Dodaj do ulubionych

Pogorszenie stanu po chlorelli

03.02.19, 11:46
Przez parę dni stosowałem chlorelle w proszku. Nastąpiło po niej znaczne pogorszenie samopoczucia. Jestem ciekaw czy jest to wynikające z wydostawania się metali ciężkich z organizmu, lub też jest spowodowane niskiej jakości suplementem. Jakie macie doświadczenia z tymi algami? Czy te "zbawienne" właściwości są poprzedzone ciężkimi trudnościami? Nie chcę działać sobie na szkodę, tylko pomóc.
Od przyjmowania wystąpiło: wzmożone napięcie mięśniowe, jeśli tak mogę powiedzieć, przechodzą mnie prądy po mięśniach, wywołując mimowolne ruchy - takie jakby miniskurcze, występujące na całym ciele, bóle wędrujące po brzuchu, osłabienie, ospałość, zmniejszenie apetytu, pogorszenie samopoczucia i koncentracji, która już i tak była w kiepskim stanie. To nie wszystko, ale sądzę, że wystarczy.
Wyczytałem również, że algi mogą nasilać choroby immunologiczne. Czy to możliwe aby chlorella w ilości ~ 40g, mogła wzmocnić działanie jakiejś choroby?
Edytor zaawansowany
  • j-kozicka 04.02.19, 00:52
    odpowiem na pytania tel 881-000-330
  • aneczka.jedna 04.02.19, 10:20
    "wydostawania się metali ciężkich z organizmu, lub też jest spowodowane niskiej jakości suplementem'
    --
    Nie bierzesz pod uwagę, że to nietolerancja lub alergia na nią?
    forum.gazeta.pl/forum/w,15954,150721850,150721850,uczulenie_na_chlorelle_.html
  • kropelka321 05.02.19, 17:49
    Szczerze, to nie. Wziąłbym to pod uwagę, gdyby nie była to podejrzana chlorella. Poza tym alergia z reguły objawia się inaczej - opuchlizna, wysypki, zaczerwienienia. Już bardziej możliwe może być, że chlorella podkręcała u mnie schorzenie immunologiczne, którego nie udało mi się jeszcze zdiagnozować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.