Dodaj do ulubionych

Projekt domu + wnętrza za 9 tys. Możliwe?

IP: *.kopnet.pl / 195.140.154.* 16.05.06, 13:21
Szukam architekta, który zaprojetuje nieduży domek o powierzchni do 140 m2. Czy cena 9 tys zł za projekt razem z wnętrzami jest realna? Pytam, bo mam znajomego-architekta świeżo po studiach, który zaporoponował mi tę cenę, ale nie wiem, czy jest to cena zawyżona, zaniżona czy zupełnie normalna. Lokalizacja: Śląsk.
Obserwuj wątek
    • Gość: penar Re: Projekt domu + wnętrza za 9 tys. Możliwe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.06, 13:33
      Gość portalu: liza napisał(a):
      Czy cena 9 tys zł za projekt razem z wnętrzami jest realna?

Nie, nie jest realna.
      Po pierwsze, żeby zaprojektować dom trzeba mieć tzw. uprawnienia budowlane.
      Po drugie, pewne doświadczenie ( zwłaszcza realizacyjne ).
      Po trzecie, to kilka miesięcy pracy.
      Po czwarte, normalny architekt ponosi odpowiedzialność za to, co projektuje i
      ewent.nadzoruje, a w tym wypadku, to ...
      Po piąte powinien mieć on pojęcie o "tzw. rynku miejscowym (wykonawczym też).
      Po szóste,... itd.

Czy na operację też wybrała by się Pani do studenta medycyny (?)
      Budowa domu to dość poważna sprawa.
      Chodzi przecież o Pani kilkaset tysiecy złotych. Tyle kosztuje dom.
      Jest pani obojętne, czy ... itd. (?)
      Myślę, że nie.
    • Gość: architekt Re: Projekt domu + wnętrza za 9 tys. Możliwe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 11:38
      Jesli kalkulowac cene w sposob rynkowy to cena ta nie jest realna. Projekt domu
      to bardzo wiele pracy, do tego jeszcze projekt wnetrz. Idac ta droga za
      kompletny projekt domu powinien kosztowac ok.5% wartosci inwestycji (cena za
      kompleksowa obsluge) - zatem projekt domu to ok 10tys. Do tego jeszcze projekt
      wnetrz...zaleznie od zakresu i powierzchni podlegajacej projektowi moze
      kosztowac kolejne 10tys.

Jesli to znajomy to pewnie liczy w inny sposob, a dodatkowo biorac pod uwage
      nikle doswiadczenie tej osoby przygotowanie projektu dla Ciebie to zapewne jest
      to tez dla niego doskonala mozliwosc na zaistnienie na rynku...co nie znaczy ze
      projekt bedzie zle wykonany.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka