• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Glamour. Dodaj do ulubionych

• 07.12.10, 13:23
    Proszę żeby mi ktoś wyjaśnił co to cholerstwo oznacza. Ale tak łopatologicznie na ciasny umysł dziadka. Mam w rodzinie fotografkę i ona robi (między innymi) sesje "glamor".
    Kilka razy mi tłumaczyła co to jest, ale ona słabo mówi po polsku, i jakoś to do mnie nie trafia.
    Oglądam te jej zdjęcia"glamor" i tez mi to nic nie mówi. Googlam i wyskakuje mi wszystko od gaci poczynając a na żelazku kończąc.
    Wiem że ma to coś wspólnego z urodą. Nawet dokapowałem się, że jest to sposób fotografowania, i późniejszej obróbki zdjęć, pań będących już w pewnym wieku, a nadal chcących uchodzić za "piękne i młode". Czy to jest istota glamor??
    Tylko proszę nie odsyłajcie mnie do słownika. Mnie chodzi co to oznacza w fotografii.
    Zaawansowany formularz
    • 07.12.10, 13:27
      glamour to dla mnie tyle co cool
      wszystkie jest teraz w ogóle trendy, glamour i cool

--
      Co masz zrobić jutro zrób pojutrze, a będziesz miał dwa dni wolnego.
      • 07.12.10, 13:38
        glamour - szyk i czar , elegancja wyzszych sfer, wyrafinowanie

przeklejam z forum modelek :
        Angielskie słowo Glamour to urok, magia, czar, przepych, splendor, blask. Pojęcie glamour, to jedno z tych pojęć, których nie da się do końca zdefiniować ściśle, glamour może być wszystko.. Glamour bardzo często jest przesycony erotyzmem w najlepszym luksusowym wydaniu i ten erotyzm wcale nie oznacza nagości.

Glamoor to bardziej zmysłwos c niz seskownosc , w najlepszym wydaniu

Glamour to wizerunek Jean Harlow ( ponizej) , Rita HAyworth, fryzury Lauren Bacall
        makijaz Marilyn MOnroe

Glamour sa wnetrza filmów holiózkich ery "białych telefonów" itp

Glamour to pzreciwieństo cool, trendi, dżezi i super-extra-hiperfun
        cinemaundressed.files.wordpress.com/2010/09/jean.jpg
        --
        Teorię ewolucji negują ci , którzy się na nią nie załapali !
    • 07.12.10, 13:32
      Ja bym powiedział że to jest "wystawna" fotografia mody i urody.

--
      Ona poszła inną drogą,
      Ona poszła inną drogą, nie wiem gdzie.
    • 07.12.10, 13:33
      Glamour to przeciwieństwo dyskursu. A zarazem jego uzupełnienie, bo to układ dualistyczny. Dokładnie masz to opisane w jednym z pierwszych rozdziałów "Empire V" Pielewina.

--
      Społeczeństwo Obywatelskie w dwóch smakach:
      forum.gazeta.pl/forum/f,95102,Spoleczenstwo_Obywatelskie.html
      www.facebook.com/group.php?gid=112145768843951&ref=mf
      • 07.12.10, 13:41
        Czytałażem :)
        --
        USA rozpoczęły walkę z wyciekiem tajnych danych. Najsamprzód zszyli ryj Obamie.
    • 07.12.10, 13:34
      glamour model to modelka ktora pozuje do pol-rozbieranych zdjec (nie pelne topless ale tez nie do konca 'ubrane') zazwyczaj na potrzeby magazynow, promocji itd. - i w tym odniesieniu mowi sie tez o fotografii i sesjach zdjeciowych, przynajmniej w uk
      moze w jezyku polskim glamour w odniesieniu do fotografii ma inne znaczenie...
      • 07.12.10, 13:54
        princess_yo_yo napisała:

> glamour model to modelka ktora pozuje do pol-rozbieranych zdjec (nie pelne topl
        > ess ale tez nie do konca 'ubrane') zazwyczaj na potrzeby magazynow, promocji it
        > d. - i w tym odniesieniu mowi sie tez o fotografii i sesjach zdjeciowych, przyn
        > ajmniej w uk

Bliskie mi to co piszesz. Ale powiedz mi czy to są sesje dla pięknych i młodych, czy to są sesje dla tych, które chcą mieć tę ostatnia pamiątkę po młodości ?
        • 07.12.10, 14:18
          Wiek modelki jest bez znaczenia. Chodzi o oprawę.
          --
          Zima nie zaskoczyła drogowców. Uprzedziła ich o swoim przybyciu, honorowo wyszła na plac boju i zmiażdżyła ich z otwartą przyłbicą.
          • 07.12.10, 14:37
            figgin1 napisała:

> Wiek modelki jest bez znaczenia. Chodzi o oprawę.

Ale mnie się wydaje, że przynajmniej do niej, zwracają się taki laski już lekko "przeterminowane". Inna sprawa, że może dopiero w tym wieku je na to stać, bo nie jest to tania frajda :)
            • 07.12.10, 14:53
              To prawda, prawdziwy glamour, a nie to, co nie zmieści się w pozostałych definicjach to droga sprawa. Potrzebny jest naprawdę dobry wizażysta, stylista, plener też powinien być niebalalny.
              --
              - Proszę mi powiedzieć .. ta dmuchana lala na górnej półce. Jaką ma datę produkcji?
              - 12 stycznia 2007 ...
              - Ech .. wiedziałem ... Koziorożec ... no to się nie dogadamy ...
              • 07.12.10, 15:30
                figgin1 napisała:
                Potrzebny jest naprawdę dobry wizażysta, stylista
                > , plener też powinien być niebalalny.

Tak, tak, to akurat wiem. Ona współpracuje z całą masą różnych speców od malowania, od światła, od ubiorów, od cholera wie czego jeszcze. A oprócz plenerów ma ogromne studio z dekoracjami prawie takimi samymi, jak do kręcenia filmów w latach 60:) wszystko tam można wyczarować.
                Dzięki za info:) od Ciebie dowiedziałem się najwięcej :)
                • 07.12.10, 19:34
                  Piotrze, czy podałbyś mi namiar na nią? Chciałabym zobaczyć efekty tego, o czym piszesz.
                  --
                  - Proszę mi powiedzieć .. ta dmuchana lala na górnej półce. Jaką ma datę produkcji?
                  - 12 stycznia 2007 ...
                  - Ech .. wiedziałem ... Koziorożec ... no to się nie dogadamy ...
                  • 07.12.10, 20:23
                    Miło mi móc spełnić Twoją prośbę.
                    @
                    Proszę tylko żebyś opinię zachowała dla siebie, ponieważ jest to osoba dość mi bliska.
      • 07.12.10, 14:37
        Serio? Ja myslalam, ze glamur to po prostu ladnie, zgodnie z trendami, modnie, tak jakby na topie.
        Zawsze spotyklam sie z tym, ze glamur to po prostu cos ze smakiem, klasa, ladne i estetyczne.

--
        "..Langusta żywi się wyłącznie owocami morza; lecz gdyby mogła.. jadłaby dżem..."

erillsstyle.wordpress.com/
    • 07.12.10, 13:35
      Dla mnie to styl.
      --
      Można odejść na zawsze, by stale być blisko ks Twardowski
      piotr_57 napisał:

> Proszę żeby mi ktoś wyjaśnił co to cholerstwo oznacza.

używaj google człowieku
      www.ling.pl/glamour

--
      Nie zniosę tego dłużej
      • 07.12.10, 13:40
        nie chodzi o lenistwo, to modne słowo wytrych, jak powiedział piotr wszystko jest teraz glamur.
      • 07.12.10, 13:58
        wicehrabia.julian napisał:
        Lew, odwal się ode mnie. Chyba, że koniecznie potrzebna Ci do szczęścia kolejna porcja jobów, to powiedz od razu. Wiesz, że mnie dwa razy nie trzeba o to prosić.

Napisałem wyraźnie, Nie odsyłajcie mnie do słownika bo mnie nie interesuje wyjaśnienie słownikowe.
        >
        Gdyby chodziło o kogo innego to bym przyjął, że nie umie czytać, ale Ty umiesz. A z tego już prosty wniosek, że znów szukasz awantury.
        >
        • 07.12.10, 14:50
          Julek to Lew?
          --
          KRUWA MUĆ!
          (wesprzyj przemysł mleczarski)
          • 07.12.10, 15:31
            pompeja napisała:

> Julek to Lew?

Chyba tylko dla Ciebie nie jest to oczywiste :D:D
            • 07.12.10, 16:01
              piotr_57 napisał:

> Chyba tylko dla Ciebie nie jest to oczywiste :D:D

jednak jesteś debilem

--
              Nie zniosę tego dłużej
              • 07.12.10, 16:04
                wicehrabia.julian napisał:
                >
                > jednak jesteś debilem
                >

Jednak zdecydowanie wolę być debilem niż taką ciotą jak Ty :D:D:
                Przynajmniej nie muszę się ukrywać pod setką nikow przed setka zawiedzionych I OSZUKANYCH byłych wielbicielek :D:D:D
                • 07.12.10, 16:09
                  Widzisz tu jakieś wielbicielki?
                  Wszyscy są raczej zmęczeni tymi pierdołami.
                  --
                  KRUWA MUĆ!
                  • 07.12.10, 16:24
                    pompeja napisała:

> Widzisz tu jakieś wielbicielki?
                    > Wszyscy są raczej zmęczeni tymi pierdołami.

Czytaj proszę uważniej:)
                    Wielbicielki go "ścigają", a nie piszą tu.
                    • 07.12.10, 16:54
                      Sorki ;)
                      --
                      KRUWA MUĆ!
            • 07.12.10, 16:05
              Nie no Piotrze serio, ja nikogo nie podejrzewam ot tak o takie coś.
              --
              KRUWA MUĆ!
      w odniesieniu do świata mody i spektaklu; urzekający, szykowny, pociągający, uwodzący
      "Angielskie słowo Glamour to urok, magia, czar, przepych, splendor, blask. Pojęcie glamour, to jedno z tych pojęć, których nie da się do końca zdefiniować ściśle, glamour może być wszystko. Większość reklam kosmetyków to glamour. Glamour bardzo często jest przesycony erotyzmem w najlepszym luksusowym wydaniu i ten erotyzm wcale nie oznacza nagości."
      /za słownikiem mody/
      --
      Does she or doesn't she?
      Fotografia ludzi z grubsza dzieli się na fashion, portret, bieliznę, strój kąpielowy, akt i właśnie glamour. Wszystko, co nie da się zaliczyć do pozostałych przegródek jest glamurem.
      Ale tak oficjalnie to chodzi o zdjęcia bardzo mocno wystylizowane, które nie są zdjeciami typowo modowymi.
      --
      USA rozpoczęły walkę z wyciekiem tajnych danych. Najsamprzód zszyli ryj Obamie.
      • 07.12.10, 14:01
        figgin1 napisała:

> Fotografia ludzi z grubsza dzieli się na fashion, portret, bieliznę, strój kąpi
        > elowy, akt i właśnie glamour. Wszystko, co nie da się zaliczyć do pozostałych p
        > rzegródek jest glamurem.
        > Ale tak oficjalnie to chodzi o zdjęcia bardzo mocno wystylizowane, które nie są
        > zdjeciami typowo modowymi.

Mówisz mniej więcej to samo co ta fotografka :) ale ta "klauzula generalna" trochę mi rozjaśniła w głowie.
        • 07.12.10, 14:33
          http://www.maxmodels.pl/galerie/0/3/8/50038/86381.jpg
          --
          Zima nie zaskoczyła drogowców. Uprzedziła ich o swoim przybyciu, honorowo wyszła na plac boju i zmiażdżyła ich z otwartą przyłbicą.
          • 07.12.10, 14:33
            To jest właśnie glamour.
            --
          • 07.12.10, 18:31
            Jejku, ta babka stylizowana jest na Krysznę! Wypisz wymaluj jego gęba - brwi, oczy, loczki - cały najseksowniejszy pasterz w historii, Kryszna.
    • 07.12.10, 14:10
      http://view.stern.de/de/picture/105266/Berlin-Gras-Mauer-Stiefel-Prenzlauer-Berg-Stadtbild-510x510.jpg
      --
      Pustelnia
      • 07.12.10, 14:38
        :D:D:D:
        Fajne :)poczucie humoru.
      • 07.12.10, 14:45

--
        Does she or doesn't she?
        • 07.12.10, 14:55
          Nic zdrożnego. Chociaż nie wierzga.
          --
          Pustelnia
    • 07.12.10, 15:08
      W fotografii to skupienie sie na osobie (nie tle), ale nie typowy portret.
      Zdjecia czesto zmyslowe, niekoniecznie nagie, choc czesto sa.
      A modelki odwalone ;)

Na przyklad cos w tym stylu:

http://images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/20090304/425.lohan.glamourmag.030409.jpg

--
      What right has my head to call itself me?
    • 07.12.10, 18:40
      glamour to styl oznaczajacy elegancje, szyk, blysk. Obejmuje wiecej sfer niz moda, bo rowniez i wzornictwo, styl wnetrzarski. Wnetrza w stylu glamour beda mialy duzo blysku, barokowe elementy, wzory, krysztal.... Beda sie skupiac na klasycznych eleganckich barwach, bogatych tkaninach, beda wyposazane w elementy z epoki oryginalne i stylizowane.
    • 07.12.10, 18:48
      Był też Glam Rock.
    • 07.12.10, 19:05
      Glamour oznacza zmyslowe piekno, pelne czaru i delikatnie erotyczne, ale NIE wyzywajace.

Ktos kto jest glamour, jest piekny, zmyslowy; w odniesieniu do mody takze zgodny z ostatnimi trendami., stad tytumly pism o modzie.

O ile slowo "seksowny" czesto odnosi sie do ubran czy zachowan wyzywajacych lub wrecz wulgarnych (w znaczniu "mocno wyzywajacy", niczym prostytutka), o tyle glamour bedzie oznaczal wyrafinowane kuszenie, piekno i powab z klasa.
    • 07.12.10, 19:22
      dla mnie glamour oznacza lsnic
      wydzielac blask(znaczy tak to rozumiem:)

co ciekawe taki blask przysługiwał kiedys istotom niezwykłym-bogom , herosom czy demonom
      --
      pl.youtube.com/watch?v=iNmHpQ_TP1U&feature=related
      • 07.12.10, 19:25
        zreszta królom tez - tzw majestat:)
        --
        pl.youtube.com/watch?v=iNmHpQ_TP1U&feature=related
        • 07.12.10, 19:58
          No owszem, żeby wydobyć rzeczy z cienia. Jak pisał David Riesman (już w 1971) środki masowego przekazu działają przeciw politycznej apatii, aplikując 'nieodparte lekarstwo - urok, blask, magnetyzm osobowości - GLAMOR a błyskotliwe, uwodzicielskie i wstrząsające przedstawianie osób i wydarzeń ma na celu przezwyciężenie apatii publiczności. Także 'blask glamoru' mamy wszędzie, Minaszu Naszu!
        • 07.12.10, 20:08
          Z takim rozumieniem nie spotkałem się, ale mnie laikowi, wydaje się być sensowne.
    • 07.12.10, 20:09
      >Googlam i wyskakuje mi wszystko od gaci poczynając a na żelazku kończąc.

google - nie dla idiotów

--
      PJ
      • 07.12.10, 20:46
        six_a napisała:

>
        >
        > google - nie dla idiotów

To, na miłość Boskie, nie googlaj.
        >
        • 07.12.10, 20:58
          sam się góglaj.
          a w linka potrafimy kliknąć, opa klaus? no dasz radę, nie poddawaj się.

i gdzie jest tubiś, który popsika w ten "wont na forum fotografia z tym"? gdzieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

--
          get the cool shoe shine
        • 07.12.10, 21:03
          i jeszcze przykład fotki glamour:

specjalnie dla ciebie dwa w jednym z rozrywką stymulującą musk: znajdź dwa szczegóły (dla mniej cierpliwych: znajdź jeden szczegół)

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6sLBDGAq0C4uBL7ih4U8uPHZSqs8LO2M5HQtxAsYOHP119d2s

--
          colours
          • 07.12.10, 21:12
            nie chce mi się z Tobą rozmawiać.
            Pisz pode mną jeśli musisz, ale nie oczekuj ode mnie odpowiedzi.
            • 07.12.10, 21:17
              o spoko, ja troskliwa jezdem. piszę tak, żebyś nie miał co odpowiedzieć. i popacz no. pełen sukces.

--
              all the small things
    • 07.12.10, 20:31
      W tym wypadku: "krotkie spotkanie z chamem".
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.