Dodaj do ulubionych

Przejście do sypialni przez łazienkę, co sądzicie?

05.10.12, 16:40
imageshack.us/f/266/planik.png/
Objaśnienia , po lewej jest kabina prysznicowa ,ścianka na której wisi kibelek ma ok 120 cm wys (można na niej postawić kwiatki :D )
Edytor zaawansowany
  • Gość: gość IP: *.krak.tke.pl 05.10.12, 19:11
    cieniuśko...
    Wystarczy, że ktoś będzie chciał "skorzystać" i jesteś uziemiony/a
    Można to rozwiązać inaczej - bezkonfliktowo... Wystarczy przesunięcie jednej ścianki...
  • syberia.art 05.10.12, 21:13
    napisz której ścianki , na pewno zaowocuje to jakimiś niekorzystnymi zmianami .

• Gość: gość IP: *.krak.tke.pl 08.10.12, 09:03
    Chodziło mi o ściankę po prawej stronie obecnych drzwi do łazienki - ustawiłbym ją w pionie (od drzwi wejściowych, do ścianki na której wisi miska ustępowa - ta z kolei musiałaby mieć pełną wysokość). Stworzy to oczywiście mały "przedsionek przed drzwiami sypialni ale takie rozwiązanie jest o niebo lepsze od obecnego, w którym osoba siedząca na sedesie i załatwiająca swoje potrzeby, ma za plecami "wędrowca" zmierzającego do i z sypialni.
    To takie rozwiązanie, które jako pierwsze rzuca się w oczy i nie narusza obecnego układu funkcjonalnego...
    Inna sprawa, że kabina prysznicowa w łazience jest przerysowana. Bazując na szerokości wanny (75 cm) i głębokości szafki umywalkowej (50 cm) wygląda na to, że ma ona szerokość ok 120 cm. To zdecydowana przesada. Spokojnie można ja zwęzić do 80 cm (przy długości 120-150 cm i tak będzie bardzo duża). Oczywiście bez sensu jest jej murowanie, jako osobnego pomieszczenia, co też zabiera powierzchnię tego fragmentu łazienki (grubość ścian obłożonych płytkami to co najmniej 11 cm) itd. itd.
  • syberia.art 08.10.12, 20:56
    Tak , stworzy to mały przedsionek , już miałam takie rozwiązanie na samym początku , stwarza to sporo zakrętów no i utrudniało by to poruszanie się osoby np na wózku , z tego samego powodu prysznic jest taki wielki. 80 cm szrokości prysznica to chyba jest za mało .
  • Gość: gość IP: *.krak.tke.pl 08.10.12, 21:21
    To może trzeba było zacząć od tego, że jest część mieszkalna dla osoby poruszającej się na wózku... To dość istotna informacja :P
    Jeśli tak, to obawiam się, że to rozwiązanie wybrane przez Ciebie również nie pozbawione jest mankamentów... Albo , inaczej mówiąc - nie spełnia podstawowych norm... I rozważania o tym gdzie będą stały kwiatki i czy do sypialni będzie się wjeżdżało przez łazienkę można zepchnąć na margines... Polecam zapoznanie się z wymogami dotyczącymi projektowania łazienek dla niepełnosprawnych - dość przystępnie jest to podane np. tutaj... www.ole.pl/webpage/lazienki-dla-niepelnosprawnych-wymiary-projekt-wymogi.html
  • syberia.art 05.10.12, 21:25
    poza tym wszystko już było wałkowane , łącznie z tym co myślisz.
    imageshack.us/f/443/okrgacianka.png/
    za daleko do garderoby ,nie ma gdzie powiesić lustra, narożna wanna ( nie lubię ich ) jedyny plus to skupienie instalacji wodno-kan, poza tym tam siedząc na łóżku można się było pogapić do garderoby i pomyśleć
    następne
    imageshack.us/f/35/osobnaazienka.png/
    trochę lepiej , ale brak bezpośredniego przejścia między sypialnią a łazienką , mała łazienka utrudniająca poruszanie się np osoby niepełnosprawnej

miałam jeszcze to rozwiązanie o ktorym Ty myślałeś , ale wtedy robi się taki maleńki korytarzyk i zakręty , skreśliłam to na samym początku
  • eri22 06.10.12, 08:34
    straszne; może by tak do architekta??
    tam sa jakieś piony? pokaż oryginał..

są inne fora, gdzie dorosli architekci doradzają, nawet rysują; czasami nawet im wychodzi
    fotoforum.gazeta.pl/71,1,794.html
    --
    Eri
  • syberia.art 07.10.12, 17:42
    dzięki za link to tej strony z projektami , wiem że takie rozwiązanie jest zupełnie inne niż to co do tej pory się oglądało , ale moim zdaniem wcale nie jest straszne . poza tym nie wierzę żeby naweyt najlepszy architekt zmieścił się na tej powierzchni z tym wszystkim , albo będzie kazał zlikwidować małe wc , albo pozbyć się gaderoby a tam ma być wszystko , 10 metrowa łazienka , taka sanma sypialnia i 3 m garderoba , jedyne na co mogłabym się zgodzić to duża szafa w sypialni zamiast garderoby , zaczynam rysować

poza tym glądałam wiele projektów dorosłych architektów i widywałm takie kiksy że łeb urywa
    moje rozwiązanie określiłabym raczej jako innowacyjne , i tak naprawdę to wydaje mi się że widziałam też coś takiego w tv , pokazywali mieszkanie które projektował jakiś wzięty warszawski architekt

• eri22 08.10.12, 16:37
    juz Cie lubię Syberia. Szczególnie za to Art
    --
    straszne..
    --
    Eri
  • syberia.art 09.10.12, 13:11
    Straszne i straszne , a coś narysować to nie łaska ,mądralo ? D:
  • eri22 09.10.12, 15:34
    z przyjemnością - zapraszam do pracowni :)
    --
    Eri
  • syberia.art 09.10.12, 19:38
    Zależy gdzie ta pracownia ? a tak poważnie to dość gruntowna przeróbka projektu "Miriam" Archipelagu
    imageshack.us/f/51/ztem.png/
  • eri22 10.10.12, 15:37
    zapodaj oryginalny oryginał moze da sie coś wymyslić
    --
    Eri
  • syberia.art 10.10.12, 19:47
    Projekt oryginalny .
    www.archipelag.pl/projekty-domow/miriam-g2/?Kind=1&Name=miriam&ProjectMirror=1&SearchForm=1
    ale to ciężki orzech , nie mieści się i koniec
  • eri22 10.10.12, 21:20
    ale ty tam jeszcze cos kombinujesz, z garażem i kotłownią
    --
    Eri
  • syberia.art 11.10.12, 13:11
    Taaak, zmniejszyłam i wsunęłam garaż do środka , ucięłam wiatrołap ( dzięki czemu okno w kuchni jest na środku ) przełożyłam schody ( mam spiżarnię pod schodami ) wywaliłam komin z kotłowni ( będzie pompa ) potrzebuję jeszcze zwiększyć kąt nachylenia dachu o 5 st . Nie ruszałąm ścian nośnych wewnętrznych, ale w zasadzie ten projekt już mało przypomina pierwotny , który był beznadziejny. W ogóle mam straszny problem z wyborem projektu , jest nas tylko trójka w rodzinie, dziecko jest w kl maturalnej i niedługo się wyprowadzi ( chyba ) gdybyśmy chcieli mieć masterbedroom na górze to nie ma problemu , takich projektów są tysiące , ale my chcemy na parterze . w zasadzie potrzebujemy jeszcze 2 pokoje , dla córki i jeden dla gości ( i będę tam trzymać rowerek treningowy jest mi potzrebnu taki pokój ) , no i robi się problem bo potrzebny jest dom z dużym dołem i małą górą . są takie projekty modernistyczne z płaskim dachem , ale ja mam inne warunki zabudowy
  • eri22 11.10.12, 19:13
    to wszystko razem jest bez sensu; idź do architekta..
    --
    Eri
  • eri22 11.10.12, 19:14
    dobrego architekta!
    --
    Eri
  • syberia.art 11.10.12, 20:00
    Dzięki za radę , tyle to ja wiem , ale wydaje mi się że mało kto sobie z tym poradzi, skoro ja sobie nie radzę . Ta przeróbka jeszcze jakoś ogarnia , parter właściwie mi pasuje ze wszystkim , nawet z tym pokręconym prejściem przez łazienkę ... ale góra ma 100 m po podłodze ... co ja z tym zrobię ? pustka nad salonem w grę nie wchodzi ze względu na strony świata , tarasy to tylko kłopot bo ciekną ... masakra , oranżerię mam na poddaszu zrobić ? czy co ?
  • Gość: gość IP: *.krak.tke.pl 11.10.12, 23:32
    > ...wydaje mi się że mało kto sobie z tym poradzi, skoro ja sobie nie radzę .
    khym... :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

• syberia.art 12.10.12, 14:16
    taa ,wszyscy się tylko śmieją , dobrze wiem że to będzie ciężkie zadanie, nawet dla dobrego architekta .

niemniej jednak dziękuję wszystkim którzy mniej lub bardzej konstruktywnie wypowiedzieli się w tym wątku , jak rozwiąże swoje problemy z projektem to coś napiszę , gdyby coś komuś wpadło do głowy to proszę o wypowiedź
  • eri22 12.10.12, 19:04
    Nie gniewaj sie Syberia ale sie ośmieszasz.. naprawdę.
    pozdrawiam i trzymaj sie dzielnie. :)
    --
    Eri
  • syberia.art 12.10.12, 20:22
    Przecież sam/a napisałaś/eś że mam sobie poszukać DOBREGO architekta. też pozdrawiam
  • syberia.art 11.10.12, 20:03
    napisałeś/aś że to wszystko razem jest bez sensu , tzn co dokładnie ?
  • eri22 12.10.12, 06:40
    no właśnie to, że projekty typowy, z którego juz nic nie zostało; projektowanie dla niepełnosprawnego (istnieje?) które dotyczy tylko jednego elementu - prysznica o monstrualnych rozmiarach ale nie dostosowanego dla osoby niepełnosprawnej bynajmniej, a juz np kibelek - nie koniecznie.
    także to musi ogarnąć dobry architekt i takiego Ci życzę.
    --
    Eri
  • Gość: gość IP: *.krak.tke.pl 12.11.12, 16:36
    ...na froncie walki o projekt wyjątkowy? :)
  • eri22 12.11.12, 19:46
    ona pytała na wszelkich możliwych forach, łącznie z architekci.pl
    chyba była bardzo dumna ze swojego projektu :D
    --
    Eri
  • Gość: gość IP: *.krak.tke.pl 12.11.12, 20:20
    no, domyślam się... :)
    Pamiętam, że ze swojego pierwszego projektu, też byłem szalenie dumny :D
    Pytanie, czy z tej dumy coś się urodziło?
    Konkretnego :P

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka