Szukam Architekta Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Szukamy architekta do stworzenia konceptu przebudowy/rozbudowy domu.
    Istniejacy dom mozna obejrzec na www.fotki.com/budowa

Zainteresowanych architektow prosze o kontakt PiotrNJ@gmail.com

Ponizej mozna znalesc co bysmy chcieli miec w domu.

Master Bedroom – polaczony z duza lazienka, garderoba i biurem.
    Master Bedroom na glownym (gornym poziomie) a obok na korytarzu 2 sypialnie
    dzieciece, z mozliwoscia dobudowy trzeciej jakby przyszla potrzeba. Master
    bedroom od tylu domu. Wysoki sufit
    Kominek gazowy.

Lazienka w Master bedroom – duza (2*2 m) dwuosobowa wanna (jacuzzi) –
    wpuszczona w poziom podlogi (o ile mozliwe) i prysznic 3*3 m. dwie oddzielne
    umywalki, szfa na reczniki itp, okno, duzo miejca na wieszanie recznikow,
    ubikacja, miejce by usiasc i zrobic toalete poranna/wieczorna (duzo szuflad)

Garderoba – odzielona strefa dla meza i zony. Wejscie do pokoju, lazieki i na
    korytarz, lustra, miejsce na laweczke/krzeslo

Biuro – duzo pulek, wejcie do sypialni i korytarza (moze byc inny poziom).
    Wielkosc taka jak teraz OK lub ciut mniejsze na dlugosc

Studio muzyczne – okna – troche weksze lub takie samo jak biuro

Sypialnie dzieciece – idealnie okna od tylu domu (sloneczne). Swietliki w
    dachu. Kazda z oddzielna lazienka. Moze byc oddzielna ubikacja, umywalka,
    prysznic ale jedna wanna. Obok siebie ale zadna ze scian nie graniczy z
    Master Bedroom. Szafy wbudowane/duze. Biurka pod oknami wbudowane tak jak
    teraz w biurze. (nie bedzie komputerow w pokojach dzieci)

Kuchnia – polaczona z salonem, jadalnia i pokojem dziennym. Zycie domu toczy
    sie wokol kuchni i pokoju dziennego. Duza/nowoczenie wyposarzona jednoczesnie
    z elementami tradycyjnej kuchni francuskiej/wloskiej. Z kuchni wyjscie do
    zadaszonego ogrodu/pokoju poprzez sciane ze szkla (np duzo duzych drzwi).
    Swietliki w dachu. Przy kuchni musi byc spizania, i komorka na garnki i inne
    duze rzeczy. Zabudowane 2 lodowki. 2 zmywarki, piekarnik na ergonomicznie
    umieszczony. Zamiast szafek – szafy z drzwiami otwierajacymi sie tak jak
    drzwi w komodach telewizyjnych (jak otwarte to ich nie widac). Wyspa, blat
    nie moze ograniczac widoku na pokoj dzienny. Przy kuchni pralnia. Dobrze
    widoczny basen

Pralnia – miejsce na skladanie, i dwie pralki i dwie suszarki (moga stac na
    sobie). Szafki na proszki, miejsce na 5 koszy do brudnego ubrania,

Pokoj dzienny - wyjcie na zadaszony ogrod/pokoj. Kominek na gaz. Wbudowana
    sciana szaf na zabawki itp.
    Miejsce na odrabianie lekcji dla dzieci – ekrany komputerow zwrocone do kuchni
    i latwo z tamtad widoczne czyli nie zadaleko od miejca gdzie sie przyrzada
    posilki. Wspolny printer itp. Wszytko najlepiej wbudowane w sciane takze
    mozna zamknac i nie widac gdy przyjda goscie.

Basen – zadaszony – najlepiej caloroczny. Otwierane/rozsuwane sciany na
    podworko (gdy cieplo) i zadaszony ogrod/pokoj. Wirpool. Sauna na 4 dorosle
    osoby. Miejsce na atlas i treadmill.

Zadaszony ogrod/pokoj – kominek/piec drzewny wspolny z tarasem, mozliwosc
    zamykania na zime – zakladanie paneli szklanych lub siatek od owadow.

Salon – Kominek na drzewo. Podobnie przeszklony jak i teraz. Wyjcie na
    taras. Taras laczony z zadaszonym ogrodem/pokojem.

Jadalnia urzywana codziennie do obiadow

Ubikacja w poblizu Kuchni/pokoju dziennego/Salonu

Korytarz – przy wejsciu duza szafa na ubrania – obecne rozwiazanie jest ok, i
    duza szafa na buty.

Garaz – na 3 duze samochody (minimum 8 feet szerokosc jednych drzwi). Tylna
    sciana garazu byla by zarazem sciana basenu i bylaby z kamieni i mialaby wodospad

Komiek w obecnym salonie moze byc rozebrany. Lazienki poprzesuwane, nowe
    dobudowane. Czeka nas duzo roboty. Kuchnia przeniesiona. W planach jest
    rozebranie wszystkich scian na dole i skucie calej podlogi, poczym opuszczenie
    jej o ok 20-30 cm zeby zalozyc ogrzewanie podlogowe. Wszytkie pomieszczenia
    zostana rozebrane do golego fundamentu

Z powazaniem
    Piotr

• Gość: nick IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.06, 10:20
      jakie miasto?
    • mieszkamy w New Jersey - Mercer County - to zadna tajemnica.
      Nie lubie po prostu jak ktos zaczyna od ataku. Jak masz konktrtne pytanie to
      ci chetnie odpowiem.

R
    • Przeczytalem swoj poprzedni post i mysle ze wiecej informacji na pewno sie
      przyda.

Mieszkam w Stanach i chialbym sprobowac globalizacji z nadzieja ze uda mi sie
      zaoszczedzic na calym projekcie. Mysle ze cena uslugi w Polsce jest
      kilkaktornie nizsza niz w tu na miejscu. Co pozwoli mi na wieksza liczbe
      przemyslen projektow wstepnych. Nie zawracalbym sobie glowy by oszczedzic
      $1000. Przygotowalem duzo materialu wyjsciowego jako ze planuje sprobowac
      pracy na odleglosc staralem sie przygotowac jak najlepiej
      Mysle ze realistycznie mozemy pracowac na odleglosc nad koncepcja i projektem
      wnetrza (wizualizacje). Projekt budowlany i techniczny musi byc wykonany na
      miejscu ze wzgledu na nieznajomosc przez polskich architektow prawa
      budowlanego.
      Moj plan jest taki zeby zobaczyc dotychczasowe prace 10 chetnych architektow,
      wybrac z nich 5 i zaplacic im za stworzenie draft (szkicu?) koncepcji.
      Wybierzemy dwoch Architektow ktorych drafts nam sie spodobaja najbardziej
      poprosimy o dokladna koncepcje domu i zagospodarowania dzialki.
      Co sadzicie o planie takiej wpolpracy?

Chetni do wspolpracy architekci dostana haslo do www.fotki.com/budowa i beda
      mogi dostac te zdjecia w duzej rozdzielczosci (6-9 mega pix).

Chcialbym rozpoczac prace nad dolnym pietrem w lipcu, a gore rozbudowac na
      wiosne. Basen i pokoj/ogrod skonczyc na jesien. Czyli calkowity czas przebudowy
      max jeden rok. (zimy sa u mnie duzo lagodniejsze). Wlasciwie sto sie buduje
      caly rok za wyjatkiem miesiaca czy poltora. W srodku mozna na okraglo.

Jak narazie zglosilo sie 3 chetnych architektow. obiecali przyslac swoje
      prace/portfolio wkrotce. Wtedy zobaczymy co soba reprezentuja.
      Nie szukam kogos kto by mi wybral kolor sofy czy firanek (to raczej bylaby
      domena mojej zony), ale raczej kogos kto by zaprojektowal funkcjonalny dom.
      Obecny dom nam bardzo odpowiada poza kilkoma brakami:
      #1 Sypialnie dzieciece sa na innym poziomie niz nasza - mamy male dzieci i zona
      uwaza ze beda one spokojniejsze w nocy gdy beda wiedzialy ze rodzice sa tuz
      tuz.
      #2 Master suite ma mala lazienke i brak garderoby z prawdziwego zdarzenia.
      #3 Family Room jest stanowczo za maly, przy okazji mozna powiekszyc kuchnie,
      ale nie zrobic jej za duzej bo nie bedzie wygodna przy gotowaniu (za duzo
      chodzenia)
      #4 Brak garazy - jest tylko car port
      #5 Brak basenu - a jako ze mieszkamy w bardzo zadrzewionej okolicy musi byc nad
      nim dach a skoro dach to i czemu nie sciany.

Nie zmam sie na architekturze ale wydaje mis sie ze ktos kto projektuje domy
      powinien miec wizje jak sie w tych domach bedzie mieszkac. Inaczej powstaja
      potworki ktore maja ladna bryle ale sie do zycia nie nadaja. Frank byl right -
      bez sensu jest przerost formy nad trescia.

Kwestie zmiany elewacji. Myslimy o kamieniu z drewnem i miedzia.

Jezeli mozecie kogos polecic - bylbym wdzieczny

Przepraszam za troce chaosu w tym poscie - jest to na szybko edytowany zbior
      przemyslen z mojej dotychczasowej korespondencji.

R
      • Gość: monika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.06, 15:10
        Jest taki program tv w usa, gdzie przebudowy robia gratis i w tydzień.
        W chinach czy pakistanie pracują za ułamek tego co polacy. Może tam spróbuj.
        • nikt nic nie robi nigdzie za darmo.
          ja tez niekomu laski nie robie ze dam projekt do zrobienia, i wiem ze nie bede
          z nikim kto mi laske robi pracowal. czyzby typowe nie oplaca mi sie
          przemawialo przez ciebie. mysle ze sa tez i tacy co im sie bedzie oplacac -
          jako ze nie chce nic za darmo. pokaz co umiesz - piortnj@gmail.com - powiedz
          ile chcesz ze wstepny pomysl a ja ci powiem czy chodzisz w oblokach lub spytam
          sie gdzie ci wyslac check. ot i tyle.

Co do chinczykow to nikogo nie znam, ale kumpel z pracy namawia mnie bym zlecil
          to w Indiach. Jak nikt sie nie znajdzie to sprobuje tam - chociaz nie sadze
          zeby oni byli tansi od polakow.

R
          • Gość: monika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.06, 19:05
            Tak Ci odpowiem - nie tyle mi się nie opłaca, co nie mam czasu, a swoją droga
            to ciekawi mnie jaki ten check moze byc duzy - 1-2 tys. USD za concept? I tak
            resztę wezmą amerykanscy koledzy
            • Ja nie bede dyktowal ceny ale talent architekta i rynek. Jezeli ma to
              kosztowac 1 czy 10 to przeciez nie ma znaczenia odemnie tylko od rynku.

R
            • Gość: qtwq IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.06, 19:19
              mam kolege z Najrobi
              nasyfa sie makumba
              on zrobi ci za paczke daktyli i kisć bananów
              taniej nikt ci nie zrobi
              facet jest na krawedzismierci głodowej
              a jaki robi rendering
              tylko czasen na palmie gdzie mieszka nie ma prądu
              wiec jak ci ejdzie na strnne ???????

qrna -jednak ludzie w tych stanach to naprawe palanty i porąbańcy
              romek oleli cię na forum remonty ale i bracia architekci się nie dali podpuścić
              roomek spadaj na szczaw
              • Myslalem czy ci odpowiedziec czy nie, ale odpowiem ci bom milosciwy. Idz wez
                tabletke, poloz sie i oddychaj gleboko.
                Przebywanie poza zasiegiem takich jak ty pozwala na spokojne zycie bez stresu i
                wyciagania reki po jalmuzne.
                Co ciebie boli:
                Czy to ze mnie stac na zaplacenie kilku projektantom za ich czas i pomysly? Czy
                to ze cie na to nie stac? Jak to pierwsze to nic nie moge ci poradzic. Jak to
                drugie to wez sie do roboty i przestan zasmiecac to forum, to moze i tobie sie
                poprawi.

Czy opocz rzucania miesem jestes w stanie cos konkretnego powiedziec.

R
                • Gość: qtwq IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 06:25
                  podobno głpota nie boli
                  a mnie boli to ze ciebe stac na zapłacenie kilku polskim architektom
                  a nie stac cie na zapłacenie jednemu amerykańskiemu

tak sobie cenisz nasza prace ?
                  jusz widze ta kolejke biedaków z polski którzy ustawiaja sie do Pana z ÓSA
                  wez sobie jescze kilka domków do posprzątania albo azbezt do pracy po godzinach
                  i nie ch ci zrobią miejscowi
                  bo jak piszesz Polacy nie znaja prawa budowlanego

i tu byś się kmiocie zdziwił
                  • czyli boli cie ze polski architekt zarabia kilkakrotnie mniej niz ten w USA.
                    Rozumiem - tylko co ja winny temu jestem.
                    Jezeli uwazasz ze ci sprzataja domki lub zrywaja azbest w stanach moga sobie
                    pozwolic na taki dom to juz rozumiem twa frustracje bardziej.
                    Ale coz masz tak jak masz i ja tobie w tym nie pomoge.
                    Moze zamiast sie wnerwiac i jalowo pisac bys sie wzial za cos konkretnego.
                    Pokaz co potrafisz - zawojuj swiat ablo chociaz swoja gmine swoimi projektami
                    niech to do ciebie stoi kolejka chetnych i to ty ustalaj ceny swoich uslug.
                    Badz po prostu najlepszy w tym co robisz.

Nie uwazam architektow z Polski za biedakow - tylko za ludzi z fantazja i
                    pomyslami ktorzy mieszkaja kraju w ktorym wszystko jest tansze ze 4-5 razy niz
                    w Stanach a robocizna jest tansza moze i wiecej. Na miejsu tez bym wynaja
                    kogos kto pochodzi z Polski. Co nie znaczy ze macie tam gorzej a ja lepiej.
                    Macie inaczej. Znam wielu ludzi w Polsce co przyjezdzaja do USA na zakupy (sa
                    i u nas rzeczy tansze) lub na wakacje. To wlasnie oni podsuneli mi ten
                    pomysl. Duzo ludzi w Polsce zyje na duzo wyzszym poziomie od mojego i ja im
                    nie zazdroszcze bo wiem tez ze duzo zyje na nizszym. Po prostu jestem
                    zadowolony z tego co mam i daze do tego by miec lepiej. Tak po prostu.

Co do prawa budowlanego to sie grubo mylisz - tu nie tylko chodzi o jego
                    znajomosc - tu chodzi takze o licencje stanowa - pluz znajomosc miscowego kodu
                    budowlanego. np w NJ mozna stosowac kable w oslonie z tworzywa a w NY tylko w
                    oslonie z metalu. W NY na Long Island mozna miec srodki gniazdek pod tynkowych
                    wykonane z plastiku a w NYC tylko z metalu, lub w NYC w budynkach duzych (nie
                    wiem jak duzych) belki do mozowanie plyt gpsowych moga byc tylko z metalu a w
                    malych budynkach moga byc z czego chcesz. Prosze nie wmawiaj mi ze kazdy
                    zdolny architekt z Polski zna te wszytkie niuanse, bo z autopsji wiem ze nie
                    kazdy architekt z NY podejmie sie pracy w NJ.

Z powazaniem
                    R

PS
                    Kto to jest ten Romek i co zlego on ci zrobil

R
      • Gość: jacek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 01:30
        od tej ameryki w glowie ci sie poprzewracalo (globalizacja), taniej to w Chinach
        za miske ryzu a nie w Polsce.
    • Gość: taki co tez tu ... IP: .2P2DEBUG* / *.netz.sbs.de 23.02.06, 15:41
      Ciezko biedzie Ci znalezc kogos sensownego na tym forum. Sluzy ono glownie
      Architektom a nie inwestorom. Architekci posluguja sie nim glownie po to aby
      odreagowac swoje frustracje w kontaktach z inwestorem, i nabrac sily aby w
      realu dalej sie do niego usmiechac. Stad te ataki - pomimo ze temat postawiles
      calkiem jasno i bez emocji.

pozdrawiam i zycze powodzenia
      taki co tez tu probowal dowiedziec sie czegos sensownego
      • Pomimo tych smiesznych atakow odpowiedzilo mi juz kilku zainteresowanych.
        Bede jeszcze oferowal swaje zlecenie przez tydzien i tyle. Kto zechce ten sie
        zkontaktuje, kto nie zechce ten nie.

Dziekuje za mile slowo
        R
        • Gość: taki co tez ... IP: .2P2DEBUG* / *.netz.sbs.de 23.02.06, 16:18
          Rzeczywiscie zapedzilem sie troche. Przepraszam milczaca wiekszosc ktora
          zaglada tu takze w innych celach.

pozdrawiam
          taki co tez ...
          • Gość: Tomek IP: 62.233.167.* 23.02.06, 16:30
            Wspominałeś,że zrobiłeś komuś laskę.
            To ciekawe, chcesz o tym pogadać?
            • jezeli to bylo do mnie to bardzo chetnie. moze jakis cytat.
              • Panie rozbudowa,

zrobie Panu ten projekt wg cennikow obowiazujacych w wiekszosci krajow UE:

honorarium rowne 8% kosztow inwestycji, z tego jedynie 15% do zaplaty- chodzi
                jedynie o koncepcje. OK?
                Jesli chce Pan rozmawiac powaznie o budowie domu to pewnie rozwaza Pan powazne
                honorarium dla tworcy koncepcji.

opiniodawca.
              • Gość: Tomek IP: 62.233.167.* 23.02.06, 17:41
                Proszę ja Ciebie bardzo:"ja tez niekomu laski nie robie (...), i wiem ze nie
                bede z nikim kto mi laske robi pracowal"
                Może zaproś 4 jeleni, każdy Ci zrobi laskę, a 3 najlepszych wynagrodzisz w
                sposób jaki uznasz za stosowny, to chyba uczciwy układ?
                • Tomku chyba zle nie zrozumiales
                  piszac "nikt nic nie robi nigdzie za darmo. ja tez niekomu laski nie robie ze
                  dam projekt do zrobienia, i wiem ze nie bede z nikim kto mi laske robi
                  pracowal."
                  nie mialem na mysli ze robie komus laske dajac zarobic. To sie musi obu
                  stronom oplacac. Mnie bo oszczedze troche pieniedzy tobie bo dostaniesz robote
                  i zaplate z ktorej bedziesz zadowolony.

Czasami mam wrazenie ze pokutuje w niektorych PRL gdzie w hotelu byla inna
                  cena dla gosci krajowych a inna cena dla gosci zagranicznych - czesto
                  wielokrotnie wyzsza bo przeciez ich na to stac. Jezeli mialbym zaplacic tyle
                  samo co u siebie na miejscu to po co bym zawracal glowe tu w Polsce. Wydaje mi
                  sie normalne ze chce zaoszczedzic jak najwiecej - napewno ty tez to robisz.
                  Wiadomo ze jestescie duzo tansi od waszych kolegow w stanach - to nie obelga -
                  to jest wasza zaleta i przewaga ktora powinniscie wykorzystc. Wasze koszty
                  zycia, utrzymania i wykonywania zawodu sa duzo mniejsze niz w USA dlatego tez
                  jestescie wstanie dac lepsza cene. Ciekawe ze chinczycy czy hindusi sie tak
                  nie oburzaja ze ktos im proponuje mniejsze pieniadze niz w Europie lub Stanach -
                  i swiat do nich wali wszytkimi oknami.

R
                  • Gość: monika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 20:42
                    Oni tam w Ameryce nie mają polskich znaków - laska a łaska - dwie różne sprawy.
                    • Gość: p IP: *.acn.waw.pl 23.02.06, 22:23
                      laska panska na pstrym koniu jezdzi
                      • Gość: P.a.t.i. IP: *.chello.pl 24.02.06, 01:26
                        A może Pan poszukujacy architekta zgłosi się do polskiego architekta
                        pracującego w USA ( i nie mam na myśli architektów pracujących na zmywaku tylko
                        w pracowniach arch. ). Oni też biorą "fuchy". Projektowanie - szczególnie to
                        koncepcyjne - to nie tylko "suche rysunki" ale przede wszystkim rozmowy z
                        inwestorem.
                        • Pati
                          Zatrudnienie polskiego architekta z Polski ma mi zaoszczedzic pieniadze za
                          stworzenie koncepcji. Polacy pracujacy w swoim zawodzie tutaj zarabiaja tyle
                          tak samo jak wszystkie inne nacje?
                          • Gość: P.a.t.i. IP: *.chello.pl 25.02.06, 19:01
                            Oszczędność to jedno a projekt, z którego będzie Pana zadowolony to drugie.
                            Nawet jeśli polski architekt w Stanach weźmie 15% więcej niż ten, który będzie
                            to robił zdalnie proszę mi wierzyć opłaca się. Podkreśla Pan indywidualność
                            projektu a jak to zrobić nie poznając Państwa upodobań, przyzwyczajeń
                            osobiście? Często rozmowy z architektem odbywają się w Państwa domu i to nie
                            dlatego, że architekt nie ma gdzie Państwa przyjąć, ale dlatego,że musi
                            wiedzieć jak Państwo funkcjonują na codzień;-). Polecam kontakt osobisty z
                            architektem.
                            • Zgadzam sie z tym - ale tak na prawde poza czasem to niczym nie ryzykuje.
                              Pieniadze rzecz nabyta - zarabia sie poto by je wydac -raz madrzej raz glupiej.
                              Moim ulubionym powiedzonkiem jest: kto nie ryzykuje ten nie je.
                              Caly ten projekt pozwolil mi juz na sprecyzowanie naszych oczekiwan. Sam wiesz
                              jak ciezko jest pracowac z klijentem ktory nie wie czego chce. W najgorszym
                              przypadku bede wiedzial czego chce i bede lezejszy o troche kaski. Jak mi nie
                              wyjdzie to najwyzej bede bogatszy o to doswiadczenie.
                              To co udalo mi sie sprecyzowac mozna znalesc tutaj
                              journals.fotki.com/budowa/
                              Bede uzupelnial journal o nowe wpisy odpowiadajac na pytania zadane mi poprzez
                              architektow. Prosze pytac - te pytanie sa bardzo pomocne.

R
                            • Gość: rado IP: *.broker.com.pl 15.03.06, 17:23
                              ja robie projekty i rysunki budowlane do Australii.
                              To zaden problem robic to rowniez dla USA.
                              Prosze o kontakt
                              rado99@gmail.com
                              Pozdrawiam
    • ciekawe
      napisalam na priva
    • Jak na razie dostalismy kilka pomyslow.
      Zeby byc obiektywnym bedziemy je wszytkie rozwazac i porownywac po 20 marca.
      journals.fotki.com/budowa/
      Piotr
    • Za pare dni uplywa termin na przedstawienie propozycji wspolpracy i pomyslow na
      przebudowe domu.
      Dziekuje wszystkim ktorzy juz przeslali swoje proposals. Niestety moge wybrac
      tylko jeden. Czekamy teraz na poniedzialek i razem z zona wybierzemy 2-3
      architektow z ktorymi bede chcial porozmawiac telefonicznie.
      Jezeli ktos jest w koncowej fazie przygotowania propozycji i mysli ze moze nie
      zdarzyc do poniedzialku - a potrzebuje doslownie kilku dni extra - prosze o email.
      Architekta wybierzemy do konca marca.

Z powazaniem
      Piotr
    • Witam po dosc dlugiej nieobecnosci
      Pomysl z zatrudnieniem architekta na odleglosc udal sie i nie udal sie. Po
      prawie miesiecznej pracy z polskim architektem mieszkajacym w Irlandii doszlismy
      do wniosku ze praca na odleglosc jest jednak bardzo trudna. Duzo tansza lecz
      brak bezposredniego kontaktu (mimo czestych rozmow przez telefon) powodowal
      czeste niezrozumienie sie. Pozwolil jednak dosc tanim kosztem ($1400) usiadomic
      sobie co nas czeka, czego sie spodziewac, na co zwracac uwage, co jest wazne a
      co nie itp -ot taka szkola korespondencyjna. Z pomyslow tamtego architeka nie
      prawie nie skozystalismy ale udalo sie nam skrystalizowac czego nie chcemy :0.
      Skonczylo sie na zatrudnieniu miejscowego architekta.
      Jako ze projekt doszedl juz do etapu w ktorym mamy gotowe rzuty (chociaz ciagle
      jesze nie jest za pozno by cos zmienic) zapraszam do krytycznego spojrzenia
      wszytskie uwagi dotyczace rozkladu, itp beda cenne. Z gory dziekuje
      public.fotki.com/budowa/noweplany-1/
      public.fotki.com/budowa/zdjecia-z-budowy/
      P
      • czyli zmadrzał nam gościu
        nie taki głupi jak na poczatku sie wydawało
        architek z chin ,polski ,irlandi
        a zatrudnił miejscowego
        czyli zmądrzał
        a bredził coś o globalizacji
        ciekawe czy jak ma sranie to tez leczy sie przez internet tam gdzie ma taniej?
        • dziekuje ci za twa madrosc. gadaj se co chcesz - ale dosc tanim kosztem moglem
          popracowac z architektem. Choc z jego koncepcji nie skozystalismy jestem
          wystarczjaco zadowolony by polecic go innym znajomym. On dostal ile chcial $$$
          za szkice i czas spedzony na rozmowie - dowiedzialem sie nowych rzeczy - o to
          nie bylo trudno gdyz w architekturze jestem laikiem.
          a przyokazji zaoszczedzilem troche czasu i pieniedzy.
          czekam na uwagi na temat projektu a nie mojej osoby.

P
    • Gość: the observer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.06, 09:16
      witam czytelników tego wątku,
      kiedyś juz to wszystko było,
      _najpierw w innym chyba wątku "rozbudowa" stwierdził, ze amerykański
      architekt "za darmo" poświęci klientowi maxymalnie pół godziny swojegp czasu,
      _potem był "konkurs", zakładam, ze kilka osób posłało swoje szkice i
      przemyślenia oraz wyceny z czego "rozbudowa" sporo skorzystał
      _potem kolejna osoba pokonceptowała, nawet jeśli za 1400$, to bardzo tanio
      zważywszy na materię i temat
      _a teraz nowa porcja wiedzy do przemyślenia i oczekiwanie pomocy
      _oczywiście wolno każdemu oczekiwać a innemu spełniać
      _wszystko już było, konkurs trwa chociaż nagród się nie przewiduje, ot takie
      lotto

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Projekt domu na zamówienie - dla 5-cio osobowej rodziny

Na zamówienie małżeństwa z trójką dzieci powstał nowoczesny budynek, bez ekstrawagancji formalnych. Nieulegający wątpliwej urody stylistyce otaczającej go zabudowy, ale też nierzucający wyzwania otoczeniu. Po prostu - wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny.

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.