nowoczesny dom z plaskim dachem -gdzie projekty? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • hej
    marzy mi sie taki dom
    parterowy, z plaskim dachem technologia moze byc z betonu,garaz dwa
    stanowiska . powierzchnia 160m- plus minus.
    w necie nie ma nic ciekawego. znacie moze namiary na jakas strone www albo
    pracownie czy tez architektow ktorzy preferuja ten typ budownictwa?
    dziekuje za podpowiedz
    • wszyscy i wszedzie
    • Gość: ewa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.06, 09:44
      jakos nie znalazlam nic ciekawego, moze jednak podasz konkretna informacje?
      • Koncepcje architektoniczne,pelny zakres realizacyjny.
        pierwszy kontakt:
        svolo@op.pl
        zapraszam.
        Pzdr
        • svolo napisał:

> Koncepcje architektoniczne,pelny zakres realizacyjny.
          > pierwszy kontakt:
          > svolo@op.pl

Czyli architekt pierwszego kontaktu :)
          • Gość: Spacedreamer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.06, 19:25
            Zastanawia mnie ta "koncepcja", a następnie realizacja.
            Ciekawe czy gdzieś po drodze pojawia się projekcik?
            • Gość: mif IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.06, 20:20
              Spacedreamer
              Wszystkiegu Najlepszego w Nowym Roku
              :)
              Gość portalu: Spacedreamer napisał(a):

> Zastanawia mnie ta "koncepcja", a następnie realizacja.
              > Ciekawe czy gdzieś po drodze pojawia się projekcik?

Wpadł do otworka.
              • Gość: Spacedreamer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.06, 08:08
                Dzięki Mif'ie. Ja Tobie też WNwNR :-)).
                Niebawem zobaczymy coś takiego:
                "Koncepcje urbanistyczne, realizacja pod klucz. Svolo."
                Pozdrawiam
              • Witam
                Mif 4 bardzo dobrze to okresliles -"architekt 1-szego kontaktu".A miala byc
                zlosliwosc.Architekt pierwszego kontaktu
                ,precyzyjnie > rozpoznajac< oczekiwania inwestora dot przyszlego budynku
                przygotowuje szereg rysunkow,wlasnie rysunkow a nie technicznych rzutow
                ,przekrojow ,czy czesto "martwych" wizualizacji komputerowych.Pamietaj ,ze
                wiekszosc ludzi nie ma na codzien kontaktu z rysunkiem technicznym w zwiazku z
                tym ta forma przekazu nie dziala na ich wyobraznie. Rysunek klasyczny
                towarzyszy nam od poczatku naszego zycia.I to wlasnie on ,a nie rysunek
                techniczny,czy komputerowa wizualizacja najbardziej na nas dziala,pozostawiajac
                dodatkowo sporo miejsca na wyobraznie[zapewne pokolenie obecnych + - 25-latkow
                bedzie juz" myslalo" komputerowymi wizualizacjami.Ale poki co to nie ta grupa
                buduje sobie domy,hotele czy fabryki]. .Czy tego chcesz czy nie klijenci takie
                realizacje zlecaja,a wiec jest na to rynek. Nie wiem czym sie zajmujesz Ale jak
                sadze nie rozumiesz kompletnie procesu powstawania dobrego projektu Stad pewno
                tego typu ,nic poza zametem nie wnoszace uwagi.Na tym i pokrewnych tematycznie
                forach,jest cala grupa ludzi z ktorej jak im sie wydaje blyskotliwych wypowiedzi
                nic kompletnie nie wynika.Tworzy sie tylko zamet .Wprowadzana jest destrukcja.
                Nie wiem ile masz lat,ale w tej chwili przypomniala mi sie taka stara
                piosenka[pewno jej nie znasz]Wojciecha Mlynarskiego.Jedna ze zwrotek brzmiala
                mniej wiecej tak:- Ludzie to lubia ,ludzie to kupia,byle na chama, byle glosno,
                byle glupio Niestety wiekszosc wypowiedzi na forach internetowych tak wlasnie
                wyglada.
                A co do pierwszego kontaktu na adres meilowy. Takie rozwiazanie proponuje
                calkowicie swiadomie ,po to azeby ograniczyc idiotyczne telefony od
                internaltow,ktorzy siedzac w pracy, na koszt firmy,probuja w ten sposob pozbyc
                sie swoich flustracji.Nie jestem psychoterapeuta.
                To tyle.
                Jesli chcialbys sie jeszcze czegos dowiedziec pytaj smialo.
                Z tym ,ze napewno nie dam wciagnac sie w tzw koperkowa dyskusje.
                Pozdrawiam serdecznie.
                I jeszcze raz dziekuje za podsuniecie okreslenia>achitekt pierwszego kontaktu<
                -Jest super.
                svolo@op.pl
                PS
                Za jakies dwa lata,bedziesz mogl Mif w Radziejowicach pod Warszawa obejrzec
                zespol hotelowo-konferencyjny[2500m2] ktorego koncepcje architektoniczna
                przygotowalem.Zespol zostal zaprojektowany ,wlasnie dzieki szczegolowej
                koncepcji architektonicznej, w konwencji XIX wiecznego dworu polskiego .
                Realizacja specyficzna,bo powstaje w zasadzie "nowy " zabytek.
                Tak ,tak Mif sa rzeczy na ziemi i niebie o ktorych sie filozofa nie snilo.Nie
                wspominajac juz o internautach.
                Wyrazy szacunku.
                svolo@op.pl
                • Gość: mif IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 23:19
                  svolo napisał:

> Mif 4 bardzo dobrze to okresliles -"architekt 1-szego kontaktu".A miala byc
                  > zlosliwosc.Architekt pierwszego kontaktu

W tym wypadku złośliwość z mojej strony byłaby nie na miejscu. Przy Twojej
                  samodzielnej reklamie (samodzielny wątek: Cuda...) - tak. Raczej chciałem
                  zachęcić do skorzystania z Twoich zdolności. Lepiej, żeby projektem zajął się
                  architekt, nawet nie "wzięty", niż pozwolić postawić gotowca - pudełko wśród
                  tworków i stworków w okolicy. Toż dopiero byłby koszmar.
                  Jak widać, z poniższego postu:
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=34597023&a=34757209
                  nie trafiłem w wyobraźnię Ewy.

> I jeszcze raz dziekuje za podsuniecie okreslenia>achitekt pierwszego kontak
                  > tu<
                  > -Jest super.

Cieszę się, że dorzuciłem cegiełkę, wraz z prawami autorskimi, do Twojego
                  chwytliwego marketingu.
                  Pozdrawiam mif

P.S.
                  Zanim odpowiadam na posty, staram się wcześniej poznać osobę z jej innych
                  wypowiedzi. Gdybyś to zrobił, wiedziałbyś ile mam lat i znałbyś mój stosunek do
                  gotowców. :)
                  Za szybko wyciągasz wnioski. A może ja piszę mało zrozumiale?
          • Gość: svolo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 16:01
            Witam Cie Mif
            Prawda jest ,ze nie sledze wypowiedzi wszystkich uczestnikow tego forum.
            Za duzo jak na moj gust tu belkotu i niekompetencji.Nie wspomne o uczestnikach
            ktorych wypowiedzi kaza zastanawiac sie nad zdrowiem psychicznym autora.
            Ale coz takie miejsce i czas.
            Chcialbym wyjasnic jeszcze jedna kwestie.Nie jestem architektem[nawet nie wzietym
            -zabawna zlosliwosc]tylko projektantem wnetrz ktory zajmuje sie rowniez
            tworzeniem koncepcji architektonicznych.Jak pewno wiesz do tego nie trzeba miec
            zadnych uprawnien ,tylko wiedze i duzo duzo wyobrazni.Tego rodzaju dzialania sa
            nieomal standardem w calej reszcie tzw starej europy i zlecane sa nawet malarza
            czy rzezbiarza.W szystko zalerzy od tego jaki inwestor chce uzyskac koncowy
            efekt- powiedzmy artystyczny.U nas to ciagle herezja i pewno dlatego rosna jak
            grzyby po deszczu potworki projektowane przez architektow po politechnice
            kladacych nacisk glownie na strone techniczna i funkcjonalna projektu.Tak a
            propos spotkales w swoim zyciu duzo inzynierow ktorzy maluja obrazy albo
            rzezbia?Poniewaz to co robie, robie juz[z pewnymi przerwami]od 20 lat[w roznych
            miejscach naszego kontynentu]moge "z pewna
            doza nieskromnosci' powiedziec ze robie to nienajgorzej.Moje ogloszenia na tym i
            innych forach sa proba przetestowania polskiego rynku[z internetu korzysta
            podobno pelen przekroj naszego spoleczenstwa]Chodz zdradze Ci w tajemnicy ,ze
            sporo klijentow jest zainteresowanych moimi uslugami. Podobnie rzecz sie ma z
            wykonawstwem.Majac serdecznie dosyc Panow, Genkow ,Kazikow czy Staskow, ktorzy
            nie sa w stanie potraktowac swojej pracy powaznie,zebralem ekipe
            wykonawcow,prawdziwych rzemieslnikow,dla ktorych punktem honoru jest nie tylko
            zarobic , ale pozostawic po sobie w pelni zadowolonego klijenta.Wierz mi ,ludzie
            bardzo bardzo tego potrzebuja.Nikomu nie chce sie po raz n-ty szarpac z
            kolejnym cwaniakiem dybiacym tylko na jego pieniadze.Bardzo bardzo poszukuja
            solidnych nie koniecznie pracujacych za bezcen wykonawcow,ktorzy zagwarantuja
            im po prostu rzetelna ,zgodna z ich oczekiwaniami prace.To dziala.Dziala
            bardzo dobrze.
            Troche sie rozgadalem. Wiesz juz o mnie tak duzo ,ze mozna by powiedziec ,ze
            prawie jestesmy przyjaciolmi.
            Pozdrawiam Ciebie i innych zagladajacych na to forum bardzo serdecznie i polecam
            swoje uslogi.[rowniez "architekta pierwszego kontaktu" he he]
            svolo@op.pl
    • Gość: ridd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.06, 20:02
    • Gość: observator IP: 82.146.246.* 10.01.06, 20:53
      Mam w piwnicy kilka starych katalogów takich projektów domków z lat 73-76. Ich
      funkcje są zdecydowanie lepsze od dzisiejszych. Skoro nic ciekawego nie było na
      zewnątrz, architekt skupiał uwagę na wnętrzu. Teraz jest odwrotnie, bo
      wiekszość mysli, że tandetną funkcję zastąpi zamkowym dachem z kilkoma z
      różnych epok detalami. Powrót do starej funkcji jest dobrym pomysłem. Na Twoim
      miejscu skontaktowałbym się z biurem projektowym - na pewno mają stare
      katalogi. Pozdrawiam.
    • Gość: Elle29 IP: *.porta.pl 13.01.06, 11:00
      to dziwne, że większośc tak wiesza psy na projektach domków katalogowych ( Ci
      okropni archiketci po politechn. ) Więc skąd tyle na półkach Katalogów Domków
      Jednorodzinnych ?? Większość tych domów bardzo funkcjonalna - i łączy się
      jeszcze z estetyką...
      • Gość: mif IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 11:28
        Gość portalu: Elle29 napisał(a):

> to dziwne, że większośc tak wiesza psy na projektach domków katalogowych ( Ci
        > okropni archiketci po politechn. ) Więc skąd tyle na półkach Katalogów Domków

Gdzieś trzeba upchnąć gnioty

> Jednorodzinnych ?? Większość tych domów bardzo funkcjonalna - i łączy się
        > jeszcze z estetyką...

To był żart, prawda?
    • Gość: mjs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 15:05
      Witam,
      Najlepiej zwrocic sie o taki projekt do architekta.
      Projekty typowe (a takie znajdziesz w necie) tylko z pozoru sa tansze od tych
      robionych dla potrzeb indywidualnego klienta.
      Projekt typowy jako ze nie jest robiony dla potrzeb konkretnej osoby z natury
      rzeczy nie spelnia wszystkich Twoich oczekiwań. Jesli juz zdecydujesz sie na
      zakup projektu typowego to wowczas z pewnoscia pojawi się wiele zmian (tak jest
      zazwyczaj)
      Takie zaminy wiele kosztuja.
      Jesli nawet nie zdecydujesz sie na zmiany w projekcie to wowczas pojawi sie
      kwestia adaptacji projektu do Twojej działki - to znow generuje koszty.

"Błędy" projektow typowych czestokroc wychodza dopiero po czasie - gdy np
      zechcesz do wybudowanego domu wstawic Swoj ulubiony mebel i okarze sie ze nie
      zmiesci sie on we wskazanym miejscu lub bedzie zle sie prezentowal.
      Oczywiscie takie rzeczy mozna korygowac jeszcze projektem wnetrz ale to znowu
      kolejne koszty.

Zlecajac wykonanie projektu architektowi mozesz liczyc na to ze projekt
      bedzie "dorastal" na Twoich oczach i bedziesz miec wplyw na jego wyglad.

Jako architekt i mieszkaniec typowego budynku zalecam zlecenie prac
      projektowych architektowi.
      Zostawiam tez kontakt do siebie
      moj mail: mjs80@gazeta.pl

Pozdrawiam
      michal
    • Gość: anonim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 16:36
      Nowoczesny dom z plaskim dachem? Wysle zdjecia na priva.Osobiscie bardzo mnie
      sie podoba ten dom.
      • Gość: magussia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 22:15
        prosze o zdjęcia mi_mi_@poczta.onet.pl
      • Czy ja moge rowniez zdjecia dostac? Poszukuje projektu domu nowoczesnego lub
        architekta ktory mi taki projekt stworzy....

pamciaw@wp.pl

pozdrawiam
      • Gość: someone IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.06, 00:30
        Jesli to mozliwe to prosze o przeslanie zdjec na adres prezes10@poczta.fm
    • Gość: sorient-arch. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 17:40
      www.sorient.pl
    • Gość: karina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.06, 14:12
      Witam.Własnie jestem w trakcie budowy domu.Mnie też bardzo się podobają
      ptojekty domów z płaskim dachem,jednakże moje dzieci i mąż chcieli dom z
      poddaszem mieszkalnym i mnie przegłosowali.Ja swój projekt znalazłam w katalogu
      Inwestprojekt,ale więcej projektów domów z płaskim dachem można znaleźć w
      Muratorze.Oczywiście te projekty wymagają adaptacji architekta,ale jeżeli sie
      bardzo chce i dlugo poszuka, to można znaleźć projekt spełniający swoje
      oczekiwania.
      Pozdrawiam.
    • Gość: architekt IP: *.gliwice.msk.pl 08.04.06, 22:39
      w wyobraźni architektów.....którzy mogą sobie pomarzyc o takich projektach, bo
      niestety inwestorzy gustuja w stodołach z daszkami, wiezyczkami i poodbnych
      duperelach....
    • Gość: Maja IP: *.proxyplus.cz / *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 21:51
      Może zobacz Ola (e.III) Archipelag.pl
    • Gość: gosc IP: 83.238.13.* 25.05.06, 10:37
      www.medusagroup.pl
      www.marcinrubik.pl
      www.hs99.pl
      www.maas.com.pl
      www.tamizo.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Projekt domu na zamówienie - dla 5-cio osobowej rodziny

Na zamówienie małżeństwa z trójką dzieci powstał nowoczesny budynek, bez ekstrawagancji formalnych. Nieulegający wątpliwej urody stylistyce otaczającej go zabudowy, ale też nierzucający wyzwania otoczeniu. Po prostu - wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny.

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.