Dodaj do ulubionych

natralnie na ból głowy

17.07.12, 12:57
Hej,
Proszę was o podpowiedzi jakie są najskuteczniejsze naturalne sposoby na ból głowy, dodam że mnie boli głowa zawsze kiedy gwałtownie zmienia się pogoda :(
Czy możecie polecić coś sprawdzonego???
Obserwuj wątek
    • aeb456 Re: natralnie na ból głowy 18.07.12, 08:42
      Zdecydowanie polecam na ból głowy smarowanie sobie pulsów olejkiem miętowym. Naprawdę to przynosi natychmiastową ulgę i odprężenie. Szczególnie w okresie bardziej wytężonej pracy umysłowej.
      --
      Tu czytam i piszę o zdrowiu
    • tekla150 Re: natralnie na ból głowy 19.07.12, 15:41
      Proponuję wypróbować akupresurę bądź masaż. Polecam też odwiedzenie serwisu www.biometeo.pl, który dla osób wrażliwych na pogodę jest bardzo pomocny.
      Na ból głowy może też pomóc spacer. Wyjście z zamkniętego pomieszczenia i świeże powietrze pomagają w szybszym unormowaniu naszego ciśnienia i poprawę samopoczucia :)
    • basia1104 Re: natralnie na ból głowy 13.09.12, 20:53
      -- Poczytaj artykuł o migrenach i bólach głowy na moim blogu. Interesuję się naturalnymi sposobami leczenia różnych dolegliwości i je polecam
      www.ziolowyogrod.blogspot.com
      www.robionezesrebra.blogspot.com
    • mineraly Re: natralnie na ból głowy 16.01.13, 23:34
      Polecam sprawdzony przy leczeniu nawet migreny - krem dynamiczny. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Ponizej masz opis

www.nona-polska.pl/sklep/bestsellery/dynamiczny-krem-nawilzajacy/
      Powiększ sobie jeszcze ten artykuł, warto przeczytać :)

Krem dynamiczny należy do grupy tzw. kosmoceutyków, z jednej strony ma działanie pielęgnacyjne, a z drugiej lecznicze.
    • speedy_gonzo Re: natralnie na ból głowy 18.01.13, 16:31
      Ja chyba wszystko przetestowalam (przez pol roku mialam bardzo mocne bole glowy uniemozliwiajace normalne funkcjonowanie). Poprawa byla stopniowa, kazdego miesiaca ciut lepiej i obecnie glowa mnie juz nie boli (to cud!). Pomogla mi homeopatia, dobrze zaregowalam tez na akupunkture (ale teraz wiem, ze tego sie nie laczy z homeopatia), gruntowne oczyszczanie (w sumie to nadal sie jeszcze oczyszczam, ale juz bez sensacji) i dieta i tutaj uwaga, zrobilam sobie IMUPRO, wiec wiedzialam co mnie alergizuje. Ale jak czasami zdarzalo mi zjesc kurczaka czy banana, na ktore jestem uczulona, to bol glowy sie od razu nasilal..
      • mtcm1 Re: natralnie na ból głowy 10.02.13, 21:40
        ból głowy ale jaki? czoło? szczyt głowy, boki głowy, tył?
        Czy ból zaczyna się po jednej czy po obu stronach. Czy nasila się gdy jest wilgotno, mglisto czy gdy jest gorąco. Jak wygląda Twój sen, odżywianie, wydalanie. Jeśli jesteś kobietą jak wyglądają Twoje cykle. Jeśli przyjrzymy się cyklowi kiedy następuje ból głowy, przed czy po. Jakie masz ciśnienie, jaki jest obraz języka, pulsu itd... Dużo tego. :)
        Trudno bez diagnozy polecać cokolwiek :)
        • wkaska89 Re: natralnie na ból głowy 26.04.13, 21:39
          Aby dowiedzieć się, co wywołuje u nas bóle m. in. głowy, brzucha, czy problemy związane z anemia, zawrotami głowy czy bólami stawów polecam wykonanie testu obciążeń w Małopolskim Centrum Promocji Zdrowia. Bóle te mogą być wywołane przez różnego rodzaje bakterie, wirusy, grzyby itd. polecam odwiedzenie strony www.mcpz.pl
          • jan440 Re: natralnie na ból głowy 27.04.13, 11:35
            Z bólami jest różnie, na pewno Twój ból się zwiększy po zapłacie rachunku mcpz.
            Jak Cię podłączą do aparatu i prześlą fale to na pewno wyjdzie obciążenie - grzybica i przypuszczalnie pasożyty.
          • honat5 Re: natralnie na ból głowy 27.04.13, 12:13
            wkaska89 napisał(a):

> Aby dowiedzieć się, co wywołuje u nas bóle m. in. głowy, brzucha, czy problemy
            > związane z anemia, zawrotami głowy czy bólami stawów polecam wykonanie testu ob
            > ciążeń w Małopolskim Centrum Promocji Zdrowia. Bóle te mogą być wywołane przez
            > różnego rodzaje bakterie, wirusy, grzyby itd. polecam odwiedzenie strony www.mc
            > pz.pl

Szybciej przychodźcie,bo mi kasy brakuje.......
            --
            Wolę być wyleczony przez szarlatana niż uśmiercony przez sławę medyczną"-Julian Aleksandrowicz.
          • satellite78 Re: natralnie na ból głowy 19.06.13, 14:01
            Witam, a ja proponuje najpierw zrobic sobie wszelkie badania labolatoryjne: krew i mocz, potem rtg kręgów szyjnych w ruchu i oczywiście neurolog. jeżeli nic nie dolega wg medycyny konwencjonalnej, to wtedy naturalną. Moja bratowa często miała bóle migrenowe i niestety teraz jest roślinką, bo pękł jej tętniak w mózgu, była z drugim dzieckiem w ciązy, ma 29 lat, dziecko wyjeli z niej w 8 miiesiącu ciąży( dziecko tez miało krwiaka w mózgu, ale na szczęście wchłonął sięľ) , natomiast ona od 8 miesięcy walczy o życie, jest sparalizowana , nie siedzi , nie przekreca sie, jest w szpitalu, juz nie na oiomie. dlatego niewolno bagatelizować objawów migreny.
            • magda399 Re: natralnie na ból głowy 21.06.13, 18:59
              To prawda, jeśli mamy wątpliwości warto poprosić lekarza o skierowanie na tomografię, ja dostałam od rodzinnego jeszcze zanim poszłam do neurologa ale skoro nic nie wykazało dobrze że się tam znalazłam, mam dobrą opiekę i skuteczne leki. Lekarz rodzinny rozłożył ręce bo nic mi nie pomagało.
    • mineraly Re: natralnie na ból głowy 28.04.13, 19:38
      Na ból głowy polecam krem dynamiczny. tu poczytaj więcej
      www.nona-polska.pl/sklep/bestsellery/dynamiczny-krem-nawilzajacy/
      Pod opisem jest artykuł - Życie zaczęlo się od kremu dynamicznego.

Na pewno doraźnie będzie bardzo pomocny, możesz go stosować kilka razy dziennie i nie przedawkujesz, bo produkt jest naturalny. Ma działnie przecibólowe i rozkurczowe. Jednak warto by zdiagnozować przyczynę, bo ból głowy to raczej skutek innej dolegliwosci i warto zlikwidować przyczynę.
    • katarzynaijerzy Re: natralnie na ból głowy 17.07.13, 19:04
      - na migrenę, zioło złocień maruna, olej lniany, witamina b2 (ryboflawina), magnez, magnez z wapniem, świeżo zmielony imbir,
      - nietypowe metody to zanurzenie stóp w gorącej wodzie, zanurzenie dłoni w bardzo zimnej wodzie (zmiany ciśnienia krwi),
      - mocna kawa, gorący okład na czoło, kark,
      - opaska na głowę nasączona octem winnym,
      - aromaterapia; olejek lawendowy, olejek z mięty pieprzowej, najlepiej do nawilżacza,
      - mokre torebki herbaty miętowej na powieki i czoło,
      - herbatka imbirowa, napar z rozmarynu lekarskiego,
      - mocna herbata z dodatkiem goździków,
      - regularne posiłki,
      - delikatny masaż skroni, czoła,
      - herbatka z kozłka lekarskiego i melisy,
      - mieszanki do picia; (liść brzozy, ziele nostrzyka, pączki brzozy ) lub (majeranek, tymianek, gałka muszkatałowa, mięta, bazylia, melisa),
      - woda, pić dużo, powodem bólu głowy może być odwodnienie.

--
      zdrowadroga.com
      • farara098 Re: natralnie na ból głowy 23.07.13, 11:19
        Znalazłem lekarza na: medmemo.pl/szukaj/internisci,33/ ,który poradził mi smarowanie czoła olejkiem z mięty oraz robienie zimnych kompresów na głowę. Dodatkowo słyszałem też o skutecznej metodzie akupresury, która polega na uciskaniu danych punktów na dłoniach, które odpowiadają danym częściom ciała.
    • marynarz1 Re: natralnie na ból głowy 30.12.18, 11:12
      Może Gardan? Ja słyszałam, że on bardzo, ale to bardzo dobrze działa na wszelkie bóle i gorączkę.
      Ja zawsze staram się mieć taki lek w torebce, nigdy nie wiem kiedy ból mnie nawiedzi, nie chcę być wtedy nie przygotowana.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka