30.03.19, 15:55

Chcąc odnowić starą szafkę w stylu vintage, kupiłem w Leroy Merlin podkład i farbę firmy „Jeger”. Podkład gruntujący do mebli „Deco Primer” 65 zł/500ml i farbę dekoracyjną „Perle” perłowy blask nr. 7. Szafka została dokładnie wyszlifowana do gołego drewna i odkurzona. Pierwsza warstwa podkładu nie pokryła więc położyłem drugą a potem trzecią co nie zapobiegło przebarwieniom, gdyż to sam podkład miejscami powodował żółte plamy. Mając nadzieję że ta rewelacyjna farba pokryje ewentualne niedostatki podkładu przystąpiłem do malowania zgodnie z zaleceniami producenta, cytat:
(„Na lekko przeszlifowaną i oczyszczoną powierzchnię nałóż pędzlem warstwę farby (maluj zgodnie z kierunkiem słojów drewna). Przed malowaniem farbę dokładnie wymieszaj. Nie rozcieńczaj i nie mieszaj z innymi produktami. W razie konieczności po ok. 2h nałóż drugą warstwę.
Porada: Na powierzchnie z surowego drewna z dużymi słojami lub różnymi odcieniami, nałóż wcześniej cienką warstwę Jeger Deco Primer podkład do mebli.”)

I tu bardzo się zawiodłem. Pierwsza warstwa farby – widoczny podkład, druga warstwa farby – nadal widoczny podkład, trzecia warstwa farby – nadal widać podkład oraz powstał efekt malowania suchym pędzlem. Mebel wygląda obrzydliwie. Zamiast efektu perły powstał efekt gorszy od malowania zwykłą srebrzanką za kilka złotych a nie farbą za 78,95 zł za 500ml. Jako że przez 50 lat miałem do czynienia z produktami różnych producentów, muszę stwierdzić że produkt firmy „Jeger” jest najgorszym z jakim miałem styczność. Tanie farby są o niebo lepsze od farb Jegera. Farba jest tak gęsta że nie da się uniknąć zgrubień ponieważ schnie za pędzlem. Piszę by uprzedzić potencjalnych chętnych na farby tej firmy o efektach jej użycia. Straciłem 143,95 zł, szafka zostanie ponownie zdarta do żywego drewna i pomalowana starymi sprawdzonymi farbami jakie od lat zalegają mi w piwnicy. Potencjalnego klienta zmyli nazwa firmy brzmiąca z niemiecka a nie mająca z niemiecką technologią nic wspólnego gdyż jest to firma z Kobierzyc - Global Point uL Rozwoju 1 Biskupice Podgórne 55-040 Kobierzyce

--
Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.