Dodaj do ulubionych

Cena projektu indywidualnego

25.08.11, 17:34
Hej,

przeczytalem wszystkie mozliwe watki odnosnie ceny projektu na zamowienie. Niestey nikt przy cenach (albo rzadko) podaje czy to netto/brutto itd. Mi za projekt architekt zawolal 41 tys - dom ok 250m2. Wroclaw. Dom na niewielkiej dzialce ze spadkiem terenu (niewielkim, ale zawsze). Cena za sam projekt (wykonawczy, budowlany, pozwolenie na budowe, uwzglednia koszty branzowcow) - baz nadzoru inwestycyjnego (tzn. wizyty platne kazdorazowo). Osoba z doswiadczeniem, w duzych, znanych biurach projektowych. Wydaje mi sie jednak, ze to spora kwota patrzac na czas jaki sie poswieca na projekt (w przeliczeniu wynagrodzenie/godzina pracy).

41 tys. czy to duzo, czy moze rozsadnie?

Pozdrawiam, Snopy
Edytor zaawansowany
  • eri22 26.08.11, 11:07
    za wykonawczy-rozsądnie

tylko po cholerę Ci wykonawczy??
    --
    Eri
  • Gość: B2 Architekci IP: *.147.94.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.08.11, 12:44
    Polecamy swoje usługi. Zakres, o którym Pan wspomina jesteśmy w stanie zaproponować po wiele niższej cenie. Mamy spore doświadczenie w projektowaniu budynków jednorodzinnych we Wrocławiu i okolicach. Zapraszam do kontaktu, po przesłaniu bliższych informacji dotyczących budynku, działki, planu miejscowego oraz zakresu prac przedstawimy naszą wycenę.

Pozdrawiam
    B2 Architekci
    www.b2architekci.pl
    biuro@b2architekci.pl
  • Gość: Lolo IP: *.ghnet.pl 12.12.11, 23:50
    Oczom nie wierze! Mam pytanie do osoby z biura B2architekci- czy słyszeli kiedykolwiek o nieuczciwej konkurencji i o etyce zawodowej? Takich rzeczy jak oferowanie forumowiczowi, niższej ceny niż inny architekt i próba odebrania zlecenia komus innemu się po prostu nie robi!!!
    Myslę, że wpis podlega odpowiedzialności z tytułu naruszeniu etyki zawodowej!!!
  • Gość: ana IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.13, 13:14
    Nikt nie napisał że jest to już powierzone zlecenie- narazie z tego co wyczytałam, forumowiczowi wyceniono a nie że już wybrał architekta
  • Gość: aZjA IP: *.adsl.inetia.pl 17.07.13, 17:14
    Popieram Lolo. Niestety takie zachowania w naszym środowisku są nagminne!
  • Gość: Bolo Do Lolo IP: *.bourbon-online.com 09.09.14, 23:39
    Takie zachowanie nazywa się wolnością rynku. Człowiek ma prawo poznać parę ofert a nie być skazanym na klikę pseudo architektów, którzy windują ceny pod niebo. 41tys. to Przegięcie na całej lini. Cena projektu indywidualnego powinna zamknąć się w 10 tys. Sam jestem Architektem i dzięki temu, że utrzymuje ceny na "NORMALNYM" poziomie to klientów mi nie brak tylko czasu brak.
    Dla mnie konkurencja to zdrowa rzecz, która jest na wolnym rynku, była i będzie.
    Proszę dobrze się najpierw zapoznawać z cenami i jakością wykonywanych projektów u tylu architektów u ilu jesteście państwo w stanie się znaleźć. Budujecie własny wymarzony dom!
  • Gość: m&m IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.15, 18:32
    ...się uśmiałem... w internecie to wszystko można napisać...
    ...po tym co napisałeś, domniemam że nie jesteś architektem a technikiem budowlanym lub inżynierem budownictwa... prawdopodobnie nie masz uprawnień więc jesteś kreślarzem... jesteś małozdolny, przerysowujesz projekty z internetu, wciskasz kity, kombinujesz, jeżeli skończyłeś jakąkolwiek uczelnię to pewnie na trójach, mieszkasz na wsi, nie masz konkurencji... i... żyjesz jak król! haha
    ...jedyny problem jaki masz to... myślisz że jesteś ARCHITEKTEM
  • Gość: Indywidualny IP: *.free.aero2.net.pl 08.09.12, 12:42
    Architekt, który wykonuje projekt konkretnego budynku dla klienta, chętnie nanosi na niego również poprawki kiedy są takie potrzeby. Na takiej zasadzie pracuje pracownia urbanistyczna. Wszystko można ustalić i poprawić. Każdy projekt indywidualny jest dla architekta wyzwaniem z racji tego, że nie zna oczekiwań klienta, tym bardziej na początku. Dlatego mogą być jakieś drobne problemy czy niedopowiedzenia. Kiedy powstaje osiedle ekologiczne czasem jest ich znacznie mniej.
  • snopy3 26.08.11, 14:18
    No wykonawczy - zeby lepiej moc oszacowac potrzebne materialy, zeby ekipy wiedzialy jak maja dokladnie robic (prawdopodobnie to nie bedzie taki calkiem standardowy dom) itd. Architekt mowil, ze wykonawczy projekt mozna pominac, ale ze lepiej zrobic bo potem pomaga uniknac bledow ekip itd.?

Pzdr, Snopy
  • eri22 27.08.11, 08:50
    hmmm

ja mówię inaczej moim klientom..
    widać musze zmienić taktykę, bo wiadomo-dosprzedaż
    --
    Eri
  • Gość: Maja IP: *.ip.netia.com.pl 30.10.12, 20:04
    Hehe, święta racja... Trzeba zmienić podejście i to koniecznie! A tak na serio, to zależy, czy klient rzeczywiście chce dopiąć dom na ostatni guzik w fazie projektu, dać wykonawcy teczkę z wykonawczym i uciec jak najdalej na czas budowy (najlepiej do Australii). Wróci i wszystko będzie gotowe. Oczywiście będzie miał milion złotych mniej (albo dwa), ale może to dobra myśl...
  • architektura 07.12.11, 13:32
    Dzięki projektowi wykonawczemu można sporo zaoszczędzić na etapie budowy - popieram !
  • 33mg 24.06.13, 17:01
    Witam,
    jeżeli potrzebują Państwo aranżacji wnętrza w konkurencyjnych cenach zapraszam do kontaktu. Współpracuję z firmą wykonawczą, która robiła wykończeniówkę dla "śmietanki wrocławskiej" w przystępnych cenach. Możliwość okazania referencji !! Działamy szybko, solidnie i w przystępnych cenach. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu
    tel 503 193 427
    Pozdrawiam
  • Gość: inzynier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.11, 08:45
    Dom mozna postawić i bez jakiejkolwiek dokumentacji...

Po co wykonawczy?
    A po to by budowe zakończyć w ciągu 3-4 miesięcy, po to by "zenki" nie oszukiwali na ilości niezbędnej stali zbrojeniowej, ilości betonu, etc etc...

Co do ceny - to jest jak najbardziej normalna jak za całościową dokumentację budowlaną.

• Gość: Bart IP: *.icpnet.pl 21.11.11, 01:08
    Witam
    Polecam szczególnie ten wątek:
    www.sarp.org.pl/dok/pokaz.php?id=1&tytul=Zasady%20wyceny
    Chociażby dla rozeznania z jakich części składa się projekt i czego za jaką cenę można oczekiwać.
  • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.11, 08:17
    >Osoba z doswiadczeniem, w duzych, znanych biurach projektowych.

Takiej osobie trzeba odpowiednio zapłacić....

Chcesz taniej? poszukaj osoby z małym doświadczeniem, zdobytym w podrzędnych i nieznanych biurach projektowych, które nic większego prócz wiejskich 80 m2 "pałacyków" z kolumienkami nie projektowały.
  • buderus-serwis 07.12.11, 10:37
    Cena projektu wykonanego na zlecenie będzie oczywiście uzależniona od samego domu... Poczytać o tym co nie co można tutaj:
    projektydom.bblog.pl/wpis,projekt;domu;-;indywidualny;czy;gotowy,56535.html
  • buderus-serwis 07.12.11, 10:38
    Coś link nie działa:
    projektydom.bblog.pl/wpis,projekt;domu;-;indywidualny;czy;gotowy,56535.html
  • Gość: Bart IP: *.icpnet.pl 14.12.11, 00:53
    Link już działa, ale coś się chyba kolega pomylił, bo nie można tam poczytać o cenie projektu indywidualnego. Jest tylko jakaś żenująca i wprowadzająca w błąd agitacja na rzecz projektów katalogowych. Dopracowanego gotowca jeszcze w życiu nie widziałem (rządzą tam raczej projekty budowlane w skali 1:100).
    A nazywanie "pasjonatem" normalnego człowieka, który niekoniecznie chce oszczędności życia wydać na budowę Koralgola, Lolka, czy Rusałki jest chyba lekką przesadą.
  • Gość: lolo IP: *.ghnet.pl 08.12.11, 20:25
    Typówki to plaga, która trzeba wytępić, ludzie otrząśnijcie się, naprawdę chcecie mieszkać w skopiowanej już tysiąc razy kserówce domu w pelargonii ? Idźcie do prawdziwego architekta, najlepiej takiego, który nie zajmuje się adaptacjami typówek a nie adaptatora, który w życiu nie zaprojektował nic swojego a mózg ma wyprany od dostosowywania czyichś projektów.
    Wiecie, że domy typowe to plaga, na którą zezwala tylko polskie prawo?. Nigdzie na świecie nie spotkałem się z takim zbeszczeszczeniem zawodu architekta, na jakie pozwolili sobie architekci w Polsce. To jakaś paranoja i dewastacja zawodu i wynagrodzeń, które przysługują architektom!
  • Gość: bostudio IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.12.11, 20:50
    Jeśli chodzi o kwotę to rzeczywiście nie należy do niskich. Proszę nie patrzeć ile czasu kto poświęca na projekt. To nie jest przelicznik do ceny. Poza tym przy indywidualnym projekcie pracuje wiele osób wliczając w to projektantów branżowych. Samo stworzenie koncepcji przy "wybrednym" Inwestorze to żmudne prace przy wprowadzaniu uwag ze strony Zamawiającego.
    Zawsze jest opcja zakupu projektu katalogowego za 2500zł :) + adaptacja na działce.

PS.
    Dla porównania: jak lekarzowi płacimy 100zł za 15 minutową wizytę to jest tanio (400zł za godzinę)? Wystarczy sobie policzyć. Powiedzmy, wg Pana znajomości "ile czasu się poświęca na projekt", że na projekt poświęca się 2 tygodnie pracy co daje nam 80h x 400 zł = 32 000 zł + wszystkie uzgodnienia, mapy do celów projektowych, opłaty urzędowe, za wydanie warunków itd. itd. i odpowiedzialność jaka ciąży na projektantach.
    Inwestorzy w Polsce nie doceniają tak naprawdę projektantów i wszyscy myślą że to tylko kreski na papierze.

Pozdrawiam Inwestora snopy3
    bostudio
  • Gość: Lord IP: *.play-internet.pl 30.12.11, 10:28
    Jak lordostwo stać to mogą i płacić 100tyś za godzinę pracy architekta i 10tyś za wizytę u lekarza.
    Stawki porażają za to te 50% społeczeństwa które pracuje poniżej średniej krajowej i pozostałe 20% pracujące poniżej minimalnej na umowach śmieciowych. Oni mogą sobie popatrzeć i pomarzyć o tym. No cóż, ktoś musi być biedy, żeby ktoś mógł być bogaty.
  • Gość: Bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.12, 11:00
    Zupełnie nie zgadzam się z podejściem. Mówimy jednak o klientach, którzy postanowili przeznaczyć kilkaset tysięcy na zakup działki i budowę domu. Budowa domu to zwykle koszt=nakład pracy:
    - 5% za wymyślenie=zaprojektowanie
    - 95% za materiały i wykonanie
    Jak ktoś postanawia cięć szukać na tym pierwszym, to gratuluję zdrowego rozsądku.

Kosztem porównywalnym do projektu indywidualnego okazuje się później:
    - wykonanie więźby dachowej (robocizna) ok. 3 ludzi, tydzień pracy
    - położenie płytek na podłodze (50-70 zł/m2)
    - położenie instalacji elektrycznej (robocizna)

Czy naprawdę ktoś kto bez mrugnięcia płaci tyle robotnikom budowlanym (często z wykształcenia nawet niekoniecznie po budowlanej zawodówce) może z czystym sumieniem mówić, że nie było go stać na pracę architekta?
    Bzdury i pranie mózgu przez sprzedawców "projektów" typowych (prawnie kser z ilustracjami bez odpowiedzialności)

• Gość: arch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 23:48
    Bart ale co cię to obchodzi? Niech sobie kupują te wyblakłe kserówki dumnie nazywane "projektami" i niech z nich "budują".... wcześniej czy później (5-10 lat) wrócą do projektantów aby coś "zrobić" z ich rozsypującymi się klockami budowanymi systemem gospodarczym bez jakiegokolwiek projektu wykonawczego (takie samo bezpieczeństwo zapewnia wieczorny spacer po polu minowym hehehehe).

Czy naprawdę ktoś kto bez mrugnięcia płaci tyle robotnikom budowlanym (często z wykształcenia nawet niekoniecznie po budowlanej zawodówce) może z czystym sumieniem mówić, że nie było go stać na pracę architekta?

Niestety tak jest - ulepiony z tej samej gliny człowiek posłucha swojaka... co tam będzie się jakiś architekcina wymundrzał, murarz Zdzichu przecie niejeden dom w życiu wybudował a architekt? On tylko jakieś kreski na kartce rysuje...

Jak prostackie społeczeństwo... taki rynek.
  • Gość: Bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.12, 10:53
    Jest jeszcze jeden aspekt - projekt budowlany trzeba mieć do uzyskania kredytu na budowę w banku = sfinansować go wcześniej z własnych środków... Stąd pokusa, żeby zrobić go jak najtaniej i jak najszybciej. A potem się żałuje.

No bo czy komfort życia bardziej podniesie przemyślany układ przestrzenny z porządnego projektu czy np. kuty płot na froncie działki zamiast zwykłego? Do jednego lub drugiego dopłacimy podobnie, a pytanie raczej retoryczne, szkoda, że refleksja tak często przychodzi po fakcie.
  • Gość: arch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 23:55
    jak nie ma miedzi to na dupie siedzi...

Biednych ludzi nie stać na budowę domu: kupno działki + robocizna = 300 tys lekką ręką.
    "Oszczędność" na poziomie 4-5 tys na dokumentacji nie jest oszczędnością a głupotą.

Te "oszczędności" nie pokryją strat wynikłych z braku zestawień materiałowych (stali, betonu, drewna...) nikt się nie doliczy za ile stali zapłaciłeś a ile faktycznie wbudowano w twój dom, dom sąsiada a ile leży na najbliższym skupie złomu.
  • Gość: KS IP: *.access.telenet.be 29.08.12, 20:41
    witam
    w poprzednim roku[2011] szukalem architekta, za w miare rosadna cene[w gorzowie za projekt indywidualny wolaja od 15000zl]dom okolo 150m2.z poddaszem uzytkowym.+budynek gospodarczy na gramicy dzialki[garaz]
    jestem w trakcie budowy mojego domu, koszt calego projektu to bylo 8300+800 za projekt konstrukcyjny[chodzi o stal w budynku].za kwote 8300 zrobiono mi projekt z wszystkimi mediami,prod,gaz, woda, kanalizacja,instalacja odgromowa,
    czas wykonania 3 miesiace-to dobrze bo jeszcze moze cos do glowy przyjsc.jak widze ceny na poziomie 40 tys, to chyba to sa ci ktorzy wrocili z angli-architekci.przeciez to polska tu sie nie zarabia 6 funtow na godzine!!!
    ----dodam ze caly projekt powsawal mrzez email i telefon.rysowalem w paincie, co , gdzie ma byc i powoli dochodzilismy do celu.
    ----nigdy nie widzialem sie ani nie spotkalem mojego projektanta.
    w dobie internetu mozna wiele!
    jesli ktos jest zainteresowany prosze o odpowiedz na ten temat,
    u mnie robi firma budowlana-ale nic mnie nie interesuje, ani materialy, koparki,nic! moim zadaniem jest dostarczyc kase na materialy.to dobre jesli nie macie czasu na zalatwianie wszystkiego i latanie po skladach-watpie czy dostaniecie lepsza cene niz znana firma.a i wat mozna troche uszczknac. dodam ze do stanu zero pracowalo od 6-do 8 osob,lawa i fundamety 150 wysokosci, 9,5m*11,5 metra-2 tygodnie.
    pozdrawiam chetnych budowac, i zycze udanej przeprawy przez banki.[mnie sie udalo w 5 banku] KS
  • jogobe 09.11.12, 09:23
    nigdy nie spotkałeś autora projektu ?????????? Zdradź nam tajemnicę w jaki sposób podpisałeś umowę ????

Teraz policzmy - wszystkie media + konstrukcja + arch to 4ry branże ... przeliczamy dalej projektowali 3 miesiące zapłaciłeś 8300.... 8300/3msc = 2766 zł / 4rech branżowców = 691 złotych na miesiąc... WOOOOOW czyli 1/2.4 najniższej krajowej pensji...
    Czyli wykonaniem projektu domu zajmowali się ludzie opłacani 2x gorzej niż sprzątaczka... gratuluję wyboru.

Jaki wniosek ? Twój projekt musiał wykonywać ktoś kto nie prowadzi legalnej działalności gospodarczej gdyż przy takim "zysku" nie zarobiłby na głupi ZUS nie mówiąc o kosztach prądu, amortyzacji kupna legalnego oprogramowania, kosztach papieru, tuszu do drukarki/plotera etc etc etc....

Jako projektant z długoletnią praktyką bałbym się wejść do budynku którego projekt był tak "tani"....

Co do "Polski" i angielskich wypłat - aby wybudować jakikolwiek dom (najtańszy) trzeba conajmniej 250-300tys nie licząc kosztów dzialki - proszę nie za przeproszeniem nie pieprzyć że na taką inwestycję stać kogoś kto zarabia w PL mniej niż 20 zł/h (czy 30 = 6 funtów).
  • projektujemy 09.09.12, 18:42
    W Decoroom cena projektu kompleksowego to ok 160zł/1m2 projektowanej powierzchni, naturalnie szczegółowa ofertę możemy przedstawić po spotkaniu. zapraszamy do współpracy.
  • Gość: Lenka IP: *.ip.netia.com.pl 30.10.12, 19:51
    No cóż, mało to nie jest. Ale zależy właśnie, czy jest w tym nadzór autorski, projekty wnętrz, projekty zabudowy szaf, itd.
    www.dobryarchitekt.rzeszow.pl/p/blog-page.html/
    Tu jest przedstawiona wycena takiego podstawowego projektu. Co do pozostałych pieniędzy, tj. mapa do celów projektowych, protokoły odbiorów, kierownictwo budowy, inwentaryzacja geodezyjna, uzgodnienia ZUDP i inne to trzeba się spodziewać, że ze wszystkim (tzn. wszystkie pieniądze aż do pozwolenia na użytkowanie budynku) papiery dla domu kosztują 10 000 zł w górę.
  • Gość: Lenka IP: *.ip.netia.com.pl 30.10.12, 19:59
    No cóż, mało to nie jest. Ale zależy właśnie, czy jest w tym nadzór autorski, projekty wnętrz, projekty zabudowy szaf, itd. A może wszystkie projekty wykonawcze? Bo przecież projekty wykonawcze to nie to samo, co projekt architektoniczno-budowlany. Nie słyszałam, żeby ktos robił projekt wykonawczy dla domu jednorodzinnego.
    Jeśli się spodziewasz wypasionego projektu z mnóstwem wybrzydzania i powierzchnią użytkową 250 mkw to rzeczywiście możesz zapłacić koło 10 000 - 12 000 tysięcy do momentu pozwolenia na budowę, bez map od geodety.
    www.dobryarchitekt.rzeszow.pl/p/dokumentacja.html
    Tu jest przedstawiona wycena takiego podstawowego projektu. Co do pozostałych pieniędzy, tj. mapa do celów projektowych, protokoły odbiorów, kierownictwo budowy, inwentaryzacja geodezyjna, uzgodnienia ZUDP i inne to trzeba się spodziewać, że ze wszystkim (tzn. wszystkie pieniądze aż do pozwolenia na użytkowanie budynku) papiery dla domu kosztują 10 000 zł w górę.
  • Gość: Lenka IP: *.ip.netia.com.pl 06.11.12, 10:54
    Weszłam teraz na tą stronę i okazuje się, że usunęli. Nie chcieli chyba podawać cen wprost. Teraz jest zakładka pozwolenie na budowę . Jak dla mnie szkoda, że to wyrzucili, bo można było wyliczyć, że projekt indywidualny z kierownictwem budowy (takiego domu 140 mkw z dwoma łazienkami i 4 sypialniami) kosztuje 6000 zł z kierownictwem budowy. I raczej chodziło o prawdziwe kierownictwo, a nie pieczątki do dziennika, tylko obniżają cenę za ofertę wiązaną.
    Potem weszłam na stronę o adaptacji i wyszło mi, że bez jakichkolwiek zmian w projekcie zapłaciłabym 5000 zł bez kierownictwa. A gdybym chciała zmiany to jakaś masakra, za gotowy adaptacjaprojektu.com.pl/zmiany-w-projekcie/ wyjdzie więcej niż za indywidualny. Nie wiem, jak to jest możliwe... Po prostu mi się to w głowie nie mieści. Laik kupuje projekt za 2000 zł i myśli, że może z tym iść do urzędu. Potem adaptuje, robi przyłącza. Wydał już 5500 zł, a potem jeszcze za kierownika budowy po pozwoleniu. Szuka kierownika i znajduje takiego za 1500 zł. Takiego nie chce, bo drogo. To szuka dalej jakiegoś pijaka, który przybije pieczątki, a ani raz nie był na budowie. Pół biedy, jak projekt jest dobrze zrobiony, a jeśli nie? Moi znajomi mieli podobno przezbrojony projekt i kierownik budowy kazał zwrócić stal za 1500 zł. I takich rzeczy było mnóstwo. Myślę, że dobry kierownik budowy wiele może. Oczywiście jest ryzyko, że weźmie pieniądze, a nic mądrego nie powie, ale to już skrajny pesymizm. Poza tym ciężko wymagać od kogoś, żeby za 500 zł przyjechał choćby 5 razy na budowę, interesował się oszczędnością materiału, przeliczał cokolwiek, uzupełniał dziennik budowy, łaził po urzędach. Ktoś, kto tyle płaci za kierownika może spodziewać się tylko papieru. Przecież bezczelnością byłoby pójść do gościa i na przykład analizować z nim projekt.
    Z kolei jeden mój zamożny kolega umyślił sobie, że zatrudni kierownika budowy, żeby mu prowadził budowę. Słyszał, że na zachodzie się tak robi. Uśmiałam się strasznie, bo to był tylko zwykły dom. Sam zaś kolega twierdził, że skoro może wynająć architekta, który będzie patrzył, czy kolesie prosto tapetę przyklejają, to może mieć kierownika, który przyjedzie 3 razy w tygodniu patrzyć, czy prosto murują i ile betonu leją. Nie chcę wiedzieć, ile zapłacił za kierownika i architekta, ale skoro za drzwi wejściowe 16000 zł, to chyba tutaj były relacje podobne. Bo moje drzwi kosztowały 1800 zł :) Hehe
  • Gość: aZjA IP: *.adsl.inetia.pl 17.07.13, 17:10
    Lenka, skoro Twój znajomy ma na to pieniądze, to jego podejście jest jak najbardziej rozsądne. To Ty jesteś w błędzie wyśmiewając go, ale rozumiem, że robisz to wyłącznie z czystej zazdrości, a nie po racjonalnej ocenie faktów.
  • romex_bud 17.03.13, 20:51

Cennik na naszej stronie www.remontplusprojektgratis.pl/cennik/

--
    Wejdź www.remontplusprojektgratis.pl
  • architekt_warszawa 15.04.13, 15:13
    Cena odpowiednia.
    Ja polecam na terenie pochylonym taki dom - www.architektura.info/index.php/architektura_polska/projekty/projekty_domow_jednorodzinnych/dom_zeroenergetyczny_zero_energy_house_zeh
    pozdrawiam
    --
    Celina Adler Portal architektoniczny Architektura.info
  • al9 16.04.13, 11:10
    Zakładając,że projekt kosztuje ok 5% kosztów budowy, która sięga średnio 400 tys, koszt projektu powinien wynosić ok 20 tys zł
    To dla większości inwestorów za dużo. Dlatego kupują gotowce.
    Z reguły straszne.
    Moim zdaniem - warto szukać architekta który podejmie się pracy za 10-12 tys.
    To jest możliwe w mniejszych miastach - warto próbować...
    Pozdrawiam
    al

--
    Szczecin nieruchomości
    www.AgencjaLeszczynski.pl
  • Gość: uxm IP: *.internetunion.pl 16.04.13, 22:38
    Niby prawda, ale... Bazując na powyższym wyliczeniu (z grubsza poprawnym), kwota 20 tysięcy złotych obejmuje koncepcję, projekt budowlany i wykonawczy. Nakład pracy i kosztów w rozliczeniu w procentach na poszczególne etapy to mniej więcej 20/40/40. W przypadku domu jednorodzinnego najczęściej wystarcza dokładny projekt budowlany i można zrezygnować z wykonawczego (jeśli nie zależy na nim inwestorowi). Wtedy 60% z 20 tysięcy to kwota 12 tysięcy złotych. I za tyle można zrobić dobry projekt indywidualny (nawet w dużym mieście), z dobranymi rozwiązaniami, które zredukują późniejsze koszty budowy i eksploatacji budynku. W przypadku katalogowca mamy ok. 2-3 tysiące za sam projekt, do tego około 2 tysiące za adaptację plus najczęściej jakieś dodatkowe zmiany. W sumie to 50% kosztów projektu indywidualnego, czyli ok. 2,5% kosztów inwestycji. Czy warto, biorąc pod uwagę, że dom budujemy najczęściej raz w życiu? Na to każdy niech sam sobie odpowie.
  • przemo112233 04.06.13, 08:07
    Pracownia projektowa - zapraszamy do kontaktu w celu wyceny. Podana cena wydaje sie nieco wysoka, ale wszystko zależy od złożoności samego projektu.

futur.pl
  • melancholia88 16.07.13, 11:31
    Poszukującym dobrego i niedrogiego architekta mogę polecić usługi Anny Rossowskiej. To naprawdę solidny fachowiec, mnie przekonały do niej ceny niższe niż u konkurencji oraz bogate portfolio zrealizowanych projektów.
  • Gość: Mac IP: *.icpnet.pl 06.09.13, 23:46
    To poszukaj osobę z małego, nieznanego biura i bez doświadczenia - wtedy na etapie projektu z pewnością będzie taniej ;)
  • Gość: Pogromca buraków IP: *.06.gwa.telkab.pl 22.11.13, 02:09
    A najlepiej takiego który:
    1. nie ma uprawnień - projekt podpisze znajomy , lu bjeżlei uprawnienia ma- to sprzedaje się za talerz zupy
    2 sam robi konstrukcje i obliczenia statyczne - projekt podpisze zaprzyaźniony Józek za 150 zł lub flaszkę i słowo dziękuję.
    3. zasuwa na nielegalnym oprogramowaniu do rysunków 2d i lewym programie do modelowania 3d, ażeby nie narażać swojej działalności na kilkusettysięczne kary za uzywanie takich programów, kupuje na fakturę i instaluje w biurze legalny program CAD z firmy INTERSOFT za 500zł , który się do niczego nie nadaje.
    4. Ma zarejestrowaną działalność gospodarczą lecz z powodu klientów "za Bóg zapłać" już drugi rok ma ją zawieszoną.
    5. Ma czwórkę dzieci i nie ma pieniędzy na święta.

Dlatego weźmie zlecenie na projekt indywidualny za 4 , 5, czy 6 tys, żadna różnica, bo i tak jest to jedno wielkie "ZERO" za nadstawianie karku i branie na siebie odpowiedzialności FINANSOWEJ za poprawnie wykonany projekt z aktóy bierze się grosze. Takie ceny jak tu padają to był aktualne ale w 1996-8 roku.
  • Gość: futur IP: *.globema.pl 24.10.13, 09:25
    Wiele zależy od konkretnego projektu, ale cena i tak wydaje się dość wysoka. Zapraszamy do kontaktu futur.pl
  • zeroenergy 24.10.13, 18:52
    Zasady wyceny projektów sa na stronie izby architektów oraz SARP - www.sarp.org.pl/dok/pokaz.php?id=1&tytul=Zasady%20wyceny

--
    Architektura zrównoważona
  • Gość: Jurek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.13, 15:43
    Prosty kalkulator, który liczy wg Sarp można sobie pobrać ze strony biura konstrukcyjnego KOMPAGO - www.kompago.eu/index.php/pl/ - w zakładce ceny projektów.
  • konar888 29.10.13, 09:51
    Polecam usługi projektowe w powiecie kieleckim

Kuza Projekt
    kuzaprojekt@gmail.com
    www.kuza-projekt.pl/
    projekty kielce
  • ilonasobiech 05.12.13, 12:04
    Zapraszam do indywidualnej wyceny.
    ilonasobiech.pl/cennik/
  • ilonasobiech 05.12.13, 12:06
    Zapraszam do indywidualnej wyceny.
    ilonasobiech.pl/cennik/
  • Gość: klientka IP: *.torproject.afo-tm.org 20.02.14, 11:01
    Ja osobiście polecam architekt Szczecin.
  • archi55 20.09.14, 21:26
    Polecam usługi projektowe i doradztwo na terenie Krakowa i Małopolski.
    www.archi55.pl
  • dompp.pl 26.08.15, 12:59
    Zapraszam do wypełnienia formularza na www.dompp.pl, który umożliwi wstępną wycenę projektu dompp.pl/?p=zapytaj :)
  • tt125 03.09.15, 12:34
    Ja za cenę projektu zapłaciłam 2050 zł, jest to dom o powierzchni użytkowej 105 metrów kwadratowych. Mam nawet link: dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=toronto . Niedawno doprowadziliśmy dom do stanu surowego, wyszło około 250 tysięcy.
  • dominiqua5 08.03.16, 20:47
    Uważajcie na kuza-projekt z Kielc. Mamy przez nich więcej kłopotu niż pożytku. Ciągle koszty , bo się okazuje ze projekt nie przewidział wielu rzeczy. Wprowadzają w błąd mówiąc ze coś się da. Nie profesjonalni i niekompetentni!
  • dompp.pl 08.03.16, 23:07
    Niestety, jest to dość powszechne zjawisko, nie znam przyczyn u Państwa, ale mające przede wszystkim miejsce przy gotowych projektach domów jednorodzinnych. Często takie projekty są projektami budowlanymi, pozwalającymi na uzyskanie pozwolenia na budowę po adaptacji, jednak nie są wystarczające dla firmy budowlanej realizującej inwestycję, do tego potrzebny jest dobrze sporządzony projekt wykonawczy, aby wykonawca nie miał potrzeby zlecenia kolejnych projektów do poprawnego wybudowania. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem jest poprawnie zawarta umowa z projektantem i dokładne określenie zakresu prac projektowych, co ułatwia późniejsze spory, jeżeli takie zaistnieją.
    W naszej pracowni ten problem nie występuje, projekty gotowe oparte są na stworzonych już projektach indywidualnych, a nie robione "na liniach produkcyjnych", dzięki czemu potencjalny kupujący może mieć pewność, że są kompletne i wykonane rzetelnie. Zapraszamy do kontaktu, chętnie wyjaśnimy wszelkie nieścisłości i zawiłości zarówno projektowania, jak i budowania :) dompp.pl
  • konar888 24.06.16, 11:39
    Opinia została zmyślona przez firmę dompp.pl
    Tworzenie złego PR u konkurencji dla własnych korzyści jest zabronione (fałszywe pomówienie) i zostało obrócone przeciwko Panu.

• balickaa 28.03.19, 19:33
    Sprawdź sobie w tej autorskiej pracowni projektowej my mamy projekt domu od nich właśnie, maja pojęcie i to bardzo duże o projektowaniu domów, dla mnie projekt idealny , jak skrojony pode mnie projektyka.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.