pokój dzienny z aneksem - 20m2 - pomocy! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam.
    Szukam dla siebie mieszkania i zastanawiam się nad jedną ofertą. Jestem młodą osobą i w ciągu najbliższych lat planuję założyć rodzinę, dlatego nie chciałabym za kilka lat szukać nowego, większego mieszkania. Oferta nad którą się zastanawiam to mieszkanie o pow. ok. 53 m2, z dwoma mniejszymi sypialniami (10,12) oraz z pokojem z aneksem. Cały problem stanowi ten pokój z aneksem, ponieważ ma on ok 20 m2 a wnęka kuchenna jest mała. Chciałabym zmieścić w tej kuchni wszystkie potrzebne sprzęty (zmywarka, kuchenka, micro, lodówka), a także znaleźć miejsce do wspólnego spożywania posiłków. W części "dzienne" zależy mi na jakiejś kanapie, tv i małym stoliku np do kawy.

Niestety nie potrafię sobie tego wszystkiego wyobrazić i obawiam się, że nie da się w taki sposób urządzić tego salonu z aneksem, bo jest on zwyczajnie za mały :(
    Może ktoś z Was ma jakiś fajny pomysł? Żeby było łatwiej, dodaje rzut mieszkania z wymiarami:

img684.imageshack.us/img684/9493/rzut.png
    • Witam,
      jestem architektem wnętrz i chętnie pomogę. To prawda że metraż kuchni i salonu jest dość mały. I to nawet nie jest 20m2, ponieważ jeszcze trzeba odliczyć komunikację z przedpokoju do korytarza. Małe powierzchnie wymagają więcej pracy i przemyśleń. Ale zawsze można coś fajnego/funkcjonalnego zaprojektować.
      Proszę o kontakt jak masz jakieś pytania.
      Sylwia Krzeszewska - Bachman 509 214 847

www.ms-architekci.pl

• zobacz mój wątek:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,794,137970481.html
      bardzo podobny układ, i też marne pole do popisu.
      ostatecznie - zrezygnowałam z zakupu mieszkania z takim rozkładem.
    • Witam,
      Jak najbardziej w takim układzie pomieści się to o czym mowa. Wiadomo nie będzie dużo wolnej przestrzeni ale na pewno przytulnie :)

Pozdrawiam
      --
      Karolina K
      mieszkajmilo.pl
      Darmowe porady architekta
      • Dziękuję wszystkim za opinie. Będę szukać dalej mieszkania dla siebie i na to się nie zdecyduję ostatecznie. Wydaje mi się, że powierzchnia tego pokoju jest za mała i ciągle miałabym wrażenie że siedzę na kanapie w kuchni a nie pokoju dziennym ;)
    • Małe kuchnie omawiałam tu, pokazując kilka ciekawych rozwiązań: forelements.blox.pl/2012/09/Male-jest-piekne-czyli-historie-kuchenne-na-co.html

---
      FORelements.blox.pl
      autorsko o wnętrzach i designie
    • Witaj Monika!
      Jeśli szukasz niedrogiej i fachowej pomocy to polecam www.zooomdesign.pl.
      Też miałam problem z małym i średnio ustawnym mieszkaniem.
      Pani architekt zaprojektowała mi układ całego mieszkania, projekt kuchni, łazienki..
      Jestem bardzo zadowolona. A z doświadczenia wiem, że ciężko samemu coś wymleć :/
      zwłaszcza jak się posiada taką kiepska wyobraźnię jak ja :)
      Pozdrawiam!
    • Fajnie, że łączy się tu kuchnia z salonem. To daje bardzo wiele aranżacyjnych możliwości: forelements.blox.pl/2013/01/Kuchnia-otwarta-na-pokoj-czyli-gotowanie-i-gadanie.html

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.