• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Sufity napinane OPINIE

• 24.05.14, 18:13
    Szukam dobrej firmy realizujacej sufity napinane, najlepiej opinie po jakis sprawdzonych robotach. Najlepiej firma z centralnej polski, chociaz realizacja sufitow moze byc w dwoch lub trzech lokalizacjach (centrum PL plus Bieszczady), zatem fajnie gdyby to byla jedna firma, wolalbym miec jedna ekipe. Zadnych udziwnien, powierzchnie do domu mieszkalnego raczej plaskie, ale w roznych aranzacjach kolorystycznych, lub lustra.

Przy okazji, czy ktos ma takei sufity i jak to wyglada z konserwacja i wygladem po latach ?
    Edytor zaawansowany
    • 31.05.14, 20:21
      Mam w biurze taki sufit napinany. Zrobiony jest w macie i ma dobrych 5 lat, a wygląda jak sztuka nówka. Właściciel biura, od którego wynajmujemy dopiero mnie olśnił jak to jest zrobione. Według mnie bardzo fajna sprawa - szczególnie jak się ma lokal w starszej kamienicy i ściany są krzywe jak poskie drogi.
    • 05.06.14, 22:49
      Niestety takich partaczy co robi napinane zaczyna być od groma na rynku, a to jest diabelsko precyzyjna robota. Robiłem wykończeniówkę hali targowej w Chorzowie i goście co to montowali z pencetami latali, żeby im paprochy nie brudziły przy montażu, a jak ktoś wie jaki jest syf po wylewce to wie, że nie ma bata żeby się nie pyliło...to był jedyny raz za 20 lat roboty gdzie widziałem taki porządek na wykonie. Później na papierosie właśnie o tym rozmawialiśmy i gość mówi, że montaż sufitu napinanego wydaje się taki prosty, ale jest w okół tego tyle ważnych rzeczy i na koniec to właśnei wpływa na cenę, ale jest dużo firm i pokazywał mi foty - jakie lipy robią, które na skróty robią za pół ceny, ale wygląda to gorzej niż niedorobiona gładź.
      • 07.06.14, 18:57
        alodiusz.aloo napisał:

> Niestety takich partaczy co robi napinane zaczyna być od groma na rynku, a to j
        > est diabelsko precyzyjna robota. Robiłem wykończeniówkę hali targowej w Chorzow
        > ie i goście co to montowali z pencetami latali, żeby im paprochy nie brudziły p
        > rzy montażu, a jak ktoś wie jaki jest syf po wylewce to wie, że nie ma bata żeb
        > y się nie pyliło...to był jedyny raz za 20 lat roboty gdzie widziałem taki porz
        > ądek na wykonie. Później na papierosie właśnie o tym rozmawialiśmy i gość mówi,
        > że montaż sufitu napinanego wydaje się taki prosty, ale jest w okół tego tyle
        > ważnych rzeczy i na koniec to właśnei wpływa na cenę, ale jest dużo firm i poka
        > zywał mi foty - jakie lipy robią, które na skróty robią za pół ceny, ale wygląd
        > a to gorzej niż niedorobiona gładź.

Co to była za firma ? Interesują mnie sufity napinane do domu, więc mniejsza skala, ale jak robia to proszę o info.
    • 06.07.14, 17:05
      Ok, a w porównaniu płyta gipsowa taki sufit, jak to wychodzi cenowo ?
      • 17.07.14, 20:17
        bonawe-ntura napisał:

> Ok, a w porównaniu płyta gipsowa taki sufit, jak to wychodzi cenowo ?

To zależy od tego jakie płyty i jaki napinany chcesz położyć. Ciężko porównać bez informacji.
        • 30.07.14, 23:29
          lukasz.mazurek677 napisał:

> bonawe-ntura napisał:
          >
          > > Ok, a w porównaniu płyta gipsowa taki sufit, jak to wychodzi cenowo ?
          >
          > To zależy od tego jakie płyty i jaki napinany chcesz położyć. Ciężko porównać b
          > ez informacji.

Zabrzmi to banalnie ale gipsowa zwykła a sufit napinany też żadnych fajerwerków. Może jakiś kolor ale prosty i...zwyczajny. Cholera, nie znam się na jednych i drugich jako fachowiec, chociaż g-k bym sobie spokojnie na placki czy stelaż położył.
    • 23.09.14, 16:25
      Ok ale czy w przypadku zalania wodą, nie powstają jakieś zmarszczenia na materiale?
      • 23.09.14, 18:30
        W przypadku zalania czystą wodą, po jej wypompowaniu oraz wygrzaniu folii nie pozostaje żaden ślad. W przypadku brudnej wody, sufit należy częściowo wypiąć i wyczyścić górną powierzchnię, ponieważ może powstać skorupa z zanieczyszczeń, którą będzie widać od dołu właśnie w postaci zmarszczeń (na sufitach z połyskiem - laques).
    • 25.11.14, 21:58
      Witam,
      wykonanie sufitu napinanego zależy głównie od wielkości i kształtu sufitu (bardziej skomplikowane sufity wykonywane są dłużej). Najczęściej montaż trwa kilka godzin .
      Meble zostają w tym samym pomieszczeniu. W przypadku gdy Montażysta nie może dostać się do ściany w celu zamontowania sufitu przestawia je na środek pomieszczenia. Jedynie wszelkie rośliny muszą zostać wyniesione z racji podgrzania powietrza w pomieszczeniu do ok.60 stopni C.

Montaż sufitu napinanego to jedna z najmilszych i najczystszych możliwości zmiany wyglądu naszego sufitu:)
    • 29.07.15, 13:02
      świadczy np. o znajomościach ;)
    • 28.02.16, 19:04
      na jakim materiale pracuja? w sensie to jest jakas firma odczepiona od altezy czy jak? Bo słychac o nich od jakiegos czasu ale nie widze u nich realizacji przemysłowych tylko takie małe w mieszkaniach lub domach
    • 29.03.16, 14:29
      no ale co dalej dzieje sie z takim sufitem? Jest jeszcze zdolny do użycia?
      • 25.04.16, 14:16
        generalnie to po nagrzaniu powłoka powinna powrócić do swojego pierwotnego kształtu, takze bez problemowo
    • 28.04.16, 10:30
      ostatnio sporo sie mowi o coraz czestszym zastosowaniu technologii wall 2 wall, czy ktos moze jasniej mi ja opisac? Czy m sie różni ten system poza standardową powłoką, którą za pomocą harpuna mocuje sie w profilu?
      • 13.05.16, 15:58
        zwykły system powłok napinanych ma harpun i specjalny profil po osadzeniu jednego w drugim jest widoczna wzdłuż krawędzi ściany szczelinka, w wall 2 wall tego nie ma bo sam profil jest inaczej skonstruowany
    • 23.05.16, 11:21
      dzieki wielkie, czyli jednak lepiej jest wykorzystać taki w2w np w biurze?
      • 27.05.16, 11:45
        czy lepiej to kwestia estetyki oraz tego jaka funkcje ma spełniac sam sufit(oświetlenie, maskowanie instalacji dodatkowych jak zraszacze lub AC)
    • 03.10.16, 08:57
      o mnie też się to przyda :) faktycznie samo podanie województwa nie jest zbyt precyzyjne :P
    • 19.10.16, 10:56
      właśnie kiedyś czytałem jeden wpis i widziałem nawet filmik jak przy montażu jakis gość wszedł na sufit napinany. to się wygięło ale jak zszedł i podgrzeli sufit to wróciło do dobrego kształtu. jak oni to w ogóle robią? :D
      • 26.10.16, 14:56
        to jest kwestia wytrzymałości materiału. Powłoki z których robione są sufity napinane mają bardzo dużą rozciągliwość i są w stanie utrzymać bardzo dużą ilość wody dzięki temu. A dzięki pamięci strukturalnej po wylaniu wody i wyczyszczeniu powłoka wraca na swoje miejsce. No i jeszcze trzeba ją podgrzać jak sam wspomniałeś
        • 27.10.16, 11:12
          a gwarancja obejmuje zalanie? mam na myśli w przypadku wadliwej instalacji na przykład. wiem że z podwieszanymi zdarzają się problemy w tkaich przypadkach,.
    • 23.11.16, 09:12
      Tylko pytanie czy to zawsze jest takie bezproblemowe - egzekwowanie warunków gwarancji. A jak wygląda to serwisowanie zalanego sufitu?
      • 29.12.16, 16:35
        Trzeba odpiąć sufit w którymś miejscu, wylać wodę (zbiera się w jednym miejscu) przetrzećsufit od góry jeśli woda była brudna (zazwyczaj po zalaniu jest) i wpiąć z powrotem, podgrzewając powłokę za pomocą nagrzewnicy gazowej. Dlatego lepiej żeby robili to montażyści a nie próbować samemu. Generalnie nie trwa to długo tak że nie ma się co przejmować :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.