Czy starczy ok 300tys na ten projekt? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy wg, Was stawiajac ten dom metoda gospodarcza w mniejszym miescie,
    zmieszcze sie w powyzszej kwocie?
    Jak ocenicie wogole ten projekt?
    • Ja tam nie wiem. Nie znam się. Ale komuś kto się zna, łatwiej byłoby się
      wypowiedzieć gdybyś jakiś link załączył... Albo, może, coś opowiedział o tym
      projekcie... To zawsze ułatwia sprawę :)
      --
      Najlepsza sygnaturka to...brak sygnaturki.
    • Gość: Ed IP: *.centertel.pl 10.05.07, 20:23
      Moim zdaniem będzie ci ciężko. Twój projekt wydaje się na pierwszy rzut oka
      nieskomplikowany (prosta bryła, brak balkonów), ale już np. dach jest "pogięty"
      i powierzchniowo wielki. A jest to jeden z najdroższych elementów budowy. Poza
      tym jest to dach czterospadowy i ma same okna dachowe, a te są dużo droższe od
      zwykłych. Pod względem cenowym najtańsze są dachy dwuspadowe (takie stodółki).
      Nie wiem, czy aż tak bardzo potrzebujesz tak dużą powierzchnię domu. Te
      wszystkie metry też kosztują. Nie tylko postawienie ścian, ale też wszystkich
      ścian działowych, tynkowanie, malowanie, wykończenie... Sama jestem na etapie
      planowania budowy domu. Dzisiaj dostałam mój wymarzony projekt (dom w morelach
      Archonu), ale w moich poszukiwaniach natknęłam się na Lubczyk, który jest
      podobny do twojego Rumcajsa, ale wydaje się dużo tańszy w budowie:
      www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=3&nazwa_projektu=LUBCZYK
      • Gość: hubymac IP: *.winn.cable.ntl.com 11.05.07, 21:38
        Bardzo dziekuje za ostatni post. Wiecej takich merytorycznych komentarzy i
        byloy super... Jeslizas chodzi o podobienstwo tego Lubczyka... Kurcze jak bym
        na to nie patrzyla to nawet w ulamku procenta nie jest podobne, a juz wogole
        wizualnie.
        jesli chodzi o dach to jest to chyba najmniej skomplikowany wielospadowy jaki
        widzialem, a powierzchnia.... 160m to niby nie malo, ale jakos nie powala mnie
        tez, czytam ze cale masy buduja ponad 200m, choc tym sie zupelnie nie sugeruje
    • Jeśli masz działkę i będziesz w miarę oszczędnie budować myślę, że powinno się
      udać.

Co do projektu. Mi nie bardzo podoba się sam układ wnętrza. Zawsze zwraca uwagę
      na wejście. Ten mały ciasny wiatrołapik, potem od razu schody jakoś nie bardzo
      do mnie przemawia. Nie podobają mi się też takie schody, wydają się niezbyt
      wygodne. Wolę zwykłe zabiegowe ze spocznikiem.

Ola
      Ps. kończyłam architekturę ale bez uprawnień nie śmiem nazywać się
      architektem ;-)
      • Gość: hubymac IP: *.winn.cable.ntl.com 17.05.07, 17:13
        Ale Olesiu.... gybym mial patrzec na takie szczegoly nigdy bym nic nie wybral !
        Dla mnie jest wazny uklad wewnatrz, poddasze, nie bede spal w wiatrolapie.
        Przewalilem tysiace projektow i nigdzie nie znalazlem chocby 80% ktore by mnie
        satysfakcjonowalo
        • To wyglada tak albo poswieca Pan swoj wlasny czas i uczy sie jak budować, albo
          plasi sie ludziom ktorzy mja doswiadczenie w tym.(architekci, kierownicy bud)
          Ludzie iszczedzaja na projektach a pozniej kombinuja co by tu zmienic, czasami
          wychodzi drozej niz gdyby zrobili sobie pozadny projekt na poczatku.Ekipa za
          wybudowanie tej wielkosci domu moze wziac od 15 tys (wies do moze nawet 40 tys
          duze miasto materialy bloczek 9 zl potrzeba 1500-2000 szt albo i wecej nawet,
          okno polaciowe 1000 zl metr tynku podlogi to koszt kikladziesat kikaset zl za
          metr(robocizna + material) do 1500 za projket djda koszt geodetyu adaptacji
          pradu kanalizacji po 1000 -2000+ za kazde. materialy to metry szescienne
          betonu,piasku,zwiru.
          • aha projekt o takim skomplikowaniu wedlug cennika izby to bylo chyba jakies
            3-4 % calej wartosci inwestycji. warto sie zastanowic. za projekt domu 300m2 to
            ok 10+ tys warszawa
            • Witam,

Od 2 misięcy poszukuje projektu z 2 pokojami na dole. Rumcjas to mój faworyt.
              Projekt kupuję za tydzień. Dowiedziałam się od kolegi, który go buduję, iż stan
              surowy zamknięty to 160 tyś. Rumcajs to super projekt.
              • witam, niewiem jak wy to widzicie, ale 160 tys. wydaje mi sie troche
                drogo jak na taki maly domek. ja dotychczas wydalem na budowe w
                stanie surowym zadaszonym z dzialka (3200 mq) i zaliczkami na okna,
                bramy, co itd 220 tys. powierzchnia uzytkowa okolo 210 mq.
                powierzchnia dachu przeszlo 300mq. pozdr. tm
                • Gość: hubymac IP: *.winn.cable.ntl.com 13.10.07, 20:33
                  Odszedlem juz od tego projektu, zabiegowe schody jednak z salonu
                  niezbyt pasuja mi, do tego inne detale. Znalezlismy inny podobny o
                  nazwie SYNTIA z pprojekt.
                  Jesli zas chodzi o koszty jest to mozliwe, znajomy buduje, wychodzi
                  niezle do tej pory

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Projekt domu na zamówienie - dla 5-cio osobowej rodziny

Na zamówienie małżeństwa z trójką dzieci powstał nowoczesny budynek, bez ekstrawagancji formalnych. Nieulegający wątpliwej urody stylistyce otaczającej go zabudowy, ale też nierzucający wyzwania otoczeniu. Po prostu - wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny.

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.