Dodaj do ulubionych

Porada złe samopoczucie a magnez

30.05.17, 17:52

Witam. Proszę o poradę, bo nie ma komu mi tego wytłumaczyć. Zażywam od 3 tyg MagVit B6 z początku po jednej tabletce rano, od 4 dni jedną rano a jedną wieczorem, dodatkowo od tych 3 tygodni ograniczylem picie herbaty czarnej, kawy wcale nie pije, pije wode wysokomineralizowana butelke czasem poltorej dziennie, zielona herbate, jjem gorzka czekolade. Ale efekty malo widoczne tej suplementacji, tzn jakies sa ale jak sie przemecze to odczuwam zmeczenie psychiczne i drobne skurcze serca podwyzszone cisnienie i drganie lewej powieki. Jak mam slutecznie wyrównać poziom magnezu i ile czasu mniej wiecej musi trwac taka kuracja?prosze o poradę. Ile tabletek brac dziennie tego magnezu?przestac pic wode zmineralizowana?czy jak?prosze o pomoc.
Ps. Jestem strasznie nerwowym czlowiekiem choc teraz jak buore magnez to troche mniej ale mimo wszystko jak sie mocno zdenerwuje to serce mi malo nie wyskoczy.
Edytor zaawansowany
  • koziorozka 31.05.17, 15:06
    pabi2206 napisał(a):
    > Ale efekty malo widoczne tej suplementacji,

Co ci dolega? Złe samopoczucie to konkretnie co jest?
    Sprawdzałeś, że masz niedobór magnezu?
    Bo może coś innego jest ci potrzebne?
    Skoki ciśnienia to niebezpieczna sprawa - byłeś z tym u lekarza?

Jak chcesz rozsądnej porady, to pytaj na forum Zdrowie
    forum.gazeta.pl/forum/f,22,Zdrowie.html
  • pabi2206 31.05.17, 15:24
    Tzn jakis czas temu tj 2/3 miesiace robilem takie bada nia i wyszlo ze mam prawie minimum Mg w krwi a znowu potas blizej gornej granicy mialem, bo lubie pomidory sosy pomidorowe itd i sporo jjem rzeczy z potasem.Kiedys palilem papierosy i kawy rozpuszczalnej pilem dwie dziennie z dwoch lyzek, do tego malo jadlem rzeczy bogatych w witaminy i mineraly itd i w dodatku bylem w stresie ciagle dlugo w pracy. W badaniach wyszlo ze mam.w krwi niski poziom magnezu. Ale zawsze pobralem 2 tyg po jednej tabletce albo dwie i myslalem ze to wystarczy aby wyrownac i odpuszczalem a objawy wracaly itd i tak w kolko. Az teraz sie zaparalem i stwierdzilem ze.musze to.dluzej pobrac zeby efekty byly. Juz spore efekty czuje ale jak przyjmowac ten magnez zeby to przyspieszyc?biore jedna.tabletke po.sniadaniu, pije w pracy wode z magnezem i wapniem a jak wracam do.domu to biore po obiedzie druga tabletkę magnezu. Mozna to.jakos rozsadnie zwiekszyc?
  • koziorozka 31.05.17, 19:13
    pabi2206 napisał(a):
    > Tjakis czas temu tj 2/3 miesiace robilem takie bada nia i wyszlo ze mam prawie minimum Mg w krwi a znowu potas blizej gornej granicy

Czyli magnez i potas masz w normie.
    Nadal nie wiem, jakie konkretne objawy skłoniły cię do robienia badań, co ci dolega.

Magvit B6 jest słaby, ledwie 48mg w tabletce. Tyle samo ma Magne-B6 - lek bez recepty, a nie suplement, więc masz pewność co bierzesz.
    Trzy razy więcej i też w formie organicznej ma Magnesol - 150 mg
    Jednak magnez wypłukuje się z moczem, więc lepiej brać mniej, ale np. 3 x dziennie.

Resztę sam doczytaj
    forum.gazeta.pl/forum/w,22,151938371,151938371,magnez_jaki_najlepszy.html
  • pabi2206 31.05.17, 20:08
    Drganie powieki, czasem podwyzszone cisnienie jak sie zdenwrwuje mocniej, skurcz za lydke, drazliwosc, szybko potrafilem sie zdenerwowac, czesto przemeczony zwłaszcza po pracy i szybko chodzilem spac, wypicie kubka kawy z jednej lyzeczki podnosilo mi tak cisnienie, ze serce walilo jak szalone, jakies dumki mnie dopadaly ze cos sie ze mna dzieje. Kiedys tego nie mialem. I to wszystko zlaczylo mi sie w calosc. Teraz juz jestem mniej nerwowy jak biore magnez, powieka przestala drgac, i wogole wiecej mam sily i lepsze samopoczucie, ale jeszcze te cisnienie mi czasem potrafi podskoczyc, zwlaszcza jak sie mocniej zdenerwuje. A moze jak biore tabletki to nie pic az tak duzo wody z magnezem i wapniem?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.