• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

wzw B-nosicielstwo Dodaj do ulubionych

• 24.05.06, 08:48
    co z tym robic? mój syn /21 lat/ od 18 lat ma stwierdzone nosicielstwo,
    wyniki ma niezle ale nie najlepsze
    wątroba powiększona, śledziona również..

chciałabym mu pomóc..do kogo sie zgłosić? czym leczyć? znacie liver aid-taki
    chiński lek?
    Zaawansowany formularz
    • 25.05.06, 11:54
      powinniście być pod opieką lekarza z poradni choró zakaźnych.
    • 25.05.06, 11:56
      przy szpialu zakaźnym na Wolskiej jest poradnia.
    • 26.05.06, 20:09
      Liver Aid to preparat nie chinski tylko amerykanski z CaliVita. Preparaty te sa
      dobre ale nie moga słuzyc jako zamiennik tylko uzupelnienie leczenia!
      • 27.05.06, 15:52
        Moze probuj jakis mieszanek ziolowych, takie noscielstwo moze prowadzic w
        przyszlosc do marskosci watroby nawet. Z ziol zapobiega temu widłak gozdzisty,
        idz zapytaj w zielarskim i poczytaj o nim troche.
    • 31.05.06, 15:00
      jestesmy pod opieka wolskiej, ale oni nie lecza..od 18 lat go tylko badaja, co
      jakis czas..

nigdy nie dostal zadnego leku!
      • 31.05.06, 23:43
        arttu_ma napisała:

> jestesmy pod opieka wolskiej, ale oni nie lecza..od 18 lat go tylko badaja, co
        > jakis czas..
        >
        > nigdy nie dostal zadnego leku!

Ponieważ jest to choroba nieuleczalna. W niektórych przypadkach pomagają dawki
        interferonu i lamiwudyny. Dlatego tak ważne są szczepienia przciwko wzw. No i
        musi uważać, aby innych nie zarażać.
        blubit.com.pl/science/33/tresc.htm
        www.innastrona.pl/por_wzw.phtml
        --
        Pozdr.
        • 22.08.06, 21:56
          Czy ktoś tu jeszcze zagląda?
          Co sądzicie o przyjmowaniu dodatkowych witamin?
          ilona
          --
          !!!Kocham moją Natalcię!!!
          • 23.08.06, 07:51
            NIe-zadnego dodatkowego obciazania watroby. Poczytaj o ochronie watroby i o
            prewencji marskosci itd. Wzw B nie da sie wyleczyc wiec nie oczekuj cudow, wazne
            jest aby zminimalizowac inne czynniki ryzyka (zero alkoholu, lekow
            hepatotksycznych , odpowiednie dieta itd, itd.). I to ze robia na Wolskiej
            badania co jakis czas to bardzo dobrze. Przynjamniej widac czy choroba
            postepuje. Nic innego nie da sie w tym wypadku (i uwazaj z ziolkami bo niektore
            dodatkowo obciazaja watrobe).
            • 23.08.06, 08:38
              no tak, ale właśnie czytałam na necie że powinno się przyjmować dodatkowe
              witaminy. A jakie to są leki hepatoksyczne? Na Wolskiej się kontroluję i
              badania mam ok. strasznie boję się tego że jestem obciążona ryzykiem marskości
              i w końcu raka. Uwazam na siebie, ostatnio nawet wyeliminowałam produkty
              zawierajace konserwanty i barwniki(czytałam że szkodzą wątrobie)
              W jakich badaniach można wykryć początki marskości?
              --
              • 23.08.06, 19:51
                chodzi o Ciebie w koncu czy o syna? marskosc objawia sie roznie, ale marskosc
                tak od razu sie nie pojawia, najpierw dochodzi po prostu do uszkodzenia watroby,
                jesli sie o nia dba to akurat watroba potrafi sie regenerowac takze generalnie
                dosc dlugo nie powinno byc wiekszych objawow. Pierwszym sygnalem ostrzegawczym
                sa podwyzszone enzymy watrobowe (np. ALAT, ASPAT) i zaburzony obraz krwi (wiele
                waznych rzeczy magazynuje lub przetwarza watroba i "jej uszkodzenie dalej odbija
                sie echem"-na przyklad podwyzszona bilirubina we krwi ale z tym trzeba ostroznie
                bo nawet po wypiciu jednego piwa czy tlustym posilku bilirubinka u zdrowych osob
                potrafi sporo odskoczyc poza norme, czynniki krzepniecia krwi itd, itd). Poza
                tym na przyklad powiekszenie organu moze dawac do myslenia. No sporo jest takich
                czynnikow. Poczytaj po prostu o chorobach watroby. Leki heptotoksyczen to leki
                szkodzace na watrobe (hepatis=watroba) i sa to na przyklad paracetamol w duzych
                ilosciach i wiele innych NLPZ-ów (np.: ibuprom), trójcykliczne leki
                przeciwdepresyjne, spora ilosc lekow przeciwapdaczkowych, ostroznie z hormonami
                zwlaszcza z doustna antykoncepcja-generalnie dluga by to byla lista-radze
                przeczytac w ulotce czy lek jest metabolizowany w watrobie (wtedy jest
                podejrzenie ze moze jej szkodzic), albo spytac sie w aptece farmaceuty (mgr nie
                technika!!!). Nadmiar witamin gromadzonych w watrobie (A,D,E,K) moze jej
                szkodzic, poza tym wszelka chemia podawana bez powodu powinna byc u Ciebie/syna
                dwa razy przemyslana (tym bardziej ze witaminy sa w normalnej diecie, zakladajac
                ze nie zywisz sie tylko chipsami, w jak najbardziej dostatecznej ilosci w
                pozywieniu i sztuczna suplementacja jest na ogol zupelnie zbedna-ludzie biora bo
                mysla ze w ten sposb o siebie dbaja, lepiej sobie przegryzc jabluszko zamiast
                vitrum calcium czy co tam jeszcze sprzedaja)
                • 24.08.06, 12:03

--
                • 24.08.06, 12:07
                  Chodzi o mnie, ja tego wątku nie zaczęłam, tylko sie dołączyłam.
                  Dziekuje za informacje. Akurat biorę doustne tabletkoncepcyjne, ale moj
                  --
                  • 24.08.06, 12:07
                    ciag dalsz( córeczk
                    --
                    • 24.08.06, 12:10
                      ehhh :) maja córeczka mi tu pomaga :)
                      Więc, biorę tabletki ale moja pani doktor z Wolskiej nie uwaza ze musze
                      przerwac. Wyniki badań mam bardzo dobre.
                      no nic, dzieki jeszcze raz za info.
                      pozdrawiam

--
    • 27.08.06, 05:25
      moj kolega tez ma i tylko badania co roku i ograniczyc alkohol takie sa
      zalecenia lekarza a wyniki ma b.dobre
      • 27.08.06, 15:02
        ja mam badania co 3-4 miesiace a wyniki tez mam dobre, a alkohol nie ograniczyc
        tylko wykluczyc! Zero alkoholu!!! Co nie powiem, nie jest fajne.
        --
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.