halluksy-czy jest sposób? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Niestety jestem nosicielką halluksów :) na szczęście nie są bardzo duże jak u
    moich rodziców ale są.Czy medycyna naturalna ma sposób na pozbycie się tego
    diabelstwa albo chociaż na zredukowanie do minimum? Będę wdzięczna za każdą
    pomoc i porade
    • Moja mama ma bardzo duze haluksy. Deformacja zaczela sie juz wczesnie, bo
      przed czterdziestka. Ale ona zawsze nosila wysokie buty, niezbyt wygodne i
      deformujace nogi.
      Ja nosze buty bardzo wygodne, wewnatrz profilowane, na tylko lekkim
      podwyzszeniu, opieram ciezar ciala na podstawie stopy i tylko wyjatkowo
      zakladam buty na wysokim obcasie. Te tez sa bardzo dobrze profilowane,
      zwlaszcza podeszwa. Wiekszosc butow niestety nie nadaje sie dla zdrowych stop.
      Mam wiek, w ktorym nogi mojej mamy mialy potezne haluksy. Moje stopy sa
      absolutnie w porzadku. Bardzo tez o nie dbam.

Juz raz zdeformowane nogi raczej do pozycji wyjsciowej nie wroca. Dosc ciezko
      bedzie ustawic zdeformowane kosci do pozycji wyjsciowej, choc takie
      ortopedyczne buty widzialam. Ale ich wlascicielka dosyc cierpiala, bo ucisk byl
      meczacy.
    • Tombak w swojej książce pisze o metodzie na halluksy: chodzi o wcieranie w nie
      mieszanki amoniaku z jodyną, chyba w proporcji 1:1.
      Ponoć niektórym osobom pomaga - zwłaszcza gdy narośle są świeże.
      Moja koleżanka stosowała tą metodę i, niestety, jej nie pomogło.
    • Nie noszę butów na wysokoich obcasach ani z czubami bo raz że nie umiem w
      takich chodzić a dwa jestem swiadoma że halluksy będą rosły.Ale i tak mnie bolą
      i rwą.Myslałam ze może jest jakaś maść, jakieś zabiegi coś w rodzaju
      nagrzewania albo inne
    • napiszę o sposobie który pomógł mojej mamie,w tej chwili nie mam pod ręką tego
      przepisu ale mniej więcej chodziło o to że całe jajka moczyło się w spirytusie-
      chyba,to stało jakiś czas i do tego dodawało się jakiś specyfik z apteki
      śmierdziało niemiłosiernie ale mama smarowała tym sobie halluksy i po jakimś
      czasie one jakby zmniejszyły się i co najważniejsze nie bolały,a wcześniej
      smarowała jodyną,wiem że ten przepis był na ostrogi ale mamie pomógł na halluksy
      • Wiesz co, mazumo? Myślę, że to sposób podobny do tego z jodyną i amoniakiem.
        Nie znam się na reakcjach chemicznych, ale może jajko ze spirytusem i "czym
        tam" powodowało właśnie wytworzenie się amoniaku (albo substancji podobnej),
        piszesz przecież, że niemiłośiernie śmierdziało.
        Twojej mamie pomogło - myślę więc, że warto spróbować :-)
        • jak tylko znajdę przepis jak to się robi,to od razu napiszę,wiem ile mama
          wycierpiała się z tego powodu więc jeśliby tobie też pomogło byłoby fajnie
          • Dzięki :-)
            • Widze że problem halluksów dotyczy nie tylko mnie.Myslałam że moksa to
              świecowanie.A świecuje się chyba uszy.Widze że musze doczytać ten temat,ale o
              takie jakieś zabiegi właśnie mi chodziło.Jeśli będziecie coś wiedziały
              piszcie.Dzieki za pomoc
              • Gosiu, czytałam w pewnej ksiązce (chyba pana Bąka), że pomaga gimnastyka:
                trzeba codziennie "kręcić" kilkanaście razy paluchem najpierw w jedną, potem
                drugą stronę. Stosuję to i chyba jest pewna poprawa...przynajmniej nie boli.
                A stosujesz kliny między palce, a na noc aparat typu "Marcin"?
                • Lilith_6, pozwalam sobie przesłać na twój prv. zestaw ćwiczeń. Cudów po nich
                  nie ma, ale polecam je ogólnie swoim klientom dla poprawy sprężystosci stopy (
                  czym tacz często zapominamy....) i krążenia.

Magda

--
                  Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech
                  i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy
      • czy mogłabym poprosić o przepis na bolące haluksy poniewaz moja mama również na
        to cierpi a żadne wkładki korekcyjne nie pomagaja nieraz nie może nawet chodzić
        bardzo proszę i czekam na odpowiedz z gory dziekuję i pozdrawiam
        • Witaj .Swego czasu zmagalam sie z bolacym haluxem /byl czerwony i obolaly/
          Zastosowalam klin miedzy duzy paluch a nastepny /Scholla/ i zlikwidowalam stan
          zapalny poprzez oklady z sera bialego z sola.Bierze sie lyzke sera
          bialego /twarogu/ i dodaje sol/2/3 lyzeczki/ i miesza ze soba i oklada bolace
          miejsce .Sol z twarogiem wyciaga stan zapalny .Jest to sprawdzony sposob na
          haluksy .Ja w ten sposob wyleczylam sobie bolacy halux .Klin nosze do dzis.
          Wazne sa buty ,aby mialy szeroki czubek .Powodzenia pozdrawiam .

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.