Dodaj do ulubionych

Pomcy z kolorem !!!

03.05.16, 17:01
Kupiliśmy kanapę z myślą, że i tak będziemy odświeżać mieszkanie (ściny teraz są żółte). Kanapa jest w odcieniach niebieskiego dżinsu. Taka pepitka jak na zdjęciu (nie wiem, czy uda się opublikować)

drive.google.com/drive/recent
I teraz całkiem nie wiem, jakie do tego dobrać ściany! Podoba mi się beckers lateksowe blue sea, aqua, ale wybór tych farb spowoduje chyba, że kanapa "zleje się" z tłem.
Co zatem, jaka kolorystyka byłaby pożądana? Meble mamy głównie średniobrązowe (ikea), telewizor i sprzęt hi-fi , czarny, podłoga wiąz.
Jaka kolorystyka dodatków?
Doradźcie, proszę!
Edytor zaawansowany
  • ja243 03.05.16, 21:55
    O teraz się da:
    drive.google.com/file/d/1kg3oTiUG4h2ycfrPF-kjjoh_6jwCkqNqdA/view?usp=sharing
  • horpyna4 04.05.16, 12:55
    Wydaje mi się, że dobry byłby ciepły beż - taki trochę cielisty, żeby nie było za ponuro. Bo beże są różne.
  • anecz_ka85 04.05.16, 14:26
    Potwierdzam zdanie Olaola92 - postaw na coś jasnego, nie niebieskiego :)
    A myślałaś o wymianie pozostałych mebli? Ja zawsze idę na całość i zmieniam wszystko :D
    Poza tym - to moje osobiste odczucie - bązowe meble i niebieskie obicie sofy trochę się ze sobą gryzą.
  • ja243 04.05.16, 23:03
    Przyznaję, że o bieli pomyślałam, gdy bezskutecznie "doświadczałam" kolejnych kolorów. Boję się jednak, że pokój stanie się zimny. Może by jednak tę biel złamać, tzn. szarością, czy słabiutkim błękitem, a'la Skandynawia. Tam oczywiście meble są jaśniutkie. Marzeniem byłoby w tej sytuacji wymiana mebli, ale póki co to nie wchodzi w g, więc muszę rzeźbić, czym mogę. Meble są proste, więc może nie pasują idealnie, ale czy czekolada rzeczywiście nie da rady "mieszkać" obok niebieskiego ?
    Podoba mi się też pomysł z niebieską ścianą, ale porywać się na kolor Beckers sea blue czy raczej aqua?
  • horpyna4 05.05.16, 09:05
    Czekolada z niebieskim wygląda moim zdaniem bardzo dobrze, a złamana jakimś kolorem biel ścian to niezły pomysł. Tyle, że szary lub słaby błękit nadaje się raczej do pomieszczeń słonecznych (połunie, zachód). Jeżeli pokój jest przypadkiem od wschodu lub od północy, to może być za ponuro. W takiej sytuacji lepiej złamać biel odrobiną brzoskwini, moreli lub ciepłego beżu.

Tak więc zanim wybierzesz kolor, zwróć uwagę na nasłonecznienie pokoju. Żeby nie był za ponury, bo można nabawić się depresji.
  • ja243 05.05.16, 14:18
    Wszystkie okna w naszym mieszkaniu wychodzą na zachód. Gdy dzień jest pochmurny-jest buro, a gdy lato-słońce świeci do ostatniej minuty zachodu...
    A czy istnieje jakaś biel, która byłaby złamana błękitem ? Mąż nie znosi czystej bieli, bo jest zbyt sterylnie jego zdaniem. ok, akceptuję. Ale czy jakiś konkretny odcień konkretnej firmy możesz mi polecić, żebym sprawdziła jak to by wypadło u nas?
  • horpyna4 05.05.16, 14:42
    Nic nie mogę polecić, bo ja nie kupuję kolorowych farb, tylko sama podbarwiam białą farbę niewielką ilością plakatówek z tubki po to, żeby pigmentu było malutko i kolor nie walił po oczach.

I raczej nie polecałabym złamania błękitem, bo jest to ryzykowne ze względu na niebieskie obicie - może się gryźć, jeżeli źle trafisz z odcieniem. Ale jeżeli pokój jest słoneczny, to może dobry byłby spokojny beż? Na przykład kolor mleka podbarwionego niewielką ilością kawy lub kakao.
  • 9agatka 05.05.16, 12:52
    Oj, ten żółty to nie za bardzo, niebieska także. A może jasnoszare ściany? Albo białe? Ja polecam Dulux Srebrzysta poświata. To taki jasnoszary, trochę wpadający w błękit.
  • ja243 05.05.16, 14:18
    Kurczę, a z jakiej to serii duluxa? Nie widzę takiego...
  • horpyna4 05.05.16, 14:47
    Obejrzałam właśnie paletę kolorów Duluxa, wydaje mi się, że w odcieniach białego można coś sensownego znaleźć. Może "Muśnięcie Słońca"?
  • ja243 05.05.16, 15:48
    Twoja rada dotycząca błękitu wydaje mi się bardzo sensowana. Rzeczywiście paleta barw błękitnych bywa zdradliwa..
    Ale i to muśnięcie słońca nie bardzo przypada mi do gustu. Taki jakiś bieliźniany mi się wydaje...A gdyby tak Vanilla Cream Beckersa (na dodatek mam dobre doświadczenia z farbami tej firmy)?
  • horpyna4 05.05.16, 21:23
    Oczywiście powinnaś kierować się głównie własnym gustem. Bo to Ty będziesz spędzać w owym wnętrzu najwięcej czasu, więc nie powinno ono Cię drażnić.

Najważniejsze, że wiesz, co może być niekorzystne. A paleta korzystnych odcieni jest tak wielka, że masz z czego wybierać. Może tylko jeszcze skonsultuj się z mężem, żeby potem nie marudził. Ale przedstaw mu już konkretne propozycje.
  • ja243 05.05.16, 22:58
    Bardzo dziękuję za rady. Spróbuję zjeść tę żabę... A w ogóle to zazdroszczę osobom, które patrząc na jakieś wnętrze, od razu mają wizję całości. U mnie to zawsze proces prób i błędów...
  • horpyna4 06.05.16, 09:01
    Dobrze może wyglądać też tzw. "kość słoniowa". To dość neutralny kolor, ale nieco ciepły.
  • kawalos1234 06.05.16, 10:58
    Jestem dekoratorką wnętrz, przede wszystkim zajmuję się kolorystyką wnętrz. Nie widzę zdjęcia kanapy, ale z tego co piszesz tłem dla nie powinny być dość nasycone i bardzo zresztą teraz modne surowe szarości , albo np "kawa z mlekiem". W przypadku takiej kanapy i mebli z IKEA , ważne są również struktury farb, czyli farba bez połysku lub imitująca otynkowaną ścianę .
  • ja243 06.05.16, 14:52
    Zaraz po powrocie do domu postaram się wrzucić "świeże" zdjęcie ściany z kanapą. Zdecydowanie farba będzie matowa, bo "gładkość" naszych ścian jest wątpliwa. To betonowe ściany w bloku...
    Może lateksowa?
  • ja243 06.05.16, 19:40
    Oto link:
    drive.google.com/file/d/0B0f42WBXYBfNMEJqR210b1lyaGM/view?usp=sharing

Mam nadzieję, że widać..
  • horpyna4 07.05.16, 08:22
    Czy kolor mebli na zdjęciu jest docelowy? Bo jest on dość ciepły i przy nim ściana może być biała wpadająca w szarość.

Ale jeżeli mają być meble w odcieniu chłodniejszego brązu, to rzeczywiście lepsze będzie coś z palety bardzo rozbielonych beżów i kremów.
  • kawalos1234 11.05.16, 08:32
    Widać kolory . przy takiej kolorystyce mebli warto trochę stonować kolory ścian. Moim zdaniem szarości będą najodpowiedniejsze, nadadzą wnętrzu elegancji , za "ciepło" z żółtą ścianą , beże też raczej odpadają. Pomieszczenie będzie wydawało się większe i przestronniejsze z jasnymi ścianami.
  • alexxx000 06.05.16, 15:39
    Niebieski na pewno nie, bo się zleje i będzie tak zimno i jednokolorowo. Może faktycznie coś w beże? Kawa z mlekiem? Będzie pasowało do kanapy i mebli. Bo szarości jakoś mi się gryzą z jasnobrązowymi meblami. Ewentualnie może coś w stylu limonki czy eukaliptusa? Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Najlepiej przejdź się do sklepu z farbami ze zdjęciami kanapy i mebli i sobie to porównaj i wyobraź.
  • horpyna4 06.05.16, 16:27
    Akurat szarości nie gryzą się z brązowymi meblami, tylko może być zbyt ponuro. Bardziej może gryźć się limonka albo eukaliptus z tą kanapą.
  • Gość: Polecki IP: *.static.ip.netia.com.pl 06.05.16, 21:05
    Tło jakieś neutralne do takiej bystrej kolorystyki, czyli beże, albo biel najlepiej, może jasna szarość ewentualnie?

• maaranta 08.05.16, 22:29
    a ja bym taki dała: www.dekoral.pl/kolory/z%C5%82ote-%C5%BC%C3%B3%C5%82cienie
    naprawdę dobrze na ścianie wyglada , a i pasować bedzie
  • maaranta 09.05.16, 08:27
    aaaaaaa ,link do niczego ,wszystko pokazuje.
    migdałowy
    jakiś za żółty na moim kopie wychodzi, nie jest taki
  • ekspert_artefekt 09.05.16, 09:36
    Rzeczywiście, jeśli oba elementy będą w takiej tonacji to się zleją. Może zatem jasna szarość? Do koloru mebli też będzie pasować i niczego nie zdominuje. A co do dodatków to lepiej się zdecydować zgodnie z trendami na kilka kolorów (zwłaszcza w okresie wiosna-lato) niż na jeden. Będzie weselej i oryginalniej.
    Pozdrawiam
    Alicja
  • ja243 09.05.16, 09:49
    NO to chyba Was zaskoczę. Salon pomalowany! Kierując się Waszymi sugestiami, zaglądając "w głąb siebie" (hihi, lubię to określenie) użyliśmy do wnętrza Beckersa Vanilla cream. Jaśniutki, złamana biel, niesomowicie zmieniająca się w zależności od oświetlenia (od beżu kawa z mlekiem, gdy jest słonecznie do szarości niemal, gdy jest sztuczne oświetlenie. I wyszło fajnie tyle, że .... monotonnie. Sufit niewiel się odróżniał od ścian. Było czyściutko, schludnie i... nie po naszemu. Brakowało jakiegoś szaleństwa, które towarzyszyło wyborowi niebieskiej kanapy zamiast szarej, w zgodzie z trendami.
    Dlatego postanowiłam natychmiast "skoczyć do OBI", zabierając ze sobą próbkę kanapy oraz moją siedmiolatkę i kupić coś niebieskiego na śćianę przeciwległą do kanapy, tzw. telewizyjną.
    I proszę sobie wyobrazić, jakie było moje osłupienie, gdy w sklepie okazało się, że to co ja brałam za "niebieską " kanapę w istocie plasuje się doskonale w gamie kolorów TURKUSOWYCH !
    Wszystkie dopasowywane odcienie niebieskie jakoś sie "gryzły". Tego w ogóle nie brałam pod uwagę, że moja kanapa jest turkusowa - oto jakie figle płatają pragnienie, oświetlenie sztuczne-i słoneczne i pewnie parę innych rzeczy.
    I wtedy moja córcia znalazła na półce "ten będzie pasował"!
    Nobiles "ZIma morska". Istne szaleństwo-ciemny, soczysty, idelanie pasujący do skawrka materiału, który miałam ze sobą.
    Ok, niech się stanie. Kupione, pomalowana została jedna ściana, naprzeciwko kanapy tak, by ewentualna różnica odcieni nie byla widoczna. Efekt jest ciekawy, tylko co dalej? Muszę od nowa przemyśleć koncepcję wystroju! Jakieś sródziemnomowrskie klimaty mi wyszły! Strasznie Wam dziękuję, bo zabawa kolorem okazała się znakomita. Jeśli macie pomysły na "turkusowe aranżacje" chętnie popatrzę !
  • mariiolkaa 10.05.16, 10:47
    może ten bez faktycznie będzie dobry albo jasny popiel
  • skarbik1231 28.06.16, 13:56
    hej, ja bym proponowała do tej niebieskiej kanapy białe ściany lub jasno szare... Możesz tez to połączyć. radziłabym ten pokój na jasno, wszystko będzie się ładnie komponować. Teraz jest szał na jasne pomieszczenia.
  • katarzynal86 06.07.16, 15:38
    może pomaluj wszystkie ściany na biało, a jedną na taki jasny szary? ale uważaj by nie przesadzać z kolorami, max 3 dominujące kolory są w porządku, ale więcej to przesada
  • kosmotynka 13.07.16, 08:34
    Jasnoszary będzie najlepszym wyborem. To doskonałe tło do wielu kolorów.
  • ewa.miszczok 17.07.16, 23:31
    Najlepszym rozwiązaniem będą naturalne kolory, beże, kość słoniowa, szarości. Coś stonowanego. Nie malowałabym na biało, jest to w gruncie rzeczy trudny kolor, złamana biel to już coś innego. Zainwestuj w kontrastowe dodatki do kanapy, nawet mogą być elementy żółte, kolor twojej kanapy wpada ki w turkus a do tego koloru wbrew pozorom pasuje żółć, w połączeniu z szarością będzie idealnie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.