03.03.05, 10:15
Czy ktoś może polecić lub choćby wskazać jakąś literaturę do samodzielnej
nauki języka chorwackiego ? Coś na początek...
Obserwuj wątek
      • myf1 Re: Książki 08.03.05, 12:56
        ches do pomocy wieelka, jak najbardziej :))
        problem w tym, ze nie ma ksiazek do samodzielnej nauki chorwackiego.
        ja studiuje slawistyke i lektor jedynie skserowal nam ksiazki wydawane w
        chorwacji, ale w polsce ich nie znajdziesz niestety. "dobro dosli", "ucimo
        hrvatski", z polskich wydan sa tylko cwiczenia z gramatyki ireny sawickiej, ale
        to juz jak sie cos umie, poza tym widzialam w empiku takie male ksiazeczki z
        plyta cd, ale to same podstawy. pozdrawiam!!
        • lovcen Re: Książki 09.03.05, 13:05
          dzięki. Książeczkę o ktorej piszesz z płytką i inne dostępne rozmówki i słownik
          podręczny już mam. Owszem płytka jest okej, słownik trochę mniej, bo zasób
          słówek ubogi. A czy na Waszych uczelniach nie ma jakiś skryptów opracowanych
          przez naukowców/wykładowców ? Chodziłoby o filozofię ich gramatyki..

Pozdr
    • kwiecienka1 Re: Książki 09.03.05, 22:58
      Bok!
      Niestety, nie ma z Polsce książek do samodzielnej nauki chorwackiego :-(((
      Skończyłam kroatystykę na UŚu i z doświadczenia wiem, że dostępne są jedynie
      chorwackie książki do gramatyki i chorwackie podręczniki (tam wydane). W
      dodatku u nas tylko w bibliotece/czytelni - do korzystania na miejscu...
      Z polskich wydań jest tylko książeczka z ćwiczeniami p. Sawickiej, ale musisz
      już znać język. Nie słyszałam żeby ktoś gdzieś wydał jakiś skrypt :( zbyt mało
      popularny język i odwieczny problem braku funduszy...
      Jeśli chcesz się uczyć, poszukaj kogoś kto studiuje lub skończył kroatystykę i
      poświęci Ci trochę czasu...
      Pozdrav
      • lovcen Re: Książki 10.03.05, 12:56
        Zdravo! ;)

Hm, nie brzmi to dopingująco. A może są choć jakieś WWW gdzie można znaleźć
        jakiś materiał, cokolwiek tekstowego polsko-chorwackiego ?

Pozdr.
    • r4mka Re: Książki 14.11.05, 00:17
      polecam forum na www.cro.pl (mam nadzieje ze nie obraze Gazety- jesli tak to
      serdeczenie przepraszam ja tylko pomagam). tam jest taki sobie watek Akademia
      Jezyka Chorwackiego i wyklady forumowiczow i duzo cennych infromacji :)) napisz
      czy ci sie przydalo r4mka@wp.pl
      pozdrav
      ramka
      • momo_wrc Re: Książki 14.11.05, 19:11
        hej musisz skontaktowac sie z kims kto studiuje juz chorwacki, i pozyczyc bądz
        skserowac materiały, gramatyke np Franćića, ksiązka-dobro dosli, lub Ucimo
        hrvatski<niestety ksiązki są sprowadzane z Chorwacji> proponuje tez odwiedzanie
        stronek chorwackich w internecie linki znajdziesz na stronce np UŚ, Powodzenia;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka