Dodaj do ulubionych

Czy to oryginał? Część 9

24.11.10, 22:08
W tym wątku zadajemy pytania o oryginalność zapachów kupowanych w sieci i nie tylko. Podobne pyt. umieszczone poza tym wątkiem będą kasowane. Pozdrawiam.

Poprzednia edycja:
forum.gazeta.pl/forum/w,15707,107414422,107414422,Czy_to_oryginal_Czesc_8.html
Edytor zaawansowany
  • forevermore79 01.12.10, 09:14
    "witam, kupiłam na allegro u sprzedawcy który ma same dobre opinie, cena porównywalna do innych. po rozpakowaniu w oczy rzuciło mi się że atomizer na brzegu ma taki jakby "zadzior", w szkle jest sporo bąbelków powietrza, poza tym jak patrzę pod światło to widać w tle napis "DUN", trochę mnie to dziwi. na spodzie butelki jest pojemność, nazwa perfum i adres, wyrżnięta w szkle cyfra 5. nie ma naklejki z numerem który jest wybity na kartoniku. wszystko było zafoliowane więc nie miałam podejrzeń. proszę o pomoc w sprawdzeniu czy są oryginalne, na razie nie mam jak wybrać się do perfumerii. z góry dziękuję, magia. "
  • forevermore79 01.12.10, 09:22
    Przenioslem post tutaj. Faktycznie podejrzanie to wyglada- babelki powietrza i ten "DUN", zadzior na atomizerze moze sugerowac, ze ktos przy nim manipulowal. Naklejka tez raczej powinna byc, z kodem fabrycznym (pierwsza cyfra u Diora oznacza rok produkcji np. 9 =2009).
    Nie sadze, zeby Twoj egz. byl az tak leciwy, czyli z 2005. Przydalyby sie zdjecia i tez porownanie samego zapachu. Pozdrawiam!
  • magia_k 01.12.10, 10:11
    witam, dziękuje za szybką odpowiedź i przepraszam za umieszczenie wątku w niewłaściwym miejscu. tu są zdjęcia:

picasaweb.google.com/magia.ka/2010_12_01?authkey=Gv1sRgCJWjw82R9uuJNg#
    ten "zadzior" nie wyszedł mi za dobrze, trochę słabo go widać, na którymś ze zdjęć widać jeden z bąbelków. zastanawia mnie też to, że butelka jest prawie całkiem wypełniona, jak przeglądałam inne aukcje to wydawało mi się że płynu jest w nich trochę mniej oraz że z tyłu inne butelki mają też napisy, moja nie ma. pod spodem jest tylko jedna cyfra wyrżnięta w szkle "5" czy to oznacza rok produkcji? jaką datę ważności mają takie perfumy? na spodzie kartonika jest natomiast wybite "3E01", na innych perfumach miałam jeszcze naklejkę z takim samym numerem jak na kartoniku, tu brak.
  • forevermore79 01.12.10, 10:21
    Hmm, kartonik wyglada w porzadku, choc leciwie- ale fakt faktem- kod na kartonie oznacza produkcje w 2003, a flakon powinien miec identyczne oznaczenie na naklejce, ktorej w tym przypadku w ogole brak! 5 zatem moze nie byc data produkcji, ale calosc i tak powinna sie zgadzac.
    A plyn zdecydowanie nie moze byc nalany do konca, chyba, ze wlasnie ten zadzior byl potrzebny, aby otworzyc calosc i nalac do flakonu "cos". Flakon i kartonik moga byc nawet zatem oryginalne, ale nie pasuja do siebie. Tak, czy siak- reklamowalbym, nawet z uwagi na wiek! Pozdrawiam!
  • magia_k 01.12.10, 10:41
    dziękuję za pomoc, będę reklamować.

pozdrawiam
    magia_k
  • strong66 04.12.10, 14:04
    przypadkiem znalazłem auckję meskiego Chanela... akurat konczę swoja butelkę pomyslałem, że moze skorzystam z tej aukcji, która chyba nieźle wygląda...

allegro.pl/chanel-allure-homme-eau-de-toilette-i1350622607.html
    co o tym myślicie? pytam bo to chyba zapach z pierwszej dziesiatki podrabianych:)
  • scorrpion 04.12.10, 14:19
    Myślę,że wszytko ok.Użytkownik sporo kupuje i wątpię,żeby sam sprzedawał jakieś podróby.A sam zapach pewnie mu się znudził,stąd ta cena.No i nie jest to aukcja "kup teraz',więc tym mniejsze podejrzenia o podróbkę.Sam z chęcią bym go wylicytował,ale mam teraz inne zapachy w planach :)
    Pozdrawiam.
  • strong66 04.12.10, 14:40
    zgadzam się z Tobą, ale jedna rzecz mnie niepokoi... moze niepotrzebnie, a mianowicie spód flakonu ... mam 3 butelki takiego Allure i spód wyglada inaczej niż tej flaszki z aukcji.
    mam 3 identyczne buteleczki z różnych lat (2004-2007), na spodzie jest napisane, Chanel Paris, Chanel New York, Allure i pojemnosc..
    a na tej z aukcji znacznie mniej, jedynie Chanel Paris i pojemnosc.. moze to perfumy wyprodukowane niedawno albo sprzed 10 lat? Moze ktos coś wie na ten temat:)
  • el.roy 05.12.10, 23:10
    Warto ryzykować?
    allegro.pl/magnifique-perfumowana-lancome-i1352313235.html
  • forevermore79 05.12.10, 23:14
    Obecna cena sklepowa to 305 zl, pewnie to byla jeszcze starsza dostawa :-) Wyglada na oryginal, popatrzylem na inne aukcje- jest tam i oryginalny olejek do demakijazu, czy cienie Lancome. To pewnie chwilowe zrodlo, a i cena jest w normalnych granicach- Magnifique pojawialo sie nawet i w Rossmannie i w Super-Pharm za podobna kwote. Pozdrawiam!
  • strong66 08.12.10, 19:44
    allegro.pl/chanel-allure-homme-50-ml-edt-limitowana-165-pln-i1354540624.html

pewniak?
  • forevermore79 08.12.10, 19:47
    Wg mnie tak- dosyc rzadka, ciezka do podrobienia wersja podrozna, procz dobre komentarze i wzbudzajace zaufanie inne przedmioty wystawiajacego.
  • scorrpion 08.12.10, 19:49
    Wersja podróżnicza.Pewniak :)
  • strong66 08.12.10, 20:19
    koledzy, dziękuję !
  • katja_24 12.12.10, 12:44
    Na Allegro wypatrzylam licytacje perfum Hermesa Kelly Caleche. Mam sporo watpliwosci co do oryginalnosci, wiec chcialabym uzyskac opisnie osob bardziej doswiadczonych :)
    Pan ma wystawione kilka aukcji perfum od zlotowki,na kazdej po jednej sztuce, oprocz Hermesa bardziej popularne marki typu Chanel, Dior,D&G, Paco Rabanne itp. Zdjecie wyglada mi na katalogowe, ale pewnosci nie mam. Jest tylko jedna fotka flakownika stojacego obok kartonu. W opisie jest zastrzezenie, ze zwrotow nie przyjmuje, co nawiasem mowiac jest chyba niezgodne z prawem?
    To wszystko przemawia za tym, ze to podroba. Jak sadzicie?
    --
    http://www.beruska8.cz/vanocnihejbaci/smailici2/21.gif
    "Państwo koscielne Watykan istnieje tylko dzieki temu,ze swiat nie ma ochoty polknac czegos tak wstretnego"-J.W.Goethe-
  • forevermore79 12.12.10, 14:53
    Podejrzane, , znajdz lepiej bardziej zaufana oferte. Pozdrawiam!
  • katja_24 12.12.10, 15:42
    Tez doszlam do takiego wniosku :)
    Dzieki za pomoc, pozdrawiam :)
    --
    http://www.beruska8.cz/vanocnihejbaci/vozdobe2/28.gif
    "To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia" J. Carroll
  • dixi 05.01.11, 13:35
    może nie do końcsa na ten wątek, ale nie widzę potrzeby zakładać nowego;
    chodzi mi o taką wersję Aliena: www.e-glamour.pl/product-pol-21883-Thierry-Mugler-Alien-30ml-W-Perfumowany-zel.html
    moje pytanie - co to właściwie jest? perfumy/EDP/EDT w żelu, żel pod prysznic, jeszcze coś innego?
  • forevermore79 06.01.11, 00:14
    To Alien w limitowanej formie przedstawionej na gwiazdke 2009- zelowa wersja z brokatem, do stosowania na szyje, czy cialo na wieksze wyjscia. Trwale perfumuje, choc blizej ciala, niz woda, swieci sie z lekka, ze zlotymi refleksami. Widuje go czasem na przecenie zagranica, tu cena jest b. atrakcyjna. Pozdrawiam :-)
  • michau2312 06.01.11, 22:36
    Platinum Egoiste - wydaje mi się, że napis "Chanel" na flakonie w oryginale powinnien być masywniejszą czcionką.
  • nixxi 17.01.11, 17:30
    dzień dobry :)
    jestem tu nowa, nie chcę zaśmiecać forum, ale nie wiem czy piszę w dobrym wątku... jeśli nie to przepraszam, ale pilnie potrzebuję porady :) czy jest możliwe żebym kupiła podróbki w perfumerii kokai.pl? jakiś czas temu robiłam tam zakupy, były to moje pierwsze zakupy perfum przez internet, nie bardzo się znam i cały czas mam wątpliwości. przejrzałam cały wątek tutaj o wiarygodnych perfumeriach internetowych ale cały czas nie wiem, niby to taka duża perfumeria a mało jest o niej powiedziane. czy ktoś może mi pomóc? jeśli chodzi o pieniądze to pewnie i tak jest już po ptokach ale nie chciałabym nosić podróbek :( serdecznie pozdrawiam :)
  • olaj.j 17.01.11, 18:56
    A dlaczego sadzisz, ze to podrobki? Z zapachem jest cos nie tak, z flakonem, z oznaczeniami itp.? Moze sproboj napisac cos blizej, o jakie konkretnie perfumy Ci chodzi i co konkretnie budzi w nich Twoje watpliwosci.:-)
  • scorrpion 17.01.11, 19:21
    Jeśli poczytasz sobie komentarze odnośnie tego sklepu na ceneo.pl.to sama zobaczysz,ze ta perfumeria nie ma za dobrych opinii.Głównie chodzi o przeterminowane zapachy i o bardzo długi czas przesyłki(choć pewnie nie we wszystkich przypadkach)Choć same perfumy pewnie mają oryginalne...Ja jeden,jedyny raz robiłem tam zamówienie.Dostałem nawet maila,że zamówienie jest w trakcie realizacji,po czym napisali mi,że nie mają tego zapachu w magazynie i że proponują coś innego :) A sam zapach od tamtego czasu cały czas widnieje na stronie...
    Amatorszczyzna.
    A jest tyle ciekawych i profesjonalnych perfumerii internetowych,że ja bym sobie nią nie zawracał głowy.No,ale Ty już zamówiłaś :)
  • nixxi 17.01.11, 19:53
    dzięki za odzew:)
    ola.j. - perfumy to black xs oraz addict. zaniepokoił mnie zapach black xs, różni się od tego który miałam w próbce ale paradoksalnie jest...intensywniejszy. kod z addicta wchodzi w kalkulator, wychodzi że jest z 2010 roku więc to niby ok. nie jest wypiaskowany tylko na naklejce na dole, ale patrzylam na tester z sephory i tam tez byl tylko na naklejce (ale moj to nie tester). i już sama nie wiem :( addict bardzo trwały, black xs mniej.
  • olaj.j 17.01.11, 22:04
    Droga Nixxi, od Black XS specjalistka nie jestem;), ale na swego Addicta zerknelam, moj kod tez jest na naklejce. Addict to perfumy dosc "chimeryczne" (potrafia pachniec w zaleznosci od wielu czynnikow troszke inaczej), wiec skoro z kodem wszystko w porzadku i wyglada na to, ze perfumy sa swieze i trwale jak na Addict przystalo - to na Twoim miejscu nie przejmowalabym sie za bardzo.:) Nie wiem, moze byly one podane jakims minimalnym zmianom skladnikow w ostatnim czasie ( Forever moglby Ci tu pomoc) i stad masz wrazenie, ze pachna nieco inaczej...

Perfumerii kokai.pl nie znam, ale pewnie jest cos na rzeczy, skoro Scorrpion napisal, ze zdarza im sie wysylac wiekowe perfumy...
  • nixxi 17.01.11, 23:00
    addict akurat zapachem swoim mnie raczej nie niepokoił na początku, to raczej właśnie black xs i już po nim wpadłam w taką paranoję że oba zaczęłam podejrzewać :-O
    z nim to była natomiast taka sytuacja że jak go tylko wyciągnełam z paczki to z atomizera było czuć trochę zapach!!! mimo że był w pudełku, z naklejką CD na folii wszystko zamknięte...
  • olaj.j 18.01.11, 09:41
    Przelotnie zerknelam w gugla na opinie o tej firmie - nie sa jakies przerazajaco zle (nawet przeciwnie), nie zarzuca im sie, ze np. wysylaja podrobki, jesli juz to watpliwosci klientow budzi obsluga. Zreszta zobacz sama.

No coz, moze po prostu porownaj sobie te zapachy w Sephorze.:-)

• nixxi 18.01.11, 16:06
    nie jest tak no właśnie, nie jest tak źle hmm... chyba tak zrobię porównam z sephorowym ten black xs... a czy możliwe jest żeby z dopiero co rozpakowanej flaszki addicta bylo czuć lekko zapach z atomizera?

aha, i jeszcze jedna rzecz która budzi niepokój w mojej butelce black xs - na tej wypukłej róży jest taka maluteńka plamka z farby, tak jakby spadla odrobina tej farby z której jest napis...
  • olaj.j 18.01.11, 19:10
    nixxi napisała:

a czy możliwe jest żeby z dopiero co rozpakowanej flas
    > zki addicta bylo czuć lekko zapach z atomizera?

Moim zdaniem jest to calkiem mozliwe, bo Addict jest jednym z mocniejszych i bardziej wyczuwalnych zapachow. Wiec jesli w atomizerze przy pierwszych psiknieciach bylo powietrze i nie leciala z niego od razu 'ciecz', to wg mnie naprawde nie masz sie czym martwic.:-)

• samename 18.01.11, 00:55
    nixxi napisała:

> kod z addicta wchodzi w kalkulator, wychodzi że jest z 2010 roku

Oj, czegoś nie wiem i wydaje się, czegoś bardzo ważnego :(
    Gdzie, jak i co z tym "kalkulatorem'? Domyślam się, że służy do sprawdzenia roku produkcji perfum, ale gdzie go szukać i jak obsługiwać ?
    Proszę o parę wskazówek.
  • nixxi 18.01.11, 08:43
    tak, tu masz linka checkcosmetic.net/ wybierasz firmę i wpisujesz kod ze swojej butelki :)
    czy ktoś jeszcze jest mi w stanie pomóc w sprawie perfum z kokai? :(
  • franiamaj 18.01.11, 17:37
    Kupiłam raz perfumy w Kookai - był to Le Monde Kenzo. myslałam, ze pana Boga za nogi za nogi chwyciłam bo była to setka, pojemność rzadko niespotykana, jeśli chodzi o ten zapach.miałam juz w domu te perfumy, dlatego po otworzeniu paczki myślałam,że się rozpłaczę - kolor brunatny, zapach ewidentnie nadgryziony zębem czasu:(
    ja kupuję w pedecie, glamour i perfumesco, nigdy się nie zawiodłam:)
    pozdrawiam
  • samename 18.01.11, 21:10
    nixxi napisała:
    > tak, tu masz linka checkcosmetic.net/ wybierasz firmę i
    wpisujesz kod ze swojej butelki :)

OK, dziękuję, posprawdzałam, co mogłam.
    Czy są jeszcze gdzieś inne podobne kalkulatory, bo na wskazanej stronie, choć firm jest sporo, to jednak nie wszystkie?
  • dortii 03.03.11, 10:44
    Witam! Chciałam zapytać czy Allure Homme Sport edt 150ml występuje w takim flakoniku? Czy nie powinien być matowy? Kompletnie na tym się nie znam dlatego proszę o opinię, bo znalazłam taki flakon na allegro, ale nie wiem czy warto się kusić.
    allegro.pl/chanel-allure-homme-sport-150-ml-oryginal-i1488070273.html

--
    dortii
  • forevermore79 03.03.11, 11:23
    EdT ma zawsze matowy flakon i do tego mniejsze pojemnosci. Jako przezroczysty flakon 150ml dostepna jest jedynie wersja kolonska, czyli Cologne Sport. Dodatkowo nie podoba mi sie ani czcionka, ani zbyt niska cena. Pozdrawiam.
  • dortii 03.03.11, 11:59
    Ślicznie dziękuję i pozdrawiam:)

--
    dortii
  • silencio18 06.03.11, 23:24
    Witajcie,

Dostałam ostatnio jakiejś obsesji na punkcie Korsa (a jak bylo tanio do kupienia w Douglasie to sie obrocilam na piecie ;-). Mam goraca prosbe o opinie na temat oryginalnosci perfum na tych aukcjach:

allegro.pl/michael-kors-50ml-oryginal-i1484060654.html
    allegro.pl/michael-kors-woman-woda-perfumowana-50ml-i1493981513.html
    Bede baardzo wdzieczna za szybki odzew :-)

Dzieki :-)
  • forevermore79 07.03.11, 07:55
    Same flakony wygladaja w porzadku. Szkoda, ze brak pudelek, ale mysle, ze mozna ryzykowac. Pozdrawiam!
  • silencio18 07.03.11, 18:37
    Wielkie dzieki! :-))
  • forevermore79 15.03.11, 08:14
    autor: adwarp

" i.ebayimg.com/00/$%28KGrHqEOKogE0fi2E6vtBN,GwwdGZg~~0_3.JPG

dziwna jest pojemność:( i to pudełko też jakieś inne:( "

Moja odp.- to moze byc oryginal, wg opisu na flakonie to zestaw zapachu 100ml i perfumowanego papieru, nie sadze, zeby producenci podrobek chcieli sie w to bawic. To zapewne limit. edycja. Pozdrawiam!
  • adwarp 15.03.11, 09:05
    dziękuję i dziękuję za przeniesienie, gapa ze mnie:(
  • el.roy 08.05.11, 20:25
    Proszę o opinie....
    allegro.pl/tom-ford-grey-vetiver-edp-50-ml-paragon-f-vat-i1587595929.html
  • forevermore79 09.05.11, 19:03
    Cena wcale nie tak atrakcyjna w porownaniu do np. duty-free, czy zagranicy, zapach nowy i raczej nie podrabiany- wyglada zatem ok. Pozdrawiam!
  • franiamaj 17.05.11, 06:29
    witam, poproszę o pomoc, aukcja jest zakonczona, ale sprzedawca ma niby jeszzce jeden flakon na zbyciu, co myślicie?
    allegro.pl/nowa-coco-chanel-mademoiselle-no-5-chance-100ml-xy-i1596819010.html
    z góry dzięki:)
  • forevermore79 17.05.11, 09:09
    Nie ryzykowalbym.
  • ele_gancki 17.05.11, 09:23
    Wygląda kiepsko.
  • franiamaj 17.05.11, 13:57
    tez tak myślę. dzięki.
  • dortii 05.06.11, 17:20
    Witam! Chciałam zapytać czy skusić się na zakup czy dać sobie spokój? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    dortii
  • dortii 05.06.11, 17:27
    allegro.pl/chanel-coco-ok-17-ml-oryginal-i1645607768.html
    --
    dortii
  • forevermore79 05.06.11, 18:13
    Ze zdjecia wydaje sie ok- ta poj. wystepuje wlasnie w tym flakonie, jest ubytek. Uzytkownik nie zajmuje sie sprzedaza zapachow, cena tez nie "sto zl za setke", zatem szansa, ze to oryginal- choc wiadomo, ze przy marce Chanel trzeba byc zawsze ostroznym. Pozdrawiam!
  • dortii 05.06.11, 19:31
    Ślicznie dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam!
    --
    dortii
  • window.licker 26.06.11, 11:57
    Witam,
    zastanawiałem się czy perfumy z podanych niżej linków są oryginalne?

www.e-belle.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=&product_id=5357&category_id=297&manufacturer_id=45&option=com_virtuemart&Itemid=1oraz
    allegro.pl/hermes-un-jardin-sur-le-nil-edt-50ml-i1648814202.html
    Cena tańsza blisko o 100 zł w porównaniu do perfumerii Douglas.
    Dzięki,
    w
  • forevermore79 26.06.11, 12:08
    Cena bym sie nie sugerowal- wiekszosc perfum jest duzo tansza w sieci, niz perfumeriach stacjonarnych. Sprzedawcy internetowi w tych 2 przypadkach prezentuja firmowe zdjecia produktu, ale e-belle.pl ma dosyc dobre opinie, a ten allegrowicz wydaje sie godny zaufania- status super-sprzedawcy i porzadny asortyment. Wybralbym wlasnie jego.
    Pozdrawiam!
  • o_ren_ishii 05.07.11, 10:55
    Witam, czy ten zapach może być oryginałem? Numery na kartoniku i butelce się zgadzają, ale nie wiem, na co jeszcze zwaracć uwagę? Dziwny trochę kolor, mam rację?

allegro.pl/viktor-rolf-flowerbomb-75ml-edp-i1699566016.html
  • forevermore79 05.07.11, 11:01
    Zdjecie jest zapewne przestwietlone. Choc produkt wydaje sie byc oryginalny, sam dla pewnosci wybralbym fabrycznie nowy egz. od jakiegos super-sprzedawcy. Pozdrawiam.
  • o_ren_ishii 05.07.11, 11:57
    DZiękuję za odpowiedź, nie zdecyduję się w takim razie. Supersprzedawcy mają ceny podobne do tych na dolce.pl, więc też chyba nie zaryzykuję. Niestety nie wiem, jak wygląda oryginalny tester a takie są zazwyczaj tańsze. Pozostaje mi poczekać na przypływ gotówki i kupić coś w sprawdzonej perfumerii. Dziękuję za opinię i pozdrawiam!
  • aggis20 16.08.11, 13:00
    Szukałam na allegro klasycznej wersji Black Orchid i trafiłam na tę aukcję:
    allegro.pl/tom-ford-black-orchid-eau-de-parfum-made-in-usa-i1769805320.html
    Wszystkie pozostałe aukcje tego allegrowicza (czyli np. wody Chanel 100ml z grubym dnem i krzywą rurką) to ewidentne podróby, ale nie wiedziałam, że i Toma Forda się podrabia! Poprawcie jeśli się mylę, ale na oryginał to nie wygląda...
  • forevermore79 17.08.11, 09:22
    Tak, to podrobka- i istotny szczegol- kartoniki do BO EdP sa zlote, tu jest bialy. Emblemat TF zas ewidentnie krzywy.
  • naujasis 03.09.11, 09:27
    Nie , to nie podrobka.
    Tylko, ze w bialym pudelku jest "Black Orchid Voile De Fleur perfume by Tom Ford ", znacznie tansze od "Black Orchid Perfume by Tom Ford for Women Eau De Parfums ".
    Mozecie panie sprawdzic w amerykanskich internetowych sklepach, lub chociazby tutaj
    (jako milosniczki perfum te strone na pewno znacie) :www.fragrantica.com/designers/Tom-Ford.html
  • aggis20 03.09.11, 10:11
    Może i wersja Voile de Fleur ma biały kartonik, ale ma też napisa na flakonie 'Voile de Fleur' i to ją różni od tej podróbki Black Orchid z aukcji ;)
  • forevermore79 03.09.11, 10:14
    Dokladnie, wycofana juz EdT Voile de Fleur ma bialy kartonik, ale takze i czarna etykiete na butelce- a nie zlota, jak BO EdP. Zatem zlota etykieta BO i bialy kartonik= fake.
  • naujasis 03.09.11, 21:54
    byc moze, ale prosze spojrzec na te wode sprzedawana przez Amazon www.amazon.com/Orchid-Tom-Ford-Toilette-1-7-Ounces/dp/B001FWXIII/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1315078614&sr=8-2
    z internetowej firmy www.beautyencounter.com/home , z ktorej czesto kupowalam i w USA uchodzi za uczciwa.
    Jednak nie przecze bo pewna jestem, ze w sklepie w San Francisco kupilam podrobione Mystere Rochasa, a tak sie ucieszylam, ze je znalazlam w uczciwej cenie, bo gdy zniknely z rynku zaczely nagle pokazywac sie w cenie niegdys im nieznanej $ 250 i wiecej.
  • forevermore79 03.09.11, 22:30
    Tu jednak wciaz jest czarna etykieta, mimo braku dopisku Voile de Fleur- a nie zlota, jak w przypadku BO EdP z linkowanej aukcji allegro- tamten flakon nie mial po prostu prawa byc zapakowany w bialy kartonik.
    Zatem- Voile de Fleur= black label, bialy kartonik, EdP=golden label, zloty kartonik- i nie ma prawa byc inaczej :-)
    A co napisow- moja Mama miala oryginalne Voile i z dopiskiem i bez (obydwa ze strefy, jeden z zestawu z balsamem), ale opakowanie zawsze bylo biale. Pomijajac fakt, ze linkowany egz. z allegro mial kiepskiej jakosci wykonczenie. Pozdrawiam! :)
  • scorrpion 12.09.11, 20:34
    Witam,

Mam pytanie odnośnie tej aukcji(chyba głównie do Forevermora)Czy oferowany produkt jest wg.was oryginalny?Znajomy sprawdzał po kodzie i coś mu nie grało.

allegro.pl/gucci-pour-homme-100ml-woda-toaletowa-wawa-ochota-i1812442266.html
    Z góry dzięki za pomoc.
  • forevermore79 12.09.11, 20:59
    Pozornie wszystko gra, producentem jest jeszcze Scannon, czyli poprzedni wlasciciel licencji Gucci (obecnie to P&G Beaute). Ale kod faktycznie mi sie nie zgadza, sa do tego strony jak np. checkcosmetic.net/ - a pokazuje, ze wynik nie jest prawidlowy. Nawet jesli to oryginal, to na wszelki wypadek dalbym sobie spokoj, zwlaszcza, ze Gucci PH w perfumeriach stacjonarnych lub internecie jest wciaz w miare dostepny i jeszcze po nie zawyzonych cenach. Pozdrawiam!
  • scorrpion 12.09.11, 21:42
    Dzięki bardzo!Poszperam jeszcze :)
  • strong66 13.09.11, 10:10
    Mam 2 zapachy Gucciego (jeden m.in od scorrpiona) i w obu przypadkach kod się nie zgadza. Także sprawdzanie tych kodów nie do końca jest miarodajne. Choć w przypadku innych perfum błędy nie wyskakiwały ..
    Dołożyć 50 zł i kupić w perfumerii internetowej:)
  • scorrpion 13.09.11, 13:28
    To może jednak się skuszę na niego.Skoro Gucci PH II,który Ci sprzedałem(a kupiony w pedet.pl)też ma jakiś problem z kodem,a oryginalny jest na pewno,więc może podobna sytuacja jest z brązowym Guccim.
  • forevermore79 13.09.11, 13:54
    Mozliwe, system kodowania mogl zmienic sie przy nowym producencie- ze Scannon na P&G.
    Powodzenia zatem, mi jeszcze do Gucci nie spieszno- mam dodatkowy flakon, a jak sie skonczy, przejde na CdG 2 Man albo calkiem udany i nieco podobny, ale slodszy DSquared2 Potion.
  • scorrpion 13.09.11, 21:29
    A tak na marginesie,bo jestem bardzo ciekawy tego nowego zapachu DSquared2.Jest on już może dostępny w którejś z perfumerii stacjonarnych?
  • forevermore79 13.09.11, 21:32
    Z tego co wiem, to w najwiekszych polskich Douglasach juz jest, ja testowalem zagranica.
    Ale wiecej wkrotce w odrebnym watku, pozdrawiam!
  • nola.a 14.09.11, 09:49
    Czy ktoś mógłby porównać spód swojej butelki do tego flakonika? To 100 ml, perfumy należą do mojej Rodzicielki, której zostały przywiezione w prezencie ze Stanów przez kogoś, kto na bank nie lubuje się w podróbkach, ale dla pewności - chciałabym sprawdzić.

img822.imageshack.us/img822/1922/img8743j.jpg
    img716.imageshack.us/img716/9691/img8741t.jpg
  • scorrpion 09.10.11, 13:58
    Witam,

Proszę o pomoc w temacie.Znajomy zakupił na Allegro ten zapach(chcieliśmy się nim podzielić po połowie)ale butelka,choć na zdjęciu może tego nie widać,wzbudziła w nim podejrzenia,podobnie jak i oznaczenia na niej(porównywał do innych zamieszczonych na tamtym portalu flakonów.
    Więc jeśli ktoś posiada ten zapach i jest w stanie określić jego oryginalność lub też nie,to proszę o opinie.

Z góry dzięki.

http://img269.imageshack.us/img269/5130/p1080205b.jpg
    http://img802.imageshack.us/img802/7725/p1080207.jpg
    http://img692.imageshack.us/img692/6939/p1080201e.jpg

• forevermore79 10.10.11, 10:36
    Nie spotkalem sie jeszcze z podrobka Absolute, choc klasyk jest namietnie kopiowany. Czcionka wydaje sie nierowna, ale to chyba kwestia zdjecia. Kod pokazuje, iz to zapach z partii z 2009 roku, a zatem debiutu FA. Wazne, zeby pachnial odpowiednio mocno i charakterystycznie- nie jest to latwy zapach do podrobienia. Pozdrawiam!
  • sproket1 10.10.11, 17:25
    hmm coś podejrzanie mi wygląda ten flakon -co myślicie?
    allegro.pl/amouage-gold-women-30-ml-edp-orientalne-piekno-i1865194217.html
  • forevermore79 10.10.11, 18:20
    Wyglada podejrzanie i nie pasuje do wizerunku marki, ale jest jak najbardziej oryginalny- widywalem takie buteleczki 30ml w czasie harrodsowych wyprzedazy (normalnie nie byly dostepne w ofercie), jak i swego czasu meskie Jubilation rowniez mozna bylo kupic online w dobrej cenie wlasnie jako taka skromna 30tke. Jakimi standardami kierowalo sie Amouage wypuszczajac tak inne flakony, to juz nie jestem w stanie powiedziec :-) Pozdrawiam!
  • forevermore79 24.10.11, 18:55
    kenzo tigre - czy to mozliwe, ze autentyk? autorka- annawoj
    allegro.pl/kenzo-jungle-le-tigre-5ml-miniaturka-woman-unikat-i1894168267.html
    Moja odp- tak, pamietam serie miniatur, wlasnie w tymze kartoniku, oprocz tego byly w niej klasyczne i meskie Jungle, ktore wystawia rowniez i ten sprzedawca. Sporo tego ma, to prawda- jakies niewyschniete zrodlo :-) Pozdrawiam!
  • franiamaj 09.11.11, 19:04
    Proszę o pomoc : w aukcji szkło jest fioletowe, co wskazuje na wersję Noir. Pojemność 100 ml, a z tego co mi wiadomo te wersja jest tylko w pojemności 30 i 50 ml? podróba?
    allegro.pl/estee-lauder-sensuous-100ml-edp-maly-ubytek-i1922983573.html
  • forevermore79 09.11.11, 19:15
    Nie podoba mi sie ta aukcja- wersja Noir to faktycznie 30 i 50-tki, takze opis sprzedawcy nie budzi zaufania. Odpuscic :-)
  • strong66 11.11.11, 12:30
    allegro.pl/chanell-allure-homme-sport-i1919857033.html
    Jakie jest Wasze zdanie?
  • forevermore79 11.11.11, 13:32
    Wszystko byloby fajnie, ale to Ty nadales temu produktowi sluszna nazwe Cologne Sport, ktora w koncu wystepuje i w takiej barwie flakonu i poj. 150ml. A jak nazwany jest sprzedawany przedmiot? Eau de Toilette, a nie Cologne Sport. Wniosek jeden- fake, trzymac sie z daleka. Pozdrawiam.
  • strong66 11.11.11, 14:08
    Kurcze. . . ale się dałem nabrać. Racja, ewidentna podróba!!
    dzięki
  • strong66 11.11.11, 19:28

allegro.pl/issey-miyake-l-eau-d-issey-summer-niepelne-125-ml-i1907396698.html
  • forevermore79 11.11.11, 20:12
    Te sa ok :-) To leciwa jednak wersja letnia- z 2006 roku, o ta
    www.osmoz.com/fragrances/Haute-Couture-Brands/Issey-Miyake/Eau-d-Ete-2006-L-EAU-D-ISSEY-POUR-HOMME
    I o ile oryginalna, to kompletnie nietrwala :-) Pozdrawiam!
  • strong66 12.11.11, 09:45
    odpuszcze sobie, dzięki;-)
  • laura27 29.11.11, 22:57
    allegro.pl/givenchy-ange-ou-demon-le-secret-tester-winter-i1957592213.html
    Uwielbiam ten zapach w wersji le secret klasycznej i chętnie nabyłabym coś bardziej zimowego..
    Czy to może być oryginał i czy warto? wąchał to ktoś może i mógłby się wypowiedzieć jak się ma do klasycznego le secret?
    Dziękuję z góry
  • forevermore79 29.11.11, 23:06
    To moze byc oryginal, jako tester- pomijajac fakt, iz sprzedajacy przepuscil zagraniczny opis przez google translate :-) To zeszloroczna limitowanka, choc praktycznie niepodobna do klasycznego Le Secret, nie jest tez specjalnie tak drzewna, jak sugeruje nazwa. W tym roku wyszla z kolei wersja korzenna (w Sephorach). Polecilbym raczej wlasnie wlasnie ta edycje lub jeszcze lepiej- Le Secret Elixir. Pozdrawiam!
  • laura27 29.11.11, 23:14
    Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!
    Też zauważyłam ten nieskładny opis - pan zaszalał nawet nie próbując nijak tego ogarnąć przed publikacją:)
  • laura27 07.12.11, 14:12

Kupiłam, niestety okazało się to być podróbką...aż się wierzyć nie chce, że podrabiają takie limitowanki, ale liczą pewnie na to że nikt się nie pozna na rzeczy bo nie zna zapachu..
    Ja zapachu też nie znałam, ale sama butelka, krzywy atomizer i tandetnie wykonany nadruk frontu butelki wystarczył... chyba kończę z allegro bo za duże to jednak ryzyko...
  • forevermore79 07.12.11, 15:00
    Kurcze, kiepsko- wspolczuje. Faktycznie, lepiej trzymac sie super-sprzedawcow i perfumerii internetowych. Za duzo mial tego ten sprzedajacy, ale w koncu cuda sie czesto na aukcjach zdarzaja . Reklamuj i dochodz swego!
  • laura27 07.12.11, 22:02
    Napisałam do niego wytykając wszystkie mankamenty tego co otrzymałam od niego. Bez problemu zgodził się na zwrot, już odesłałam i mam nadzieję pieniądze odzyskam...
    Tak to jest z tym allegro - nawet jak wszystko wskazuje na to że jest ok, to jednak czasem trafia się na minę. Najlepiej kupować na straganiku forumowym:)
    Pozdrawiam!
  • agmusz 03.12.11, 17:48
    Witajcie, czy allegro.pl/anais-anais-flower-edition-edt-50ml-i1947319032.html
    to oryginał oraz czy to ten sam klasyczny zapach?
    Dziękuję:)
    --
    Pozdrawiam
    Agnieszka
  • forevermore79 04.12.11, 10:06
    Tak, to oryginal- limitowany flakon klasycznego Anais Anais, zapach bez zmian. Choc to edycja z 2007, wiec pierwszej swiezosci nie bedzie. Pozdrawiam!
    www.nstperfume.com/2007/04/03/cacharel-anais-anais-flower-edition-clinique-happy-summer-spray-christian-dior-miss-dior-cherie-eau-de-toilette-new-fragrances/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.