Dodaj do ulubionych

Czy staracie się zdrowo odżywiać?

IP: 85.17.254.* 17.09.10, 14:54
Ostatnio zauważyłam, że ludzie co raz bardziej zwracają uwagę na zdrowe
odżywianie . Cieszy mnie to, bo sama kiedyś żywiłam się w fastfoodach i wiem
jakie to potrafi zrobić spustoszenie w organizmie. Czy same staracie się
zdrowo jeść? Jakie są wasze sposoby na zdrową żywność?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Jonka34 IP: *.torservers.net 17.09.10, 15:41
    po pierwsze sama przygotowuję jedzenie. nie kupuje gotowców a do pracy zawsze
    robie sobie jedzenie sama do pudełeczka. teraz się przymierzam do jedzenia na
    parze tylko musze sobie garnek do gotowania na parze kupić. dobrze ze ludzie
    zwracają uwagę na to co jedzą i następuje odwrot od takiego śmieciowego jedzenia.
  • werka13 03.10.10, 20:31
    Mam lat i staram się dbac o zdrowy organizm czyli ruch na świerzym powietrzu
    odpowiedznia ilośc snu i dobre czyli zdrowe odrzywianie :-)
    Pozdrawiam i przepraszam za błędy :P
  • kasia3000 27.10.10, 14:27
    Przede wszystkim staram się w ogóle...odżywiać. Przyznaje,że czasami mam z tym
    problem i potrafię przez cały dzień nic nie jeść. Na razie staram się nie
    zapominać o śniadaniu ,czasami mi nawet wychodzi. Jak wejdzie mi to w nawyk to
    pomyśle o tym by się zdrowo odżywiać
  • anoushkab 28.10.10, 13:52
    Czy zdrowo? Moi dziadkowie mawiali, że najlepiej i najzdrowiej jest jeść to, co
    się lubi:) (na pewno najprzyjemniej). Nie znaczy to, że jak się lubi to należy
    jeść np kebaby i fast foody. :)) Cieszy mnie, że nastała moda na slow food,
    powolne jedzenie potraw przygotowanych z najlepszych produktów i pieczołowicie
    przygotowane. :) Nie ma nic wspanialszego jak lunch czy obiad z rodziną lub
    znajomymi spędzony przy długiej rozmowie... kocham to!
  • alfacentauri 07.03.11, 16:07
    Ja niestety nie zawsze mam czas na zdrowe odżywianie, staram się unikać białego pieczywa i tłuszczów zwierzęcych, jeść więcej warzyw - ale nie zawsze mi to wychodzi. Ze zdrowych nawyków na pewno nie porzucę nieużywania cukru i picia dużej ilości wody.
  • izys 23.09.11, 16:48
    Od jakiegoś czasu muszę odżywiać się zdrowo, ale to przez problemy zdrowotne. Także jem same gotowane dania, najlepiej na parze, czasami zdarzy się jakaś pyszna sałatka ;) Niestety potrawy smażone, czy pieczone nie wchodzą w grę.
  • jagoda87 08.10.11, 23:32
    teraz zaczęłam bardzo mocno zwracac uwagę na to co jem staram sie wybierać produkty bez konserwantów, z małą ilościa tłuszczu, ale cięzko jest znaleźć takie produkty, jest ich coraz mniej za to żywność ekologiczna jest przez to coraz droższa, ale jem owoce i warzywa, staram sie odstawić białe pieczywo , oczywiście słodycze, jeść racjonalnie , całkowicie odstawić słodzenie herbaty
  • gab85 01.11.11, 17:34
    poddałam się niestety
  • inka26 08.11.11, 22:56
    Ja staram się zdrowo odżywiać - odrobina mięsa białego, ryby, dużo warzyw i owoców. Jak soki to te własnoręcznie wyciskane (pyszne są zwłaszcza jabłkowe) - żadnych kartonowych czy w butelkach ze sklepu. Myślę, że zdrowo się odżywiam chociaż od czasu do czasu przegrywam z czekoladą ;)
  • deneris90 04.10.12, 10:20
    Staram się, ale różnie to wychodzi ;) Przede wszystkim codziennie piję co najmniej 1 szklankę soku 100%, dużo wody i kilka porcji warzyw i owoców. Poza tym jem pełnoziarniste pieczywo. Ale ze słodyczy i fast foodów (na szczęście dość rzadko) nie potrafię całkowicie zrezygnować :P

---
    połączenia promowe
  • ivi120 08.10.12, 11:00
    Podstawowe nawyki zdrowego odżywiania wpoiła mi mama. Jem tylko chleb pełnoziarnisty lub razowy, piję dużo wody i koktajle owocowe, nie smażę na oleju, gotuję warzywa na parze zamiast w wodzie, do większości potraw dodaję otręby. Poza tym piję zieloną herbatę i staram się ograniczać słodkie przekąski.
  • jagodowysad 11.10.12, 13:14
    Ja nie kupuję gotowych dań, studiuję etykiety w sklepach, wybieram te produkty, które są najmniej przetworzone. Zwracam uwagę na to by codziennie dostraczać organizmowi wszyskiego czego potzrebuje.

Oczywiście nie jem śmieciowego jedzenia, jak fast food.
  • olakalola2012 22.01.13, 23:40
    Oj, tak! Tylko czasem akcent jest na ZDROWO, a czasem na STARAMY. A tak serio, to mięso zastąpiłam warzywami i kaszami. Trochę żałuję, że tak późno na to wpadłam. Raz po raz coś eliminujemy z diety, ostatnio jogurty smakowe zastąpiliśmy naturalnymi (jak się doda miodu super smakują)
  • megan85 23.01.13, 13:36
    Staram się ograniczyć jak najmocniej smażenie, zwłaszcza na głębokim oleju. Zamiast tego przygotowuję potrawy pieczone lub gotowane na parze. Codziennie piję 1,5 litra wody, jem kilka porcji warzyw i owoców, ograniczam słodycze i nie jadam żadnych fast foodów. Do tego ciemne pieczywo, mięso tylko drobiowe, codzienne jogurt naturalny, a zamiast oleju oliwa z oliwek.

---
    Polecam eleganckie drzwi włoskie
  • modna.wygodna 22.02.13, 08:23
    Mam takie momenty, że staram się przestrzegać norm zdrowego odżywiania. Jem warzywa, owoce, nabiał, ciemne pieczywo, pijam białą i zieloną herbatę, dużo wody niegazowanej i świeże soki, a potem przychodzi chwila słabości, która wszystko rujnuje :). Czasami ciężko mi walczyć z pizzą, stekiem i makaronami :)
  • gorzka88 29.09.13, 12:02
    Ja wyeliminowałam słodycze, jakoś już rok ponad wytrzymuję. Zamiast ziemniaków jem ryż i kaszę. Warzywa i owoce - codziennie. Chyba zdrowo?
  • liliiiana 14.10.13, 20:50
    Niestety w XXI wieku na zdrowe odżywianie trzeba mieć jeszcze czas, bo głównym powodem jedzenia niezdrowo jest nieustanny pośpiech i pęd za czymś.
  • bettyblues 07.11.13, 20:29
    Staram się, ale czasem w starciu z potrzebą zeżarcia frytek to sie nie udaje:)
  • danuska34 23.02.15, 13:42
    Staram sie zdrowo odżywiać ryż brązowy kasza gryczana warzywa nie jem tłustych potraw mięsko szynka drobiowa
  • rudii20 14.03.14, 13:47
    Staram, się, to dobrze powiedziane :-)
  • poly87 15.03.14, 16:48
    Mi ostatnio trudniej się powstrzymywać od jedzenia "niezdrowego", zawsze się na coś skuszę po drodze do domu.
  • ivasal 15.05.14, 16:34
    Staram się, ale nie zawsze wychodzi. Żeby się psychicznie nie męczyć raz w tygodniu, zazwyczaj w weekend, robię sobie "cheat day". Podjem trochę słodyczy i wszystko wraca do normy:-)

---
    zdrowystylzycia.pl
  • ciapek1111 13.11.14, 19:16
    Też dość sporo mówi się o tych wszystkich produktach przetworzonych, jakie to niezdrowe etc. Staram się nie sięgać po gotowe dania czy półprodukty, tylko wszystko robić od nowa.
  • chad 17.01.15, 00:21
    Odżywiam się w miarę zdrowo tzn. wiem co zdrowsze, co mniej i jem to, co zdrowe.
  • ciapek1111 26.01.15, 11:41
    Ostatnimi czasy poszukuję zdrowszych alternatyw dla tłustego jedzenia i dzisiaj odkryłam pyszne pieczone placki ziemniaczane zamiast smażonych.
  • kacper9624 05.02.15, 15:36
    Zdrowa żywność zdrową żywnością, a regularne jedzenie swoją drogą. Człowiek tak naprawdę może jeść wszystko, tylko zależy w jakich proporcjach. Macdonalds czy inny fastfood od czasu do czasu nie zaszkodzi. ;)
  • malina_12 03.03.15, 11:40
    Staram się zdrowo odżywiać...chociaż w okresie zimowo-wiosennym jest to raczej utrudnione,warzywa i owoce w tym czasie nie są nasze krajowe a te importowane nie zaliczają się do "zdrowych":-/ a wiadomo że dobra dieta jest oparta głównie na tych składnikach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.