• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Jak wyglada matura ustna z polskiego?

• 13.02.09, 12:39
    Mam pare pytan odnośnie matury ustnej z polskiego. Czego dotyczą
    pytania zadawane przez komisję? Jedno z tego co wiem jest związane z
    biliografią, tylko z literaturą przedmiotu czy podmiotu? A pozostałe
    2 czego dotyczą? I jak to jest z literaturą przedmiotu? Komisja to
    sprawdza, czy napewno z tych materiałów korzystałam? Bo ja mam
    gotową prace o bardzo podobnym do mojego temacie, tylko 2 utwory
    dodałam, dwa odrzuciłam, cos tam przerobiłam, tylko do całej
    prezentacji i do tych utworów które juz były opisane dodałam nowa
    literature przedmiotu, bo tamta była całkiem źle opisana. Czy mam
    sie czego bać? w sumie opracowania powinny byc takie same.. Ale ja
    jestem taka panikara.. :/ prosze o odpowiedź.
    Edytor zaawansowany
    • 20.02.09, 10:52
      Broń Panie Boże się denerwować! To najgorsze co może być. Przez nerwy nie powierdziałam o jednej pozycji. Pytania: jedno jest ogólne zadane do Ciebie co Ty na ten temat sądzisz(ja tak przynajmniej miałam), jedno dotyczy pozycji której wybrałaś a trzeciego nie pamiętam. Najlepie jest jak masz Lektury, które przeczytałaś bo wtedy na pewno sie wybronisz. Ale przede wszystki nie denerwuj się mocno bo to przeszkadza. Oni krzywdy nie zrobią. Na pewno zdasz bo nie będzie im sie chciało 2 raz Ciebie przepytywać.
      Pozdrawiam i życze powodzenia;)
    • 27.02.09, 19:15
      Jako już doświadczona maturzystka mogę Ci powiedzieć, że nie ma się czego bać :)
      Literatury przedmiotu komisja nie sprawdza, to jest "taka lipa" ta literatura
      przedmiotu, po prostu musi być, ważne tylko byle była poprawnie zapisana, ale
      pytań co do niej na pewno nie będzie.
      Jeżeli chodzi o pytania, z doświadczenia powiem, że nie ma reguły z czego będą
      pytać. Wszystko zależy od komisji. Mogą Cię spytać z bibliografii, takie
      pytanie, które często się powtarza, to np. dlaczego wybrałaś ten temat, albo
      dlaczego akurat taką literaturę wybrałaś. Ogólnie nie ma czego się bać, bo
      zaliczyć zawsze się zaliczy. A na jakieś pytanie też zawsze się odpowie, nie
      jest źle, wierzcie mi.
    • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.09, 01:18
      A ja mam całkiem inne pytanie. Czy na sali podczas prezentacji sa jacyś inni
      uczniowie oprócz mnie? Czy mogę sobie usiąść czy koniecznie trzeba z szacunkiem
      w białej koszulinie stać przed szacowną komisją? Nienawidzę stać bo nie wiem co
      zrobić z rekami i chwieją mi się nózie :-)Chciałabym siedzieć!!!! Serio to big
      problem for mi. Po za tym liceum skończyłam 15 lat temu i dopiero teraz jak
      Józio z "Ferdydurke" podchodzę do matury. Absurdem będzie jak egzaminować będą
      mnie młodsi nauczyciele i walną liniałem po łapkach za próbę ściągania na
      pisemnej:-) Żartuję oczywiście. Ale serio to proszę o info co do tego siedzenia
      na ustnej. Pozdrawiam wszystkich maturzystów
      stara baba maturzystka :-)
      • Gość: po IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 22.03.09, 10:25
        Ja (po 12 latach) siedziałam - standardem była ławka, ale w sumie postawa
        zależała od formy prezentacji, w sali w trakcie prezentacji jesteś sama z
        komisją, a komisja trafiła się starsza ode mnie, choć na pisemnych to już
        różnie bywało z wiekiem komisji, inna sprawa, że prawo nie zezwala już na bicie
        czymkolwiek:D

Powodzenia
    • Gość: po 12 latach IP: *.zone8.bethere.co.uk 07.12.09, 07:38
      Mam wlasnie pytanie do Osoby odnosnie matury poprawkowej po takim wlasnie okresie .czy zdawac trzeba stara czy nowa mature ? i jak radzlas sobie z nauka ??? bo prawde mowiac mam problemy ,musze wszystko powtarzac od poczatku .jakie przedmioty najlepiej wybrac ,gdzie material jest do ogarniecia przez 5 miesiecy ?
      • 10.02.10, 11:53
        komisja wysłuhuje twojego wystąpienia, i zadaje pytania ja miałem 2 zadawane,(w zeszłym roku)byłem przyszykowany dobrze do tej matury niestety musiałem się sam przygotować bo pani ktura mnie przygotowywała wybitnie się nie przyłożyła do tego (podam jej adres e-mejl żebyście się jej strzegli jak ognia:odoj86@tlen.pl)polonistka nie zaakceptowała mi zrobionego przez nią konspektu, jak równierz przeczytała cały tekst jaki mi ta pani napisała (miałem się go nauczyć i wygłosić przed komisją)i musiałem sam wszystko układać, jednym słowem nie polecam tej pani,ale wracając do tematu, komisja ogulnie stara się oceniać jak najwyżej egzaminowanych więc niema się czego obawiać, pozdrawiam
        • Gość: Aga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.11, 16:55
          o Jezusicku!
          Z taką ortografią zdałeś maturę?
          • Gość: marttt IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.05.11, 11:50
            Przecież to ustna ;D
            A co do pisemnej można umieć tematy, lektury i dobrze napisać pracę, za ortografię jest mało pktów :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.