****olej z wiesiołka**** Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czesc! Ostatnio naczytalam sie o 'magicznych' wlasciwiosciach oleju z nasion
    wiesiolka. Ucieszylam sie ze miedzy innymi obniza cholesterol, lagodzi objawy
    alergiczne, wiec szybciutko nabylam go w aptece. Po kilku dniach zazywania
    zauwazylam ze puchne. Bola mnie stawy, czuje sie ciezka i zaspana. Czy to
    mozliwe ze wiesiolek tak na mnie dziala? Czy przyczyn powinnam szukac w czyms
    innym? Odstawic na jakis czas kuracje wiesiolkowa dczy stosowac ja dalej? Czy
    moze mi ktos poradzic?
    - isa wiesiolkowa ;)
    • moze odstaw na jakis czas. moze to jakas reakcja alergiczna. a moze dawka zbyt
      duza. A czy pijesz olej czy moze lykasz kapsulki? Przyczyna moze tez i lezez w
      czyms innym - ale jesli nie wprowadzalas nic ostatnio nowego do diety, a
      pojawily Ci sie zupelnie nowe objawy ( o ktorych piszesz) wczesniej nie
      wystepujace - to moze faktycznie wiesiolek.
      Sprobuj posmarowac olejem kawalek skory (i zobacz reakcje), bo jesli bedzie
      okej, moze go tez uzywac do smarowania twarzy, ciala.
      • Asiabed, lykam kapsulki (2 rano). Wlasciwie to chcialam sobie zbic wysoki
        poziom cholesterolu tym wiesiolkiem, ale widocznie nie jest dobry dla mnie.
        Ech! Szkoda, bo na wlosy tez mial pomoc...no w ogole ucieszylam sie ze tyle
        dobrego w jednym wiesiolku, a tu taka niespodzianka. Wyprobuje smarowanie skory
        olejkiem. Dziekuje za podpowiedz!

• wiesz, mozliwe. w koncu kazdy z nas jest inny i moglas zareagowac w ten sposob.
          a co do smarowania - to rozciencz go troszke z jakims innym olejem (z pestek
          winogron - jsli masz cere tlusta i sklonna do wypryskow, z oliwa z oliwek -
          jesli masz sucha, z migdalowym - dobre dla skory suchej, normalnej, takze
          tlustej - choc winogronowy jest lepszy, a lbo z olejem lnianym). a sprobuj moze
          lykac olej (lyzeczke dziennie np - ten wiesiolkowy). ja kiedys sprobowalam
          kapsulki z olejem z wiesiolka i tez nie czulam sie rewelacyjnie - teraz sobei
          przypomnialam. moze po prostu sprobuj olej w czystej postaci. pozdrawiam
          • aisabed, dzieki wielkie za rady :) wyprobuje picie lyzeczki dziennie.
            A moze znasz jakies metody naturalne na obnizenie cholesterolu? Nigdy nie
            mialam nadwagi, miesa czerwonego nie jadam, jestem typem nabialowo-warzywno-
            owocowym (przyznaje sie jedynie do lasuchowania w serach...), a od 2 lat mam
            wysoki poziom cholesterolu. Lekarze mnie strasza, ze jak nie uda mi sie go zbic
            naturalnie, to beda mnie szprycowac lekami. Probowalam kuracji czosnkowej,
            zmniejszylam ilosci zjadanych serow (te tluste odstawilam)...nic nie
            pomoglo...myslalam ze moze ten wiesiolek...
            Jeszcze raz dziekuje za rady i pozdrawiam,
            - isa ;)
            • Nie mam teraz czasu na uladzenie tych luznych zapiskow, poki co zapoznaj sie, w
              razie niejasnosci ew. cos dopowiem :

Produkty o niskim indeksie glikemicznym powoduja wzrost dobrego cholesterolu we
              krwi, zmnieszaja ryzyko chorob serca i ukladu krazenia.
              Tzw. szybkie weglowodany powoduja szybki i wysoki wzrost cukru we krwi, a to
              pociaga i szybki wysoki wzrost insuliny by przerobic ten cukier, miedzy innymi
              na tluszcz - stad klopoty ze zlym cholesterolem - wysokim poziomem
              trojglicerydow.

Przy glownym spozywaniu tych "szybkich" weglowodanow tak rozregulowujemy
              trzustke, ze wciaz mamy za duzo insuliny we krwi a za malo glukozy we krwi,
              mimo ze jemy i to duzo, najczesciej slodycze, napoje typu coca -cola,
              hamburgery, ziemniaczki, kluseczki itp. Efektem tego jest niedozywienie naszych
              wszystkich organow a przede wszystkim mozgu.

Dobre proporcje miedzy lacznym cholesterolem a HDL:
              cholesterol całk./HDL < 4,5

"najniższy poziom cholesterolu mają umrzyki, nie ma norm opartych na
              solidnych podstawach, wysoki nie jest zawsze szkodliwy
              wazne, jak wyglądają pozostałe frakcje?
              niebezpieczny jest wysoki poziom trójglicerydów
              wbrew mitom zjadanie tłuszczów nie jest szkodliwe, a wręcz potrzebne, z tym, ze
              chodzi o "dobre" tluszcze, a tych nasyconych powinno byc nie za duzo
              natomiast wysoce szkodliwy jest nadmiar węglowodanów, szczególnie cukrów prostych"

MIGDALY skutecznie obnizaja poziom cholesterolu ! kilka dziennie (niestety sa
              kaloryczne)

HDL - na jego podniesienie dobre sa ryby tluste, takie jak: losos, makrela,
              sledzie, sardynki, tunczyk, takze oliwa, olej z pestek winogronowych, surowa
              cebula, gimnastyka

ryby i owoce morza, tran, czosnek, fasola - obnizaja poziom trojglicerydow
              (tran obniza radykalnie); ktos tu kiedys napisal, ze tran w kapsulkach nie
              dzialal, za to w naturalnej, plynnej postaci- bardzo skutecznie
            • tak na szybko - to przychodzi mi do glowy kuracja z uzyciem Ispagul-u - to
              nasiona babki plesznik. pije sie je wymieszane z woda. przy okzaji bardzo dobzre
              robia na jelita (blonnik po prostu). Warto tez stosowac male profilaktyczne
              dawki probiotyku. Ispagul kosztuje kolo 9 zl, probiotyki - roznie (najlepsze w
              kapsulkach). mozna pic razem. Ale mozna tez kupic Colon C (AZ Medica) - to
              gotowa miesznaka nasiona babki plesznik, probiotyku oraz fruktooligosacharydow.
              Colon C pije od kilku miesiecy. Polecam - wyprobowalam (ale nie na cholesterol).
              Jest tez preparat o nazwie CARDIOSANOL - koszt. okolo 25 zl za 30 kapsulek,
              firmy L'biotica (do kupienia w pewnie w aptekach, sklepach zielarskich itp,
              www.herbapis.nazwa.pl/catalog/product_info.php/products_id/316?osCsid=8fec56fb8b515fa4f0710fe6eca82585).

Do obnizenia poziomu cholesterolu przyczynia sie tez zazywanie preparatow z
              Nopalu - Np. Nopal z AZ Medica (znowu), albo NOPALIN.
              Jesli chodzi o oleje - sprobuj moze olej lniany (tylko dobrej jakosci). Ponoc
              kuracja olejem lnianym jest bardzo skuteczna, ale podstawowym warunkiem jej
              powodzenia jest nie sieganie po inne tluszcze, niz tylko ten olej. mysle jednak,
              ze pomocniczo warto go jesc (ale tylko na zimno, nie nadaje sie do podgrzewania,
              smazenia, gotowania).
              Moze sprobuj ziolka - wspomagajaco. Jest taka gotowa mieszanka ziolowa z firmy
              Dary Natury (do kupienia w sklepach zielarskich, takze w necie - np. tu :
              www.ekosfera.pl/sklep,1101,19787269,95394673834472,01,,pl-pln,7391,0.html
              ). sa tez pewnie inne gotowe mieszanki dzialajace na rzecz obnizenia LDL
              (zapytaj w sklepie, ja w tej materii nie jestem mocna).
              Moze wroc do tego czosnku - bierz kapsulki czosnkowe (wygodniejsze), ale moze
              zastosuj tez ochronnie na watrobe i leczniczo jednoczesnie preparat z sylimaryna
              (np. Syllicaps albo inny).
              Pamietaj,ze stosujac nturalne metody na efekty tzreba troche poczekac.
              I pamietaj, by dieta byla zbilansowana. jedz zdrowe tluszcze - bo cholesterol
              czesto odklada sie ze wzgledu na nadmiar weglowodanow w diecie (zwlaszcza tych
              prostych).
              Pozdrawiam i trzymam kciuki, nie poddawaj sie.
              mam w rodzinie takich co biora leki na obnizenie cholesterolu...i chyba beda
              brac je do konca zycia... nie pochwalam ich decyzji - ale nic poza lekami nie
              robia. mysle, ze przy odrobinie cierpliwosci uda Ci sie - stosujac naturalne
              srodki oraz diete!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.