Dodaj do ulubionych

Próbna matura z matematyki 2010/2011

• Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.10, 22:53

03.11.10, 17:53
    Gość: Gość
    A i jak jeszcze raz zobacze jaki jakis cfaniak z mat-fizu będzie kozaczył, że podstawowa matma to taki banał to radze zajrzeć do powtórki lektur z polskiego. Humaniści też są ludzmi i nie musicie się tak wymądrzać. Dla nas matma była i zawsze będzie trudna!

humaniści to byli w dawnych czasach teraz to są ludzie rozumiejący matematyke i idioci co nie rozumiają i nazywają się pięknie humanistami... smiech na sali!! matura z polskiego ?? fragmenty tekstów i wypracowanie pod klucz... wow;o
  • Gość: x.o.x.o.x.o. IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 04.11.10, 03:02
    mam pytanie, czy w zadaniu 31 nie powinnismy uwzglednic jeszcze liczb naturalnych ujemnych?
    bo dla dodatnich wychodzi 4*5*5*5=500
    ale ujemne można zapisać tak samo, ale ze znakiem minus, czyli w sumie byloby 2*500=1000
  • Gość: ? IP: 194.126.164.* 04.11.10, 13:54
    Liczby ujemne nie są naturalne...
  • Gość: A. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 14:33
    Jestem uczennicą klasy matematycznej i uważam że wczorajsza próbna matura z matematyki, nie należała do łatwych. Zamknięte owszem jeszcze dało się zrobić, ale te otwarte to jakieś nieporozumienie! Ja będąc na rozszerzonej matematyce nie umiałam ich rozwiązać, tak samo moi koledzy. Szczególnie zadanie to z kołem, trójkątem i ostatnie. Ja się tylko zastanawiam, jak klasy humanistyczne, gdzie jest tylko 3 h lekcji matematyki tygodniowo poradziły sobie z tą maturą. Myślę, że ta prawdziwa już w maju powinna być łatwiejsza, otwarte na pewno, a zamknięte na tym poziomie co teraz, na pewno nie trudniejsze. Przecież ta obowiązkowa matura miała być zdawalna dla wszystkich, nie tylko dla wybitnych ścisłowców. Nie wszyscy umią "wykazać", "udowodnić" te zadania były dla mnie bardzo trudne. Zresztą dla mojej nauczycielki też za łatwe nie były. Myślę że chodzi o to, aby każdy w jakimś tam stopniu zdał tą maturę i żeby umiał rozwiązać podstawowe, z życia wzięte zadania, potem ludzie nie umią liczyć w sklepach podstawowych rzeczy, bo musieli w szkole uczyć się funkcji, która dla niektórych w dalszym życiu po maturze nie będzie potrzebna! Jeśli chcę się bardziej dogłębiać w tajniki królowej nauk, to zdaje się poziom rozszerzony-proste. Myślę, że cke to rozważy. :) Takie jest moje zdanie.
  • losiu4 09.11.10, 11:54
    Gość portalu: A. napisał(a):

> Jestem uczennicą klasy matematycznej i uważam że wczorajsza próbna matura z mat
    > ematyki, nie należała do łatwych. Zamknięte owszem jeszcze dało się zrobić, ale
    > te otwarte to jakieś nieporozumienie! Ja będąc na rozszerzonej matematyce nie
    > umiałam ich rozwiązać,

to znaczy tylko jedno: w Twojej szkole "klasa matematyczna" spadła na dno. A "kiedyś" mat-fiz to była elita...

Przecież ta obowiązkowa ma
    > tura miała być zdawalna dla wszystkich, nie tylko dla wybitnych ścisłowców.

i to jest podstawowy błąd tego obecnie pseudoegzaminu. Otóż matury NIE POWINNI zdawać wszyscy, a tylko ci którzy zasługują na miano człowieka OGÓLNIE wykształconego. Jak tak podchodzisz do tematu to po iego grzyba w ogóle jakaś matura? Rozdać papierki wszystkim chętnym i git. Taniej będzie.

Jeśli chcę się bardziej dogłębiać w tajniki kr
    > ólowej nauk, to zdaje się poziom rozszerzony-proste.

jeśli tajnikami królowej nauk zwiesz czytanie ze zrozumieniem i opanowanie 4 podstawowych działań - to daj Ci Panie Boze zdrowie.

Pozdrawiam

Losiu
  • Gość: Olaa IP: 62.233.181.* 04.11.10, 15:30
    moim zdaniem zadanie otwarte były trudne ...
    Jestem humanistką więc dla mnie matematyka jest problemem, a komentarze tu pisane typu, że "jeśli ktoś nie potrafił zrobić tych zadań nie powinien kończyć gimnazjum" są żałosne :/ . Może dla niektórych była łatwa, ale ciekawe czy np. z historii są takimi orłami lub polskiego... Wtedy możemy się pośmiać ..
  • losiu4 09.11.10, 16:03
    Gość portalu: Olaa napisał(a):

> moim zdaniem zadanie otwarte były trudne ...
    > Jestem humanistką

nie jeseś humanistką. Jesteś "chómanistką". Naucz się pisać poprawnie. Prawdziwi humaniści czytając żale teraźniejszych maturalnych "chómanistuff" przewracają się w grobie.

Pozdrawiam

Losiu
  • Gość: ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 16:56
    Nie wiem skąd wyście wzięli te 1500 liczb do zadania 31
    To bardzo proste:
    pierwsza cyfra parzysta, więc mogą być cyfry 2,4,6,8 - więc cztery cyfry.
    Później mają myć cyfry nieparzyste.
    A więc na drugim miejscu - 1,3,5,7,9 - więc 5 cyfr.
    Na trzecim miejscu podobnie 5, na czwartym również 5.
    Więc 4x5x5x5=500

A matura ogólnie była łatwa, każdy w miarę inteligentny człowiek te 30% powinien zdobyć.
    A żeby na rozszerzonej matmie nie zrobić większości zadań z podstawy to wstyd - do nauki!

Olaa - jestem pewny, że każdy komu matura z matmy wydawała się łatwa, nie będzie miał problemów ze zdaniem podstawowego polskiego.
  • Gość: gosc IP: 84.38.25.* 04.11.10, 18:22
    wygooglajcie zadania.info - tam są rozwiązania CKE.
  • Gość: xoxo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 22:11
    .skad mialam to wziac?z kosmosu? - wy jestescie tak tepi czy udajecie ? po to masz tablice ktore sluza jako sciagawka jak nie wiesz skad to ciezka droga przed toba
  • Gość: Gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.11.10, 23:32
    Matura była dość łatwa, ale zadanie z dwoma kołami i prostokątem - masakra...
  • Gość: Grzesiek IP: *.elblag.vectranet.pl 06.11.10, 01:08
    2 nie jest liczbą parzystą według tego co miałem w innym teście
  • Gość: taka prawda IP: *.adsl.alicedsl.de 07.11.10, 22:23
    przeczytałam komentarze i włos mi się zjeżył na głowie.Przecież to były rachunki, nie matematyka i to na poziomie urągającym inteligencji. Jeżeli z takimi zadaniami macie problemy to jest to przerażające i wymaga natychmiastowej interwencji ministerstwa szkolnictwa.
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.10, 14:39
    do "takiej prawdy"
    może i w zadaniach zamkniętych były proste rachunki, ale wskaż mi zadanie z zadań otwartych na tak niskim poziomie o którym mówisz? oprócz oczywiście tych z równaniem i nierównością...jakoś nie widzę, prostych rachunków :p
  • losiu4 08.11.10, 18:58
    Gość portalu: Gość napisał(a):

> do "takiej prawdy"
    > może i w zadaniach zamkniętych były proste rachunki, ale wskaż mi zadanie z zad
    > ań otwartych na tak niskim poziomie o którym mówisz? oprócz oczywiście tych z r
    > ównaniem i nierównością...jakoś nie widzę, prostych rachunków :p

KAŻDE. Niektóre prócz podstawowych obliczeń i podstawienia do podanych wzorów wymagały odrobiny myślenia, w odróznieniu od zadań "podstawowych" (czy jak je tam zwał) czy dużej cześci "rozszerzonych. I tyle w tem temacie. A wiesz dlaczego m.in. tak twierdzę? Dlatego że samo ministerstwo na kolanach sie kaja ze matmę obowiazkowa pasowałoby wrócić, ale zrobią ja tak, by i tak wszyscy zdali. Niestety, trzeba powtórzyć za Einsteinem: sa dwie niezmierzone rzeczy: kosmos i ludzka głupota. Choc do tego pierwszego mam watpliwosci.

Pozdrawiam

Losiu
  • Gość: mi IP: 217.153.162.* 06.12.10, 21:49
    50% ale moze prawdziwa lepiej pojdzie, miejmy nadzieje.
  • Gość: Relaks IP: *.konin.mm.pl 13.01.11, 23:02
    Tutaj macie Arkusze i Odpowiedzi próbnych matur 2011:

www.ekonin.net/forum/viewtopic.php?f=55&t=73
  • Gość: Gość IP: *.metrolink.pl 03.03.11, 08:22
    Już w sobotę startują próbne matury na zadania.info
    Mój nauczyciel mówi, że nie lepszego sposobu na 90% na maturze niż robienie tych matur.
  • Gość: miśka IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.11, 18:34
    tutaj znajdziecie arkusze i odpowiedzi z matury próbnej:
    matura2011.net/matura-z-matematyki-2011-zadania/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.