pies je trawę i wymiotuje Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Od jakiegoś czasu mój pies (ok. 45 kg wagi, mieszaniec) na spacerze je trawę i po minucie, dwóch wymiotuje na żółto tą trawą. Zdarza się mu to to 2-3 razy w tygodniu, potem jest przerwa dwa trzy tygodnie i znowu, poza tym jest wesoły, je wszystko. Czy to to może być objaw czegoś niedobrego?
    • Z tego co wiem to pies się w ten sposób oczyszcza.Ale jeżeli to się zdarza często to może z dietą jest coś nie tak?
    • może za dużo jada i czuje potrzebę ulżenia sobie? Mój weterynarz twierdzi, że pies trawy jeść nie powinien, ale co z tego: Wszystkie moje psy ( duże) jak i pies sąsiadki (spanielek) podjadają trawę niczym krowy i to z wielim zapałem. Choć raczej się nie zdarza, żeby potem wymiotowały, wymiotuje po zjedzeniu trawy kot. Natomiast nie widzę żadnej możliwości, aby tego . O ile mogę dać komendę "zostaw" i pies w danej chwili trawy nie zeżre, to będąc sam w ogrodzie i tak się jej naje.
      Wydaje mi się, że jeżeli ten proceder z żarciem trawy w regularnych odstępach czasu połączony z wymitowaniem na żółto (moje psy, jeżeli już, to raczej wykrztuszają trawę ze śliną) będzie się powatarzać, to chaba warto popytać weterynarza, Może pies ma jednak jakiś problem z trawieniem?

• pies je trawę kiedy ma problemy z zołądkiem - moze go np. bolec brzuch i wtedy reakcją jest jedzenie trawy bo to pomaga mu na żołądek, no i wymiotuje z powodu niestrawności zapewne.
    • to, że pies je trawę wcale mnie nie dziwi, bo psy są wszystkożerne i zdarza się że i trwakę wsunął ale to że wymiotuje to jest już trochę dziwne. Może to wina zanieczyszczeń jakie na niej są ?
    • Może to być refluks. Ale nie musi...
      Musisz sprawdzić, czy je trawę po obfitych posiłkach, czy nie ma to znaczenia, tylko ma takie okresy.... Jeżeli często wymiotuje nad ranem żółcią lepiej się skonsultować z wetem...
      Aha- miewa wzdęty brzuszek?
    • Moja też je trawę, ale nie wymiotuje po niej. Zimą jak nie ma śniegu to też się pasie :). W Twoim przypadku pewnie konsultacja z wetem jest konieczna, albo zmiana karmy. Może coś jej nie służy.
    • Moim zdaniem jest wszystko w porządku. Mój pies robił dokładnie to samo. Pies mój wybierał sobie socjalne trawki, wcale nie jadł wszystkich, jadł takie długie ostre. Pies sobie w ten sposób oczyszcza żołądek z ziemi, kłaków i własnej sierści, którą połyka. Jak pies je trawę i po niej nie wymiotuje, może to znaczyć że brakuje mu witamin i sobie uzupełnia dietę.
    • Pies nie je trawy, tylko perz, bo to jest ziele łagodzące dolegliwości żołądkowe (niemowlętom też podaje się herbatki z perzu). Twój psiak musi mieć jakieś problemy żołądkowe, może to byc związane z nieprawidłową dietą. Nie dajesz mu czasem kości do jedzenia, albo innych ciężkostrawnych potraw? Spróbuj go przestawić na lekkostrawna dietę np.ryż+ marchew+ lekkie mięsko. Na pewno pomoże. Jeżeli nie, trezba się udać do weta.
      • Trawa to blonnik wiec nie przejmuj sie.
        Soczysta zielona nie zaszkodzi.
        Uwazaj na te ostre-one moga poranic przewod pokarmowy.
        Pies tak sie zachowujac czasem chce oproznic zoladek,a czasem szuka blonnika.
        Ryz ma go mniej,kasze znacznie wiecej.
        Ja mieszam weglowodany-makaron,kasza,ryz-po prostu w jednej porcji jest wszystko-a czas pecznienia w zasadzie ten sam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.