• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Uspokajający kolor ścian

• 25.08.16, 10:20
    Jaki kolor ścian najlepiej wybrać, żeby działał na domowników uspokajająco?
    Edytor zaawansowany
    • 30.08.16, 10:22
      Witam,
      Z pewnością będą to wszystkie chłodne barwy. Możesz użyć błękitów lub jasnych zieleni. Świetnie sprawdzą się również mięta i lawenda, które są bardzo na czasie :) Takie kolory działają uspokajająco i kojąco. Kolory ciepłe (żółć, pomarańcz, czerwień) pobudzająco i tych unikaj.
      Pozdrawiam Alicja
      • Gość: szynka IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.16, 09:38
        większosc gabinetów psychiatrycznych pomalowana jest zgaszoną musztardową żółcią... podobno działa kojąco.
        • 28.09.16, 20:51
          :)))
    • 02.09.16, 11:01
      mi się bardzo podoba połączenie szarości z jasnym fioletem lub zielenią
    • 09.09.16, 17:36
      Na pewno zielony. Poza tym - wszystkie kolory zbliżone do naszej skóry.
    • 22.09.16, 23:04
      Mnie się podoba szmaragdowa toń. Jasna zieleń, jeśli połączysz np. ten kolor z białym moim zdaniem stworzysz właśnie takie spokojne wnętrze. Możesz też pójść w kolory już stricte morskie, tak samo wydaje mi się, że działają właśnie uspokajająco.
    • 03.10.16, 15:09
      Moim zdaniem jasne zielenie i szarości.
      • 19.10.16, 20:30
        Dokładnie, tak jak napisałeś i nuntio777 z konkretnym przykładem też napisał, zielenie sprawdzą się najlepiej ze wszystkich barw podstawowych. Trudność może polegać na dobrym zaaranżowaniu reszty pokoju w kontekście tego koloru ścian - ja widzę w takim pomieszczeniu białe meble.
    • 24.10.16, 15:13
      Zielony będzie najlepszy, albo jakieś neutralne barwy
    • Gość: A.Maszkiewicz IP: *.static.ip.netia.com.pl 30.10.16, 20:41
      Zieleń, biel, beże, na pewno kolory jasne, nie agresywne, raczej nie czerwień, czy czerń :)
    • 07.11.16, 14:02
      Generalnie polecam ciemną, matową zieleń. Inne kolory mogą okazać się zbyt krzykliwe, rozpraszające lub smutne. A przecież powszechnie wiadomo, iż zielony jest kolorem idealnym na chandrę. :)
    • 08.11.16, 08:13
      Na mnie najbardziej uspokajająco działa biel. Pokój jest jasny, czysty, przestrzenny... W takim pomieszczeniu można odpocząć. Do tego jakieś dodatki w kolorze jasnoszarym i naturalne drewno :)
      • 11.11.16, 20:48
        Przede wszystkim trzeba uwzględnić to, czy pokój jest mocno nasłoneczniony, czy raczej zacieniony.

W przypadku nasłonecznionego mogą być błękity, czy szarości. W zacienionym lepsze są jasne beże. Oczywiście biel jest też dobra (sama mam białe ściany), ale nie wszyscy ją lubią. A dyskomfort odczuwany w takim przypadku nie uspokaja.

Zresztą sam kolor ścian nie zadziała uspokajająco, jeżeli pozostałe kolory w pokoju będą źle skomponowane, a sposób umeblowania chaotyczny. I ważne są nie tylko barwy, ale i kształty. Naprawdę warto potraktować problem całościowo.
    • 18.11.16, 14:21
      ZIELONY:)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.