Dodaj do ulubionych

Hiris Hermes

24.10.10, 22:52
Cześć,

czy wiecie coś o nowej edycji Hirisa? Używam go z przerwami od 10 lat, na stronie Hermesa widzę trochę inna butelkę. Ostatnio kupiłam na Allegro 100 ml edt i nie wiem, czy zmyliła mnie inna butelka czy inaczej odbieram zapach.

Używał ktoś nowego Hirisa?
Jeżeli nie, to mogę odesłać, ale co zamiast?
Edytor zaawansowany
  • forevermore79 24.10.10, 23:18
    Hiris jest nadal produkowany, a wg oficjalnych zrodel nie ulegl reformulacji. Owszem, zmienila sie nieco butelka- korek jest przezroczysty, zamiast zlotego, logo uproszczono rezygnujac z karocy- symbolu Hermesa. Doszla takze wieksza pojemnosc, a w miedzyczasie wycofano linie kapielowa.
    Tu 2 flakony:
    www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Hiris-20.html
    Nie zdziwilbym sie jednak, gdyby ktorys ze skladnikow zastapiono syntetycznym odpowiednikiem- to metoda bardzo czesto obecnie praktykowana, miala miejsce np. przy Eau d'Hermes. Moze wlasnie to jest przyczyna zmiany.
    Drugi, mozliwy czynnik- Hirisy lubily sie kiedys psuc, ich zapach potrafil sie zmienic nieco wraz z uplywem lat (przyklad flakonu mojej znajomej, to samo przytrafialo sie np. z Mahora Guerlaina).

A co do pieknych irysow- do testowania mozna wybrac pelne przepychu Acqua di Parma Iris Nobile, ulozone Crabtree and Evelyn Iris, dwa kwiatowe Creedy z irysem w jednej z glownych rol- Love in Black i Love in White, Honore de Pres I Love Les Carottes (rowniez autorstwa Olivii Giacobetti- tworczyni Hirisa, w tej kompozycji znajdziemy i marchewke i irysa znanego z Hiris), Heeley Iris de Nuit, Ormonde Jayne Orris Noir, ziemniste The Different Company Bois d'Iris, Miller Harris Terre d'Iris, Le Labo Iris 39, dwa irysowe Keiko Mecheri i rowniez 2 irysowe kompozycje Parfumerie Generalne, meskiego, klasycznego juz Dior Homme, single note Donny Karan- Iris, lagodne F. Malle L'Eau d'Hiver i bardziej bogate Iris Poudre, a zagranica Hermes przedstawil wlasnie butikowy Hermessence Iris Ukiyoé. Nie nalezy zapominac takze o irysowych (choc dla mnie bardziej mydlanych) damskich i meskich Infusion Prady, czy YR Iris Noir.
    Dluga zrobila sie ta lista, ale jako fance, zapewne sie Tobie przyda :-) Pozdrawiam!
  • olaj.j 25.10.10, 09:33
    To ja dorzuce jeszcze L'Occitane Notre Flore, Iris. Uroda Hirisowi nie dorownuje (trudno dorownac;-) ), ale mi sie ten zapach calkiem podoba, mozesz przetestowac.
  • forevermore79 25.10.10, 09:51
    Dobry typ! Irysa mozna tez szukac w dwoch Lutensach- palacowym Iris Silver Mist i eksportowym, dostepnym w Polsce Bas de Soie, gdzie gra glowne skrzypce, wraz z hiacyntem.
  • olaj.j 25.10.10, 09:57
    Chcialam wlasnie dopisac jeszcze Bas de Soie;). A w ogole to mozliwosc zastapienia w Hirisie jakiegos skladnika innym, sztucznym odpowiednikiem troche mnie zasmucila...
  • dixi 03.11.10, 09:42
    ja w kwestii "co zamiast";
    nawet nie podejrzewałam że tak mnie zachwyci nowa wersja klasycznej piątki, której oswojenia nawet się nie podejmuję ;) pierwsze co pomyślałam po paru minutach, kiedy zapach ułożył się już na skórze, to że to może być godny zamiennik Hirisa; zapachu nie określę jako podobny - nie ma tu słynnej nuty marchewkowej, ale klimat ten sam - elegancka pudrowość, a trwalość chyba lepsza...
  • dixi 24.02.11, 11:20
    pomalu nadchodzi pora na irysy, więc podciągam wątek :)
    czy ktoś poznał już tego Hirisa zreformulowanego? jeżeli tak, to proszę o parę słów - jak się ma do pierwowzoru?
  • prawdziwy-whiter 14.01.12, 03:19
    nie lubię zapachów irysowych a z zapachów Hermesa, uwielbiam equipage hermes
  • olaj.j 13.01.12, 18:03
    A tymczasem "nowy" Hiris pojawił się w Douglasach.
  • forevermore79 13.01.12, 21:38
    A tak, lacznie z Bel-Ami i innymi "nowo-starymi" Hermesami- plus dla Douglasa. Fajnie Cie czytac Olu, pisz czesciej, pozdrawiam :)
  • olaj.j 14.01.12, 09:54

Tak i z radością mogę stwierdzić, że reformulacja jakoś specjalnie na Hirisa nie wpłynęła, nie zauważyłam większych zmian w samym zapachu, nadal jest piękny. Za to wydaje mi się (a nawet mam taką pewność po porównaniu), że trwałość jest znacznie lepsza.
    Kubusiu, już pisałam Furce o "tendencji minimalistycznej" jaka mnie jakiś czas temu ogarnęła, ale zrobię co mogę.;)) Dzięki i pozdrawiam również.:-)
  • dixi 14.01.12, 10:04
    olaj.j napisała:

>
    > Tak i z radością mogę stwierdzić, że reformulacja jakoś specjalnie na Hirisa ni
    > e wpłynęła, nie zauważyłam większych zmian w samym zapachu, nadal jest piękny.
    > Za to wydaje mi się (a nawet mam taką pewność po porównaniu), że trwałość jest
    > znacznie lepsza.

rewelacyjne wiadomości :)
    pędzę wąchać ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka