Dodaj do ulubionych

Szkoła lub kurs aranżacji wnętrz !!!!!!!!

18.01.07, 11:57
Bardzo proszę o pomoc!!!!! Jestem amatorem, jeżeli chodzi o temat aranżacji
wnętrz. Właśnie skończyłam studia wyższe o zupełnie innym kierunku -
zarządzanie i chciałabym się kształcić dalej. Wiem, że praca w tej dziedzinie
będzie trudna bez doświadczenia i szkoły aranżacyjnej ale chcę spróbować!!!!

Może ktoś mi poleci jakieś kursy lub szkołę w Warszawie w tej dziedzinie!!!!?????
Edytor zaawansowany
  • edithea 18.01.07, 14:30
    Hej, mam ten sam problem!:) Też chcę zmienić zawód nieco i jestem na etapie
    kombinowania co dalej. Jeśli chodzi o kursy nic nie umiem powiedziec który jest
    dobry a który zły. Znalazłam takie np:
    www.artstudio.edu.pl/W.html
    archida.com.pl/
    Ale nie wiem co one dają.
    Ja się zastanawiam jeszcze nad studiami podyplomowymi z projektowania wnętrz w
    Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Tylko że one sporo kosztują.
    Trwają 2 lata.
  • angelapoland 18.01.07, 17:07
    witam, najgorsze jest to, że bez szkoły licealnej budowlanki i ewentualnie
    studiów o tej tematyce jest bardzo ciężko rozwinąć się - pracować. Ja bardzo
    bym chciała pójść na taki kurs i pracować jako asystent projektanta aby się
    podszkolic i zdobyć doświadczenie.

Łódź w moim przypadku odpada - tylko okolice Warszawy mnie
    interesują....mieszkam pod Wawą....
  • edithea 18.01.07, 19:00
    A po co budowlanka?:) To może architektom projektującym budynki i konstrukcje
    potrzebne ale nie do wnętrz. Myślę że wszystko mozna tylko trzeba zdobyć jakies
    podstawy i mieć zacięcie aby sammeu się uczyć i rozwijac. Ja mam inny pomysł bo
    myslę raczej o zaczęciu od dekoratorstwa i aranżacji, bez przestawiania ścian i
    powaznych konstrukcji. Może jakaś firma architektoniczna, może aranżacji wnętrz,
    kuchni czy łązienek, może dekoracji okien - trzeba zacząć od małego. W
    perspektywie myslę o włąsnej działalności. Aby byc projektantem z parwdziwego
    zdarzenia trzeba mieć włąsną ekipę remontowa do współpracy, ja projektuje ona
    wykonuje i klient jest kompleksowo obsłużony. Ale to przyszłość.
    Jeśli chodzi o szkoły w Warszawie to tylko kursy, niestety na żadnej ani ASP,
    ani Politechnice nie ma podyplomowych. Można tylko iść na dzienne ale ja nie
    chcę bo to za długo nauki. Ja musze juz zacząć w ciągu 0,5 - roku w tym pracować.
  • gioseppe 19.01.07, 16:01
    edithea napisała:

> Może jakaś firma architektoniczna, może aranżacji wnętrz
    > ,
    > kuchni czy łązienek, może dekoracji okien - trzeba zacząć od małego.

miałam podbny plan tylko zastanawiam się czy ktoś wogóle zaryzykuje i wynajmie
    mnie nawet do wyposażenia/aranżacji swojego wnętrza skoro nie mam ani portfolio,
    ani kursu, jedynie wykształcenie wyższe w zupełnie innej dziedzinie :)

jedyne co posiadam to zdjęcia urządzonego przez siebie mieszkania, zmysł
    estetyczny, duże chęci i jeszcze więcej pomysłow :)

> Jeśli chodzi o szkoły w Warszawie to tylko kursy, niestety na żadnej ani ASP,
    > ani Politechnice nie ma podyplomowych.

W Krakowie jest podobnie.
    Niestety :(

kiedyś odpwiedziałam na ofertę pracy jako asystent projektanta, dzwoniłam
    zapytać czy mam szanse ale okazało się, że musi być cokolwiek na start, jakiś
    papier. szkoda, bo często jest tak, że nawet papier nie zastąpi chęci i ukrytych
    umiejętności. Często ludzie z papierem (jak ja - papier potwierdzający doskonałą
    znajomość języków) po studiach stwierdzą, że chcą jednak zająć się czym innym i
    co.. muszą zaczynać wszystko od nowa??? bez sensu :)
    No ale każda firma ma swoje wymagania

> Można tylko iść na dzienne ale ja nie
    > chcę bo to za długo nauki. Ja musze juz zacząć w ciągu 0,5 - roku w tym

mam ten sam problem ;)

pozdrawiam

--
    mój suwaczek
  • edithea 19.01.07, 22:51
    Ja myślę raczej o podczepieniu się w jakiejś firmie ale jako
    dekorator-handlowiec, czy osoba doradzająca w aranżacji wnętrz, może jakies
    projekty dla klienta w studiu kuchni czy łazienek = mysle że od tego trzeba
    zacząć. A potem coś ambitniejszego dopiero. Ale fakt że do wszystkiego trzeba
    mieć papier, dlatego włąśnie myślę o tych studiach lub kursie.
    Ja w poniedziałek ide na rozmowę do firmy oferującej materiały wykończenia
    wnętrz, szukają osoby ds. kontaktu z architektami - bo firma nastawiona jest na
    takie kontakty ze specjalistami. Zobaczymy co to takiego :) Zawsze jakiś 1 krok.
  • amelia.poczta3 23.01.07, 19:46
    witam, jestem z wa-wy studiuje zupelnie inny kierunek ale chcialam isc na kurs
    projektowania wnetrz.Tylko czy mozna po tym dostac jakas ciekawa prace???Te
    kursy sa na ogol dosc drogie jak na kieszen studenta a nie chcialabym zeby
    potem okazalo sie ze do pracy przyjmuja tylko absolwentow ASP.Ma ktos jakies
    rozeznanie w tych sprawach??Pozdrawiam serdecznie Ana
  • gioseppe 19.01.07, 15:56
    pozwolicie, że się podepnę?
    poszukuję takiej szkoły -podyplomowej lub naprawdę fajnego kursu, może być nawet
    bardzo drogi byle się tam naprawdę czegoś nauczyć a nie tylko zdobyć papier

interesuje mnie Kraków i okolice (może Kielce, Katowice)\

--
    gioseppe@tlen.pl
  • edithea 19.01.07, 22:46
    Jeśli chodzi o Kraków są podyplomowe na ASP ale tylko jako uzupełniające dla
    absolwentów innych kierunków artystycznych, trzeba być po prostu plastykiem :(
    Wiem bo pytałam czy przyjma historyka sztuki i niestety nie. Co do kursów to nic
    nie wiem. Proponuję przejrzeć sobie Przewodnik po studiach podyplomowych na ten
    rok, ja tak zrobiłam i znalazłam tylko tą szkołę w Łodzi oraz jest arch. wnętrz
    w Gdańsku, no ale za daleko :)
  • monikas28 20.01.07, 13:25
    a w Gdańsku na czym jest architektura wnętrz ,na ASP? I jakie studia trzeba
    wcześniej skończyć? Ilelat te studia trwają, czy jak to zazwyczaj podyplomowe 2
    lata?
    Bardzo proszę napisz mi albo wrzuć jakiś link:)
  • edithea 20.01.07, 13:35
    Tak na ASP. To jest Podyplomowe Studium Projektowania. Wejdź sobie na :
    www.diaade.org/ardi.html
    Ale z tego co czytam to nie sa studia dla chcących projektowac wnętrza, raczej
    dla krytyków i badaczy architektury. To raczvej jest dla architektów i ludzi
    juz pracujących w branży.
  • monikas28 20.01.07, 13:56
    Dzięki piękne:)
    Może się tam przejdę i dokładnie spróbuję wypytać co i jak:)Może mi tam jeszcze
    coś doradzą:)
  • gioseppe 21.01.07, 18:22
    > Jeśli chodzi o Kraków są podyplomowe na ASP ale tylko jako uzupełniające dla
    > absolwentów innych kierunków artystycznych, trzeba być po prostu plastykiem :(

no właśnie :(
    a ja po zupełnie innych studiach jestem ;-)

> nie wiem. Proponuję przejrzeć sobie Przewodnik po studiach podyplomowych na
    ten rok

a to sa takie przewodniki?
    za moich czasow byly takie przewodniki ale studia dzienne ;)

--
    mój suwaczek
  • edithea 21.01.07, 21:21
    Są i o studiach podyplomowych, ja sobie przejrzałam w bibliotece, przewodnik na
    rok 2006/7.
  • edithea 20.01.07, 11:58
    Studia skończyłam 5 lat temu, lat mam mniej, doświadczenie zawodowe mam ponad 10
    lat, pracowałam na samodzielnych stanowiskach specjalistycznych - a ty jesteś
    jakims chorym frustratem, trollem i nikt nie traktuje cie poważnie. Idź do
    psychiatry czy coś, bo ci się wyraźnie pogarsza :)
    Bye.
  • edithea 20.01.07, 12:10
    Słuchaj, to nie moja wina że nie rozumiesz słowa pisanego :D O in vitro pytałam
    w sprawie kogoś bliskiegoi i NIC ci do tego.
    Wiek piszę sobie jaki chcę, prawdy o mnie można się dowiedzieć tylko na forum
    zamkniętym. Mylisz chory człowieczku życie realne z forum :)) Ale to też się
    leczy, może nie jest za późno - psychiatra piętro niżej.
  • angelapoland 21.01.07, 20:33
    edithea napisała:

> Słuchaj, to nie moja wina że nie rozumiesz słowa pisanego :D O in vitro pytałam
    > w sprawie kogoś bliskiegoi i NIC ci do tego.
    > Wiek piszę sobie jaki chcę, prawdy o mnie można się dowiedzieć tylko na forum
    > zamkniętym. Mylisz chory człowieczku życie realne z forum :)) Ale to też się
    > leczy, może nie jest za późno - psychiatra piętro niżej.

Przepraszam najmocniej - do kogo to ?
  • edithea 21.01.07, 21:19
    Proszę się nie przejmować, buszował tu i siał zamieszanie pewien troll, i admin
    wyciął jego posty ale zostały moje odpowiedzi :)
  • angelapoland 24.01.07, 23:10
    oj, już się zdziwiłam....ale ze zdziwienia wyszłam....pozdrawiam
  • ksaga1 21.01.07, 21:00
    zobacz moim zdaniem ciekawe kursy na www.creator.net.pl
  • amelia.poczta3 23.01.07, 19:48
    witam, jestem z wa-wy studiuje zupelnie inny kierunek ale chcialam isc na kurs
    projektowania wnetrz.Tylko czy mozna po tym dostac jakas ciekawa prace???Te
    kursy sa na ogol dosc drogie jak na kieszen studenta a nie chcialabym zeby
    potem okazalo sie ze do pracy przyjmuja tylko absolwentow ASP.Ma ktos jakies
    rozeznanie w tych sprawach??Pozdrawiam serdecznie Ana
  • gioseppe 24.01.07, 17:11
    pewnie ze mozna
    jak w wiekszosci zawodow, najpierw trzeba zrobic staz, ale zeby dostac sie na
    staz w biurze projektowym etc trzeba miec jakis papier
  • 1aga3 24.01.07, 22:33
    Nie chciałabym uszczuplać waszych zapałów, to dobrze, ze wiecie czego chcecie i zycze powodzenia w tych planach, ale musze napisać o faktach. Wydziały architektury mają czesto po 300-400 osób na roku. Do projektowania wnetrz nie trzeba uprawnień, wiec wieleu absolwentów, tym sie zajmuje. Do tego dochodzi ASP, mniej liczne grupy, ale swietnie przygotowani. W dużych sklepach z płytkami i armatura siedza absolwenci i ludzie po studziach, nie rzadko w studiach kuchennych tez, dorabiają sobie jeszcze prywanie w domu. Rozumiem, ze chodzi o czas, ale po studiach mozesz powiedzieć o sobie projektant, po studium moze tylko dekorator (przepraszam jesli kogos uraziłam). A nawet jesli Ci to wystarczy, czy wystarczy klientowi.
  • edithea 25.01.07, 18:41
    Jakos tak mi sie wydaje że jak dasz klientowi wizytówke i na niej stoi napisane
    projektant (architekt) wnętrz to nie będzie się domagał pokazania dyplomu :)))
    Chyba dla niego jest wazniejsze portfolio i cena (jak najniższa) usługi.
    Poza tym mamy taki bum na rynku budowlanym, tyle osób się buduje, rozbudowuje,
    remontuje i urzadza jak nigdy. Jest co robić. Chyba roboty starczy dla
    wszystkich, ja widze bardzo dużó ogłoszeń z prośbą o zaprojektowanie wnętrza,
    jak to klient szuka wykonawcy to już jest dobrze.
  • maagdat 25.01.07, 18:08
    Ja też jestem po zupełnie innych studiach lecz wszyscy znajomi mówią mi: ty to
    powinnać być projektantką wnętrz! Urządziłam już dwa swoje mieszkania i naprawdę
    bardzo dobrze się w tym czuję. Może niektórzy przeliczają się z tym zrobieniem
    kariery w ciągu pół roku, ale z drugiej strony nie można nie robić nic ze swoimi
    talentami - tylko dlatego bo już za późno, albo że trzeba zaczynać wszystko od
    początku. Ja zacznę wszystko od początku. Jak się okaże że znajdę w tej
    dziedzinie pracę to super, jak nie, będę projektowała mieszkania znajomym - jako
    hobby.
    Żeby dostać się na studia, trzeba mieć już jakieś pojęcie i doświadcznie z
    rysunkiem. Z podaniem na studia wymagane jest przedstawienie swoich prac.
    Dlatego najpierw chcę wybrać się na kurs, który nauczy mnie rysunku, podstaw
    projektowania, odczytywania planów, rysunu architektonicznego itd. Jak załapię
    bagcyla, to pójdę dalej - na studia. Innej drogi nie widzę. Znalazłam ciekawy
    kurs: www.creator.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=9

Pozdrawiam
    maagdat
  • angelapoland 01.02.07, 13:37
    Witam, mi polecono to studio i kurs jaki maja w ofercie....
    archida.com.pl/
    pozdr an
  • a.labeda 06.02.07, 22:12
    www.creator.net.pl
    Powodzenia
  • suchanski 09.02.07, 14:29
    www.e-mieszkanie.pl/ zobacz dział ogłoszenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.