Dodaj do ulubionych

Inteligentny dom

05.11.08, 13:06
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Oto w dużym skrócie czym się zajmujemy:

- Systemy inteligentnego budynku w standardach EIB i Lutrom
- Systemy Kina Domowego
- Nagłośnienie pomieszczeń sklepowych i hal wystawowych
- Nagłośnienie pubów i restauracji
- Kompleksowe wyposażenie sal konferencyjnych (dźwięk, wizja,
mikrofony)
- Multiroom - Nagłośnienie do wielu pomieszczeń
- Wykorzystanie równocześnie wielu źródeł dźwięku: (CD, DVD, tuner,
magnetofon, serwer z multimediami)
- Wybór źródła dźwięku i regulacja głośności indywidualnie dla
każdego pomieszczenia
- Sterowanie oświetleniem
- Sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją
- Sieci komputerowe
- Sieci telefoniczne
- Sieć antenowa
- Inne: uzależnienie zdarzeń od czynników atmosferycznych,
sterowanie i instalacja przez Internet, sterowanie roletami.
- Integracja wszystkich instalacji i centralny system sterujący:
1. Bezpośrednio z centralnego wielokanałowego wzmacniacza /
rozdzielacza
2. Z klawiatury ściennej (z wyświetlaczem lub bez) w każdym
pomieszczeniu
3. Za pomocą pilota poprzez czujniki ścienne w każdym pomieszczeniu
4. Za pomocą palmtopa poprzez sieć WiFi

Zapraszam na naszą stronę internetową www.rgbaudio.com.pl

Chętnie odpowiem na wszystkie Państwa Pytania.

Z poważaniem
Łukasz Kozak
RGB AUDIO
Edytor zaawansowany
  • smartech 01.05.09, 15:18
    Witam :-)

Obserwując polski rynek Inteligentnych Domów zauważyłem, że jest bardzo mało informacji na ten temat, nie będących specjalistyczną wiedzą, lub marketingowym bełkotem ciągle o tym samym. Być może przyczyną jest dość mały rynek przez co producenci i dystrybutorzy nie chcą angażować się w edukację, być może coś innego...

Tak, czy inaczej ja od 11 lat prowadząc firmę SMARTech staram się (poza zdobywaniem klientów oczywiście) przekazywać swoją wiedzę, w miarę możliwości w bezstronny sposób tak, by czytający jednak mógł się czegoś dowiedzieć o systemach, a nie tylko, że my jesteśmy najlepsi.

Aby wspomóc osoby budujące dom w zdobyciu wiedzy, napisaliśmy zatem poradnik o Inteligentnych Domach. Jest on dostępny za darmo w 20 odcinkach przesyłanych mailem każdemu, kto zapisze się na subskrypcję na smartech.pl/poradnik?p5=gazetadom Zaznaczam, że w poradniku tym nie namawiamy nikogo do korzystania z naszych usług, nie piszemy nic o firmie, nie będziemy nikogo spamować reklamami itd - starałem się, by treść byłą jak najbardziej rzetelna i obiektywna.

Zapraszam do czytania i dzielenia się ze mna swoimi uwagami (tu, albo w odpowiedzi na maile), ewentualnie sugestiami zmian, czy dodania nowych treści. Chciałbym, by był to materiał edukacyjny, przekazujący wiedzę, co można zrobić, jak i jakie są możliwości na rynku (o wielu z nich sam nie wiedziałem kilka lat temu, a pewnie 90% Polaków nie wie do dziś). Poradnik jest pisany w oparciu o najpopularniejszy w Polsce system KNX/EIB, ale większość z informacji w nim ma ogólne przełożenie na wszystkie systemy.

Na poradnik można się zapisać na smartech.pl/poradnik?p5=gazetadom

Pozdrawiam serdecznie,
    Mariusz Szepietowski
    --
    www.smartech.pl - kompleksowe usługi wdrażania systemów
    Inteligentnego Domu. Mamy największą ofertę i doświadczenie.
  • Gość: PJelonek IP: 188.33.133.* 08.03.10, 00:02
    Jeśli się ma trochę oleju w głowie i nie boi ubrudzić można taką instalację
    zbudować samemu:

plc-home.pl
  • kioghitos 09.07.15, 08:46
    Sam teraz buduję dom i uważam że takie nowoczesne instalacje inteligentnego domu idzie zrobić samemu, ale trzeba się na tym znać. Ja wybrałem firmę, ponieważ mam zbyt małe doświadczenie w tym kierunku. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak jak sobie to zaprojektowałem.
  • Gość: Bartek_Skoczylas IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.17, 15:11
    A ja dam przykład firmy SIM z Lublina, która działa od 25 lat istnieje na polskim rynku, która oferuje system automatyki budynkowej DOMATIQ. Polecam zainteresować się tym systemem, zanim zaczniecie szukać jakiś wynalazków. Sim to przede wszystkim rodzima firma, a do tego oferują bardzo atrakcyjne ceny. Pełna profeska. U mnie w domu system działa super. Jestem bardzo zadowolony. O szczegółach systemu możecie dowiedzieć się tu: www.domatiq.pl ....a jeśli chcecie wycenę takiego systemu wystarczy do nich napisać: domatiq@domatiq.pl
  • masertiger1 30.07.18, 11:39
    Inteligentny do w sferze ogrzewania, to sterowniki do kotłów, ogrzewania podłogowego, regulatory pokojowe, sterowniki do kominków. Warto postawić na automatyzację, to oszczędność czasu i pieniędzy. Tuta fajny artykuł, co ma do zaoferowania TECH Sterowniki www.techsterowniki.pl/blog/co-zrobi-za-ciebie-inteligentny-dom
  • m.fin 29.07.13, 10:49
    ciekawe rzeczy na ten temat można poczytać również na stronie mieszkaj bezpiecznie
  • Gość: Lidka IP: *.dynamic.mm.pl 23.11.13, 12:41
    Jest społeczność skupiona wokół tego tematu. Pierwszy polski portal niezależnych informacji o nowoczesnych technologiach domu inteligentnego.dominteligentny.pl
  • Gość: fenek IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.13, 10:49
    No właśnie bardzo fajnie, że zaczyna się coś sensownie dziać w tym temacie. Ja np. jestem wielkim zwolennikiem tego rozwiązania: www.darin.pl Byłem na prezentacji, widziałem dom pokazowy i wszystko naprawdę super działa. Nie spodziewałem się, że takie rzeczy już dziś są dostępne za tak małe pieniądze…
  • Gość: Daszek IP: *.torun.mm.pl 08.05.15, 13:43
    Właśnie takich miejsc szukam, jakby ktoś jeszcze miał namiary na tego typu portale to proszę o informacje. W sumie przymierzamy się do zakupu jakiegoś nowoczesnego systemu, ale też nie do końca wiemy co wybrać. Swego czasu miałem okazję jak działa bezprzewodowy system Fibaro i nie ukrywam, że zrobiło to na mnie wrażenie, ciekawe tylko jaki jest całkowity koszt dostosowania takiego systemu w domku o pow. 200m2. Jakby ktoś szukał takich systemów to ten o którym pisałem - www.fibaro.com/pl/inteligentny-dom można poczytać troszkę więcej.
  • Gość: Vinci Home IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.15, 18:11
    Jako firma zajmująca się zarówno projektowaniem jak i wykonawstwem instalacji elektrycznych inteligentnego budynku możemy wyrazić pozytywną opinię na temat systemów Fibaro, które mieliśmy okazję realizować. Służymy radą, i szczegółowymi informacjami dotyczącymi inwestycji. Spotkanie z nami pozwoli na określenie szacunkowych kosztów takiej instalacji. Zachęcamy do kontaktu poprzez stronę vincihome.pl. W przyjazny sposób prezentujemy przebieg realizacji usługi a w publikowanych treściach znajdą Państwo odpowiedzi na liczne pytania.
  • way3r 11.01.14, 11:31
    Widzę, że bardziej jest to typowa architektura wnętrz, niż taka zewnętrzna :)
    --
    Wiesz, że teraz najlepsze i najkorzystniejsze z punktu widzenia ekonomicznego są projekty indywidualne domów? Mają po prostu największe znaczenie w przypadku domów pasywnych.
  • kawenave79 06.11.14, 11:20
    No My z mężem po przeprowadzce skorzystaliśmy również z oferty na inteligentny dom ale firmy miwi urmet (www.miwiurmet.pl/polecamy/106-rnwnrn.html), dokładnie chodziło na o automatyke bramową, rolety itp alby wszystkim można było zarządzać za pomocą guziczków, jak na razie jesteśmy oboje zadowoleni. Teraz będziemy się zastanawiać na zintegrowaniem wszystkiego wewnątrz bo czytam, że jest to coraz bardziej powszechne.
  • dziarekk4 03.07.15, 08:30
    Ciekawy temat, buduję właśnie nowy dom i zastanawiam się czy dużo lepszy jest taki inteligentny budynek ? Pewnie podnosi standard życia i to o wiele i wnosi do zycia wiele udogodnień, może wykorzystam niektóre propozycje, aby zbudować swój inteligentny dom .
  • Gość: grzechu77 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.01.16, 08:58
    Ja w swoim domu mam założony inteligentny system regulacji temperatury. To szczególnie przydatne zimą, teraz mrozy dają się we znaki, a w domu jest cieplutko. Panowie z firmy Vigaldo zaproponowali mi jeszcze założenie systemu regulacji żaluzji, co też może wpływać na poziom ciepła w domu. Chyba skorzystam z ich oferty, bo system z temperaturą zrobili idealnie.
  • marta.k825 12.02.16, 16:01
    Ja mam systemy inteligentne w swoim domu i bardzo sobie je chwalę. Skorzystałem z firmy Vigaldo, wszystko bardzo sprawnie i szybko zrobili. Teraz mogę za pomocą jednego pilota sterować światłem, temperaturą, a nawet monitoringiem wokół domu.
  • bobrowska22 13.05.16, 14:54
    Odkąd mam system u siebie w domu, wszystko się zmieniło. Steruję czym chcę za pomocą smartfona. Skorzystałam z Vigaldo. I nie żałuję. Szkoda, że dopiero teraz pojawiły się takie możliwości.
  • Gość: marcin8884 IP: *.dynamic.chello.pl 15.09.16, 13:15
    Jeśli ktoś poszukuje firmy do montażu systemu Inteligentnego Domu, to polecam chłopaków ze SmartHomify . Zainstalowali u mnie Fibaro i kilka kamer IP. Oprócz samego montażu przeszkolili jeszcze mnie i rodzinę z obsługi. Polecam i pozdrawiam.
  • kamila-1308 20.09.16, 12:26
    Też jestem tego zdania, ze jak inteligentny dom to tylko z FIBARO. Porównując kilka najlepszych systemów póki co są bezkonkurencyjni w jakości, wyglądzie elementów oraz cenie. Warto napisać o przesłanie indywidualnej oferty z cennikiem dostosowanej do swojego domu. kapaautomation@gmail.com / www.kapaautomation.pl
  • rybczyk82 25.11.16, 19:53
    Ja też od ok. 6 miesięcy jestem posiadaczem inteligentnego domu firmy Grenton. Potwierdzam, że tak jak bez elektroniki w samochodzie ciężko się dziś obejść, tak samo jest w takim domu!! Jak już się raz w nim zamieszka, to nie wyobrażam sobie wrócić do normalnego domu. Polecam wszystkim!!!
  • feniks200 28.11.16, 12:48
    Ja jestem pod wrażeniem technologii domów inteligentnych. W końcu zapewniają pełną automatykę wszystkich systemów: od ogrzewania, klimatyzacji czy oświetlenia po nawadnianie ogrodu, sterowanie otwieraniem i zamykaniem bram garażowych czy zabezpieczenia przed włamaniem, zalaniem, pożarem etc. A sterowanie instalacjami może odbywać na odległość - za pomocą smartfona, tabletu czy laptopa. Gdybym miał się zdecydować na montaż takiej technologii, to pewnie zdecydowałbym się skorzystać z usług firmy Likon: www.likon.pl/
    Mój kolega bardzo mi ich polecał. Znacie tę firmę?
  • opalencja 04.02.17, 13:44
    A jaki system inteligentnego domy wybrałeś? Z instalatorów bezprzewodowych systemów polecam Tobie wrocławską firmę TRIK - trik.pl/inteligentny-dom lub Nexwell. Cała instalacja i konfiguracją zajęła im niespełna 6h. Włącznie ze sterowaniem pieca gazowego.
  • Gość: Bartek_Skoczylas IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.17, 15:07
    Owszem jest sens. Na przykład popatrz na firmę SIM z Lublina, która działa od 25 lat istnieje na polskim rynku, która oferuje system automatyki budynkowej DOMATIQ. Polecam zainteresować się tym systemem, zanim zaczniecie szukać jakiś wynalazków. Sim to przede wszystkim rodzima firma, a do tego oferują bardzo atrakcyjne ceny. Pełna profeska. U mnie w domu system działa super. Jestem bardzo zadowolony. O szczegółach systemu możecie dowiedzieć się tu: www.domatiq.pl ....a jeśli chcecie wycenę takiego systemu wystarczy do nich napisać: domatiq@domatiq.pl
  • Gość: Bartek_Skoczylas IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.17, 15:24
    Zasugeruję firmę SIM z Lublina, która działa od 25 lat istnieje na polskim rynku i która oferuje system automatyki budynkowej DOMATIQ. Polecam zainteresować się tym systemem, zanim zaczniecie szukać jakiś wynalazków. SIM to przede wszystkim polska firma, a do tego oferują bardzo atrakcyjne ceny i w pełni profesjonalne podejście. Póki co system w moim domu działa ok… nie ma problemów. Jestem bardzo zadowolony, zresztą rodzina również. O szczegółach nt. tego systemu możecie dowiedzieć się tu: www.domatiq.pl ....a jeśli chcecie wycenę takiego systemu wystarczy do nich napisać: domatiq@domatiq.pl
    Odpowiadają bardzo szybko i konkretnie.
  • Gość: marika IP: *.play-internet.pl 24.04.17, 21:22
    Inteligentny dom to super rozwiązanie, widziałam je w tamten weekend na targach building solutions w hali Ptak i zrobiło na mnie duże wrażenie. Jak będę remontowała swój dom to zechcę wiele z tych ułatwień u siebie zastosować.
  • Gość: Tomiiiik IP: *.centertel.pl 18.03.18, 19:00
    Jeżeli w waszych instalacjach Inteligentnych rolę panela sterującego pełni Ipad to polecam wam stację dokującą Viz-Art: www.viz-art.pl/oferta/stacje-dokujace-do-ipadow/. Bardzo praktyczne rozwiązanie a przy tym bardzo fajnie się prezentuje.
  • jaceklagoda 13.06.19, 10:51
    Ja skorzystałem z usług sklepu sterowniki-plc.net, fachowcy mi wszystko elegancko wytłumaczyli i teraz cieszę się moim inteligentnym domem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.