Dodaj do ulubionych

zlew z ociekaczem czy bez?

21.07.15, 20:00
Zastanawiam się nad zlewem do kuchni. Początkowo wybrałam taki z jedną komorą i małym ociekaczem. Później okazało się, że może być 1,5 komory i mały ociekacz. Teraz sama nie wiem czy warto w ogóle kupować zlew z ociekaczem czy lepiej mały zgrabny wbudowany w blat. Jak myślicie, co u Was się sprawdza?
Edytor zaawansowany
  • squirk 21.07.15, 20:42
    agus-ka napisała:

> Zastanawiam się nad zlewem do kuchni. Początkowo wybrałam taki z jedną komorą i
    > małym ociekaczem. Później okazało się, że może być 1,5 komory i mały ociekacz.
    > Teraz sama nie wiem czy warto w ogóle kupować zlew z ociekaczem czy lepiej mał
    > y zgrabny wbudowany w blat. Jak myślicie, co u Was się sprawdza?

U mnie zawsze z ociekaczem, nie wiem, co bym bez niego zrobiła, bardzo sie przydaje.

--
    Chaotyczna neutralna.
  • agus-ka 21.07.15, 21:34
    Zastanawiałam się czy w razie czego nie postawić suszarki na blacie. Czy to nie jest lepsze rozwiązanie?
  • squirk 21.07.15, 23:39
    agus-ka napisała:

> Zastanawiałam się czy w razie czego nie postawić suszarki na blacie. Czy to nie
    > jest lepsze rozwiązanie?

Na gołym blacie? Przecież z suszarki cieknie, nie lepiej żeby ściekało na ociekacz z rowkami który odprowadzi wodę do zlewu?

--
    Chaotyczna neutralna.
  • agus-ka 22.07.15, 16:07
    Chodziło mi raczej o taką przenośna suszarkę z ociekaczem stawiana bezpośrednio na blacie.
  • big_benka 22.07.15, 12:47
    Jednokomorowy to na pewno zły pomysł, druga komora, a przynajmniej ociekacz często się przydają;)
  • releenka 22.07.15, 13:07
    Mialam rozne opcje Moim zdaniem 2 komory sa super, ale ociekacz nie jest konieczny. U mnie suszarka stala na blacie.
    Prosto i estetycznie: img2.wfrcdn.com/lf/187/hash/5954/4152583/1/Vigo-29-x-20-Double-Bowl-Undermount-Kitchen-Sink-with-Faucet-Two-Grids-Two-Strainers-and-Dispenser-VG15061.jpg
    albo:
    materialsandsources.com/wp-content/uploads/2010/08/edge-550-solid-surface-karran-1-450x271.jpg

Tutaj fotka ze suszarka na blacie: d33872uhrikr8k.cloudfront.net/catalog/product/cache/16/image/1170x954/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/s/h/sh-ls-steel-frame-dish-rack-7-13-11-1526-final-swop.jpg
  • agus-ka 22.07.15, 16:09
    Właśnie też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. W poprzedniej kuchni nie miałam zmywarki, wiec ociekaczem był potrzebny. Teraz nam mieć zmywarkę, stad wątpliwości.
  • squirk 22.07.15, 16:11
    agus-ka napisała:

> Właśnie też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. W poprzedniej kuchni nie mi
    > ałam zmywarki, wiec ociekaczem był potrzebny. Teraz nam mieć zmywarkę, stad w
    > ątpliwości.

Miałam zmywarkę w Polsce, mam po przeprowadzce, nadal uważam ociekacz za (dla mnie) konieczny, to oczywiście kwestia potrzeb, grunt żebyś była zadowolona.

--
    Chaotyczna neutralna.
  • aoala 23.07.15, 04:36
    z ociekaczem, a najlepiej z drugą komorą;)
  • ekspert_pracownia.inside 23.07.15, 09:53
    Jeżeli bedziesz miała 2 komory, to ociekacz w zlewie nie jest konieczny. Ta dodatkowa komora może służyć jako ociekacz. Można wstawić też jakiś do szafki wiszącej nad zlewem, to na pewno bardziej estetyczne rozwiązanie niż stojący na blacie. Dlatego wybrałabym 1,5 komory bez ociekacza, bedzie wtedy więcej blatu roboczego.
  • agus-ka 23.07.15, 22:51
    Nie bardzo lubię szafki z ociekaczami. Jakoś mi to nie pasuje. Przemyślę te 1,5 komory bez ociekacza.
  • tomko00789 24.07.15, 00:32
    Dwukomorowe są bardziej praktyczne, ta dodatkowa komora w brew pozorom często się przydaje i łatwo zrobić z niej ociekacz;)
  • kent88dan 27.07.15, 15:47
    Z ociekaczem, jednokomorowe są jak dla mnie całkowicie niepraktyczne;)
  • 3agata009 29.07.15, 02:38
    zlew jednokomorowy do kuchni to najmniej praktyczna rzecz. Ociekacz lub druga komora przyda się.
  • ga_ndalf 30.07.15, 12:15
    Jedno jest pewne, nie znam nikogo, komu by się jednokomorowy zlew sprawdził;) ja osobiście nie wyobrażam sobie takiego w kuchni;)
  • krystyna.wojcieszek 30.07.15, 13:06
    Jednokomorowy zlew jest bardzo niepraktyczny więc to rozwiązanie możesz odrzucić na starcie. 1,5 komory to też niewiele, podejrzewam, że źle będzie się korzystało z tej połówki. Ja mam nad zlewem szafkę w której umieściłam suszarkę. Może wkładanie naczyń po myciu na górę nie jest najwygodniejsze ale przynajmniej są schowane i nie robią dodatkowego bałaganu w kuchni.
  • seba874 31.07.15, 03:58
    jak widzę po wypowiedziach to zlew jednokomorowy przegrał;) i dobrze, też jestem za dwukomorowym;)
  • Gość: Justa IP: *.dynamic.chello.pl 06.08.15, 14:59
    Osobiście uważam ociekacz za zbiorowisko bródu. Zawsze się tam wrzuci szmatkę, gąbkę, ktore niekoniecznie są czyste, a potem człowiek się zastanawia czy może tam położyć czyste naczynie lub opłukane warzywa lub owoce. Jeżeli masz zmywarkę, to ociekacz wydaje się zbędny. Czyste i suche naczynia wstawiasz bezpośrednio do szafki. U siebie w kuchni mam jedną komorę o szerokości 55 cm. Polecam. Mozna swobodnie umyć nawet blachy z piekarnika.
  • anita87t 25.08.15, 01:41
    nie wyobrażam sobie w kuchni mieć jednokomorowy zlew;)
  • cirria 29.08.15, 01:51
    Z ociekaczem zdecydowanie;)
  • Gość: Dario Biegler IP: *.dynamic.chello.pl 17.01.16, 23:18
    Przy zmywarce to konieczność, przy suszarce lepiej dwukomorowy po prostu.
  • gratess 11.11.15, 10:41
    ociekacz wskazany zwłaszcza jeśli ktoś nie ma zmywarki...natomiast suszarka stawiana na blacie niekoniecznie, po co sobie dodatkowo zagracać przestrzeń roboczą

--
    Poszewki, bieżniki, serwetki
  • dagap91 04.12.15, 09:17
    Mimo że mam w domu zmywarkę, to ociekacz bardzo się przydaje. Woda spływa od razu do zlewu i nie martwie się mokrym blatem :)
  • stand80 04.12.15, 14:07
    moim zdaniem blaty dwukomorowe są zdecydowanie najlepsze
  • dagap91 11.12.15, 10:48
    A co sądzicie o zamontowaniu młynka do rozdrabniania odpadów? Czy zdaje to egzamin?
  • tk_home00 12.12.15, 23:01
    Zlew tylko dwukomorowy, natomiast młynek... z jednej strony wydaje mi się zbędnym gadżetem, ale z drugiej - ograniczasz ilość śmieci, bo drobno zmielone jedzenie ląduje w odpływie. Najtańsze kosztują coś koło 600zł
  • elnasa 24.12.15, 02:23
    Tylko z ociekaczem, to niezwykle przydatna sprawa;)
  • zanitaz 29.12.15, 23:07
    Dwie komory i ociekacz, który można założyć na jedną z nich;)
  • r.emik 15.01.16, 14:32
    U nas przydaje się ociekacz, zwłaszcza do sałaty :)
  • krotomom 18.01.16, 11:39
    Ja przy zmywarce mam zlew 2 komory + mały ociekacz. Prawie wszystko ląduje w zmywarce - bardzo mało zmywam ręcznie - wielki gar (b.rzadko), drewniane naczynia (mało), przedwojenną porcelanę i takież szkło (jeszcze rzadziej niż wielki gar). Cieszę się, że ociekacz jest mały, bo tak naprawdę w moim wypadku spokojnie starczyłoby 1,5 komory - ta mała komora akurat na owoce i warzywa. Jak do jednej komory wstawię garnki czy plastikowe miski to zawsze mam jeszcze drugą do dyspozycji, a jak gotuję i w tym samym czasie piekę to bardzo się te dwie komory przydają.
  • karolkaer 19.01.16, 20:41
    Ja mam jedną komorę z ociekaczem, który bardzo mi się przydaje i znacznie lepiej wygląda niż taka sama jedna komora
  • elnasa 21.01.16, 11:28
    praktyczniej jest miec z ociekaczem
  • adriaba 21.01.16, 16:00
    to zależy czy nad zlewem będziesz miała suszarkę na naczynia zamkniętą oczywiście od dołu, bo jeżeli tak to ociekacz według mnie nie jest tak ważny, ale to zależy też od wielkości blatu i samej kuchni więc ogólnie ciężko podpowiedzieć, niestety to taka sytuacja w której wyrobisz sobie sama zdanie za kilka lat doświadczenia :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.