Dodaj do ulubionych

Nowy plan zagospodarowania centrum Warszawy

IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.09, 15:06
No i nice^^ całkiem ładnie, ale chce zobaczyc ten 'niezwykly budynek' przed ktorym turysci beda sobie robic zdjecia
Edytor zaawansowany
  • bo_moj_nick_jest_zajety 27.03.09, 15:24
    jest ciekawie, te rozne wysokosci budynku tworza ciekawa dynamike, oczywiscie przy innych formach moze juz byc inaczej, ale i tak ciekawie. Podoba mi sie tez, ze Pałac Kultury nie jest przesloniety, ani tez chamsko wyeksponowany, jest to zrobione delikatnie i z wyczuciem. Najciewasze jednak jest to jak zabito Muzeum Sztuki i Orco Tower, sa zdepniete i schowane, ciekawe czemu?
  • Gość: Kocur999 IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.09, 15:30
    peeeeewnie...
  • Gość: Marcin W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.09, 15:31
    animacja GENIALNA !!! gratulacje dla GSZ, bo sposób podania całości powala na kolana
  • Gość: invisible man IP: 80.48.168.* 27.03.09, 15:35
    No mi się to już znacznie bardziej podoba niż propozycja Borowskiego, który według mnie totalnie nie miał gustu i chciał uczynić z Warszawy jakąś zapaść architektoniczną i to w samym centrum. Najlepiej jakby swoje propozycje realizował gdzieś na obrzeżach
  • Gość: mi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.09, 15:40
    Świetne! Pokazano, że kompromis nie zawsze musi oznaczać niespójną hybrydę nieskoordynowanych planów i założeń. Przede wszystkim jak już ktoś wspomniał wcześniej ważną kategorią jest tu dynamika której wcześniejsze plany praktycznie w ogóle nie akcentowały. Oby tym razem się udało, choć szczerze mówiąc wątpię aby udało się to w tym dziesięcioleciu.
  • Gość: Albert IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.09, 15:42
    Pytam POCO wystwiac taka koncepcje na forum publiczne jak i tak !!!NIGDY!!! nie powstanie?!!!
  • heidek 27.03.09, 15:49
    Ale ten biegający ludek ma parcie na szkło przebiega przed "kamerą" chyba z 10 razy podczas całej wizualizacji. Pewnie za pół roku wystąpi w Tańcu z Gwiazdami:)
  • Gość: rob IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.09, 15:51
    rewelacja ~! tylko czy too powstanie ....
  • Gość: optymistaaaaaaaaaa IP: *.vspace.pl 27.03.09, 16:03
    Cudo. Świtnie by było wtedy, gdyby władze miasta coś konkretnego w tym kierunku zaczęły robić. Może jakąś akcję obywatelską + strona z podpisami zorganizować? Jeżli taki 'bój' (przynajmniej podpisowy) toczył się o Europejski Instytut Technologii we Wrocku, to czemu by nie poprzeć przynajmniej w taki sposób przedstawionej koncepcji zagospodarowania centrum? Co myślicie? Może to i tak nic nie da, ale lepsze to niż bierność i och-ach nad wizualizacją.
  • limak2002 27.03.09, 16:08
    suuupeeer! oby jeszcze tak bylo w niedalekiej przyszlosci to bylo by ekstra!!!
  • Gość: Anja IP: 78.88.67.* 27.03.09, 16:10
    O JEZUS MARIA, A GDZIE REKLAMY?!
  • Gość: Kozdrowicki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.09, 16:17
    Naprawdę bardzo ładne. Nawet nie czepiam się najwyższych wieżowców o trochę nieproporcjonalnych bryłach - jeżeli projekt zostanie (kiedykolwiek) zrealizowany, centrum stolicy nareszcie będzie wyglądało, jak na dużą europejską metropolię przystało. Nawet więcej: Warszawa będzie mogła pretendować do wyścigu o najładniejszą i najprzyjemniejszą przestrzeń miejską.

W każdym razie: brawa dla urzędników, że nareszcie zaczęli sprawę zagospodarowania przestrzennego własnego miasta traktować poważnie.
  • Gość: M IP: *.nat0.sta.nsm.pl 27.03.09, 16:31
    Genialne!
  • Gość: Ślązak IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.09, 16:45
    w takiej Warszawie i ja z chęcią bym zamieszkał. Ale niestety nierealny ten projekt.
  • Gość: Jaccord IP: *.pcko.co.uk 27.03.09, 16:52
    Chcialbym zauwazyc ze PKiN bardzo fajnie sprawdza sie jako maly budynek wsrod wysokich. Przywodzi mi nawet na mysli Rockefeller Center w NY...
    Fajnie.
  • Gość: europejczyk IP: *.pl 27.03.09, 16:59
    Jeżeli "super oryginalnym" budynkiem ma być ta kulka, to ja dziękuje. Trochę za bardzo przypomina City Hull w Londynie... ale ogólnie projekt mi się podoba, jest nierealne aby wszystko z tej wizualizacji zbudowano, lecz gdyby przymrużyć na to oko to jest cud, miód i orzeszki ;)
  • Gość: pepepe IP: *.ryb.airbites.pl 27.03.09, 17:29
    jak zawsze w przypadku warszafki, skończy się na wizualkach :-)
  • Gość: daro19 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.09, 18:02
    O rany gościu NORMALNIE SZOK!!! Taką CHCE MOJĄ piękną Warszawe!!!! Ale ludzie weście się za to i realizujcie to!
  • Gość: gustowny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.09, 18:52
    zaraz, zaraz!
    a gdzie bilbordy? chyba nie powiecie mi, ze to jest plan dla Warszawy?
    chwileczke, tyle energii zmarnowanej do pompowania wody w fontanny? a kto kupi limity energetyczne na takie wodotryski?
    pytanie jest proste: jakie wybory sie zblizaja? czyzby Waltz probowala wyskoczyc do Brukseli? oj, chyba trafilem.
  • Gość: Gość IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.09, 19:01
    śmierdzi takim samym kiczem jak złote tarasy
  • Gość: harnas_OT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.09, 19:05
    No to teraz się postarali:) Warszawa obecnie znajduje się w dziewiątce krajów gdzie liczba projektów jest największa na świecie. Mam nadzieję, że tych projektów nie zmarnują i wezmą się w końcu do roboty. I zburzcie jak najszybciej ten szpecący targ pod PKiN!!!
  • Gość: D: IP: *.rubyn.com 27.03.09, 19:34
    Jeszcze sie nie przegryzlem przez calosc. Nrazie koment odnosnie fontan: To swietny pomysl nadaje charakteru przestrzeniom publicznym. Moze nie tak jak na animacji bo, tu sa zaproponowane balaganiarsko i bez sensu chlapioa na ludzi w roznych czesciach miasta. W Szczecinie jest cos takiego jak "aleja fontan" deptak przepruwajacy miasto na osi z urzedem miasta. Zadko kiedy dzialaja (wlasciwie tylko latem), stary projekt i moze nienajatrakcyjniejszy ale nadal ustawia to miasto w tej czesci a w ogrodkach miedzy basenami przesiaduja ludzie przy drinkach. Swietny pomysl ale trza go dopracowac bo narazie wyglada jakby nawiezchnia byla niekontrolowalnie nieszczelna.
  • Gość: Ktoś IP: *.olsztyn.mm.pl 27.03.09, 20:21
    Suuuuuper.Ale jakby to powstało byłbym pewien ,że Warszawa przeskoczyła by kilka stolic Europejskich w Atrakcyjności !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.