Dodaj do ulubionych

Szumy w głowie

08.02.11, 14:55
Od ponad 2 tygodni mam szumy w głowie, po prawej stronie, podobne do głosu świerszcza.
Sądzę, że spowodowane są dyskopatią kręgów szyjnych.
W dzień w pozycji pionowej szum jest innego rodzaju, mniej odczuwalny, natomiast gdy położę się spać szum bywa dokuczliwy jak bzyczenie roju pszczół.
Czy może ktoś z Forowiczów cierpi na tę dolegliwość i jakie ma wdrożone leczenie.
Może pomocne byłyby tu masaże?
Przyjmuję 2 razy dziennie po 5 mg Cavinton, ale nie widzę żadnej poprawy.
Edytor zaawansowany
  • biofilipinka 10.02.11, 16:53
    Sprawdź czy pasuje do Twoich objawów.

www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_dziwne_dzwieki_w_glowie.html
  • miriam.7 08.06.12, 11:58
    może powinnaś zwiększyć dawkę cavintonu forte, z tego co wiem powinno się przyjmowac 1 tabletkę (10mg) trzy razy na dobę (30 mg), no chyba że inne dawkowanie przepisał Ci lekarz.
  • fermart 01.07.12, 21:44
    to jest zalecana dawka. poza tym lek trzeba stosować regularnie przez dłuższy okres czasu. ja poprawę zauważyłam po stosowaniu przez 1,5 miesiąca.
  • miriam.7 09.07.12, 12:35
    trzeba stosować się do zleceń lekarza, ale rzeczywiście leki nie działają cudotwórczo, więc trzeba przez jakiś czas łykać lek żeby zobaczyć poprawę.
  • anonyme93 16.07.12, 12:44
    Mój wujek miał to samo. Twierdzi, że szczególnie po położeniu się wieczorem do łożka sytuacja staje się nie do wytrzymania.. Ciągły świst i szum w głowie. Dochodzi do sytuacji, że wujek slysząc niewyobrażalnie głośne dźwięki (dla niego), pytał żony, czy też coś słyszy, jednak oczywiście było to wrażenie subiektywne. Wujek aktualnie czeka na wizytę u neurologa, wcześniej był jednak u innego, który nastawił mu kręgi szyjne, twierdząc, że to jest tego przyczyną Efektów jednak jak nie było tak nie ma. Napiszę już po wizycie, co powiedział mu neurolog.
  • rikol 26.07.12, 15:56
    Warto jeszcze zbadac sie na borelioze (badanie krwi). Z szumami moze byc zwiazana migrena (objawy: bóle głowy od soli, cukru, serów, kawy, herbaty, ciepła, zimna, głodu, nadwrażliwość na światło) oraz uczulenia (skóra jest związana z układem nerwowym). Może to być po prostu nadwrażliwość układu nerwowego.

Oczywiście należy prowadzić higieniczny tryb życia, ćwiczyć, odżywiać się dobrze (dobrze brać witaminy, np. multi-tabs). Brak witamin z grupy B daje objawy neurologiczne.

Naprawdę przyczyn może być mnóstwo. W każdym razie trzeba to leczyć, bo może być gorzej. Ludzie mają depresję od szumow, ktore nie daja im spac itd. Natomiast oprócz leczenia lekami stosuje się tez terapię trt.
  • miriam.7 27.07.12, 19:15
    może niech przy najbliższej okazji podpyta lekarza o cavinton forte, nie wiem czy poszukuje teraz jakiś medykamentów, ale może i jemu lek przyniesie poprawę.
  • bonimed11 18.07.12, 00:03
    polecam przeczytać to doniesienie naukowe
    Pozdrawiam lekarz 20 lat starzu
    www.bonimed.pl/artykul/dyslordoza-szyjna-a-zaburzenia-neurowegetatywne,13,108.html
  • rikol 26.07.12, 14:32
    Szumy sa trudne w leczeniu, w dodatku rozne sa przyczyny. Najwazniejsze jest, żeby ustalić przyczynę.

Morfologia krwi, mocz - podstawowe badania, czy wszystko jest ok.

Nadcisnienie

Tarczyca - sprawdzic hormony, tsh powinno byc miedzy 1 a 2

kregoslup szyjny -trzeba CODZIENNIE wykonywac odpowiednie cwiczenia

staw żuchwowy, krzywy zgryz - problemy z tym stawem mogą nawet powodować głuchotę

guz mozgu - to jest najpoważniejsza rzecz, trzeba to tez sprawdzic

Rozne schorzenia neurologiczne czy psychiczne - powinno być wykonane eeg i rezonans magnetyczny.

Przyczyną też może być hałas - to w przypadku ludzi pracujacych w hałasie, np. sprzataczka, ktora odkurza, czy ogrodnik z kosiarka. Hałas może nasilać szumy. Jesli ktos kosi trawe, to powinien zakladac ochraniacze na uszy.

stres też może być przyczyną.

Leczenie: oprócz leczenia chorób wcześniej wymienionych lekami, stosuje się relaksację czy akupunkture. wynika to z tego, że chory stresuje się tymi dźwiękami, które słyszy, są one irytujące, nie można spać itd. To oczywiscie pogarsza szum.

w Polsce najlepszym ośrodkiem jest Instytut fizjologii i patologii słuchu. Stosują tam trt (tinnitus retraining therapy). Nosi sie aparat (jak sluchowy), ktory wytwarza bialy szum. Po jakims czasie (miesiace lub lata), szum sie zmniejsza lub zanika. Nie wolno siedziec w ciszy ani stosowac zatyczek do uszu (chyba ze idziesz na koncert, dyskoteke lub wglosne miejsce). trzeba sie otaczac cichymi dzwiekami (ciche radio). Do spania mozna wlaczyc specjalny generator szumu, sa tez specjalne poduszki. Szum wytwarzany przez te urzadzenia jest przyjemny, relaksujacy, lepiej sie zasypia.

Dobry aparat do trt: puretone MM6. SA tez inne oczywiscie, ale sa wieksze. Mozna zamowic takie aparaty u dystrybutorow aparatow sluchowych. Oczywiscie najpierw trzeba isc do audiologa zbadac sluch (inne objawy: zaburzenia rownowagi, zawroty glowy, mroczki przed oczami). aparat nie powinien zatykac ucha, musza dochodzic dzwieki z zewnatrz. Cisza nasila szumy.
  • eri22 29.07.12, 08:15
    no i dużo snu...
    u mnie każda nieprzespana noc, to potem szumy przez tydzien, dwa..
    --
    Eri
    [img]http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/369499_100003401886305_51401265_n.jpg[/img]
  • amityr 15.08.12, 12:03
    Przyczyny mogą być dwie . Miażdżyca tętnicy szyjnej lub naczyń woskowatych w mózgu.USGtętnicy szyjnej nie potwierdziło miażdżycy. Natomiast trzy opakowania Tanakanu (oryginał)usunęły szumy w uszach.Tanakan trzeba brać trzy razy dziennie ,przez trzy miesiące (nawet już po zaprzestaniu szumu). DALSZE CZEKANIE ,TO UDAR I PARALIŻ. Bo to się zwykle tak zaczyna.
    [IMG]http://i42.tinypic.com/1qk1n4.jpg[/IMG]
  • malamikaa 04.10.18, 19:48
    U mojej siostry okazało się, że przyczyną takich dolegliwości jest problem z kręgosłupem i napięciem mięśni. Została skierowana przez lekarza na rehabilitację na Słomczyńskiego w Krakowie do prywatnego gabinetu i tam bardzo jej pomogli dobierając odpowiednie zabiegi i ćwiczenia. Teraz czasem jeszcze ma to, ale już coraz mniej, ale nadal chodzi regularnie na rehabilitację. można się tam zapisać online na rehabilitacje.org co jest bardzo wygodne.
  • poduszkka 16.08.12, 21:50
    Cześć,
    ja miałam szumy w głowie/uszach po przejście zapalenia ucha na Zielonej szkole. Niestety lekarze nic mi nie pomogli w tej sprawie. W końcu nauczyłam się z tym żyć. W końcu po około 18 latach jak za dotknięciem cudownej różdżkii doelgliwość ustała. Powraca czasami przy dużych wysiłkach. Dodam że miałam robione różne badania, w tym i rezonas magentyczny i nic one nie wykazały. Lekarze podejrzewali że to wina krwiaka w uchu.
    Poduszkka
    --
    "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Albert E.

[url=http://vivalavita.pl]Zdrowie! Tyś jest jak..., ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto Cię utracił![/url]
  • fermart 01.09.12, 13:11
    poduszkka napisał(a):

> Cześć,
    > ja miałam szumy w głowie/uszach po przejście zapalenia ucha na Zielonej szkole.
    > Niestety lekarze nic mi nie pomogli w tej sprawie. W końcu nauczyłam się z tym
    > żyć. W końcu po około 18 latach jak za dotknięciem cudownej różdżkii doelgliwo
    > ść ustała. Powraca czasami przy dużych wysiłkach. Dodam że miałam robione różne
    > badania, w tym i rezonas magentyczny i nic one nie wykazały. Lekarze podejrzew
    > ali że to wina krwiaka w uchu.
    > Poduszkka

To ciekawe, że objawy same ustąpiły..Nie wspomagałaś tego żadnymi lekami?
  • miriam.7 05.09.12, 14:09
    ja swego czasu również miałam szumy w głowie, ale w moim przypadku same one nie ustąpiły, musiałam się wspomagać lekami przepisanymi przez lekarza, u mnie zadziałał cavinton forte, na szczęście objawy ustały, a ja cieszę się innym życiem.
  • jadwiga_r 05.09.12, 22:18
    Przyjmuję Cavinton Forte ponad półtora roku .Nadal szumi.
    Chyba moje szumy mają inne podłoże, aniżeli miażdżycowe.
    Mam niedrożność trąbki słuchowej, może tu tkwi przyczyna.
  • miriam.7 25.09.12, 04:09
    w każdego przyczyny szumu w głowie tak jak wspominasz mogą mieć różne podłoże, mnie cavinton forte pomógł, po kilku tygodniach terapii zauważyłam znaczną poprawę, nie wiem dlaczego u Ciebie lek się nie sprawdził, ale może w takim razie warto by było ponowić wizytę u lekarza.
  • alicjawkrainie 14.10.18, 18:05
    Także cierpię na te szumy, już chyba 5 miesiąc. Nie mam już siły, laryngolog mnie zbywa. Daje sterydy do nosa, które nie pomagają. Najgorzej jest w pozycji leżącej. Słyszę też puls
  • 4czesia 05.09.12, 11:58
    W Pani przypadku należy zbadać co jest przyczyną dolegliwości. Można zrobić badania metodą biofizyczną w Gabinecie Integrum w Warszawie. Więcej informacji na stronie www.paramed.waw.pl
  • makay7 13.02.19, 17:09
    u mnie to jest tak z tymi szumami jak byłem wyspany to jest gitara wszystko ok, ale jak nie miałem snu normalnego tylko przerywany albo mało to lipa. Polecam olejki CBD, mi bardzo pomoglo przede wszystkim na zdrowy sen, ja kupowalem na www.cbdcbda.pl, także polecam.
  • ignacy.jablonski1 19.03.19, 13:56
    Odnośnie szumów to na gazecie jest ciekawy artykuł o tym w jaki sposób możesz sobie pomóc zdrowie.gazeta.pl/zdrowie_gazeta/7,144216,24480006,cleansound-moc-odzyskiwania-dzwiekow.html
  • solwer 20.03.19, 07:27
    Konkurencja w branży czyścicieli uszu(czytaj skutecznego czyszczenia portfela) musi być znaczna,skoro taki zmasowany atak następuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka