Dodaj do ulubionych

Zlecę wykonanie projektu domu ok 250m w Halinowie

IP: *.adsl.inetia.pl 10.05.11, 22:43
Zlecę wykonanie projektu domu w Halinowie:
1. Wykonaniu projektu od nowa lub przerobienia projektu jednego z biur projektowych dostosowując go do moich potrzeb przy założeniu:
- projekt budynku
- zagospodarowanie działki
- instalacje
- wizualizacje

Proszę o podanie kontaktu lub kontakt na mail: maximus.31#o2.pl (prosze zamienić # na @)
Edytor zaawansowany
  • Gość: wujekdobrarada IP: *.204.98.54.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.05.11, 19:57
    Polecam www.wix.com/pracownia_mia/nowoczesne-domy
  • Gość: ala30 IP: *.ghnet.pl 23.05.11, 09:51
    Polecam www.bazukastudio.com z Krakowa robią bardzo ciekawe i niebanalne projekty. tel. (12)
    378 35 54

• Gość: arch.xxx IP: *.internetia.net.pl 24.05.11, 13:28
    Co to znaczy projekt ?
    Nie ma czegoś takiego jak "projekt".
    Co najwyżej są projektY ( podkreślam liczbę mnogą ):

A. Koncepcja ( z ewent. wizualizacjami )
    B. Projekt architektoniczno-budowlany ( do pozw. na bud. )
    C. Projekt wykonawczy ( ten na podstawie, którego się buduje )

Oczywiście mówię tu tylko o części architektonicznej ( bez branż : K+IS+IE )
    Dlatego powinieneś wiedzieć co obejmuje ten rzekomy "projekt" (?)
    Nie "projekt", tylko ww. projekty ( kolejne poszczególne fazy projektowania ).

Jeżeli myślisz o budowie domu, to powinieneś zebrać oferty cenowe kilku architektów, tych którzy mają swoje biura w pobliżu przyszłej budowy, obejmujące cały proces inwestycyjny ( mianowicie ) :

1. Prace przedprojektowe
    2. Koncepcja ( z wizualizacjami - skoro sobie tego życzysz )
    3. Projekt arch.-bud.
    4. Projekt wykonawczy
    5. Specyfikacje robót budowlanych ( z podziałem na poszczeg. rodz. rob. bud.)
    6. Oferty ( przetarg ) na roboty budowlane
    7. Kierowanie budową
    ( + oferty branżowe, które zbiera się po opracowaniu koncepcji architektonicznej )

Pamiętaj też, że w PL nie każdy architekt może być kierownikiem budowy.
    Tych, którzy nie mogą, powinieneś z góry wykluczać.
    Inaczej będziesz miał problemy w trakcie budowy.

Dopiero mając tego rodzaju kilka ofert różnych ( miejscowych ) architektów, możesz podjąć odpowiednią decyzję.
    Inaczej wszystko to jest zupełnie bez sensu.

Źle zabierasz się ( i to już na samym początku ) za coś tak poważnego jak budowa domu, na co poświęcisz dużo czasu ( może nawet kilka lat - średnio budowa domu w PL trwa 6 lat ) i co będzie cię kosztowało co najmniej kilkaset tysięcy zł.

Oczywiście jako inwestor postępować możesz tak jak chcesz...
  • Gość: arch.1 IP: *.aster.pl 24.05.11, 19:50
    Kolega/koleżanka trochę wprowadza w błąd i delikatnie pisząc "delikatnie ochrzania". Nie wszyscy muszą się znać na prawie budowlanym i innych przepisach oraz operować poprawną terminologią.

Kolega/koleżanka wprowadza w błąd:

Moje uwagi:
    0. nie koncepcja ale projekt koncepcyjny w którym bryła 3d budynku jest niezbędna, dlaczego? dlatego ponieważ nie wszyscy mają taką wyobraźnię i nie wszyscy umieją czytać rysunki techniczne, to nic złego, ponieważ każdy ma coś innego i o to chodzi w życiu
    1. specyfikacje robót budowlanych - to do przetargów i zamówień publicznych są potrzebne, trzeba szanować pieniążki inwestora, ale oczywiście inwestor może o to prosić
    2. projekt wykonawczy jest potrzebny przy skomplikowanych obiektach, jeśli domek jest obiektem o nieskomplikowanej konstrukcji itd wystarczy projekt budowlano-wykonawczy, trzeba szanować czas i pieniądze
    3. ofert/przetarg na roboty budowlane - kolego/koleżanko domek to nie centrum edukacji/multikino itd, nie wprowadzaj ludzi w błąd
    4. dobry architekt zajmuje się tylko projektowaniem i pilnowaniem aby dobrze zbudowali, nie musi mieć uprawnień do kierowania robotami, jak widać nie jesteś architektem tylko się za niego podajesz
    5. czas trwania budowy nie trwa 6 lat itd, nie strasz ludzi

Moi drodzy, którzy czytacie takie posty, nie dajcie się zastraszać. To co jest najważniejsze przy wyborze pracowni/architekta:
    - sprawdzić jakie ma doświadczenie, czy ma uprawnienia, czy łatwo jest się wam z nim porozumieć, czy was słucha
    - dowiedzieć się co jest w cenie, przykład: są oferty na rynku, że projekt w cenie 3000zł z podatkiem i ze wszystkimi branżami, nie ufałabym takim ofertom, dlaczego? cena za projekt przekłada się na czas mu poświęcony i specjalistyczną wiedzę/umiejętności które posiadają projektanci, dowiedzieć się jakie etapy projektu (koncepcyjny, budowlany, budowlano-wykonawczy, wykonawczy), czego (zagospodarowanie terenu, budynek/budynki, wnętrza itd), jakie branże (nie będę tutaj wyliczać, wiadomo), nadzory autorskie, jaka umowa itd
    - odpowiedzieć sobie na pytanie na czym nam zależy: na cenie? na jakości projektu? na szybkiej realizacji projektu?

i to wystarczy, projektanci odpowiadają prawnie za to co podpisują więc .....

to tyle, życzę wszystkim powodzenia i nie dajcie się zastraszać, obrażać, krzyczeć na siebie, robić sobie wody z mózgu

szacunek dla wszystkich:)
  • Gość: arch.xxx IP: *.internetia.net.pl 25.05.11, 12:03
    Ech "fachowcy, fachowcy",
    widzę, że tacy z was "fachowcy", że nawet nie bardzo wiecie "kto to jest... i do czego służy architekt" ...
    Wam się wydaje, że ma on "sobie porysować" = naprodukować trochę (kupę) papieru ...
    Przecież to jest żałosne...

Normalni inwestorzy - tacy, którzy mają podstawowe pojecie o ( całym ) procesie
    inwestycyjnym - zamawiają u architekta nie tyle PROJEKT ... ale OBIEKT !
    Zapamiętajcie sobie "fachowcy" : OBIEKT, a nie PROJEKT !

Normalny inwestor idąc do normalnego architekta mówi :
    " Poproszę obiekt ": dom, budynek, halę, osiedle, ...
    ... i jeżeli dogadają się cenowo ( + podp.odpow.umowę ) to architekt zajmuje się
    całym procesem inwestycyjnym a więc po kolei :

1. Architekt przygotowuje odpowiednią KONCEPCJĘ ... i mówi tak :
    " To będzie kosztowało tyle ".

Wówczas, na etapie koncepcji, normalny inwestor podejmuję decyzję, czy
    chce wybudować to "coś"... za "tyle".
    Jeżeli to "coś" mu nie będzie odpowiadało, to idzie sobie po prostu do innego architekta
    ( normalnego architekta - tzn. takiego, który oferuje cały proces inwestycyjny ).
    Natomiast jeżeli odpowie : O'K ... chcę mieć to coś za tyle, to po koncepcji ( + ustaleniu kosztów budowy ) przystępuje się do ciągu dalszego ... i najkrócej mówiąc :

2. Architekt przygotowuje projekt architektoniczno -budowlany ...
    + uzyskuje pozwolenie na budowę

3. Po uzysk. pozw.na bud. przystępuje do wykonania projektu wykonawczego ( nie tyle dla inwestora co przede wszystkim dla siebie oraz firm wykonawczych )

4. Na podst.proj.wyk. sporządza specyfikacje wszystkich rob.bud., które rozsyła
    firmom wykonawczym, aby przedstawiły swoje oferty cenowe na przewidz. w spec. roboty
    budowlane

5. Razem z inwestorem, na podst. otrzymanych ofert, dokonuje wyboru wykonawców, tych którzy przedstawili najlepsze oferty oraz przygotowuje i
    podpisuje odpowiednie umowy, sporządza harmonogram budowy, ... itd.
    Przed rozpoczęciem budowy wie, jakie będą końcowe koszty budowy !
    (...)
    I heyah ... rozpoczyna budowę :

6. Prowadzi nadzór nad budową :
    - zgodnie z projektem ( własnym projektem )
    - zgodnie ze specyfikacjami rob.bud.
    - zgodnie z zawartymi umowami
    - zgodnie z ... itd.
    jako kierownik budowy lub inspektor nadzoru
    inwestorskiego ( tylko przy większych budowach )
    sprawdzając ... wszystko, wystawione rach. wykonawców też.

7. Kończy budowę ... "przekazuje klucze zrealizowanego obiektu" inwestorowi ...
    ( + zestawienie kosztów ... itd. )
    ... i wówczas następuje "godzina prawdy":
    Następuje porównanie kosztów podanych przez architekta, na etapie koncepcji z rzeczywistymi kosztami budowy ...
    I albo inwestor mówi : " ... Dziękuję bardzo, fajnie się nam budowało... "
    Albo jest bardzo zły ... i idzie do sądu i żąda odszkodowania od architekta ,
    za niezgodne z umową wybudowanie ... itd.
    ( Dlatego np. architekci mają ubezp.od odpow.cywil. - w różnej wysokości ...)
    (...)

Główny problem polega jednak na tym, że w PL sami "architekci" ( tzn. pseudo-architekci ) nie wiedzą kim jest architekt, czym on się zajmuje, ...itd.
    Im się wydaje, że jest to "chłopiec/panienka od rysowania kresek" ( sporządzania rysunków )...
    Są oni po prostu i najzwyklej w świecie niekompetentni ...
    Na całym, tzw. cywilizowanym świecie ( no prawie, bo poza PL oczywiście ) każdy - podkreślam KAŻDY architekt jest uprawniony zarówno do projektowania jak i kierowania robotami budowlanymi, bo na tym polega praca i zawód architekta - Wszędzie poza PL.
    Polska pod tym wzgledem jest niestety niechlubnym wyjątkiem oraz ewenementem i to na skalę światową, gdzie większość ( nie wszyscy ale przeważająca większość ) pol.pseudoarchitektów jest uprawniona jedynie do projektowania ( a nie także do kier.rob.bud.) , co wynika przede wszystkim po prostu ze zwykłej ich niekompetencji - nieumiejętności zarówno całego przygotowania inwestycyjnego przyszłej budowy, jak i nadzoru realizacyjnego, czyli samego kierowania budową ( zaprojektowanego przecież przez siebie obiektu ).

Tak jest smutna, wręcz żałosna prawda, wynikająca przede wszystkim z ciągłej jeszcze pozostałości prl-u. Homo sovieticus ciągle żywy.
    Normalny architekt zajmuje się całym procesem inwestycyjnym :
    Od wstępnej rozmowy na temat projektu ... do chwili przekazania inwestorowi kluczy wybudowanego obiektu.
    Oczywiście, jeżeli tego sobie inwestor życzy...
    Co innego jednak, gdy taki "architekt" tego nie potrafi, nie wie jak to się robi, nie jest do tego uprawniony,... itd.
    Nawiasem mówiąc zawsze tak było ...od czasów piramid,... poprzez Michała Anioła...itd., że inwestor zamawiał u architekta nie tyle projekt co obiekt a architekt zajmował się nie tylko 'rysowaniem' ale całym procesem inwestycyjnym ... łącznie z budową.
    (...)
  • Gość: Wacław IP: *.tarnowskiegory.vectranet.pl 18.10.12, 13:44
    arch.xxx coś widzę, że albo nie działa w PL albo po prostu nie jest z branży.
    W PL architekt to faktycznie koleś od kresek i tylko i wyłącznie tego się uczy na studiach, więc nikt od niego nic więcej nie wymaga. Kiedyś na podstawie mojego projektu (jestem inżynierem budownictwa, konstruktorem) była budowana hala, na której kierownikiem budowy był architekt. I jakoś tak zapomniał (bo niby skąd miałby wiedzieć na co zwrócić uwagę), że blachownica ze środnikiem falistym musi mieć zebra nad podporami. Dach poleciał przy odrobinie śniegu na dachu. Generalnie nie polecam PL architektów ani do projektowania ani do budowy. Jeśli nie oczekujecie dzieła sztuki, tylko solidnie wykonanego budynku idźcie do projektanta po budownictwie (nie może mieć ARCH. przed nazwiskiem), bo będzie taniej i solidniej. On zrobi to samo, załatwiając jedynie podpis u architekta.
  • Gość: DESIGNOFF IP: *.clubnet.pl 28.10.12, 20:46
    Witam.
    Jestem zainteresowany wykonaniem dla Państwa projektu.
    Więcej szczegółów na mojej stronie: www.designoff.architekci.pl
    Działam na rynku od 12 lat, mam w dorobku zrealizowane kilkaset projektów.
    Działam na legalnym oprogramowaniu - wystawiam faktury.

tel. kom.(+48) 502 823 198

designoff@architekci.pl

www.designoff.architekci.pl
  • Gość: inżynier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.12, 09:29
    Pamiętaj też, że w PL nie każdy architekt może być kierownikiem budowy.

Architekt kierownikiem budowy ? jak długo żyję i pracuję to nie spotkałem takiego "YETI"

Tych, którzy nie mogą, powinieneś z góry wykluczać.

Dlaczego ? Architekt projektuje budynek - nadzorowaniem budowy zajmuje się kierownik budowy (w 99,99% inżynierowie budownictwa).
    Wykluczać powinno się właśnie takie osoby jak ty wskazujesz - pozbawia się wtedy na własne życzenie NADZORU AUTORSKIEGO nad budową i poczynaniami Kierownika Budowy.

Inaczej będziesz miał problemy w trakcie budowy.
    Problemy ??? Problemy wynikają z zatrudnienia najtańszych - są najtańsi bo mają mała wiedzę... brak wiedzy skutkuje problemami
  • Gość: nina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.12, 15:40
    polecam www.nux.pl
  • Gość: DESIGNOFF IP: *.clubnet.pl 13.05.12, 12:34
    WITAM.
    JESTEM ZAINTERESOWANY WYKONANIEM DLA PAŃSTWA PROJEKTU;
    WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA MOJEJ STRONIE: www.designoff.architekci.pl
    DZIAŁAM NA RYNKU OD 12 LAT; MAM W DOROBKU ZREALIZOWANE KILKASET PROJEKTÓW.

designoff@architekci.pl
  • Gość: Marcin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.12, 10:51
    Witam.

Jestem zainteresowany tym zleceniem.

Cena do uzgodnienia na niezobowiązującym spotkaniu.

Proszę o kontakt

T: 661 144 840
    E: poczta@marcinwojcik.info

Więcej o mnie oraz o moim doświadczeniu znajdziecie Państwo na mojej stronie : www.marcinwojcik.info

Pozdrawiam serdecznie,
    Marcin Wójcik
  • Gość: Piotr Zysk IP: *.ip.jarsat.pl 18.05.12, 09:55
    Szanowny Panie
    Jestem architektem , posiadam 5 letnie doświadczenie projektowe . Oferuje wykonanie koncepcji z roboczą makietą . A następnie projektu budowlanego . Dużą uwagę przywiązuję do tego aby przyszły dom wpisywał się bardzo dobrze w otocznie . Aby materiały nawiązywały do tych tradycyjnie wykorzystywanych w okolicy . W projekcie podkreślam walory działki . Aby przyszły mieszkaniec mógł cieszyć się z własnego DOMU .
    arch. Piotr Zysk tel. 601744549
  • Gość: DESIGNOFF IP: *.clubnet.pl 22.05.12, 00:08

Witam.
    Posiadam sprawdzoną ekipę budowlaną która zrealizuje każdy projekt.

designoff@architekci.pl

• Gość: Krystian IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.05.12, 10:44
    Maximus polecam Tobie firmę ArtHauss, która jednocześnie zajmuje się projektowaniem i budową domów. Polecam zobaczyć projekty domów na ich stronie www.arthauss.pl.
  • Gość: Fifer 35 IP: 193.138.243.* 22.05.12, 07:48
    Byłem w firmie ArtHauss w zeszłym tygodniu, Dom naprawdę porządnie wykonany- na lata, ciekawostką są stopy fundamentowe pod domem( słyszałem, ze na zachodzie też tak budują).
    Jednak opłacało się jechać z Krakowa, zastanawiam się dość mocno nad podpisaniem umowy
    (ceny też są konkurencyjne)
  • karolinka_35 23.05.12, 10:37
    Panie Fifer 35

Nie ma się nad czym zastanawiać... tylko podpisywać umowę :)
    Mówię z doświadczenia wybudowałam z firmą ArtHauss swój domek pod Wrocławiem i z cała rodziną cieszymy się pięknym domem.
  • Gość: Fifer 35 IP: 193.138.243.* 24.05.12, 09:06
    Umówiłem się na jutro w arthaus na podpisanie umowy, więc myslę, że po wakacjach bede juz mieszkam w swoim domu, a nie w blokach, których mam dość...

Pani Karolinko_35 na jaki domek zdecydowała się Pani ?
  • karolinka_35 24.05.12, 13:18
    Do Fifer 35

Jeśli nie będzie miał Pan problemów w Urzędzie to firma ze swojej strony na pewno dotrzyma terminów i po wakacjach będzie się Pan cieszył spokojem we własnym domku ;)

My zdecydowaliśmy się na własny projekt :)
  • Gość: Jan K IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.12, 19:43
    I jak tam Panie Fifer 35, czy powstał Pana dom z ArtHauss-u ? Bo na innych forach ludzie piszą że Arthauss nie wybudował wciąż nic.
    Czy ktoś ma dom z ArtHauss-u? Bo reklama wygląda zachęcająco, ale to tylko reklama, i ani jednej rzetelnej opinii lub zdjęcia ich realizacji nigdzie nie ma :-(
  • Gość: zyg-munt IP: *.ptim.net.pl 16.01.13, 11:26
    Witam, interesuje mnie dom w technologii, jaką oferuje Arthauss. Czy mogę prosić o jakieś informacje dotyczące współpracy z tą firmą? A może zdjęcia z budowy. No i najważniejsze - jak się w tym mieszka? Pozdrawiam
  • Gość: DESIGNOFF IP: *.clubnet.pl 24.05.12, 21:01
    Witam.
    Posiadam sprawdzoną ekipę budowlaną która zrealizuje każdy projekt.

designoff@architekci.pl

• 1dorian1983 14.05.13, 16:02
    Ja przyjechałem z Opola. I też jestem już zdecydowany, aby właśnie im zlecić wykonanie mojego domu. Mają ciekawe projekty domów pasywnych, rzetelnych doradców. Potwierdzam, ceny też nie należą do wygórowanych
  • Gość: Bartosz Stefanik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.12, 16:03
    Jesteśmy rodzinną, wielopokoleniową firmą architektoniczną z ponad 60-letnimi tradycjami w branży. Już trzecie pokolenie pomaga Klientom w spełnianiu marzeń o pięknym i funkcjonalnym domu. Wykonujemy projekty na terenie całej Polski, a w szczególności na terenie powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego, suskiego, limanowskiego, nowosądeckiego i myślenickiego. Oferujemy pełny zakres usług projektowych; od koncepcji architektonicznej po kompletny wielobranżowy projekt budowlany. Zajmujemy się także podziałami nieruchomości, doradztwem prawno-administracyjnym, doradztwem inwestycyjnym, inwentaryzacjami i innymi usługami w branży architektoniczno-budowlanej i urbanistycznej.
    Nasze atuty:
    - ponad 60 lat tradycji,
    - szeroki zakres usług,
    - konkurencyjne ceny.
    Uwaga
    Przy poleceniu nas kolejnemu inwestorowi otrzymasz 10 % rabatu.
    602 425 930, 604 277 930, bartoszstefanik@gmail.com, www.stefanik-architekci-zakopane.eu
  • Gość: architekt IP: *.aster.pl 02.08.12, 21:47
    Zapraszam do współpracy. Profesjonalnie z wyobraźnią, solidnie i terminowo, atrakcyjne ceny. Projektanci z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń i doświadczeniem.
    www.architekt-4u.com
    biuro@architekt-4u.com
  • Gość: Wojtek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 10:33
    Poproszę email na info@archdivision.eu z podstawowymi danymi domu (powierzchnia, ilośc kondygnacji). Chętnie przedstawię konkretną ofertę cenową, sugerowany zakres projektu i poprzednie realizacje domów o podobnej powierzchni. Zapraszam tez na www.archdivision.eu
  • projektujemy 09.09.12, 18:47
    Zapraszamy do pierwszego, bezpłatnego naturalnie, spotkania z formą Decoroom. Cechuje nas bardzo profesjonalne, ale otwarte i elastyczne podejście oraz kompleksowa usługa (projekt, aranżacja, wykończenie, nadzór). Wszelkie szczegóły i oferta cenowa na stronie www.decoroom.eu
  • przemo112233 04.06.13, 08:05
    Pracownia projektowa - zapraszamy do kontaktu w celu wyceny.

futur.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka