• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

akupresura stóp- wyleczeni Dodaj do ulubionych

• 16.07.07, 12:40
    mam prosbę jesli komus pomogła akupresura stóp to niech sie wpisze na liste i
    poda jak długo stosował, jakie punkty masował no i oczywiście jakiej
    dolegliwosci sie pozbył
    Zaawansowany formularz
    • 02.12.07, 23:03
      pozbyłam sę chorych zatok i polipów. Kiedyś przez wiele lat
      cierpiałam na zatoki i polipy -miałam mieć operację ale bardzo się
      jej bałam, a jednocześnie nieustannie katary przez które nie mogłam
      oddychać. Kiedyś dowiedziałam się o tej metodzie., postanowiłam
      spróbować, bo panicznie bałam sdię operacji. Masowałam receptory na
      obu stopach: 1/ ok. 2 min. każdy - receptory nerek, wątroby i
      limfatyczne a następnie ok. 20 min. receptory zatok na palcach nóg
      Zabieg ten stosowałam ok. 2 tygodniu. Jakież było moje zdziwienie
      jak któregoś dnia (byłam schylona nad wanną) wyszły mi te wstrętne
      polipy i zaczęłam normalnie oddychać. Zrobiłam sobie zaraz
      prześwietlenie zatok,były czyste - wcześniej zajęte w 80 %. Odtąd
      nie mam problemu z zatokami.
    • 03.12.07, 00:31
      A ja mialamm raka narzadow kobiecych. Stosowalam ta akupresure i sie wyleczylam.
      Ale zachorowalam na watrobe.
    • 04.12.07, 19:20
      caly czas masuję sobie nogi i rece tez od jakiegos czasu
      • 05.12.07, 22:24
        Moja mama stosje receptorologię z ogromnym powodzeniem od jakichś dziesięciu lat!!
        Super metoda, jednak usuwa tylko skutki a nie przyczyny chorób.
        • 11.06.08, 10:36
          Monisia73, napisałam do Ciebie na skrzynkę, czy mogłabys zajrzeć!
          • 11.06.08, 15:25
            Ja zachorowalam na zapalenie nerwu blednego,bylam dwa tygodnie na
            laryngologii i po wyjsciu ze szpitala przez przez pol roku masowalam
            kilkanascie punktow i oczywiscie mimo ze lekarz mowil mi ze bede
            miala nawroty nie mam do tej pory (ponad 20 lat).Skuteczna okazala
            sie akupresura przy piasku na nerkach,przeziebieniach,nierownowadze
            gospodarki fosforowo_wapnioweji tp.Bardzo bolesny punkt z boku
            malego palca u nogi.
            • 20.06.08, 12:35
              ból gardła/migdałów, ból nerek(nie wiem co to było bo nie poszłam do
              lekarza i nie robiłam badań-trzymało mnie 3 dni- receptory masowałam
              przez 7 dni+jedzenie rozgrzewających potraw wg 5 przemian), ból
              stawu biodrowego, st.kolanowego(zmniejszenie lub nawet wchłonięcie
              torbieli pod kolanem-jest już niewyczuwalna). Od czasu do czasu
              chodzę też na cykl zabiegów do refleksologa. No i masuję swoje
              dziecko przed snem jeśli ma kłopoty z zaśnięciem (stopy oczywiście:)-
              bardzo to lubi
              • 08.07.08, 20:22
                witam ,a gdzie można takie urządzenie kupić i ile kosztuje i jeszcze jedno jak
                to stosować???
                • 09.07.08, 22:43
                  :) ja masuję palcami. Trzeba tylko znać mapę stóp-można ją znaleźć
                  w internecie. Na rynku jest też pare książek , np. "Refleksologia"
                  Inge Dougans(ok.35 pln).
                  • 25.07.08, 16:06
                    A czy ktoś mółby polecić jakieś sprawdzone miejsce w Wa-wie żeby iść
                    na taki zabieg akupresury?
                    • 19.11.08, 19:21
                      na stronie www.refleksoterapia.pl w zakładce 'refleksolodzy'.
                      Są to dyplomowani refleksolodzy :-)
                    • 23.05.15, 11:27
                      Na Mokotowie jest japoński gabinet akupresury. Ma bardzo dobrą opinię, między innymi dlatego, że przyjmuje tam ( od ponad 20 lat) japoński specjalista. Może więc tam spróbować.... Przecież akupresura to właśnie azjatycka metoda. Pozdrawiam.
    • 12.01.14, 20:20
      Moja mama stosuje akupresure od kad pamietam. Ja zawsze bylam anty do czasu gdy zachorowalam na zapalenie nerwu trodzielnego. Poszlam do lekarz a dostalam antybiotyk I cos jeszcze. Nie pomogly po tygodniu nie mogla ust otworzyc, jadlam tylko to co w plynie.bol nie do zniesienia 24 na dobe. Zgodzilam sie na masaz wykonany przez profesjonaliste. Przeszlo angle w nocy. Kontynuowalam masaze przez 3 tyg. Zgadnijcie co? Minelo juz jakies 10 lat bez szalika I czapki ... Nie wrocilo ...
      • 06.02.14, 23:21
        Powiedz jeszcze czy masowano Ci tylko punkty na ten nerw, czy inne też? I ile trwa taki zabieg?
        • 14.02.14, 10:49
          Witam, jestem refleksologiem i od 9 lat wykonuje masaż stóp. Jest to masaż wywodzący się z medycyny chińskiej. Polega na stymulacji punktów reflektorycznych rozmieszczonych na podeszwie i górze stopy. Regularne pobudzanie tych punktów, wpływa bezpośrednio na poprawę pracy narządów, za które są one odpowiedzialne. Masaż stóp jest typowo zdrowotny i pomaga na wiele schorzeń i dolegliwości, wynikających z dysfunkcji narządów, ale również, stosowany profilaktycznie, zapobiega chorobom i w zdecydowany sposób ogranicza zgubny wpływ stresu na nasz organizm. Trwa ok. godzinę i obejmuje całe stopy – od palców aż po pięty. Składa się z trzech etapów: rozluźnienie i rozciągnięcie stopy, stymulacja punktów i trzeci (najprzyjemniejszy) relaks i wyciszenie.
    • 27.04.14, 18:48
      Mam pytanie do kogoś kto może mi pomoc..otóż tracę słuch.Jest coraz gorzej,aparaty to tragedia bo w szkole nie słyszę nic bo tak nasila się głośność,że nie słychać toku rozmowy.Telewizor jakoś w tych aparatach oglądam ale też nie wszystko słyszę.W książce"Apteka Natury "czytałąm,że można odzyskać słuch masując stopy.Otóż mam pytanie czy muszę masować wszystkie punty po kolei czy też wystarczy punkt odpowiedzialny za uszy?jak postępować?iLekarze wypowiadają się,ze tracę słuch w wyniku ciągłego stresu(chore dziecko).Proszę o pomoc.Bożena
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.