Dodaj do ulubionych

link do cuda

• lilka.k Re: link do cuda 24.03.04, 12:48
      hmmmm,mieszkanko jest o tyle rewelacyjne,że ma te wieeeeeelkie okna,im ich
      więcej i są większe tym lepiej,bo jakoś tak jasno i przejrzyście,ale może to być
      tylko na 37 pietrze wieżowca lub domu ogrodzonym wysokim żywopłotem by nikt nie
      zrobił z tego big brothera.
      Minimalizm - piękna rzecz,
      ale w domu brak śladów życia,łazienka jakby nigdy nie uzywana, pokój dziecka
      czysty jakby tam mieszkał duch a nie dziecko....może tam się jeszcze nikt nie
      wprowadził, rattan i rosliny - duet bajeczny,ogólnie fajnie,ale jakoś tak
      nieprzytulnie,zimno,przy stole w jadalni czyłabym się jak na bezludnej
      wyspie....bo jakoś tak dookoła nic nie ma,tylko błyszcząca podłoga...
      Te butelki - coś pięknego,cos kolorowego...
      Ogólnie bardzo sterylnie...błyszcząco....pusto...
    • melaska Re: link do cuda 24.03.04, 12:55
      Z tego co się orientuję, dziewczyna zna się na projektowaniu wnętrz (doradza w
      każdym razie na forum) i przypuszczalnie zajmuje się tym zawodowo. Jeśli tak
      jest, to ja się bardzo cieszę: może złamie to stereotyp, że profesjonaliści
      mieszkają brzydko;-)
      Łazienki cudowne, chciałabym kiedyś mieć klienta, który pozwoliłby mi na taką
      oszczędność w kładzeniu płytek. Kto to widział, żeby większość płytek miała
      biały kolor (z białaymi fugami) i do tego nie były położone do samego sufitu?;)

Salon praktycznie nie wymagał żadnej inwencji. Wszyscy wiedzą dlaczego;) Mnie
      osobiście nie podoba się polerowany gres w salonie (w każdym salonie). Słup
      ciekawy, ale jakby z innej bajki.

Na uwagę zasługują tapety w pokojach w stylu angielskim. Prawda, że to takie
      niemodne?;) Meble piękne, ale żyrandol wzbudza pewien niepokój co do tego, jak
      te wnętrza mogą naprawdę wyglądać... (przynajmniej za kilka lat, jak gratów się
      uzbiera). Tak czy inaczej na zdjęciach wygląda to rewelacyjnie.

Pozdrawiam
    • ochra Re: link do cuda 24.03.04, 13:08
      Najbardziej rewelacyjne jest w tym wszystkim samo mieszkanie, cudownie okna,
      tylko pozadrościć, choć w moim też są spore;) Samo mieszkanie mnie nie
      zachwyca. Najładniejsza jest w łazienka z mozajką. Reszta to pomieszanie
      stylów.
      • izalil Re: link do cuda 24.03.04, 13:30
        O tak, zgadzam sie. To jest pomieszanie stylów. Ten pokój dziecka w stylu
        angielskim - angielski styl nadają swoją drogą tapety, bez których było by
        zupełnie przecietnie. I ta minimalistyczna kuchnia, swoja drogą bardzo mi sie
        podoba, ale razem to jakoś nie współgra. W salonie umeblowanie jak na razie
        skromne (leżanka z ikea?) ale wrażenie robią okna i widok, a to wystarcza w
        zupełności. Ozdobiony filar nie wiem po co? Zbyt przyciąga uwagę, a powinien
        być "zgubiny". Najbardziej podoba mi sie łazienka z mozajką - Melasko ja bym Ci
        pozwoliła na coś takiego :-) To prawie mój ideał. Druga łazienka już mniej
        zachwyca. Kącik jadalny "zginął" we wnetrzu. I szafa z lustarmi - fe.
        Najbardziej podoba mi się widok za oknem i przestrzeń.

--
        izalil
    • opino_tworca Re: link do cuda 24.03.04, 14:01
      Narażę się wszystkim już do końca :-) nazwą mnie malkontentem ...
      Kiczowate !!!
      Nie widzę w tym mieszkaniu nic zachwycającego, poza dużymi oknami i dużymi
      przestrzeniami.
      Nawet kuchnia się nie udała :((
      Piekarnik tak nisko :(((
      Zmywarka - jakby nie można było kupić porządnej zmywarki Miele albo Siemensa ze
      sterowaniem w rancie.
      Ktoś, kto gresem polerowanym wykłada salon robi to po raz pierwszy i ostatni i
      na własne ryzyko.
      Przecież tego nie da się utrzymać - codziennie trzeba na sucho polerować.
      O łazience nie będę pisał (na razie) ... zobaczymy jakie achy i ochy się
      pojawią.

Muszę mykać

pozdrawiam

OP
      • wind-eye Re: link do cuda 24.03.04, 15:25
        a mi sie podobaja tylko duze okna i rosliny :-)
        no i moze troche pierwsza lazienka...ale te pionowe pasy mozaiki za bardzo
        optycznie podwyzszaja lazienke

szklo w pokoju dziecka? hmmm chyba że ma już 10 lat i nie stuka tymi drzwiami,
        ale rozmiar lozeczka wskazuej raczej na przedszkolaka
        gres polerowany w salonie - hmm, rozumiem ze dziecko nie ma tam wstepu? ach jak
        moje chlopaki by sie ucieszyly widzac taka przestrzen, siadłyby na swoje
        samochodziki i hulaj dusza cale popoludnie...:-) ale co jak spadnie i rąbnie
        główką? BRRR

kolumna a la Klimt...hmmmm, do czego miala pasowac?:)

generalnie nie ma jakiejs konsekwencji
        tzn. ja nie mowie ze u mnie w mieszkaniu jest :)) (chociaż...meble tylko z
        ikei:))) hihihi ale w takim wnetrzu mozna by sie bardziej postarac?:)
      • gaggi Re: link do cuda 24.03.04, 15:40
        Nie tylko Miele ma zintegrowany panel:) Fakt - nie bardzo to wygląda. Nie
        bardzo za to rozumiem, o co chodzi z piekarnikiem. Teraz jest taki "trynd",
        żeby był wysoko, w stojącej szafce?
        Dla mnie, laika, generalnie:
        - pokój Karolinki pusty i smutny
        - podłoga na błysk - nie dla mnie
        - okna i kolorystyka - jak najbardziej dla mnie:))
        • opino_tworca Re: link do cuda 24.03.04, 16:53
          Gaggi
          Odkąd piekarnik jest na wysokości ok. 70-90 cm., wypieki się mniej przypalają,
          a u ortopedy rzadziej się narzeka na L4-S4. Łatwiej pieczeń wyciągnąć, mniej
          oparzeń w trakcie przewracania, itp., itd.
          Np. Amerykanie montują umywalki na wysokości bodaj 110-120 cm (zresztą w
          hotelach też są wyżej) z uwagi na zachowanie prawidłowej pozycji podczas
          szczotkowania zębów ... wiecie, Macdonald's, czekoladki, i inne używki, a
          brzuszek i pupcia rośnie.

W apartamencie nie wypada Whirpoola, czy nie daj boszeee Ardo albo Amiki
          montować ;-)))

pozdrawiam

OP
          • greglis Re: link do cuda 26.03.04, 16:33
            opino_tworca napisał:

> Gaggi
            > Odkąd piekarnik jest na wysokości ok. 70-90 cm., wypieki się mniej
            przypalają,
            > a u ortopedy rzadziej się narzeka na L4-S4. Łatwiej pieczeń wyciągnąć, mniej
            > oparzeń w trakcie przewracania, itp., itd.
            > Np. Amerykanie montują umywalki na wysokości bodaj 110-120 cm (zresztą w
            > hotelach też są wyżej) z uwagi na zachowanie prawidłowej pozycji podczas
            > szczotkowania zębów ... wiecie, Macdonald's, czekoladki, i inne używki, a
            > brzuszek i pupcia rośnie.
            >
            > W apartamencie nie wypada Whirpoola, czy nie daj boszeee Ardo albo Amiki
            > montować ;-)))
            >
            > pozdrawiam
            >
            > OP

A możesz powiedzieć dlaczego ,wg mnie w kuchni mogę nawet mieć kuchenkę węglową
            i nikomu nic do tego
      • monarch Re: link do cuda 26.03.04, 12:41
        Ciekawe, ale powiem Ci w sekrecie, że gdy ja wyglaszalam swego czasu takie
        opinie to prawie mnie zlinczowano, a nawet hmmmm nazwano glupią. Zastanawia mnie
        czy jest to związane z tym, ze forma w Twoich orzeczeniach kończy się na "em" a
        moja na "am". Serdecznie pozdrawiam i zycze tak dalej, bo ktos także powinien
        "kształtować gusta narodu" a nie tylko mu przytakiwać, bo klient, klient
        tamto.....(patrz melaska)
        • izalil Re: link do cuda 26.03.04, 12:56
          Monarch, czy mozesz powiedzieć do kogo adresujesz post? Obawiam sie że do mnie,
          bo ja go widzę na końcu zaraz po moim. Niestety mam ustawioną w moim forum
          opcję "od najstraszego". Przeszłam na "drzewko" ale nadal nie wiem czy to ja
          mam odpowiedziec?

pzdr
          --
          izalil
      • basia-bma Re: link do cuda 24.03.04, 18:38
        Po tytule wątku spodziewałam się czegoś extra i ... rozczarowałam się. Fajna
        przestrzeń, ale nie jest to żadne cudo. Prawdziwych cudów jest zresztą mało -
        nawet w pismach wnętrzarskich.

Pozdrawiam
        Basia
    • aankaa Re: link do cuda 24.03.04, 18:48
      eaw napisała:

> Popatrzcie proszę jak można wykazać się kreatywnością gdy dysponuje się dużą
      > ilością kasy. Ja oniemiałam....

duża kasa to była (chyba) potrzebna na kupienie tego mieszkania, bo reszta ...
    • aankaa a do Melaski 24.03.04, 18:51
      "Łazienki cudowne, chciałabym kiedyś mieć klienta, który pozwoliłby mi na taką
      oszczędność w kładzeniu płytek. Kto to widział, żeby większość płytek miała
      biały kolor (z białaymi fugami) i do tego nie były położone do samego sufitu?;)"

miałabyś we mnie wdzięcznego klienta gdyby moja łazienka była większa od
      chustki do nosa i ja (wreszcie) miała kasę i ochotę na kolejny remont :)
    • jag6 Re: link do cuda 25.03.04, 08:11
      Jak dla mnie to jest mieszkanie na pokaz a nie do normalnego funkcjonowania.
      Nie wyobrażam sobie sprzątania tej lsniącej podłogi , dzieci bawiących się na
      niej,zwierząt.Kuchnia nad wyraz nieoryginalna, poprawna ,ale nic ponad to, nie
      ma czym się podniecać, bo w pierwszym lepszym katalogu firmy meblowej mamy to
      samo.Rozśmieszyły mnie łazienki- ciekawe jak właścicielka wyobraża sobie
      nieustanne ukrywanie wszystkiego w szafach by nie psuło kompozycji -przy
      dzieciach,zajmującej duzo czasu pracy zawodowej itp. trzeba by chodzić po domu,
      zbierać bez przerwy i chować a do tego "tresować" rodzinę.Mam duży dom i wiem,
      że utrzymanie go w nalezytym stanie jest pracochłonne i czasochłonne, dlatego
      lubię to co funkcjoinalne.Z mojego doświadczenia wynika też, że duze otwarte
      przestrzenie bez tkanin we wnętrzu dają poczucie, że mieszka się w studni-
      słyczy się wszystkie hałasy i rumory, echo - od parteru po strych.Ładnie te
      puste domy wygladają, ale mieszkać w nich trudniej.
      A ten zielony słup mnie nie przeszkadza
    • femalespirit Re: link do cuda 25.03.04, 20:31
      Czy to takie cudo? Nie bardzo. Wnetrze - sztampowy "dyzajn" zywcem przeniesiony
      z kilku (roznych jesli chodzi o styl) katalogow, brak jakiegokolwiek
      indywidualizmu i sladow zycia. Typowy "apartement pokazowy", jakich wiele na
      osiedlach apartamentowcow.
      Okna z pieknym widokiem, ale tez zero prywatnosci i chyba musza miec wydajna
      klime (nie wiem, na ktora strone te okna - zachod, poludnie?, ale ja mialam
      identycznie przeszklone biuro i w letnich miesiacach slonce tak operowalo, ze
      klimatyzacja nie dawala rady chlodzic). Kolumna to zapewne slup konstrukcyjny -
      zmora wspolczesnej architektury (przy takich powierzchniach jak ta prezentowana
      to nie przeszkadza, ale czesto stawia sie kolumny w salonach o powierzchni 30
      m2 i mniejszej - koszmar, bo wylacza cala strefe wokol kolumny). Nie jestem
      zachwycona.
    • greglis Re: link do cuda właścicielka mieszkania 25.03.04, 21:06
      witam serdecznie
      trafiłam tu przypadkowo i bardzo się zdziwiłam gdy zobaczyłam tu swoje
      mieszkanko.Przeczytałam wszystkie opinie na jego temat i chciałam tylko
      powiedzieć że mieszkamy tam dopiero 2 miesiące i dopiero zaczynam je
      urządzać,minie jeszcze wiele czasu zanim będzie wyglądało jak ma
      wyglądać.Dlatego może wygląda bardzo sterylnie.Meble oczywiście są do
      wymiany,to pozostałość po poprzednim lokum,ale zanim kupimy nowe na czymś
      trzeba siedzieć :).Przypuszczam że większość osób spojżało tylko na zdjęcia nie
      czytając całego wątku.A w dalszej jego części wyjaśniam co i jak .Ale dziękuję
      za wszystkie opinie,będą bardzo mi pomocne :) pozdrawiam
    • dziunia11 Re: link do cuda 06.09.04, 19:23
      Dawno sie tak nie ubawilam. Ta lawina zgryzliwych uwag, zwlaszcza niejakiego
      opiniotworcy. Hi ! hi!
      Chcialabym zobaczyc mieszkania tych wszystkich krytykow-zazdrosnikow.

Greglis,
      Moim skromnym zdaniem mieszkanie jest naprawde super.I nie spiesz sie z
      urzadzaniem. Cala przyjemnosc przed Toba.W kazdym razie , jak widac, pomyslow
      ci nie brakuje. Daj im tylko czas dojrzec, wtedy beda najlepsze.
      Serdecznie pozdrawiam
      dziunia
      • amused.to.death Re: link do cuda 06.09.04, 19:28
        Mało zabawne, biorąc pod uwagę, że OP rozwalił to forum. I również dlatego nie możesz tu oglądać wnętrz forumowiczów.

A mieszkanko Greglis - fajnie się zmieniło:). Podoba mi się ten zielony kolor na ścianach.

--
        Can't you see
        It all makes perfect sense...
        • mariucho Re: link do cuda 07.09.04, 11:52
          Smutno sie robi czytając te wszystkie nieprzychylne komentarze, biorace sie mam
          wrazenie z zawiści i zazdrosci. A sprowadzanie dyskusji do watku czy potrzebne
          są komuś (a nie sobie osobiście) dwie umywalki czy jedna jest już zupełnie nie
          na poziomie. Jezeli komuś nie chce się zmywać gresowej podłogi, to niech nie
          krytykuje takiego rozwiązania u kogoś innego, niech po prostu stwierdzi - to
          rozwiazanie nie jest dla mnie. Nie wiem czy zauważyliście Szanowni Państwo, że
          to mieszkanie Greglis, a nie projekt stworzony dla was. Ja na miejscu Greglis
          wróciłabym na forum Muratora - tam poza niechlubnymi przypadkami sa ludzie
          bardziej życzliwi dla innych.
          • justek20 Re: link do cuda 07.09.04, 13:17
            Skoro ktos zamieszcza zdjecia sam wystawia sie na komentarze i musi sie liczyc
            ze jednym sie spodoba innym nie. Ja ilekrosc przejezdzam kolo tego bloku pjeje
            z pozadania posiadania tam mieszkania. A wlasciwie pialam bo teraz mam juz
            wlasne M!!!! :) Mialam napisac ze mi sie niepodoba. No ale jak moze mi sie
            podobac jak nie jest skonczone! To tak jak jesc makaron tuz po wrzuceniu go
            wrzatku! Jak sie mieszka w moim bylym upragnionym bloku? :)
          • femalespirit Re: link do cuda 07.09.04, 13:20
            Tutaj jak sie cokolwiek skrytykuje to sie uwaza, ze to przejaw zazdrosci.
            Najlepiej zaatakowac krytykujacego zamiast jego argumenty, prawda?
            Drodzy panstwo mozna urzadzic sie z gustem zarowno majac ciekawy material
            wyjsciowy jak i nieciekawy. Tutaj material wyjsciowy byl potencjalnie ciekawy,
            a powstalo cos kompletnie bez sensu, obecnie nadal jest to hala przemyslowa
            zlamana pseudo-angielskimi w stylu tapetami i dodatkami. Ani przytulne, ani
            nowoczesne, ani minimalistyczne. Bez charakteru.

--
            Są takie chwile w życiu żółwia, że musi komuś dać w mordę.
            • izalil Re: link do cuda 07.09.04, 14:09
              Hej Greglis!

Fajnie że pokazujesz nam nowości w swoim domku :-)

Niestety, nadal podtrzymuję swoją wcześniejszą opinię, że to pomieszanie
              stylów. Kuchnię zupełnie zepsułaś ;-(
              I ta kanapa z falbanką w salonie tez mi nie pasuje. Wcześniejsza wersja już
              bardziej mi się podoba.

Zdecyduj się na jakiś jeden konkretny styl, bo to wzajemne "przełamywanie
              konwencji" na razie nie wygląda na nic innego jak bezładne "pomieszanie z
              poplątaniem".

pzdr
              --
              izalil
              • greglis Re: link do cuda 08.09.04, 13:42
                To co nazywasz "pomieszanie z poplątanym" jest właśnie stylem.Nie wiem czy
                zauważyłaś że wszystkie elementy wystroju są utrzymane w tej samej gamie
                kolorystycznej.I na tym ten styl polega.A ponieważ nieweiele osób na to się
                decyduje można mieć dziwne uczucie jak się to ogląda.Być może zdjęcia nie
                oddają całości.Ale możesz mi wierzyć że jak się tu przebywa to daje to wrażenie
                całości
                • izalil Re: link do cuda 10.09.04, 00:19
                  Greglis,

nie oburzaj się, bo nie ma po co :-)
                  Poszczególne elementy podobają mi się ale osobno, natomiast nie zawsze
                  odpowiada mi ich łączna kompozycja. Np. malowana szafeczka jest bardzo urocza,
                  ale do nowoczesnej kuchni mi nie pasuje. Tobie sie podoba i to sie liczy. Ja u
                  Ciebie nie mieszkam. Natomiast bardzo podoba mi się podłoga w salonie i jej nie
                  krytykuję, nawet jesli ktoś powidział, że jest jak w salonie samochodowym.
                  Problem utrzymania jej w czystości uważam za najmniej istotny.
                  Generalnie bardziej mi się podobało przed zmianami.

pzdr

--
                  izalil
                • kiciun Re: link do cuda 10.09.04, 10:10
                  Ja jestem całym sercem za tzw. mieszaniem, przełamywaniem konwencji, czy jak to
                  nazwać. Właściwie ja tego nie nazywam. Np. kuchnię, która początkowo wygląda na
                  minimalistyczną, "ocieplić" dodatkami, które nas charakteryzują. Też mi
                  mówiono, kiedy przesłałam zdjęcia mojej kuchni zaraz po montażu mebli i później
                  już po kilku miesiącach od zamieszkania - "zrób to i to, bo to styl
                  minimalistyczny, a nie jakiś wiejski, czy rustykalny" itp.
                  I podoba mi się, że u ciebie stoją meble pozornie "nie z tej samej parafii". U
                  mnie też tak jest. Ale tego już nikt nie zobaczy, bo to forum nic a nic się nie
                  zmieniło. Dowodem na to jest nieobecność wszystkich wcześniejszych bywalców. I
                  jak to nazwałaś "to jest właśnie styl", a nie ślepe uleganie tendencjom z
                  czasopism. Style, które się szybko znudzą, bo są dalekie od naszych potrzeb.
                  Pozdrawiam
                  • izalil Re: link do cuda 13.09.04, 17:43
                    To forum faktycznie nic sie nie zmienilo. Nadal nie wolno wyrazac swojej opinii,
                    zeby bron Boze kogos nie urazic. Mieszkajcie sobie ludzie jak chcecie, co komu
                    do tego? Szkoda tylko, ze wyrazenie wlasnego zdania jest blednie pojmowane jako
                    slepe uleganie tendencjom.
                    IMHO to nie forum sie nie zmienilo, ale ludzie sa niereformowalni. To by
                    wyjasnialo dlaczego tak wiele osob przestalo tu zgladac. Mnie nawet sentyment
                    sie skonczyl.

--
                    izalil
      • agszop Re: link do cuda 07.09.04, 16:49
        witam
        do Greglis - niemożliwe że jesteś zawodową projektantką wnętrz, ewentualnie
        początkującą bo robisz karygodne błędy (patrz:kuchnia). Gres na podłodze mam -
        mycie raz w tygodniu? To straszne kłęby kurzu muszą u Ciebie latać!
        Jestem "szczęśliwą" posiadaczką polerowanego gresu i codziennie biegam na
        szmacie a dwie osoby mieszkają w domu.
        • greglis Re: link do cuda 07.09.04, 17:18
          do Agszop
          ciekawa jestem o jakich karygodnych błędach mówisz ,może coś więcej ?
          gres w salonie myty jest raz w tygodniu,odkurzany odkurzczem 3 razy .W kuchni i
          łazience oczywiście częściej,ale nie mam zamiaru być niewolnicą szmaty,podłoga
          jest dla mnie a nie ja dla podłogi
          • d.o.s.i.a Re: link do cuda 07.09.04, 17:46
            Greglis. Ladne mieszkanko tylko troszke za bardzo "jak z magazynu
            wnetrzarskiego" :) Myslalas, zeby troszke je "zepsuc" przez dodanie koloru na
            sciany? Na razie jest sterylnie bialo, moze by jakos docieplic/ozywic/stonowac
            elegancko?

Acha. Humor mi sie poprawil jak zobaczylam, ze mamy te same baterie w
            lazience :) U mnie (mniejsze mieszkanko) prezentuja sie rownie ladnie... :))
        • d.o.s.i.a Re: link do cuda 07.09.04, 17:38
          A co za roznica czy kurz na gresie, czy parkiecie? Ja tez nie latam ze sciera
          czesciej niz raz na tydzien. A odkurzyc mozna czesciej - zarowno dywan, jak i
          parkiet...
          • agnie_szka9 Re: link do cuda 14.09.04, 14:23
            salon jest po prostu rewelacyjny - chodzi o powierzchnię i o te ogromniaste
            okna! pokój Karolinki jest jakis taki zimny...według mnie, no ale moze inaczej
            wyglada jak jest w nim jego wlascicielka :-) kuchnia tez mi sie podoba. troche
            mniej łazienka. ogólnie wydaje mi sie, ze jest tam zachowany pewien styl. całe
            mieszkanie jest chłodne, takie mało przytulne...na pewno w rzeczywistosci
            wyglada inaczej, zdjecia zawsze zmieniaja obraz.
            Acha, jakby to ode mnie zalezalo, to położyłabym jakiegos "futrzaka" w salonie
            na podłodze. od razu by ocieplil pomieszczenie.
            Właścicielce życzę - niech jej sie dobrze mieszka :-)
            --
            najgorsze są te grzechy, które nie przynoszą uciechy
            ;-)
    • ewuszka1 Re: link do cuda 14.09.04, 14:54
      Jakiego cuda??? Owszem, samo mieszkanie (mam na mysli metraz i te wspaniale
      okna) jest przepiekne. Ale reszta to bezguscie, pomieszanie stylow. Jak ma sie
      taki ogromny salon, to jak mozna wcisnac stoliczek i trzy krzeselka pod sciane?
      I zastawic okna kwiatami? Owszem, palmiarnia tak, ale obok salonu. Ale sama sie
      przekonalam, ze czasami najgorsze pomysly maja wlasnie projektanci wnetrz.
    • pianissima apartament marzen? 14.09.04, 19:31
      Piekne mieszkanie. Kupilabym je bez zastanowienia - przestrzen, swiatlo,
      wspanialy widok. Swietne lazienki (moze tylko lustro miedzy dwoma umywalkami
      jest troche nieprzemyslane, ale wyglada swietnie). To sa elementy stale.
      Piekne, choc chlodne. Chyba takie bylo zalozenie.

Gorzej z elementami "ruchomymi" dodawanymi przez wlascielke. Oczywiscie, to jej
      ma sie podobac a nie internautom. I to jest najwazniejsze. Niestety, wyglada to
      niedobrze. Eklektyzm moze byc swiadoma zabawa forma. Tu nie jest. Wyglada na
      niekonsekwencje i brak gustu. Ten mini-stol wcisniety w kat i nieladne krzesla,
      te zielone pasy ni w piec ni w dziewiec, bezladne i przeladowane kwiatki
      odebraly urode pieknemu wnetrzu, podobnie skladzik z rupieciami weksponowany
      na - szlachetnej niegdys polce - z kolorowym szklem. Jakies naprawde w zlym
      guscie szafeczki w roze, ktore w dodatku nijak sie maja do wnetrza. I jeszcze
      przerobione drzwi....

To ostre slowa - przepraszam. Wnetrze mialo swoj charakter stworzony przez
      podloge i okna. Wystarczylo odrobine konsekwencji...

Jesli mieszkanie mialo byc przytulne wystarczylo polozyc inna podloge (np.
      egzotyczne drewno), itd...
      • katee1 Re: apartament marzen? 16.09.04, 11:28
        Kapitalny pomysł z tym małym schowanym stoliczkiem. Na poczatku tego nie
        rozumiałam, ale dla mnie to rewelacja. Siadam z kolezanka, robimy sobie kawkę,
        pogaduszki , nie "obciażone" przestrzenią a bardziej nia natchniete, bo jest w
        zasięgu wzroku ale sie nie narzuca. Bardzo mi się podoba to rozwiazanie.
        Czy właścicielka mieszkania jest projektentem wnętrz ?
        Pozdrawiam serdecznie.
        Katee
      • dziuunia Re: apartament marzen? 16.09.04, 18:29
        pianissima napisała:

> Piekne mieszkanie. Kupilabym je bez zastanowienia - przestrzen, swiatlo,
        > wspanialy widok. Swietne lazienki (moze tylko lustro miedzy dwoma umywalkami
        > jest troche nieprzemyslane, ale wyglada swietnie). To sa elementy stale.
        > Piekne, choc chlodne. Chyba takie bylo zalozenie.
        >
        > Gorzej z elementami "ruchomymi" dodawanymi przez wlascielke. Oczywiscie, to
        jej
        >
        > ma sie podobac a nie internautom. I to jest najwazniejsze. Niestety, wyglada
        to
        >
        > niedobrze. Eklektyzm moze byc swiadoma zabawa forma. Tu nie jest. Wyglada na
        > niekonsekwencje i brak gustu. Ten mini-stol wcisniety w kat i nieladne
        krzesla,
        >
        > te zielone pasy ni w piec ni w dziewiec, bezladne i przeladowane kwiatki
        > odebraly urode pieknemu wnetrzu, podobnie skladzik z rupieciami weksponowany
        > na - szlachetnej niegdys polce - z kolorowym szklem. Jakies naprawde w zlym
        > guscie szafeczki w roze, ktore w dodatku nijak sie maja do wnetrza. I jeszcze
        > przerobione drzwi....
        >
        > To ostre slowa - przepraszam. Wnetrze mialo swoj charakter stworzony przez
        > podloge i okna. Wystarczylo odrobine konsekwencji...
        >
        > Jesli mieszkanie mialo byc przytulne wystarczylo polozyc inna podloge (np.
        > egzotyczne drewno), itd...

I ja się pod tym postem podpiszę-zgadzam się co do słowa.Widać w tym mieszkaniu
        wyraźny brak zdecydowania i to-już wielokrotnie w tym wątku wspomniane-
        tzw.pomieszanie stylów,ale w złym tego słowa znaczeniu.Mnie się to mieszkanie
        bardziej podobało przed zmianami,więcej było wtedy konsekwencji,a mniej misz-
        maszu.
        Ale z drugiej strony,jeżeli Greglis się w tym dobrze czuje to jej bezsprzeczne
        prawo.To w końcu jej mieszkanie:)

--
        Jedyne prawdziwie TRENDY forum ;)
        • ksas Re: apartament marzen? 19.09.04, 12:40
          a mnie strasznie sie podobaja materialy wykonczniowe; moze zdradzisz gdzie
          kupilas glazure i drzwi wewnetrzne sa takie jak chce? gdzie je znalezc? prosze
          o info i z gory dziekuje...
          p.s. i prosze sie nie przejmowac niekonstruktywna krytyka...
          • serlena każdy popełnia błędy i gust nie ma nic do tego 19.09.04, 13:37
            Witam :-)

Konstruktywna krytyka nie polega chyba na powsztrzymaniu się od rzeczowych uwag.
            Mieszkanie mi się podoba, ale ..... nie ważny tu mój zachwyt, co pytania i
            przemyślenia, które mi się nasuwają i niestety mogą zostać odebrane jak
            krytyka - i będą tylko krytyką, jeśli nie są trafne i rzeczowe - każdy po
            obejrzeniu kuchni może ocenić moj post pod tym względem :-)

W kuchni widać brak "ręki" kobiety, bo nie mogę sobie wyobrazić, że talerze i
            szkło wkładam do zmywarki lewą ręką! Chyba, że kuchnia dla osoby leworęcznej.
            Płyta grzejna bezpośrednio przy zlewozmywanku - oprócz względów estetycznych,
            tzn. płyta jest ładna i w praktyce widok będzie zdominowany przez zawartość
            ociekacza zlewu - wydaje mi się, że korzystanie ze zlowozmywaka może wymagać
            ciągłego wycierania płyty.

Ilość kwiatów w salonie jest kwestią gustu - ten salon to gust mojej Mamy, a o
            Mamie nie napiszę, bo jest moją Mamą.

Serlena
              • serlena Re: każdy popełnia błędy i gust nie ma nic do teg 19.09.04, 14:15
                Hm, nie przekonuje mnie Twoje stwierdzenie - dodam, że umiejscowienie zmywarki
                (po lewej stronie jest cargo o wiekszej głębokości) uniemożliwia łatwy dostęp
                do zmywarki z obydwu stron.
                To samo dotyczy płyty ceramicznej - po lewej stronie zlewozmywak, a po prawej
                stronie od razu ciąg szafek pod kątem 90st. Wyobrażam sobie, że jest
                niewygodnie doglądać gotujących się potraw, jeśli brak jest miejsca na ruch.
                Zważ, że zajmując pozycję przed kuchnią musisz zachować pewien odstęp od ciągu
                szafek po prawej.
                Zresztą, co można gotować jak nie ma okapu ??

Serlena
                • amused.to.death Re: każdy popełnia błędy i gust nie ma nic do teg 19.09.04, 14:28
                  Co do zmywarki - to po prostu zdarzyło mi się używać takiej i....nawet nie zwróciłam uwagi na to, że jest z innej strony.

Co do zlewozmywaka obok płyty grzejnej - zgadzam się. Dla mnie niewygodne. Wymyślając swoją małą kuchnię musiałam się nieźle nagłowić, żeby wokół płyty były odstępy.
                  Brak okapu dziwi mnie jeszcze bardziej. Nawet jeśli ktoś gotuje mało...no to przecież jakąś jajecznicę czy coś każdy od czasu do czasu robi...

Jeśli chodzi o salon - ja bym pewnie dała jeszcze więcej kwiatów:)))), ale to akurat moje hobby. Tyle tylko, że zupełnie inaczej by stały.

Jedyna rzecz jaka mnie dziwi w salonie to 'samotna sofa' na środku. Mając tyle przestrzeni dałabym jakieś dwie rzeczy do siedzenia lub fotele.
                  Bardzo nie lubię takiego ustawienia - niestety dosyć chyba popularnego. Nie lubię tego jako gość - bardzo niewygodne w czasie rozmowy.

--
                  Don't give up
    • kosda Re: link do cuda 16.09.04, 12:20
      Greglis :)
      Teraz jest fantastycznie.
      Zmiany wyszly mieszkaniu na korzyść absolutną.
      Kanapa z falbankami plus zielone paski - bomba.
      Ciemnozielony pas na scianie - jak najbardziej.
      Nie wspomnę już o elementach wystroju przyozdobionych
      techniką decoupage :)Dodają mieszkaniu ciepła i CIEBIE. Są cudne.
      Pomieszanie stylow ? To dopiero trzeba umiec zrobić, zeby nie bolało.
      A nie boli w zadnym wypadku.
      Widzieliście jeden sam w sobie ciekawy styl ?
      Nudny jest.
      Widać, ze autorka zdjęć bawi się tym co robi
      i jest w tym dobra,
      i doskonale wie co robi.
      Ze niby szklane polki straciły ?
      Nigdy w zyciu, teraz dopiero z tego szkła
      i kącika zniknął chłodek.
      Greglis gratuluję :) Chciałabym tak umiec :)
      Ale zeby nie było az tak dobrze -jest jedna rzecz,
      ktorą ja bym sobie zmieniła
      - kwiaty bym jakoś zgrupowała w jednym, dwoch miejscach
      i dowalilabym kolorów na sciany.
      A co tam, lubię zyć kolorowo :)
      Pozdrawiam cieplutko :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka