Dodaj do ulubionych

kolor ścian w sypialni

21.06.04, 11:50
Mam małą sypialnię (3x4). Wymarzyłam sobie bordowe ściany z dodatkami w
kolorze starego złota. pasowałoby mi to do mebli. jednak obawiam się, że to
zbyt ciemna kompozycja, na takie pomieszczenie.
Jakie kolory najlepiej zastosować w sypialni?
Obserwuj wątek
    • cereusfoto Re: kolor ścian w sypialni 21.06.04, 14:16
      To fakt, wybrałaś sobie bardzo męczące kolory. Jako dekorator wnętrz - odradzam
      Ci - będziesz potem, bardzo żałować, będziesz bardzo źle sypiać, będziesz
      chodzić niewyspana. Taki kolor można zastosować w bardzo słonecznym dziennym
      pokoju.Do tego 3x4 to bardzo mały pokój - a czerwień jeszcze bardziej go
      pomniejszy optycznie.
      Ja np. mam bladoniebieskie ściany - kolor HIACYNT firmy BONDAX - żaluzje
      metalic ciemnoniebieski , do tego proste duże łóżko w kolorze dębu, okna i
      panele również. Wygląda to nieźle, a i kolor działa odprężająco i bardzo
      łagodnie. Sypialnia ma około 46 m2.
    • delie Re: kolor ścian w sypialni 21.06.04, 15:42
      widziałam ostatnio w małej sypialni ściany w kolorze kawy z mlekiem, bardzo
      jasnej, ślicznie to wyglądało, jasne kolory optycznie powiększą pokój.
      --
      Dziś już tylko błony bywają czułe.

• beapud Re: kolor ścian w sypialni 22.06.04, 10:03
      Ja mam sypialnię 4x4 i 2 sciany w kolorze bordo/lila, nie wiem jak to nazwać, 2
      złamane jasniejszym fioletowym. Kiedy przeprowadziłam sie do nowego mieszkania
      w "spadku" dostała mi sie sypialnia w czarnym kolorze. Poniewaz wymiana mebli
      nie wchodziła w gre postanowiłam urządzić ja troszke we wschodnim stylu.
      Bordowo- pomarańczowa pościel a kapa fioletowa, bordowa wykładzina, takie same
      zasłony. Bałam sie ze pokój wyda sie malutki ale tak nie jest. Okna wychodza na
      południowy wschód wiec rano mam jasniutko. Wieczorem lubie ciemnośc więc
      nie "widze" agresywnego koloru. Uważam ze dobór kolorów to w dużej mierze
      kwestia gustu, ja nie lubie np. niebieskiego wiec pomalowanie nim sypialni
      odpadało. Ze względów praktycznych pomalowałam jednak na niebiesko pokój do
      pracy: malutka klitke która teraz wydaje sie przestronnym biurem.
    • kasia.bee Re: kolor ścian w sypialni 22.06.04, 10:28
      Ja też bardzo nie lubie niebieskiego, wiec ten kolor napewno odpada. Natomiast
      zastanawiam sie teraz nad kawą z mlekiem, chociaż muszę przyznać, że bardziej
      intrygują mnie żywe, wyraziste kolory
    • flamboyant Re: kolor ścian w sypialni 22.06.04, 19:16
      Ja miałam pokój o podobnych wymiarach, pomalowany na kolor hmmm... no właśnie
      jaki, ciężko to jednoznacznie określić - nie było to dokładnie bordo lecz
      raczej takim pudrowym odcieniu ciemnego, złamanego różu. Farba była wybierana z
      mieszalnika. Koloru różowego jako takiego nie znoszę, ale ten wyglądał naprawdę
      pięknie.
      Mimo, że w pokoju znajdowały się czarne meble i bordowa kanapa, nie był
      absolutnie ponury czy przytłaczający tylko bardzo przytulny. Było sporo
      jasnych, kremowych dodatków, wykładzina dywanowa w kolorze ecru i "postarzane"
      grafiki w antyramach na ścianach.

• mamsonka Re: kolor ścian w sypialni 23.06.04, 15:01
          Ja też mam taką mniej więcej sypialnię i pomalowałam ją na kolor "terrakota"
          Dulux, do tego jaśniutkie meble. Wygląda to bardzo ładnie, ale nie potrafię
          opisać Tobie tego koloru. Troche jakby bordo ale przydymiony. Kolorek wygląda
          bardzo przytulnie. Polecam
        • flamboyant Re: kolor ścian w sypialni 23.06.04, 21:38
          Niestety nie mam zdjęć :(, to był taki "panieński" pokój, który miałam jeszcze
          mieszkając z rodzicami.
          Powiem tylko tyle, że gdy rodzina usłyszała o pomyśle pomalowania ścian na taki
          kolor, to słyszałam dokładnie to samo, co napisano powyżej. Że będzie zbyt
          ciemny, przytłaczający, że szybko zacznie mnie drażnić.
          Ale nic z tego :) Pokój, który był dla mnie i sypialnią i pokojem do pracy, był
          bardzo słoneczny, ciepły i przytulny.
    • femalespirit smialo :-) 24.06.04, 00:25
      Ja mam bordowy gabinet z jasnym sufitem i jasna podloga. Wszyscy zapadaja sie w
      kanape i juz nie chca sie stamtad ruszac, tak jest przytulnie. Nie zauwazylam,
      zeby ktos byl rozdrazniony.
    • kasjana Re: kolor ścian w sypialni 24.06.04, 10:19
      Dla mnie 3 X 4 to całkiem duża sypialnia. A kolor wybierz taki, jaki chcesz. Ja
      chciałam mieć przedpokój w kolorze papryki, ale nie miałam odwagi. Pomalowałam
      na delikatną morelkę i nie jestem zadowolona. Wciąż marzę o tej papryce.

A co do sypialni to moja jest zielona. A dokładnie "trawa morska" Duluxa. Nie
      wiem, czy to był dobry wybów, ale przecież zawsze można przemalować. Narazie
      będzie taka, bo nie mam innego pomysłu. Może kiedyś wezmę się za lawendowy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka