczna.

W jakim zakresie dane których dotyczą pytania 4-5 wiążą się ze sprawą nowej inwestycji i jaki moga miec wpływ na jej blokowanie/zmianę? Dobrze byłoby precyzowac takie dane wskazując braki w innych tekstach...

Nie widzę niczego zabawnego w głosach niezadowolenia, bo kazdy mówi co mu lezy na sercu.

Zapraszam na poniedziałkowe spotkanie, warto wykorzystac wiedzę i wymienić doświadczenia żeby wspólnie osiagnąć cel o jaki nam wszystkim zapewne chodzi.
      • Gość: Elwira dc starań o Wspólnoty Mieszkaniowe Podłęska IP: 77.236.26.* 24.02.11, 06:45
        Do Właścicieli lokali mieszkalnych wszystkich sześciu Wspólnot Mieszkaniowych Podłęska "7" "9" "11" "12" "14" "17" w Krakowie

Chcesz zadbać o swoje miejsce zamieszkania przeczytaj informację i apel na stronie www.wspolnotypodleska.pl /podstrona "Aktualności,ogłoszenia"/

Przyjdź na zebranie doroczne swojej wspólnoty mieszkaniowej, właśnie się odbywają we wszystkich wspólnotach w marcu.

Zgłoś na zebraniu projekt uchwały w sprawie sprzeciwu na inwestycję w obecnym kształcie przy ul.Wielickiej/Podłęskiej. Uchwały wspólnot mieszkaniowych dodatkowo udokumentują stanowisko mieszkańców i przysłużą się sprawie ochrony osiedla mieszkaniowego przy ulicy Podłęskiej w Krakowie.
        • Gość: Elwira do P.P. Artka i Błagającego o zmianę zarządu IP: 77.236.26.* 28.02.11, 09:56
          PROSZĘ NIE UŻYWAĆ TEGO FORUM DO INNEGO CELU NIŻ ZOSTAŁO URUCHOMIONE A CELEM JEGO JEST JAK KTOŚ NIE WIE ALBO ZAPOMNIAŁ CHĘĆ ZABLOKOWANIA PRZEZ WŁAŚCICIELI WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH, BUDOWY WIELOPIĘTROWEGO BIUROWCA PRZY UL. PODŁĘSKA/WIELICKA

Łatwo schować się w sieci i bezimiennie nawoływać do nieodpowiedzialnych, tak! nieodpowiedzialnych ruchów !

To nie jest zabawa!

To dotyczy odpowiedzialności z tyt.zawartych umów, bezpieczeństwa finansowego paruset mieszkańców... itd, itd,

Dość małą aktywność, nikłą świadomość prawną i finansową zwykłych właścicieli przeciwstawiać mocnemu lobby deweloperów i zarządców nieruchomości bez przygotowania, bez rozwagi, bez czasu na zastanowienie - TO DUŻA NIEROZWAGA!

Błagający i wzywający do zmian mogą na ten temat otworzyć forum dyskusyjne, zorganizować zebranie, zebrania mieszkańców poświęcone temu celowi, przygotować projekt zmian, pokazać mieszkańcom MOTYWACJE I UZASADNIENIE, pokazać CO SIĘ POPRAWI I JAKIM SPOSOBEM SIĘ POPRAWI? posłuchać ZDANIA mieszkańców ...

Proszę nie siać zamieszania,
          a na zebraniach rocznych raczej skupić się na ocenie działalności aktualnego zarządcy i tu wykazać aktywność i podpowiadać co poprawiać!
          Łatwo pochopnie zburzyć jakąś ORGANIZACJĘ wprowadzić REORGANIZACJĘ i doprowadzić do DEZORGANIZACJI!
        • Gość: mieszkaniec 17 Re: inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 13.02.11, 13:05
          Nie uważam aby wejście do hali garażowej na spotkanie było jakimś problemem. Przed godz. 19,00 otworzymy jedną z bram. Tak mi się wydaje że problemem może być tzw. "pomiesznie z poplątaniem" zamiast skupienie się na PODSTAWOWEJ SPRAWIE - przeciwdziałanie planowanej i szkodliwej dla wszystkich mieszkańców inwestycji. Mam nadzieję iż ORGANIZATOR zaproponuje taką formę dyskusji aby nie rozmieniac sie na drobne i zapanuje nad całością. Tego mu musimy życzyć i w tym POMÓC swoją postawą i zachowaniem.
          • Gość: Elwira Re: inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 13.02.11, 14:09
            Do Pani/Pana organizatorów akcji i zebrania, dnia 14 lutego br.
            Jeszcze do mojej wczorajszej poczty parę sugestii, jeżeli czas nas goni:
            1/ oprócz protestu dać Miastu naszą propozycję: wielopiętrowy biurowiec NIE, za to niski obiekt na potrzeby mieszkańców osiedla i dzielnicy np. PRZEDSZKOLE -TAK
            2/wykorzystać poniedziałkowe zebranie do napisania protestów, aby we wtorek 15-go lutego znalazły sie one w Wydz.Archit.
            3/poniżej projekt krótkiego pisma-protestu: Nazwisko i imię/PESEL/data/Do Urzędu M.Krakowa Wydział Architekt.../Wyrażam sprzeciw na planowaną budowę wielopiętrowego biurowca przy ul.Wielickiej w Krakowie, między ulicami Podłęską a Kaimską na terenie stanowiącym własność Miasta Krakowa. Proponuję budowę niskiego obiektu z funkcjami potrzebnymi mieszkańcom PARUSET MIESZKAŃ WSPÓLNOT PODŁĘSKA i okolicznych osiedli np. PRZEDSZKOLA !!! /podpis/ albo z kopią do potwierdzenia, albo z listą do zbiorczego potwierdzenia odbioru w Urzędzie/ Przyda się mieć na zebraniu pod ręką parę egz.pisma na wzór, trochę papieru i parę długopisów - aby to usprawnić .
            4/Po złożeniu takiej partii protestów, w dalszym ciągu kontynuować zbieranie poparcia i obudowywanie go argumentami, ekspertami itd.
            5/pisać o naszych protestach do kogo się da, pożyteczne adresy to: niezależnie od Wydz.Archit. do Kancelarii PREZYDENTA M.KRAKOWA: prezydent@um.krakow.pl, do RADNEJ M.KRAKOWA I DZIELNICY XII P.GRAŻYNY FIJAŁKOWSKIEJ: Grazyna.Fijalkowska@rmk.krakow.pl, do PRZEWODNICZĄCEGO RADY DZIELNICY XII M.KRAKOWA P. ZBIGNIEWA KOŻUCHA :rada@dzielnica12krakow.pl wszyscy ONI w reklamach przedwyborczych zabiegali o nasze głosy wyborcze i zachwalali swoją gotowość pracy dla OBYWATELI MIASTA KRAKOWA , czas na ich pomoc! Pisać może każdy im więcej tym lepiej!

Do uczestników forum:
            Jesteś na tym forum, to znaczy, że zależy Ci na ochronie miejsca swojego zamieszkania, zatem bądź też na stronie www.wspolnotypodleska.pl , możesz ją nie tylko czytać ale i tworzyć z korzyścią dla siebie i mieszkańców!
            • pod_leska Re: inwestycja Podłęska-Wielicka 13.02.11, 14:48
              Serdeczne dzięki za konstruktywny głos!

Sugestia co do radnych bardzo trafna, korzystajmy i piszmy do kogo tylko się da.

Mamy przygotowaną propozycję pisam, nieco bardziej rozbudowanego, zaprezentujemy je w poniedziałek i kto tylko będzie chciał - mam nadzieję że wszyscy - będzie mógł podpisać i w poniedziałek mogę złożyć wszystkie podpisane pisma w urzędzie, bo mnie goni termin możliwego dowołania (odebrałem zawiadomienie u ub. tygodniu) i tak czy inaczej musze się spieszyć ze złożeniem pisma.

Co do mojej 'organizacji'. Nie czuję się przywódca tego protestu, bo liczę na to że wszyscy zainteresowani będą się aktywnie wspierać. Oczywiście mogę organizować wszystko co będę w stanie, ale to nie jest moja prywatna sprawa.
                • Gość: gość Re: inwestycja Podłęska-Wielicka IP: *.play-internet.pl 13.02.11, 18:43
                  witam wszystkich sąsiadów
                  zainteresowały mnie numery działek na których będzie realizowana ta inwestycja
                  chciałem sprawdzić sobie gdzie dokładnie znajdują się te działki ale nie ma takiej mapy online
                  moja sugestia dotyczy działki nr 124/31 której jastem dzierżawcą jak wszyscy mieszkańcy bo mam ją zawartą w akcie notarialnym,
                  działka o tym numerze widnieja w pismie z wydziału archiktektury na której bedzie prowadzona ta budowa i moje pytanie czy można budować coś na naszej działce czy musimy się zgodzić, a może ogrodzimy sobie ten teren ?
                  może ktoś znający prawo budowlane dopasuje do tego paragraf
                  • Gość: mieszkaniec17 Re: inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 13.02.11, 19:02
                    Wielkie dzięki dla p. Elwiry bo dała nam przykład nie tylko samego udziału na niniejszym forum, ale zaproponowała sposób KONKRETNEGO działania jakie może każdy z nas już rozpocząć. Zaraz siadam i piszę listy protestacyjne na wszytkie trzy adresy mailowe podane przez p. Elwirę w swoim wpisie. Tzw. szum wokół sprawy we wszytkich możliwych miejscach na pewno nam nie zaszkodzi a może kogoś prominentnego zainteresować. Tak na marginesie to wszedłem na stronę Wspólnoty Mieszkaniowe Podłęska (adres też podany w wpisie p. Elwiry) i jestem zaszokowany, że dopiero po kilku latach zamieszkiwania dowiaduje się iż coś takiego funkcjonuje. Profesjonalnie, czytelnie i ciekawie wraz z dobrymi zdjęciami można się dowiedzieć o wielu sprawach naszgo osiedla. Polecam.
                    • Gość: Artek Re: inwestycja Podłęska-Wielicka IP: *.multi-play.net.pl 13.02.11, 20:35
                      najpoważniejszym problemem może być liczba miejsc parkingowych, gdzie przy tak wąskiej działce jedynym możliwym rozwiązaniem byłby parking podziemny, który przy ograniczonych możliwościach finansowych (teren poza centrum) będzie zrealizowany w minimalnym stopniu

trzeba podważyć tą inwestycję na podstawie przepisów prawa:
                      ■ustawą z dn. 07.07.1994 r. prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zmianami),
                      ■rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 12.04.2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002 r.Nr 75, poz. 690 z późniejszymi zmianami),
                      ■rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 03.07.2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133 z późniejszymi zmianami),
                      ■rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2004r. Nr 202, poz. 2072 z późniejszymi zmianami),
                      ■rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 16.06.2003r. w sprawie uzgadniania projektu budowlanego pod względem ochrony p.poż. (Dz.U. z 2003 r. Nr 121, poz. 1137),
                      ■ozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 21.04.2006r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2006 r. Nr 80, poz. 563),
                      ■rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 16.06.2003r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę i dróg pożarowych (Dz.U. z 2003 r. Nr 121, poz. 1139),

Odpowiednia liczba miejsc parkingowych biurowca na metr kwadratowy powierzchni wynajmowanej (współczynnik miejsc parkingowych) dla obiektów zlokalizowanych w centrum i poza centrum:
                      a) Ścisłe Centrum - 1/90 - 1/100 m2
                      b) Centrum - 1/70 m2
                      c) Poza Centrum - 1/25-1/30 m2 (dopuszczalne 1/50 m2 ).
              • Gość: Filip podłęska Pytanie IP: 77.236.26.* 13.02.11, 19:55
                Czy ktoś posiada mapkę lub ma informacje, w którym miejscu znajdują się działki o numerach podanych przez mieszakńca podleska. Rozumie, że działka 124/31 to działka, na której jest wyjazd z osiedla. Natomiast czy pozostałe, to działki na których mieści się barak? Czy może to teren przed nowym blokiem chyba nr.14? Będę wdzięczny za odpowiedz.
                • pod_leska Re: Pytanie 13.02.11, 20:04
                  Pokażę jutro mapki na spotkaniu i rozdam kopie. Tak, chodzi o działkę pod 'barakiem' 124/32, obok niej wzdłuż wielickiej 124/33, wjazdową 124/31 i po drugiej stronie podłęskiej wzdłuż chodnika przy wielickiej 124/30.
                • pod_leska Re: Pytanie 13.02.11, 20:06
                  No i oczywiście cała dokumentacja z mapami jest do wgladu na Rynku Podgórskim w Wydziale Architektury i Urbanistyki, gdzie TRZEBA PÓJŚĆ, OBEJRZEĆ I SIĘ WPISAĆ.
        • Gość: mieszkaniec z podł watpliwosc IP: 77.236.26.* 13.02.11, 21:39
          ...wpisana będzie nieodpłatna i nieograniczona czasem służebność gruntowa polegająca na prawie przejazdu i przechodu na całej szerokości działki nr 124/31... W naszych aktach notarialnych widnieje taki zapis. Zatem moje pytanie brzmi: Czy zgodne z tym zapisem jest zamknięcie wyjazdu z osiedla od ul.Wielickiej?
        • Gość: sąsiad Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 13.02.11, 22:46
          Uważam, że już na jutrzejszym spotkaniu mieszkańców powinnien pojawić się ktoś z mass mediów np.
          1. Gazeta Krakowska Redakcja: 31-548 Kraków, al. Pokoju 3 tel. 12 688 81 00,
          2. Gazeta Wyborcza ul. Szewska 5 31-009 Kraków dziennikarz dyżurny tel. (0-12) 629 52 31
          żadna z tych gazet nie przejdzie obojętnie wobec informacji o proteście i zaproszeniu na zebranie.
          Uważam także, że na jutrzejszym spotkaniu powinny zostać wybrane dwie, trzy osoby, koordynujące cały protest. Informowanie wszystkich mieszkańców o przyjętym planie dalszego postępowania, skazuje protest na porażkę, ponieważ druga strona będzie zawsze o krok przed mieszakńcami wiedząc o ich planach.
          Żeby nie narazić się na ataki, że proponuję, a nie wykonuję. Chcę poinformować, że nie jestem mieszkańcem bloku nr.17, nie otrzymałem żadnej oficjalnej informacji, a moja wiedza opiera się tylko na wiadomości wyjętej ze skrzynki, oraz z powyższych wpisów. Dlatego nie czuję się na tyle kompetenty, aby móc informować prasę.
      • pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 14.02.11, 10:00
        I to moim zdaniem jest także efekt i dowód na dezinformację jaka była nam serwowana przez zarządcę i najprawdopodobniej inwestora. Bo z rozmów z mieszkańcami można ułożyć już spora listę obiektów która miała tam powstać wliczając w to przedszkole, niski pawilon usługowy, stację benzynową itp. Tylko jakoś monumentalnego biurowca nigdy nikt nie wymienił...
      • Gość: Elwira Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: 77.236.26.* 14.02.11, 10:31
        Do poprzedniej wypowiedzi że może zbudują markety? A może trzeba się pofatygować do Urzędu Miasta, zapytać i popatrzyć w dokumenty, a potem pisać?!
        Pytanie na forum o udziały własnościowe miasta było uzasadnione. Miasto ma większość i może mieć decydujący głos we wszystkim we wspólnocie.
        Wszyscy na Podłęskiej mają tylko PRAWO UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO to jest OGRANICZONE PRAWO!
        Teoretycznie inwestor z dużymi pieniędzmi nie tylko może budować co chce i gdzie chce bo ma siłę przebicia i potrafi załatwić wszelkie formalności , a może też starać się kupić udziały większościowe od miasta i zarządzać wspólnotami jak zechce.
        A więc dlaczego nie wykupujemy od miasta przynajmniej swojego PRAWA WŁASNOŚCI ??? A czy najemcy mieszkań na Podłęskiej nie mogliby wszcząć sprawy wykupu mieszkań od miasta na dogodnych warunkach? Od lata 2010 roku sprawa przekształceń własnościowych gruntów stoi w martwym punkcie. Ona też jest związana z dzisiejszym tematem! Za chwilę może zdarzyć się coś, co postawi mieszkańców w stan gotowości i znów będą się "budzić z ręką w nocniku", gonić czas i dopraszać dobrego potraktowania, tylko kto i gdzie ich wysłucha? Wszystkim rządzi pieniądz a każdy ma tyle praw ile ich zna.

• Gość: PB. "Prombud" Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka IP: *.multi-play.net.pl 14.02.11, 14:55
      OGŁOSZENIE

Z uwagi na liczne zapytania mieszkańców informujemy, iż działka i barak przy ul. Wielickiej jest własnością Urzędu Miasta Krakowa.
      „Prombud” od kilku lat składa propozycje do Urzędu mające na celu usunięcie baraku zgodnie z Państwa postulatami m.innymi z corocznych zebrań Wspólnot Mieszkaniowych.
      Obecnie złożyliśmy dwa zapytania do Urzędu Miasta, czy Urząd jest zainteresowany budową
      Przedszkola lub Żłobka na miejscu baraku w ramach Partnerstwa Publicznego, oraz budową biurowca z lokalami usługowymi i złożony został wniosek o wydanie warunków zabudowy w celu otrzymania wstępnych informacji co i czy można wybudować na tym terenie.

Zamysłem firmy „Prombud” jest omawiany na wielu zebraniach ewentualny budynek tj lokale usługowe i nad nimi biura o zabudowie zbliżonej do obecnie stojącego baraku.
      W sprawie budowy Przedszkola/Żłobka sprawa jest nadal w toku, natomiast w sprawie ewentualnej zabudowy działki otrzymali Państwo obecnie zawiadomienia z UMK Wydział Architektury listem poleconym.
      Ze względu na obowiązujące przepisy o planowaniu przestrzennym Wydział Architektury Urzędu Miasta może wydać warunki zabudowy zgodnie ze sporządzoną analizą urbanistyczną, co Państwo otrzymali drogą pocztową.
      Firma „Prombud” nie jest zainteresowana budową sześcio piętrowego biurowca.

Reasumując, Wniosek o WZ został złożony zgodnie z obowiązującymi przepisami i
      wymogami, oraz analizą urbanistyczną przeprowadzoną przez Wydział Architektury Urzędu Miasta Krakowa.
      Barak i działka pod barakiem jest nadal własnością Urzędu Miasta Krakowa i każdy może
      przystąpić do planowanego w przyszłości przetargu.
      Firma „Prombud” w swoich planach uwzględniała, uwzględnia i będzie uwzględniać tylko i
      wyłącznie możliwość wybudowania budynku o niskiej zabudowie, co sprzyjałoby wizerunkowi naszego osiedla.

• pod_leska Re: Planowana inwestycja Podłęska-Wielicka 14.02.11, 15:32
        Dziękujemy za głos w dyskusji. Przyznam jednak szczerze, że nie rozumiem za bardzo tej wypowiedzi. Zawiadomienia jakie otrzymaliśmy z UM dotyczące zabudowy działki mówią właśnie o ogromnym biurowcu. Nie ma tam mowy o innym obiekcie. Mamy wierzyć że Prombud nie ma nic wspólnego ze złożonym wnioskiem o wydanie WZ dla biurowca?
        I że Prombud jako zarządca nieruchomości stojącej w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej inwestycji i jako firma proszona przez UM o listę osób do poinformowania o procesie wydawania WZ nie wiedział że od dwóch lat takie postępowanie się toczy? Bo przecież na wyraźne pytania zadawane w biurze na osiedlu po tym jak zaczęły do nas napływać zawiadomienia, padały odpowiedzi, że Prombud nie zna szczegółów, ale że nie chodzi o wysoki budynek i że należy samemu dowiadywać się w UM. Mamy też wierzyć że składające wniosek dla biurowca biuro architektoniczne projektujące dla Prombudu praktycznie całe osiedle nie ma z Prombudem nic wspólnego?
    • pod_leska Po spotkaniu 15.02.11, 13:26
      Szanowni Sąsiedzi,

Dziękuję wszystkim obecnym wczoraj osobom za pojawienie się na spotkaniu. Nie udało się co prawda znaleźć wileu nowych osób mających wiedzę czy doświadczenie przydatne w walce z planami tej nieszczęsnej inwestycji, ale sama obecność i podpisanie szeregu pism które złożyłem dzisiaj w UM też mają ogromną wartość dla sprawy.

W dalszym ciągu proszę o:

1. Zgłaszanie się do Wydziału Architektury UM na Rynek Podgórski 1, pokój 1 i zapoznawanie się z aktami sprawy. Chodzi o to, żeby lista osób pytających i oglądających te akta (każdy oglądający wpisuje się na listę na okładce segregatora) była jak najdłuższa.

2. Składanie w tym samym urzędzie pism ze sprzeciwem wobec planowanej inwestycji w takim kształcie jaki ujęto we wniosku o WZ. Każdy może napisać co mu się osobiście w tym planie nie podoba, można też skorzystać z pisma jakie prezentowałem na spotkaniu i które zostało powielone i rozdane w wielu kopiach. Ja sam złożyłem 30 takich pism, w tym swoje. Nie jest to więc liczba zbyt duża w stosunku do ilości osób, które mogą odczuwać dramatyczne skutki tej inwestycji w przypadku jej powstania.

3. Informowanie i zachęcanie sąsiadów do włączenia się w walkę z inwestycją w postaci biurowca.

4. Poszukiwanie kontaktów do osób mogących nam pomóc: prawników, geodetów, architektów, dziennikarzy i wszelkich mediów. Wszelkie potrzebne im materiały mogę udostępniać.

• pod_leska UWAGA! Drugie spotkanie! 16.02.11, 18:20
      Drodzy Sąsiedzi,

Planowaliśmy wstępnie powtórzyć spotkanie w poniedziałek, żeby wymienić się nowymi wiadomosciami, opiniami bądź spostrzeżeniami. Proponuję rzeczywiście spotkać się ponownie w najbliższy poniedziałek 21 lutego, ponieważ Telewizja Kraków chciałaby nagrać z nami materiał o naszym problemie. Może udałoby się zebrać w jeszcze większej grupie? Zachęcam do obecności i zebrania jeszcze większej ilości sąsiadów. Może wykorzystując ferment wzbudzany wokół sprawy przez media udałoby nam się wpłynąć na władze miasta i faktycznie doprowadzic do sensownego zagospodarowania tego terenu.

Postaram się wydrukować znów ulotki, proszę o pomoc w dystrybucji do skrzynek i rozwieszaniu na drzwiach klatek.
      • Gość: adabre Re: UWAGA! Drugie spotkanie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 21:56
        Szanowni Państwo
        Parę uwag i z chęcią jak będzie spotkanie podejdę na nie 21.02.2011.
        Proces wydania WZ jest następujacy:
        1. Urząd powiadamia osoby zainteresowane (uwaga nie wszyscy mieszkańcy, zależy to od oddziaływania budynku) o wznowieniu postępowania o wydanie WZ (warunki zabudowy).
        2. Te osoby(strony) mogą wnosić uwagi i zastrzeżenia do projektu WZ. Urząd musi wszcząć postępowanie nawet na najgłupszy wniosek bo takie jest prawo. Te uwagi i zastrzeżenia są brane pod uwagę ale nie wszystkie. Jest specjalne rozporządzenie jak z takim wnioskiem postępować.
        3. Po skończeniu postępowania Urząd musi wydać Decyzję o wydaniu warunków zabudowy lub jej nie wydania. Od tej decyzji przysługuje prawo odwołania do Samorządowego Kolegium odwoławczego w terminie 14 dni od otrzymania decyzji. SK wydaje decyzje od której także mozna się odwołać do sądu.
        Teraz co należy zrobić w/g mnie.
        1. Każdy kto otrzymał decyzję o wszczęciu postępowania powinien udać się do urzędu aby zapoznać się z dokumentacją i może zrobić zdjęcia lub xero.
        2. Każdy z osobna powinien napisać uwagi dotyczące tej inwestycji ale tylko i wyłącznie indywidualnie z naznaczeniem jaki wpływ ma ta inwestycja na jego nieruchomosć. Uwaga: nie każdy będzie miał takie same problemy z tą inwestycją.
        3. Trzeba sprawdzić po jakich działkach będzie prowadzony transport do działki gdzie ma stanąć budynek. Czy drogi to działki publiczne i droga publiczna, czy także inne działki. Trzeba dowiedzieć się na jakiej podstawie zrobiono szlaban na osiedle. Trzeba sprawdzić, czy te działki są wpisane komuś w akt notarialny. Ja mam wpisane działki oprócz bloku 11 a także działki na których znajdują się parkingi.
        4. Należy napisać jedno pismo pod którym podpiszą się wszyscy właściciele, mieszkańcy osiedla opisując dokładnie i szczegółowo problemy jakie będziemy mieli z tą inwestycją.
        5. Czas na wniesienie uwag jest nieograniczony do momentu wydania warunków WZ, chyba, że ostatnio coś się zmieniło.
        6. Trzeba przygotować się na odwołanie do SK jeśli urząd wyda pozytywną decyzję dla inwestora, bo to jest najważniejsze.
        Jest jeszcze wiele tematów ale za dużo by pisać. Proszę o podanie terminu spotkania to podejdę chociaż mam mieszkanie w 11.
        A na koniec: We wniosku inwestora jest nazwa inwestora a biuro Format było wykorzystywane przez Prombud do projektowania i występowania o WZ bloków w których żyjemy. Koło 11 w stronę Aleksandry też mają powstać budynki i Format to załatwiało.
        I wiadomość zła: wjazd na osiedle od ul. Wielickiej jest nielegalny i niezgodny z warunkami jakie dostał Prombud.
      • Gość: sąsiad Re: UWAGA! Drugie spotkanie! IP: *.is.net.pl 17.02.11, 22:58
        Witam!
        Chciałabym dopowiedzieć, iż w wiadomym"zawiadomieniu o wszczęciu postępowania"
        oprócz wymienionych już działek figurują jeszcze: 124/48, 198,11, 198/4,158/8.
        Na działce 124/48 stoi blok Nr 17 i jeszcze jak mi się wydaje jest kilka miejsc parkingowych po prawej stronie przy wjeździe od ul. Wielickiej.

Pozdrawiam.
    • pod_leska Nie tylko u Barei... 16.02.11, 18:26
      Czy zwrócili Państwo uwagę na dzisiejsze prace porządkowe jakie odbyły się w otoczeniu baraku? Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy efekt zainteresowania sprawą przez różne dociekliwe osoby pytające o nią w wielu miejscach...
    • pod_leska UWAGA! Drugie zebranie - poniedziałek 19.00!!! 19.02.11, 14:10
      Proszę Państwa,

Zapraszam na drugie zebranie w poniedziałek 21 lutego o godzinie 19.00 garaż podziemny pod budynkiem 17.

Chciałbym opowiedzieć co wydarzyło się w ciągu tyodnia, zebrać podpisy dla Pana Radnego Krzysztofa Durka, który zajął się naszą sprawą, poinformować osoby które jeszcze nie złożyły pism do Wydziału Architektury jak to zrobić.

Będzie też obecna ekipa Teleiwizji Kraków, więc możemy nadać sprawie większego rozgłosu i z pomocą Pana Radnego spróbować wywołać pozytywne ruchy po stronie miasta w kierunku sensownego zagospodarowania terenu 'pod barakiem'.

Zapraszam na spotkanie i do pomocy!
      • Gość: Artek Po 2 zebraniu IP: *.multi-play.net.pl 21.02.11, 21:51
        Witam serdecznie

Możemy przeciwdziałać powstaniu biurowca również używając jako broni przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego.
        Jesteśmy stronami, postępowania w związku z tym zostaliśmy powiadomieni o wszczęciu postępowania.
        W toku postępowania mamy pewne prawa. Możemy wnioskować o przeprowadzenie dowodów lub innych czynności. Możemy wnioskować o powołanie biegłych.
        W naszej sprawie można wnioskować do organu prowadzącego postępowanie czyli Urzędu Miasta Krakowa Wydziału Architektury i Urbanistyki o przeprowadzenie rozprawy administracyjnej - w związku z licznymi protestami mieszkańców naszego osiedla zgłoszonymi względem planowanych warunków zabudowy dla inwestycji ... .
        Organ powinien przeprowadzić rozprawę, gdy zachodzi potrzeba uzgodnienia interesów stron oraz gdy jest to potrzebne dla wyjaśnienia sprawy przy udziale świadków lub biegłych albo w drodze oględzin
        Należy powołać sie na art. 89 § 2 Kodeksu Postępowania Administracyjnego (Dz.U. 1960 Nr 30 poz. 168 ze zmianami)
        Na postanowienie organu, który podejmie decyzję o tym, że nie zostanie przeprowadzona rozprawa służy stronom zażalenie.
        Żądanie przeprowadzenia takiej rozprawy opóźni wydanie WZ o przynajmniej miesiąc lub dwa, a oprócz tego podczas rozprawy będziemy mogli zażądać o przedstawienie bardziej szczegółowych informacji na temat planowanej inwestycji. Na taką rozprawę można zaprosić media ponieważ wtedy będzie to bardziej spektakularne.
        Możemy również wnioskować o wezwanie na rozprawę biegłych, którzy na nasz wniosek powinni ocenić skutki wybudowania tak wysokiego budynku na ilość światła w niższych kondygnacjach budynku przy ul. Podłęskiej 17, od strony Wielickiej, biegły powinien ocenić warunki nasłonecznienia po zrealizowaniu inwestycji w mieszkaniach budynku przy ul. Podłęskiej 17 od strony ul. Wielickiej.
        Biegły powinien również ocenić skutki ograniczenia dojazdu do osiedla, o tak dużej liczbie mieszkańców oraz do pracowników i interesantów biurowca,poprzez zamknięcie dostępu do osiedla od ulicy Wielickiej do jednej wąskiej drogi osiedlowe łączącej z ulicą Aleksandry, nie mającej parametrów drogi dwukierunkowej. Po zrealizowaniu inwestycji osiedle zostanie pozbawione alternatywnej drogi ewakuacyjnej oraz uniemożliwi się dotarcie służb ratowniczych i technicznych w razie zablokowania drogi od strony ul. Aleksandry. Zgodnie z dobrymi praktykami urbanistycznymi do tego typu osiedli powinny być dwie alternatywne drogi dojazdowe.
        Na nasz wniosek biegły powinien również ocenić czy planowana inwestycja ma zapewnioną wystarczającą liczbę miejsc postojowych (parkingowych) w stosunku do planowanej powierzchni biurowych i funkcji biurowca.

Ustawa Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. 1960 Nr 30 poz. 168 ze zmianami)

Rozprawa
        Art. 89.
        § 1. Organ administracji publicznej przeprowadzi w toku postępowania rozprawę w każdym przypadku, gdy zapewni to przyśpieszenie lub uproszczenie postępowania bądź osiągnięcie celu wychowawczego albo gdy wymaga tego przepis prawa.
        § 2. Organ powinien przeprowadzić rozprawę, gdy zachodzi potrzeba uzgodnienia interesów stron oraz gdy jest to potrzebne dla wyjaśnienia sprawy przy udziale świadków lub biegłych albo w drodze oględzin.
        Art. 90.
        § 1. Organ administracji publicznej podejmuje przed rozprawą czynności niezbędne do jej przeprowadzenia.
        § 2. W szczególności organ wzywa:
        1) strony do złożenia przed rozprawą wyjaśnień, dokumentów i innych dowodów i do stawienia się na rozprawę osobiście lub przez przedstawicieli albo pełnomocników,
        2) świadków i biegłych do stawienia się na rozprawę.
        § 3. Ponadto organ zawiadamia o rozprawie państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne, organizacje społeczne, a także inne osoby, jeżeli ich udział w rozprawie jest uzasadniony ze względu na jej przedmiot. W tym przypadku organ wzywa je do wzięcia udziału w rozprawie albo do złożenia przed rozprawą oświadczenia i dowodów dla jego poparcia.
        Art. 91.
        § 1. W wezwaniu na rozprawę określa się termin, miejsce i przedmiot rozprawy.
        § 2. Stronom, świadkom, biegłym oraz państwowym i samorządowym jednostkom organizacyjnym, organizacjom i innym osobom, wezwanym do udziału w rozprawie (art. 90 § 3), doręcza się wezwanie na piśmie.
        § 3. Jeżeli zachodzi prawdopodobieństwo, że oprócz wezwanych stron, uczestniczących w postępowaniu, mogą być jeszcze w sprawie inne strony, nie znane organowi administracji publicznej, należy ponadto o terminie, miejscu i przedmiocie rozprawy ogłosić w drodze obwieszczeń albo w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości.
        Art. 92.
        Termin rozprawy powinien być tak wyznaczony, aby doręczenie wezwań oraz ogłoszenie o rozprawie nastąpiły przynajmniej na siedem dni przed rozprawą.
        Art. 93.
        Rozprawą kieruje wyznaczony do przeprowadzenia rozprawy pracownik tego organu administracji publicznej, przed którym toczy się postępowanie. Gdy postępowanie toczy się przed organem kolegialnym, rozprawą kieruje przewodniczący albo wyznaczony członek organu kolegialnego.
        Art. 94.
        § 1. Nieobecność na rozprawie stron należycie wezwanych na rozprawę nie stanowi przeszkody do jej przeprowadzenia.
        § 2. Kierujący rozprawą odroczy ją, jeżeli stwierdzi poważne nieprawidłowości w wezwaniu stron na rozprawę, jeżeli niestawienie się strony zostało spowodowane przeszkodą trudną do przezwyciężenia, a także z innej ważnej przyczyny.
        Art. 95.
        § 1. Na rozprawie strony mogą składać wyjaśnienia, zgłaszać żądania, propozycje i zarzuty oraz przedstawiać dowody na ich poparcie. Ponadto strony mogą wypowiadać się co do wyników postępowania dowodowego.
        § 2. Kierujący rozprawą może uchylić zadawane świadkom, biegłym i stronom pytania, jeżeli nie mają one istotnego znaczenia dla sprawy. Jednakże na żądanie strony należy zamieścić w protokole osnowę treści uchylonego pytania.
        Art. 96.
        Za niewłaściwe zachowanie się w czasie rozprawy strony, świadkowie, biegli i inne osoby uczestniczące w rozprawie mogą być, po uprzednim ostrzeżeniu, wydalone z miejsca rozprawy przez kierującego rozprawą oraz ukarane grzywną do 100 zł. Na postanowienie o ukaraniu grzywną służy zażalenie.
          • Gość: Prombud informacja Prombudu dla Mieszkańców Osiedla IP: *.multi-play.net.pl 23.02.11, 11:00
            Mieszkańcy osiedla „Zielone Wzgórze” ul. Podłęska w Krakowie

W związku z licznymi nieporozumieniami które wywołane zostały pismem Wydziału Architektury w sprawie toczącego się postępowania o wydanie WZ na teren obecnie zabudowany barakiem Gminy Kraków uprzejmie wyjaśniamy i informujemy :
            1. Nieruchomość zabudowana barakiem przy ul. Wielickiej 230 składająca się z działek nr 124/32 i 124/33 obr 57 Podgórze stanowi własność Gminy Kraków.
            2. W przedmiotowym baraku, po byłej tuczarni trzody chlewnej Zakładów Mięsnych , Gmina posiada 13 lokali mieszkalnych socjalnych z których obecnie praktycznie zasiedlone są już tylko 3 . Pozostałe lokale zostały opróżnione w ciągu kilku minionych lat głównie staraniem firmy PROMBUD i znacznej części mieszkańców osiedla ( pismo mieszkańców z listami podpisów do Prezydenta Miasta Krakowa ).
            3. PROMBUD celem likwidacji baraku przedstawiał do Gminy szereg propozycji rozwiązania sprawy, propozycje te z różnych przyczyn nie zostały przyjęte. Proponowano między innymi : zamianę baraku i działek za mieszkania na terenie osiedla pod warunkiem że osoby z baraku zostaną przesiedlone w inne miejsce Krakowa , zamianę baraku za inny obiekt do adaptacji na cele mieszkań socjalnych, wskazanie przez Gminę dowolnego budynku w złym stanie technicznym, który to budynek PROMBUD wyremontowałby na własny koszt z przeznaczeniem na mieszkania socjalne itp.
            4. Jedną z ostatnich propozycji PROMBUD-u mających na celu likwidację baraku jest propozycja skierowana pismem z dnia 27 maja 2010r. do Prezydenta Miasta Krakowa polegająca na : wykwaterowaniu przez Gminę ostatnich mieszkańców baraku, jego wyburzenie i wybudowanie na tym miejscu przedszkola w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. O ewentualną budowę przedszkola wnioskowali również niektórzy mieszkańcy osiedla. W tej sprawie odbyła się narada w dniu 24.08.2010 w Wydziale Mieszkalnictwa UMK na której to naradzie przedstawiciele Wydziału Edukacji UMK stwierdzili, że nie są zainteresowani budową przedszkola. Sprawa jest jednak nadal otwarta.
            5. Jedyną przyczyną zajmowania się przez PROMBUD barakiem i terenem była i jest chęć przyczynienia się do likwidacji baraku. Przeprowadziliśmy rozmowę z Projektantem P. Zb. Kęsek z prośbą, aby wycofał złożony przez siebie wniosek o wydanie WZ.
            6. PROMBUD nigdy, w sytuacji ewentualnego nabycia praw do terenu pod barakiem, nie zamierzał i nie zamierza realizować tam wysokiej zabudowy i nadal oświadcza, że ewentualnie zainteresowany jest zabudową dwu kondygnacyjną o przeznaczeniu na przedszkole czy żłobek ( zgłoszone propozycje w roku 2010 ) lub na cele biurowo-usługowe ( zgłaszane propozycje od roku 2002 )
            7. Całość obszernej korespondencji dotyczącej sprawy likwidacji baraku znajduje się w biurze PROMBUD.

Z poważaniem

Jan Włodarski
            PREZES „PROMBUD”
            • pod_leska Re: informacja Prombudu dla Mieszkańców Osiedla 23.02.11, 14:01
              Cieszy to stanowisko, szkoda jednak, że musieliśmy włożyć tyle wysiłku w sprzeciw wobec tej inwestycji i że Prombud nie poinformował nas wcześniej rzetelnie o swoich planach i o wniosku, o którym zostaliśmy zaskoczeni ze strony UM.

Moim zdaniem cała ta sytuacja jest jaskrawym dowodem na to, że zarządca nieruchomości nie powinien być jednocześnie firmą zainteresowaną inwestycjami na zarządzanym terenie i działającą w obszarze nieruchomości które sam wybudował. Może to prowadzić do konfliktu interesów i poczucia, że jesteśmy wprowadzani w błąd, lub niedostatecznie informowani przez kogoś, kogo zadaniem jest dbałość o nasze interesy.

W obliczu takiego stanowiska Prombudu, proponowałbym zatem, żeby połączyć siły i wykorzystać wzbudzoną wśród mieszkańców energię do wszelkich form wpływania na decyzję Miasta o zagospodarowaniu omawianego terenu w sposób nas zadowalający.
              Myślę że trójstronne spotkanie (delegacja mieszkańców - Prombud - Rada Dzielnicy) byłoby dobrym początkiem takiej akcji. Postaram się to zainicjować i zorganizować.
              • Gość: sąsiad Re: informacja Prombudu dla Mieszkańców Osiedla IP: *.is.net.pl 23.02.11, 23:21
                Witam!
                Dla mnie stanowisko PROMBUDU wcale nie jest jasne i wiarygodne:
                1.W "Ogłoszeniu" do mieszkanców oświadczył,że nie jest zainteresowany budową sześciopiętrowego biurowca, ale przecież jest tym zainteresowany p. Kęsek ściśle od lat współpracujący z PROMBUDEM, będący być może w jakichś układach z tą firmą
                2. Jeśli PROMBUD nie jest zainteresowany to dlaczego będąc też stroną postępowania Wydz. Arch. nie zgłasza weta do ich propozycji lub nie przyłączył się do działań mieszkańców
                3. Mieszkańcom osiedla otrzymujących "zawiadomienia" na ich zapytania w tej sprawie PROMBUD udzielał uspokajających i mylących odpowiedzi w stylu ... tu nie chodzi o wysoki budynek.
                4 Dyrektor PROMBUDU w rozmowie telefonicznej z mieszkanką osiedla poinformował ją,że żadnego protestu w sprawie planowanej inwestycji nie zamierza składać ... " bo od czego mamy się odwoływać" /wpis z 16.02.11. godz. 17:39/

Mam wrażenie, że robi się z nas wariatów. Przecież propozycje co do budowy są konkretne i sprawdzone w U.M.
                Proszę Państwa nie możemy polegać na naszym zarządcy PROMBUD i dawać mu wiary. Bądźmy czujni i róbmy swoje.
                Tak na dobrą sprawę to miejsce po baraku wogóle nie powinno być zabudowane a przeznaczone na zieleń i ławeczki. PROMBUD od samego początku reklamował swoje osiedle "Zielone Wzgórze" jako usytuowane w parku. Tymczasem na osiedlu drzewa nie uświadczy a skrawki zieleni są tuż przy bloku i tyle.
                Pozdrawiam
              • pod_leska Re: Błagam! - odwołajmy Prombud z funkcji Zarządc 24.02.11, 11:19
                Proszę bardzo. Tylko czy wie Pan na czym polega taka operacja i z czym wiąże się od strony prawnej? Czy może Pan nawoływanie połaczyć z konkretnym działaniem w tej kwestii?

Moim zdaniem zmiana zarządcy jak już wielokrotnie pisałem jest sprawą drugorzędną w kontekście zagospodarowania terenu 'pod barakiem'. Tym razem zapewne uda nam się uniknąć kolosa pod okanmi, ale jaką mamy pewność, że terenem nie zajmie się ktoś inny? MUSIMY powalczyć o tę sprawę po stronie miasta, które będąc właścicielem terenu może mieć pełny wpływ na to co i kiedy się z nim stanie. I dla mnie teraz to jest najważniejsza sprawa.
                • Gość: Artek Re: Błagam! - odwołajmy Prombud z funkcji Zarządu IP: *.multi-play.net.pl 27.02.11, 10:10
                  Aby zmienić zarząd wystarczy na najbliższym zebraniu wspólnoty (każdej z osobna) poddać pod obrady nowy punkt odwołanie zarządu, a następnie taki punkt większością głosów za przegłosować. W miejsce tego zarządcy należy inną firmę któa zaoferuje lepsze warunki. Należy wcześniej sprawdzić ofertę administratorów i zarządców oraz ich warunki. Oczywiście w razie przegłosowania odwołania zarządu kolejnym krokiem wspólnoty powinien być wniosek o wybranie nowego zarządcy z listy administratorów, który należy przygotować.
                  • pod_leska Re: Błagam! - odwołajmy Prombud z funkcji Zarządc 28.02.11, 12:57
                    Mój opór wynika z tego, że to forum i swoją aktywność uruchomiłem w sprawie nijak ze zmianą zarządcy nie związaną. Dlatego proszę nie stawiać mi takich zarzutów. Cały czas powtarzałem, że jeśli ktos potrafi zorganizować mieszkańców lepiej ode mnie, to zapraszam do współpracy. Ale nie na zasadzie błagań i nawoływań, tylko dokumentów, konkretnych posunięć zaakceptowanych przez mieszkańców itp.

W sprawie zmiany zarządcy będę się wypowiadał po spotkaniu z prawnikiem wyspecjalizowanym w tej kwestii. Bo na chwilę obecną według mojej wiedzy jest to sprawa znacznie bardziej skomplikowana niż sprzeciw wobec inwestycji w fazie wydawania WZ.
                    • Gość: Mieszkaniec Re: Błagam! - odwołajmy Prombud z funkcji Zarządc IP: *.kt.agh.edu.pl 28.02.11, 15:07
                      Szanowny Panie,
                      doceniam Pańskie starania o zablokowanie budowy biurowca.
                      Gdybyśmy jednak już kilka lat temu odwołali Prombud z funkcji zarządcy naszej neiruchomości, dziś nie byłoby prawdopodobnie tego problemu. NASZ zarządca w odpowiednim czasie sprzeciwiłby się tej budowie w naszym imieniu.
                      Dziś po raz kolejny działamy na ostatnią chwilę lecząc efekty choroby a nie jej skutki.
                      I naprawdę opowiadanie, że odwołanie zarządcy to trudna sprawa może Pan włożyć między bajki. To bardzo prosta operacja. Szczegóły opisał Pan Artur. O co Panu chodzi?
                      Nie ma sprawy. Mogę na najbliższe zebranie wspólnoty przygotować projekt uchwały odwołującej Prombud. Niech ktoś inny zrobi rozeznanie wśród ofert innych zarządców.
                      Na zebraniu przegłosujemy odwołanie obecnego zarządcy i wybierzemy nowego spośród przygotowanych ofert. Musi być tylko 50% + 1 w każdym głosowaniu. Gdzie Pan tu widzi problem?
                      Ja widzę jeden. Nie zbierzemy tych 50% +1 - mogę się założyć.
                      Wie Pan dlaczego, bo tacy ludzie Pan tak naprawdę nie chcą odwołania Prombudu i robią ludziom wodę z mózgu, że to niby skomplikowana operacja itp itd.
                      Dlaczego tak jest? Tego to ja już naprawdę nie wiem i nie rozumiem. Prombud od 10 lat działa na szkodę naszego osiedla, a mieszkańcy to ślepo akceptują.

• pod_leska Re: Błagam! - odwołajmy Prombud z funkcji Zarządc 28.02.11, 16:42
                        Cytat:
                        "Wie Pan dlaczego, bo tacy ludzie Pan tak naprawdę nie chcą odwołania Prombudu i robią ludziom wodę z mózgu "

Młodzi ludzie określają coś takiego mianem "przegięcia pały"...

Skoro wie Pan lepiej co myślę i co robię, to nie będę raczej z tym dyskutował, tylko robił swoje. Z podejściem jakie Pan reprezentuje, skutecznie zabije Pan ideę zmiany zarządcy i zostanie Pan z nią sam. Bo ja chcąc zjednoczyć mieszkańców przeciwko budowie biurowca nie wymyślałem nikomu od obrońców Prombudu.
                        • Gość: Mieszkaniec Re: Błagam! - odwołajmy Prombud z funkcji Zarządc IP: *.kt.agh.edu.pl 28.02.11, 17:30
                          Cytat:
                          "Skoro wie Pan lepiej co myślę i co robię, to nie będę raczej z tym dyskutował, tylko robił swoje."
                          Nie, nie wiem, ale widzę, że to właśnie Pan od początku swojej aktywności na tym forum próbuje zabić pomysł odwołania zarządcy. Wymyśla Pan niestworzone rzeczy o konsultacjach z prawnikiem, tymczasem sprawa jest prosta jak budowa cepa.

Cytat: "(...) i zostanie Pan z nią sam."
                          A nie mówiłem? :)

Cytat: "Bo ja chcąc zjednoczyć mieszkańców przeciwko budowie biurowca nie wymyślałem nikomu od obrońców Prombudu."

Jednocześnie, gdy próbuję przy okazji załatwić równie ważną dla osiedla sprawę, to próbuje mi Pan zamknąć usta. Twierdzi pan, że jest skupiony na jednym celu, tymczasem zupełnie otwrcie daje Pan przekaz: sprzeciw budowie biurowca TAK, odwołanie zarządcy NIE.

• pod_leska Re: Błagam! - odwołajmy Prombud z funkcji Zarządc 28.02.11, 21:21
                            To po kolei:

> widzę, że to właśnie Pan od początku swojej aktywności na ty
                            > m forum próbuje zabić pomysł odwołania zarządcy. Wymyśla Pan niestworzone rzecz
                            > y o konsultacjach z prawnikiem, tymczasem sprawa jest prosta jak budowa cepa.

Moja aktywność na tym forum dotyczyła konkretnej sprawy i to ja ten wątek założyłem gdyby zechciał Pan zauważyć. Można by powiedzieć że zaśmieca go Pan swoimi uporczywymi wtrąceniami. Jeśli chce Pan aktywnie działać w kwestii zmiany zarządcy proszę załozyć taki wątek, zainteresować nim mieszkańców, wykonać szereg rzeczywistych działań, zrobić chociaż część pracy, którą wykonałem ja w ściśle określonym i jasno w tym wątku zdefiniowanym celu. Chce Pan zmienić zarządcę siedząc w fotelu przed komputerem i nawołując? Raczej średnio to zadziała. Pańskie stwierdzenia o tym jak prostą sprawą jest zmiana zarządcy, jakoby konsultacje prawnicze w tej kwestii były bez sensu i jakobym mydlił komuś oczy, są bolesnym dowodem na to, że nie ma Pan pojęcia o tym o czym pisze.

> Jednocześnie, gdy próbuję przy okazji załatwić równie ważną dla osiedla sprawę,
                            > to próbuje mi Pan zamknąć usta.
                            Problem w tym, że Pan nie próbuje tej sprawy załatwić. Pan błaga i nawołuje nie mając pojęcia o tym, na czym taka zmiana polega. Nie jestem władny zamykać komukolwiek ust w internecie, pomijając fakt iż nie jest to moim celem. Jeszcze raz powtarzam - proszę założyć wątek, przygotować cały proces, zebrać mieszkańców, kto Panu w tym przeszkadza??? Przecież też mieszkam na tym osiedlu i jeśli będzie to zrobione z głową, kompetentnie i będzie miało szanse powodzenia, to też się zapewne przyłączę!

> Twierdzi pan, że jest skupiony na jednym celu,
                            > tymczasem zupełnie otwrcie daje Pan przekaz: sprzeciw budowie biurowca TAK, od
                            > wołanie zarządcy NIE.
                            To zdanie jest dość sprzeczne w swojej treści. Ale dobrze Pan zauważył - dokładnie tak jak Pan pisze, w tym wątku który sam założyłem byłem skupiony na jednej sprawie - sprzeciwie wobec planów budowy biurowca i wyraźnie to w kilku miejscach zaznaczyłem.

Szkoda że zamiast wspólnie działać próbuje mnie Pan oskarżać o jakieś niestworzone rzeczy i upiera się Pan przy swoim zdaniu 'nieskalanym znajomością tematu'...
                            To tyle z mojej strony, raczej nie wdam się w dalszą polemikę na ten temat, chyba że zapozna się Pan prawnym tłem zmiany zarządcy i zaczniemy rozmawiać o konkretach. Bo limit oskarzeń na mój temat został w moim odczuciu wyczerpany.
                            • Gość: Mieszkaniec Re: Błagam! - odwołajmy Prombud z funkcji Zarządc IP: *.awist.pl 28.02.11, 22:20
                              Przy całym szacunku, nie ma Pan pojęcia o czym pisze.
                              Co wg Pana jest uporczywym wtrąceniem? To, że skoro zbierają się mieszkańcy wspólnoty w jednym celu, to nie można załatwić dwóch spraw jednocześnie. Ma Pan symptomy paranoi na punkcie "swojego" celu. Blokada budowy biurowca jest tak samo ważna jak zmiana zarządcy na takiego, który będzie sprzyjał mieszkańcom.

"(...) zrobić chociaż część pracy, którą wykonałem ja w ściśle określonym i jasno w tym wątku zdefiniowanym celu. Chce Pan zmienić zarządcę siedząc w fotelu przed komputerem i nawołując? Raczej średnio to zadziała. Pańskie stwierdzenia o tym jak prostą sprawą jest zmiana zarządcy, jakoby konsultacje prawnicze w tej kwestii były bez sensu i jakobym mydlił komuś oczy, są bolesnym dowodem na to, że nie ma Pan pojęcia o tym o czym pisze. "

To się nazywa megalomania?
                              Możemy się licytować kto i co zrobił. Ja założyłem forum wspólnoty w Internecie (nie na gazecie, ale realne forum). Wydrukowałem każdemu informację na ten temat wraz z argumentacją o konieczności zmiany zarządcy. Kążdemu wrzuciłem osobiście tę kartkę do skrzynki (tak Panu także). Wie Pan ile osób zarejestrowało się na forum? 4 osoby. I to bynajmniej nie dlaetgo, że źle umotywowałem swoją prośbę, tylko z lenistwa.To lenistwo (również Pańskie) doprowadziło do tego, że dziś musimy walczyć o blokadę budowy biurowca zamiast siedzieć wygodnie przed komputerem i dostawać informacje od NASZEGO zarządcy jak sprawy posuwają się naprzód. Nie mam do nikogo żalu, że wtedy się nie udało. Mam teraz żal do Pana za kłamstwa, które Pan tu wypisuje. Bo jest okazja w końcu zmienić tego niekorzystnego dla nas zarządcę. Być może jedyna i niepowtarzalna. A Pan zakochany w swoim działaniu po prostu blokuje ten pomysł działając wprost na korzyść Prombudu, a przeciw mieszkańcom.
                              Zmiana zarządcy jest prosta jak budowa cepa. Pisałem to już Panu. I znów Pan kłamie w tej kwestii. Dowód? Od 4 lat nie mieszkam na Podłęskiej (choć dalej mam tam mieszkanie). Kilka miesięcy temu zmieniliśmy zarządcę w mojej obecnej wspólnocie. Wie Pan ile to zajęło? 1 dzień! I obeszło się bez konsultacji z prawnikami i wszystkimi świętymi.
                              Z prawem najwyraźniej nie ja powinienem się zapoznawać.

Życzę powodzenia w Pańskiej sprawie. Celowo piszę w Pańskiej, a nie naszej. Bo zysk z Pańskiego działania w dłuższej perspektywnie będzie marginalny ...