numerowanie stron w Wordzie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chodzi o pracę dyplomową. Promotor, który jest jednocześnie na bakier z
    komputerami, zażyczył sobie numerację następującą:
    - nie numerujemy strony tytułowej i znajdującego się zaraz po niej oświadczenia
    - zaczynamy więc od spisu treści nadając mu numer 3
    - JEDNAKŻE ten numer ma się nie pokazywać na stronie rozpoczynającej spis
    treści, jak i na każdej rozpoczynającej kolejny rozdział, a jednocześnie ma
    być zachowana ciągłość

Pytanie: Jak to zrobić? Czy to jest fizycznie wykonalne?
    W Wordzie jest bowiem tylko opcja, aby nie pokazywać numeru na pierwszej
    stronie. Z problemem nie numerowowania drugiej strony, czyli oświadczenia,
    poradziłam sobie tak, że wydrukowałam je oddzielnie, ale ta opcja nie wchodzi
    w grę, gdyż pracę nalezy również oddać na płytce. Nie oddam przecież pracy
    składającej się z wielu dokumentów, podzielonych na strony numerowane i nie
    numerowane:) Jak ktoś się zna, proszę o pomoc.
    • ja bym zrobila to recznie i tam gdzie numery niepotrzebne zaslonila
      je textboxem w kolorze tla
    • prosto. Tworzysz oddzielne dokumenty na tytułówki. Zaznaczasz opcję, by
      rozpocząć numerowanie stron od nr 2 przy czym zahaczasz opcję, nie pokazuj
      numeru na pierwszej stronie.
      Inaczej się nie da, a jakbyś chciała numerować ręcznie, to coś ci się może posypać.
      --
      Drogi Moje nie są drogami waszymi, ani ścieżki wasze nie są Moimi ścieżkami.
    • w tym nowym wordzie jest opcja "rozpocznij numerowanie od"i wpisuje się ,od
      której strony ma zacząć wstawiać numer strony. a co do stron rozpoczynajacych
      rozdział to juz nie wiem
    • W wersji elektronicznej trzeba pewnie (albo chociaż można) oddać w pdfie, więc w
      ostateczności można robić w oddzielnych dokumentach, a później mając pełną
      wersję acrobata połączyć to w jeden dokument.

Btw to fascynujące jak niektóre programy posiadające tak wiele funkcji które aż
      ciężko ogarnąć, czasem nie mają tych, które byłyby ludziom najbardziej przydatne. ;)
    • Nie chce mi się teraz sprawdzać, ale chyba wystarczy podzielić tekst na sekcje i
      każdą numerować od nowa. 1 rozdział = jedna sekcja. Kolejne sekcje numerować od
      następnych numerów stron.

--
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/nc/ci/deyd/J2E8RrUg1aPu29AKmX.jpg
      • Wstawiasz podział strony i odpowiednio formatujesz każda sekcję wg uznania.
        możesz wstawić nr strony kontynuujący poprzednią sekcję lub numerować od nowa.
        albo od wskazanego przez ciebie numeru.

--
        • tak teoretycznie to masz rację, ale nie da się wprowadzić jednej sekcji bez
          numeracji.
          --
          • No ale każdą sekcję można zacząć numerować od drugiej strony.
            --
            • Mogłabyś mi napisać jak krowie na rowie o co chodzi z tymi sekcjami?;P Jak to
              podzielić na te sekcje itd. Znalazłam jedynie w opcji wstaw strony->formatuj
              taką opcję jak: kontynuuj z poprzedniej sekcji. Podejrzewam, ze to będzie
              przydatne. Ale tylko podejrzewam :P
              • a czemu ją słuchasz a nie mnie? Nie da się, bo wystarczy, że do tej pięknej
                pracy podzielonej na sekcje gdzieś coś dopiszesz, to cała numeracja ci się posypie.
                --
              • Nie wiem jakiego masz worda - ja mam 2007I tak: po każdym rozdziale (po
                ostatniej linijce) wstaw podział strony - w zakładce wstaw -> podział strony.
                Utnie ci dokument, to co jest pod spodem przeskoczy na dół. jak masz tam jakieś
                entery to je wywal.

Potem w zakładce PageLayout (układ strony?) breakes _> i tu ustawiasz jak mają
                się te sekcje zaczynać (podział sekcji - np. następna strona)

Potem ustaw numerację (to chyba umiesz, ale tak, żeby każda sekcja kontynuowała
                nr następnej.

potem kliknij w stopce (na numer strony, która ma go nie mieć) i na gorze
                otworzy się menu. W zakładce design (nie wiem jak to w polskim tłumaczeniu jest)
                kliknij Inna pierwsza strona, albo coś podobnego (Different First page) Sam
                usuwa numer, możesz teraz w stopce wpisać co chcesz lub zostawić puste.

--
                • Nie chce mi się sprawdzać ale z tego co pamiętam rzeka ma racje z podziałem na
                  sekcje.
                  A najlepiej to składać prace takie jak magisterska w Latexu :)
                  --
                  Kto śpi, nie grzeszy, więc miła osobo,
                  nie będzie grzechu, gdy prześpię się z tobą.

— Jan Izydor Sztaudynger

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.