Dodaj do ulubionych

Dokumenty na maturę

03.05.11, 12:46
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy na maturę muszę wsiąść ze sobą świadectwo ukończenia szkoły średniej??
I czy są potrzebne jeszcze jakieś inne dokumenty oprócz dowodu osobistego?

Dziękuję i Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • 03.05.11, 16:15
    thekrzychu91 napisał:

> Chciałbym się dowiedzieć czy na maturę muszę wsiąść ze sobą świadectwo ukończen
    > ia szkoły średniej??

A masz takowe i piszesz "wziąść" zamiast "wziąć"?

S.
    --
    Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
  • Gość: thekrzychu91 IP: 195.26.76.* 03.05.11, 16:56
    Po 1.

Na pewno nie piszemy ,,wziąć'' jak napisałeś. A z resztą o co się czepiasz wiadomo o co chodzi, co z tego że przypadkiem zły klawisz wcisnąłem jak ty zrobiłeś to samo w dodatku mnie poprawiając, jak można kogoś błędnie poprawiać...
    Jak bym zrobił błąd ortograficzny to bym zrozumiał twoje czepianie a zrobiłem zwykłą literówkę..

Po 2.

Mam takowe dokumenty np. legitymacja, nie było mnie na lekcji więc pytam, jak nie znasz odpowiedzi to nie odpowiadaj.
  • Gość: ines IP: *.rzeszow.mm.pl 03.05.11, 17:12
    Wystarczy tylko dowód lub inny dokument z peselem i zdjęciem.

Na pewno piszemy "wziąć" . "Zresztą" w tym kontekście jakiego użyłeś też razem.
    Są to tak powszechne błędy, że ktoś pisząc poprawnie, jest wytykany za błąd, bo mało kto już wie, jaka jest poprawna forma . Podobnie "w cudzysłowie". Większość używa błędnej formy "w cudzysłowiu", ale jest przekonana, że to poprawnie.
  • Gość: T IP: 195.26.76.* 03.05.11, 20:58

Dzięki za odpowiedź.
  • 03.05.11, 22:19
    Gość portalu: thekrzychu91 napisał(a):

> Po 1.
    >
    > Na pewno nie piszemy ,,wziąć'' jak napisałeś.

Tak właśnie to słowo prawidłowo się pisze. To, że tego słowa wy, analfabeci, tak nie piszecie - wiem.

> A z resztą o co się czepiasz wiadomo o co chodzi

Gdy napiszesz "rzaba" albo "ktury" to też wiadomo o co chodzi. Albo gdy napiszesz "z resztą" zamiast "zresztą", analfabeto.

> co z tego że przypadkiem zły klawisz wcisnąłem

Ha, ha, ha. Zły klawisz! Nie wiesz jak po polsku się pisze, a nie zły klawisz wcisnąłeś.

> jak ty zrobiłeś to samo w dodatku mnie poprawiając, jak można kogoś błędnie poprawiać...

A gdzież ten mój błąd zauważyłeś?

> Jak bym zrobił błąd ortograficzny to bym zrozumiał twoje czepianie a zrobiłem zwykłą literówkę..

To jest właśnie błąd ortograficzny. Ciekawe, w jaki sposób osoby tak piszące są dopuszczane do matury?

> Po 2.
    >
    > Mam takowe dokumenty np. legitymacja, nie było mnie na lekcji więc pytam, jak n
    > ie znasz odpowiedzi to nie odpowiadaj.

Chyba na wielu lekcjach nie byłeś, skoro tak karygodne błędy robisz.

S.
    --
    Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
  • Gość: daddas IP: 195.26.76.* 04.05.11, 13:25
    Spadaj, pewnie sam nie raz robisz proste błędy, a przed wrzuceniem na forum do Worda wrzucasz żeby ci poprawiło, a porównanie mojego błędu do błędu typu ,,rzaba'' czy ,,ktury'' to jest absurd...
  • Gość: PiS IP: 195.26.76.* 04.05.11, 13:27
    Nie ma co się dziwić że Polacy robią takie błędy skoro głowa państwa robi jeszcze gorsze
    i przynosi wstyd naszemu kraju.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.