Dodaj do ulubionych

Tropiciele Makabryły: sieć sklepów Fashion House.

IP: *.sol2.cable.ntl.com 20.02.09, 12:18
ten w sosnowcu daje rade reszta mega kicz
Edytor zaawansowany
  • Gość: marcin.petrus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.09, 12:24
    ja bym powiedzial ze granica kiczu zostala przekroczona o 1000lat swietlnych.
    Pytanie tylko czy czasami konkretna dawka kiczu nie robi nam dobrze.

Jak ja odwiedzilem FH w piasecznie to czulem sie tak absurdalnie ze az momentami fajnie. Tego uczucia na pewno nie mialem przebywajac w arkadii czy blue city..
  • Gość: Gość: pi IP: *.acn.waw.pl 20.02.09, 12:27
    zgadzam się w pewnym sensie z przedmówcą..aczkolwiek to surrealistyczne wrażenie można też osiągnąć innymi środkami...
  • Gość: gby IP: 79.97.93.* 20.02.09, 13:09
    ten w wawce wyglada jak siedziba radiomaryjcow
    czyzby bielecki ex zAWSzony to stworzyl
  • studentka_arch 20.02.09, 13:28
    sosnowiec najbardziej znośny, chociaż we wnątrz "fasady" sklepów mogły by być wykończone lepiej, w końcu to tak czy siak firmowe sklepy...
  • Gość: asd IP: *.adsl.alicedsl.de 20.02.09, 13:46
    w gdansku wyglada jak dunskie domki do wynajecia, ale to pasuje do regionu. A w warszawie bardzo pieknie wyszlo, pasuje do starego charakteru tego miasta.
  • Gość: Warszawiak IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.09, 14:21
    Smieszne i tyle. Zbyt powaznie do tego podchodzicie.
  • Gość: Olowkowa IP: *.fastres.net 20.02.09, 14:45
    Przy minimalnej swiadomosci historii architektury nikt nie pozwolilby na budowe tych centrow handlowych. Nie wydaje mi sie, ze zaprojektowane sa przez architektow. Mimo wszystko powstaja.. Mam nadzieje, ze przyjdzie taki dzien, kiedy w Polsce zacznie sie odrozniac architekture od nie-architektury.
  • Gość: gosc jeden IP: *.sileman.net.pl 20.02.09, 14:46
    temat jest niesluszny jesli chodzi o sosnowiec, nagroda tez mnie nei dziwi a komentarze typu: "Analizując architekturę obiektów handlowych sieci Fashion House ciężko jest dobrać odpowiednie epitety, które mogłyby ją opisać." swiadcza o nie zaznajomieniu sie z tematem
  • Gość: kocur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.09, 15:47
    tzn powiem tak. jeśli ktoś nie widział fashion house na żywo to nie zrozumie. to na zdjęciach wygląda źle. na żywo - TRAGICZNIE!! to jest karton i tektura. cała ta "starówka" jest zrobiona na odwal się i jak najtaniej. symbolem kiczu są dla mnie okna "na niby", balkony "na niby" itd.
  • Gość: kocur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.09, 15:47
    miałem na myśli obiekt w Piasecznie pod Warszawą. innych nie widziałem więc się nie wypowiadam.
  • Gość: maruniek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.09, 16:05
    mnie się podoba wolę to od blaszanych supermarketów!
  • Gość: obrońca uciśnionyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.09, 16:12
    gdansk wyszedl calkiem fajnie. niezłe i skromne. co za roznica czy ktos cytuje z historii czy z na predce przegladanych w empiku trendy gazetek???
  • Gość: ten drugi IP: *.dsl.cnl.uk.net 20.02.09, 16:47
    A moze bedziemy udawac, ze nie ma makabryl ;-) Lepiej czasem odwrocic oczy od problemu, zwlaszcza gdy problem jest nieestetyczny www.sk2.pl/jestdobry
  • Gość: tojakiśżart? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.09, 17:14
    wielka architektura w małej wsi, elewacje z kartonu.
    straszne.
  • Gość: joka IP: *.fdk.airbites.pl 20.02.09, 19:31
    heh, czyżby powrót idei "narodowej formy"...

już sam nie wiem co gorsze; czy takie disnejlendy, czy typowe hipermarkety bez architektury
  • Gość: k.k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.09, 21:34
    kurde ciezki wybor co najbrzydsze.....mozna wybrac wszystkie?
  • Gość: gdańszczanka IP: 94.254.181.* 20.02.09, 23:39
    jeśli ktoś ma wątpliwości, to ja mu je rozwieję, to niedopuszczalne, że coś takiego w ogóle powstało!!! Za każdym razem kiedy mijam tę latarnię i kiedy parkuję samochód pośród tych kolorowych domków, ODCZUWAM NIEOPISANE ZAŻENOWANIE. I wstyd.
  • Gość: kryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.09, 23:51
    najsmieszniejsze, ze dwie strony dalej wrecz klekacie z podziwu przed architektura Starego Browaru, ktora jest zlozona mniej wiecej z podobnych "kiczowatych" zabiegow co FH w Sosnowcu.
  • Gość: mzet85 IP: *.57.classcom.pl 21.02.09, 00:39
    nie wiem jak reszta, ale wole takie projekty niż wszystkie inne markety budowane według jednego oklepanego planu blaszaka ze stali.
  • Gość: smyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.09, 01:23
    kryt > wiesz, zasadniczy błąd w twoim myśleniu polega na tym że nie zauważasz różnicy pomiędzy dobrymi materiałami, detalami które wykorzystano w browarze a kartonem i tandetą w wydaniu fashion h.
  • Gość: kryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.09, 09:08
    nie widze zadnego kartonu ani tandety w przypadku obiektu w Sosnowcu. prosze, badz konkretny i daj konkretne przyklady. zaznaczam - nie mowimy o wnetrzach, ktore zreszta mogl projektowac zupelnie kto inny.
  • Gość: Darek IP: *.chello.pl 21.02.09, 10:39
    Dużo bardziej wolę Fashion House w Piasecznie niż jakiekolwiek pudło supermarketowe w promieniu 50 km. Istotne jest punkt odniesienia. Piaseczno to w wiekszości rudery i bloki, a tak jest cos co przynajmniej wyglada inaczej. Przynajmniej odrobinę ktoś się postarał. Co moglismy miec w zamian? Szara blaszaną budę wyprzedażową albo namiot z rzeczami za 5 pln. Można się odzywać jak najpierw wypleni się te szkarady.
  • Gość: Darek IP: *.chello.pl 21.02.09, 10:45
    Jestem tez zdziwiony, tym że w ogóle nie pisze się o tym jak wyglada typowa Polska prowincja. Przecież w tym przypadku wskazany jest w wielu przypadkach cieżkie bombardowanie aby przywrócić tam ład architektoniczny. Rozumiem że to mało nośny temat, ale przydałaby się jakaś gradacja.
  • Gość: Adam IP: *.chello.pl 21.02.09, 10:49
    Nawet nie wiecie jak FH Piaseczno podoba sie moim dzieciom. Legoland? Chyba o to chodziło, przecież nie o wybudowanie starówki albo browaru.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.